• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Laikus Akvárium

Nem. Ha nem esik hirtelen és sokat a hőfok. 2-3 fokkal kevesebbet simán ki kell, hogy bírjanak. Pl. ha most 25 és 22 lesz, az még megfelelő.
 
Attól függ,hogy mennyi az a szoba hőmérséklet! :)
Nálunk pl 24-25 fok van a gyerek miatt,fűtés nincs az aksin,csak hűtés.

Hat olyan 21fok kb :D neonok es foltospancelosharcsak vannak meg az aksiban.
Illetve a betta levegoztetes nelku kibir 3-4napot?
 
levegoztetes nelku kibir 3-4napot
Khm.. labirintkopoltyús halról beszélünk. ;) Inkább a vízcsere/etetés ami érdekesebb lenne, arra jobban oda kell figyelni.
szerk: mondjuk azon eltöprengtem, ha 28-30 fokban csücsül és beszívja a 21fokos levegőt az nem biztos, hogy jó. :confused: Lehet nem árt részben lefedni az új helyét, hogy ne legyen ekkora hőfok eltérés.
 
Hat olyan 21fok kb :D neonok es foltospancelosharcsak vannak meg az aksiban.
Illetve a betta levegoztetes nelku kibir 3-4napot?
Mint ahogy @Cyberkid is írta,nem gond neki,ha nincs levegőztetés és valóban nem árt,ha le van fedve a medencéje.
Meg kell nézni,hogy melegítő nélkül mennyi lesz a víz hőmérséklete.Ha nem megy 21 fok alá,akkor nem kéne gondot okozzon.
 
Koszonom most vettem jodmentes sot, felorat megfurdetem bele, aztan atteszem az ideiglenes aksiba. Remelem rosszat nem teszek vele
 
Az ideiglenes aksiba szerintem fölösleges sózni. Ahogy linkelt a blog is írja, max. 30 percig lehet benne a hal olyan töménységű sós vízben. A koncentrátum ereje és a behatási idő számít.
Nekem volt olyan eset, hogy a diszkoszt fürdettem sóba. Órával mértem az időt, kb. 30s-ot volt benne. 1 perc vagy több és kakukk. :) Volt egy kevés só a fürdővízbe... Ha volt is valami a halon, annak tuti reszeltek egy ilyen kúra után. :D De ez nem követendő példa!!
 
szerk: mondjuk azon eltöprengtem, ha 28-30 fokban csücsül és beszívja a 21fokos levegőt az nem biztos, hogy jó. :confused: Lehet nem árt részben lefedni az új helyét, hogy ne legyen ekkora hőfok eltérés.[/QUOTE]

Siasztok,

Egyetértek Cyberkid-del. Anno szerelmes voltam a Bettákba, évekig tenyésztettem. Természetben alacsony, zavaros meleg vízben él, ehhez specializálódott.
Amiket érdemes tudni:

- Levegőztetést egyáltalán nem igényel.
- Meleg vizet viszont igen. Saját tapasztalatom szerint minimum 23-24 fok kell neki, ennél hidegebb hosszú távon biztos megbetegedéssel jár. Lehet simán 30-32 fok is, röhög rajta.
- Mivel labirintkopoltyús, a vízréteg feletti vékony páradús levegőtt szippantja be, ebből nyeri ki az oxigént (kiegészítésként). Ha ez a levegő jóval hidegebb, mint a víz, akkor megfázik, megbetegszik. Ha le van fedve az akvárium, akkor nincs gond, mert a víz feletti légréteg, felveszi a víz hőmérsékletét, nem tud nagyon kihülni. Ha nincs lefedve, akkor a szobában se legyen 2-3 foknál hidegebb. Luna, nálad, ha a szobában csak 21 fok van, és a bettának felemeled a hőmérsékletet 28-30 fokra, akkor mindenképp legyen lefedve üveglappal (ha az nincs, akkor ideiglenesen folpack is megteszi).
- Hímek hajlamosak magukat túlenni, elhízik, keveset mozog, rövid életű lesz (amúgy sem él sokáig).
 
szerk: mondjuk azon eltöprengtem, ha 28-30 fokban csücsül és beszívja a 21fokos levegőt az nem biztos, hogy jó. :confused: Lehet nem árt részben lefedni az új helyét, hogy ne legyen ekkora hőfok eltérés.

Siasztok,

Egyetértek Cyberkid-del. Anno szerelmes voltam a Bettákba, évekig tenyésztettem. Természetben alacsony, zavaros meleg vízben él, ehhez specializálódott.
Amiket érdemes tudni:

- Levegőztetést egyáltalán nem igényel.
- Meleg vizet viszont igen. Saját tapasztalatom szerint minimum 23-24 fok kell neki, ennél hidegebb hosszú távon biztos megbetegedéssel jár. Lehet simán 30-32 fok is, röhög rajta.
- Mivel labirintkopoltyús, a vízréteg feletti vékony páradús levegőtt szippantja be, ebből nyeri ki az oxigént (kiegészítésként). Ha ez a levegő jóval hidegebb, mint a víz, akkor megfázik, megbetegszik. Ha le van fedve az akvárium, akkor nincs gond, mert a víz feletti légréteg, felveszi a víz hőmérsékletét, nem tud nagyon kihülni. Ha nincs lefedve, akkor a szobában se legyen 2-3 foknál hidegebb. Luna, nálad, ha a szobában csak 21 fok van, és a bettának felemeled a hőmérsékletet 28-30 fokra, akkor mindenképp legyen lefedve üveglappal (ha az nincs, akkor ideiglenesen folpack is megteszi).
- Hímek hajlamosak magukat túlenni, elhízik, keveset mozog, rövid életű lesz (amúgy sem él sokáig).[/QUOTE]

Koszonom a segitseget :) 3,5l vizbe tettem fél kaveskanel sot.
Most vettem ki es tettem bele az atmeneti aksiba. Szep lassan felmelegitem neki 30ra :)

Remelem segiteni fog :)
 
Szerintem az uszonyaval sincs minden rendben.. rendre valik szet es egyre rovidebb..
 

Attachments

  • IMG_3746.JPG
    IMG_3746.JPG
    92.2 KB · Megtekintések: 1

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére