• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ki ez? Kis garnéla határozó...

Nekem van tök pont ugyanilyen Green Jade (neocaridina)
Szia,
Az ősei tőled származnak, red-black taiwan bee, blue bolt, snow white, golden bee, tiger, zebra pinto, calceo bee. Ezek elég sokáig egy helyen tartózkodtak. Nemrég sikerült csak 5 felé válogatnom.
 
Szia,
Az ősei tőled származnak, red-black taiwan bee, blue bolt, snow white, golden bee, tiger, zebra pinto, calceo bee. Ezek elég sokáig egy helyen tartózkodtak. Nemrég sikerült csak 5 felé válogatnom.
Nem volt korábban neocaridinád? Lehet, hogy növénnyel került be?
Ha Caridinából lett ilyened, az elég különlegesség :)
 
Nem volt korábban neocaridinád? Lehet, hogy növénnyel került be?
Ha Caridinából lett ilyened, az elég különlegesség :)
Vannak most is piros, kék, sárga, zöld. A green között vannak ilyen csíkosak, de szinte áttetszőek és a legnagyobbak is csak fele ekkorák. A képen látható példány tiszta fekete (kicsit kékes árnyalatú) és a hátán arany színű csík + a hátúszóin is lászik az arany szín.
Több (min.3) hasonló 3-5 mm-es kicsi is van belőle.
 
Vannak most is piros, kék, sárga, zöld. A green között vannak ilyen csíkosak, de szinte áttetszőek és a legnagyobbak is csak fele ekkorák. A képen látható példány tiszta fekete (kicsit kékes árnyalatú) és a hátán arany színű csík + a hátúszóin is lászik az arany szín.
Több (min.3) hasonló 3-5 mm-es kicsi is van belőle.
De hát ezekből: *red-black taiwan bee, blue bolt, snow white, golden bee, tiger, zebra pinto, calceo bee" biztos nem lett: *piros, kék, sárga, zöld*, főleg vesenyzőcsíkkal a hátukon :) Most is úgy gondolom, hogy a képen egy neocaridina van, túlzottan sötét zöld Green Jade.
 
Vannak most is piros, kék, sárga, zöld. A green között vannak ilyen csíkosak, de szinte áttetszőek és a legnagyobbak is csak fele ekkorák. A képen látható példány tiszta fekete (kicsit kékes árnyalatú) és a hátán arany színű csík + a hátúszóin is lászik az arany szín.
Több (min.3) hasonló 3-5 mm-es kicsi is van belőle.
Golden backline TaiTiBee?

Illetve ITT Taitibee bal alsó
 
Golden backline TaiTiBee?

Illetve ITT Taitibee bal alsó
Szia,
Nagyon bízom a meghatározásodban, a hátúszó helyett a farokúszóját értettem :). A linkek alapján nagyon hasonlít, az alapszíne kisebb méretében inkább sötétkék volt, mint fekete, a hátán lévő csík sem szabályos egyenes, mintha "csontváz" mintázatra hasonlítana.
Remélem a kicsik megmaradnak, el tudom különíteni a kolóniát és sikerül stabilizálni a vérvonalat.
@TGY__ Biztosan nem green jade és nem neocaridina.
 
A Garnela formájábol, alakjából és színébol ítélve szinte biztos hogy Neocaridina. Simán kibírják a lágyabb és savas vizet. Ha lesznek utódok akkor viszonylag gyorsan be is fog bizonyosodni hogy mit örökít tovább.
 
A Garnela formájábol, alakjából és színébol ítélve szinte biztos hogy Neocaridina. Simán kibírják a lágyabb és savas vizet. Ha lesznek utódok akkor viszonylag gyorsan be is fog bizonyosodni hogy mit örökít tovább.
Szia,
Köszönöm, hogy foglalkoztál vele.
Elfogadom a véleményedet, titokban bízok benne, hogy mégis caridina. Az idő eldönti, majd jelentkezek, hogy mi lett az eredmény.
Próbáltam tájékozódni a keveredésről (neoc x c), de amit találtam abból az derült ki, hogy kizárt a dolog.
 
Back
Oldal tetejére