• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Laikus Akvárium

Arra írtam hogy nem látok rajt semmit, hogy a többit talán nem fertőzi meg. Sok reményt én sem fűzök hozzá.
 
Úgy néz ki mint aki pipál, úszók sérültek, bár lehet korábban más halak csipkedték meg. Fakó, nem eszik. Sajnos ezek nem jó jelek. Ügyes vagy, hogy észrevetted.
Egyetértek @killer -el, ki kellene venni. És ellenőrizd naponta a többi halad, remélejük náluk nem lesznek hasonló tünetek! Van amikor a szállítás és az új hely (víz, stb.) okozta stressz rádob a betegségre.
 
Úgy néz ki mint aki pipál, úszók sérültek, bár lehet korábban más halak csipkedték meg. Fakó, nem eszik. Sajnos ezek nem jó jelek. Ügyes vagy, hogy észrevetted.
Egyetértek @killer -el, ki kellene venni. És ellenőrizd naponta a többi halad, remélejük náluk nem lesznek hasonló tünetek! Van amikor a szállítás és az új hely (víz, stb.) okozta stressz rádob a betegségre.

Nem tudom hova ki venni :( levegozteto nelkul nem birna tul sokaig :/
 
Most reggelre egyiket sem latom a viz tetejen uszkalni. Ez jo jel nem?

Ketto uszkal hatul, mintha osszelennenek nove :D
 
Meghalt :( csinaltam a vizcseret es eszrevettem :(
Valami gyanus jel rajta?
 

Attachments

  • IMG_3579.JPG
    IMG_3579.JPG
    216.4 KB · Megtekintések: 4
Azzal tudlak vigasztalni, hogy szerintem ez nem a te hibád. Előfordul ilyen eset és megtörténhet akkor is, ha az ember igyekszik.
A többi halat nézegesd, ha nem látsz rajtuk hasonló jeleket, élénkek, szépek a színek, esznek, akkor nem hinném, hogy baj lesz.
Nem tudom hova ki venni
Nekem egy méretes lavórban csücsült 3 neon, 3 oto, 1 rami 2-3 napot, egy vízforgatóval és egy marék növénnyel. Kibírták.
Érdemes (amikor lehetőség adódik) beruházni egy tartalék szűrőre. Nem kell drága, csak legyen vész esetére valami. (nálam egy Atman powerhead-el hajtott szivacs tömb van ilyen célra és tökéletesen megteszi)
 
Óóó szép ez a kékes-piros. Egy pózolós képet is lőhetnél róla! :)
Hőfok mennyi? Vízparamétereket mértél mostanában? Viselkedése, étvágya milyen?
 
Megprobalkozok majd, de nehez lefebykepezni mert mindig izeg mozog :D
Eszik rendesen, es osszevissza uszkal felfedez mindent ahogy szokta.
25 fokra van beallitva a neonhalak miatt.
Es csak az egyik szeme ilyen. (Tegnap mintha lattam volna hogy valami vekony kks cerna azeri feher valami allt volna ki a szemebol kb 2mm-es.) ez fontos info lehet?
 
Nem vagyok egy nagy szakértő. Azon gondolkozom, hogy lehet nem ártana fokozatosan felvinni a hőmérsékletet 28-ra egy kis időre.
Van amikor gyógyszeres kezelés helyett használják. Nem terheli úgy az akvát mint a vegyszer. Nem tudom a többieknek mi a véleménye.
 
A halbetegseg topikba nem irom be mert az elozore sem jott valasz :/
Az is lehet, hogy nem nagyon volt használható ötlete senkinek, ezért nem írt a topicba. Nekem sincs sok tapasztalatom, ezzel kezdtem. Halpusztulásom ritkán előfordul, azzal az esetek többségében kb. semmit sem tudok csinálni.
Régebben, gyerekként sűrűbben volt, mert pl. 93db guppit és egyéb halat tartottam 54L-ben, és még sorolhatnám... :D
A halaknak ha biztosítjuk a megfelelő életkörülményeket, az immunrendszerük azért sok esetben megvédi őket. Persze frissen indított akváriumban az elején fokozottabb az esélye betegségeknek.
Ezért is van ha beállt minden, elvileg karanténozni illene az új lakókat legyen az növény vagy állat.
 
Kép alapján bacira tippelnék.A hőmérséklet emelés gyógyszerrel kiegészítve jó lehet,de a növények nem értékelnék előbbit.Ha külön tudod tenni,lehet,hogy elég neki a melegítés + egy kis jódmentes só.

Es mennyi idore tegyem kulon szegenyt?
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére