• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Unexpected

Megérkeztek végre a kínai üvegek! :) Sokkal szebbek mint a szűrő gyári műanyagjai, ráadásul a beszívó cső garnélabarátabbnak tűnik.



Voltunk Green Aquaban is, vettünk pár dolgot:
- Green Aqua Növény wellnesscsomag Excellel
- JBL vízteszt
- Egy újabb csomag Helanthium tenellum, mert a korábbi adagot eléggé meggyalázták a díszcsíkok



A tápozást azért érezzük szükségesnek, mert a táptalajban gyökerező növényeink szépen nőnek, viszont a rizómás Microsorum és a mohák inkább csak vegetálnak. Adagolásként egyelőre napi 1ml-t számolgattunk mindenből, aztán meglátjuk, hogy milyen irányba mozdít az akváriumon.
A vízteszt sem volt egészen haszontalan, 4 értékünk a zöld sávban van belőle, a vízkeménység viszont kb kiakasztja a tesztet. Egyelőre nem tudom, hogy mit tudnánk kezdeni vele, a RO-t nem igazán érzem járhatónak, a 13. emeleten elég alacsony a víznyomás, ráadásul nem sok hely van a szerelvényeknél ahova betehetnénk, szóval ez még függőben marad.

Ilyen az összkép az üvegekkel, és az újabb adag gyeppel:


 
Utoljára módosított:
Megérkeztek végre a kínai üvegek! :) Sokkal szebbek mint a szűrő gyári műanyagjai, ráadásul a beszívó cső garnélabarátabbnak tűnik.



Voltunk Green Aquaban is, vettünk pár dolgot:
- Green Aqua Növény wellnesscsomag Excellel
- JBL vízteszt
- Egy újabb csomag Helanthium tenellum, mert a korábbi adagot eléggé meggyalázták a díszcsíkok



A tápozást azért érezzük szükségesnek, mert a táptalajban gyökerező növényeink szépen nőnek, viszont a rizómás Microsorum és a mohák inkább csak vegetálnak. Adagolásként egyelőre napi 1ml-t számolgattunk mindenből, aztán meglátjuk, hogy milyen irányba mozdít az akváriumon.
A vízteszt sem volt egészen haszontalan, 4 értékünk a zöld sávban van belőle, a vízkeménység viszont kb kiakasztja a tesztet. Egyelőre nem tudom, hogy mit tudnánk kezdeni vele, a RO-t nem igazán érzem járhatónak, a 13. emeleten elég alacsony a víznyomás, ráadásul nem sok hely van a szerelvényeknél ahova betehetnénk, szóval ez még függőben marad.

Ilyen az összkép az üvegekkel, és az újabb adag gyeppel:


Orulok, hogy ilyen szepen haladtok es aktivak vagytok a forumon.
A ro kerdes megoldhato. 100gpd membran a minimum, es menni fog. Ha komolyabb rendszerbe be invesztaltok akkor egy ga-s nyomas fokozo pumpa potolja a hianyossagot. Max az alattatok lako ha kinyitja a csapot vakumot sziv neki. Van a ro-nak topikja es vannak segitokesz kollegak. Mar csak a csatlakozast kell megoldanod.
 
Orulok, hogy ilyen szepen haladtok es aktivak vagytok a forumon.
A ro kerdes megoldhato. 100gpd membran a minimum, es menni fog. Ha komolyabb rendszerbe be invesztaltok akkor egy ga-s nyomas fokozo pumpa potolja a hianyossagot. Max az alattatok lako ha kinyitja a csapot vakumot sziv neki. Van a ro-nak topikja es vannak segitokesz kollegak. Mar csak a csatlakozast kell megoldanod.
Köszi szépen! :)

Tudom, hogy ha nagyon akarom, akkor megoldható a technikai része, de még nem sikerült meggyőzni magam a szükségességéről. A növényeink egészségesek, még ha nem is mindegyik fejlődik rohamléptekben, és a garnélák és otok sem panaszkodnak. :) Egyelőre annyi probléma adódott ebből, hogy szívunk az üveg tisztántartásával. Ha a későbbiekben valami egyéb gondunk adódik belőle, akkor természetesen komolyabban foglalkozni kezdünk a dologgal.
 
Köszi szépen! :)

Tudom, hogy ha nagyon akarom, akkor megoldható a technikai része, de még nem sikerült meggyőzni magam a szükségességéről. A növényeink egészségesek, még ha nem is mindegyik fejlődik rohamléptekben, és a garnélák és otok sem panaszkodnak. :) Egyelőre annyi probléma adódott ebből, hogy szívunk az üveg tisztántartásával. Ha a későbbiekben valami egyéb gondunk adódik belőle, akkor természetesen komolyabban foglalkozni kezdünk a dologgal.
Nincs jelenleg olyan novenyetek ami meg kovetelne, se garnéla se hal. Ahogy mondtad, csak a vizko ami gaz. Ez viszont kezelheto. Van idod boven fontolora venni a ro kerdest.
 
Köszi, el is gondolkodtam rajta, most nagyon enyhe ecetes vizes szivacsot használok. Működik, csak kicsit macerás.
Én is azzal csináltam korábban, de van egy terráriumunk is, ami kívül belül össze van taperolva, ők pedig annyira nem szeretik az ecetet. Kipróbálom majd az akváriumhoz is, ha már van, nagyon szépen lehozza a foltokat egyetlen húzással.
 
@Szabó Henrik egyébként milyen guppik voltak nálad azok a szép sárga fátylas uszonyosak, és mennyire veszélyesek a növendék garnélákra? Eddig nem gondolkodtunk semmi fátylas halfajtában a díszcsíkok miatt, de ők ugye elköltöztek...
 
@Szabó Henrik egyébként milyen guppik voltak nálad azok a szép sárga fátylas uszonyosak, és mennyire veszélyesek a növendék garnélákra? Eddig nem gondolkodtunk semmi fátylas halfajtában a díszcsíkok miatt, de ők ugye elköltöztek...
Azok a vilag legszebb guppijai. @ezsolt80 garnelagenmanipulaloadjunktus ajandekai. Lehet kisse tulspilaztam, de a lenyeg, tigris endler guppik. Rendkivul garnela barat, meg csak meg se bokik oket. Gyonyoru halacskak.
 
Azok a vilag legszebb guppijai. @ezsolt80 garnelagenmanipulaloadjunktus ajandekai. Lehet kisse tulspilaztam, de a lenyeg, tigris endler guppik. Rendkivul garnela barat, meg csak meg se bokik oket. Gyonyoru halacskak.
Köszi, akkor mégsem egészen lezárt a hal kérdés... [emoji848]

Egyébként a növénytápozás szerintetek jó elgondolás napi 1ml micro, 1ml macro és 1ml excel osztásban?
 
Excelbol napi 2ml. A ga-s tapokhoz vannak jobban hozzaertok itt. Ha en hasznalnam, mikrobol napi heti 4-5ml-t tennek, makrobol csak akkor ha hianytunet van. Jol latom, hogy nincs co2?
 
Excelbol napi 2ml. A ga-s tapokhoz vannak jobban hozzaertok itt. Ha en hasznalnam, mikrobol napi heti 4-5ml-t tennek, makrobol csak akkor ha hianytunet van. Jol latom, hogy nincs co2?
Jól, ezért "low-tech". :) Hiánytünetként a microsorum lyukas leveleit láttuk eddig, bár az utóbbi időben talán kevésbé lyukadozik.
 
Elirtam a het napit. Napira gondoltam.
Ő Adrian. Biztos vagy a napi rairt adagra mic mac-ban? En biztosan nem mernem.
A gyári adagolást néztük CO2 nélkül - ez 80 literre 4-8ml/hét közepes fénynél, tehát kb 1ml/nap - ez van a micro és a macro üvegén is. Nem tudom, hogy a chihiros a601 már sok fénynek számít-e...7e8503f056e5d55a39e73b6fec954541.jpg
 
Elirtam a het napit. Napira gondoltam.
Ő Adrian. Biztos vagy a napi rairt adagra mic mac-ban? En biztosan nem mernem.
Én bele raktam, nem történt semmi, persze a vizcseréket betartottam, azaz be kell tartani, mivel a tápozás EL szerint megy! Nálam napiba megy 7-7ml a 9 helyett. mint egy botanikus kert, hiánytünet nélkül!
 
Back
Oldal tetejére