• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Külső szűrő

van egy csomó kisebb, pl hydor seltz l20 vagy l30.
[ha valakinek kell, van egy l20am, ami zsír új, vízcseréhez vettem, de sose használtam, jobb megoldást találtam. szóval eladó]
 
"nebula"
Nyitott vagyok az l20-ra, de lenne kérdésem.
Egy 54 lityis akváriumom van és ehhez szeretnék csinálni külső szűrőt, mert a jelenlegi Eheim 2010 szerintem nem végez elég jó munkát. Sok problémám van, azon kívül, hogy a víz kristály tiszta, szinte minden megjelent, vagy megjelenik az akváriumban. Gondoltam először a szűrést emelem magasabb szintre.
Szóval a szennyvízcsöves külső szűrő építésén gondolkodom és ehhez kellene nekem egy pumpa. Mindenképp külsőt szeretnék, illetve ez lenne célszerű, legalább addig amíg letesztelem, beállítom a víznyomást. A probléma annyival súlyosbodik, hogy a szűrőt (a pumpát nem feltétlen!) kb 2 méterre tudnám elhelyezni az akváriumtól és nem is pont abban a magasságban, hanem vagy kb. 50-60 centivel lejjebb, vagy feljebb.
Tehát folyamatos, hosszú távú üzemeltetésre és az említett feltételek mellett alkalmas lehet az általad eladásra kívánt pumpa?
Köszi előre is!
 
van egy csomó kisebb, pl hydor seltz l20 vagy l30.
[ha valakinek kell, van egy l20am, ami zsír új, vízcseréhez vettem, de sose használtam, jobb megoldást találtam. szóval eladó]
Szóval neked címeztem volna előző hsz.-emet, csak elfelejtettem, hogy konkrétan a tiedre adjak választ.
 
Nem tudom, hogy is kell a PVC csöves külső szűrőt feltölteni? Tehát az alól levő csőre kell kötni az akváriumból jövő csövet? Amit úgy kell el indítani, hogy legyen benne víz, hogy meg kell szívni vagy hogyan? És akkor magától úgy bírja nyomással hogy alól befolyik a trutyis víz és át megy a sok szűrő rétegen hogy felül a motor kinyomja? És a cső tetejére raknom kell egy pl. csavart mint a kerti szivattyúkon ahol feltöltöm vízzel, hogy ne legyen benne levegő? Bocsi a kérdésért de ezt nem értem most.
 
Nem tudom, hogy is kell a PVC csöves külső szűrőt feltölteni? Tehát az alól levő csőre kell kötni az akváriumból jövő csövet? Amit úgy kell el indítani, hogy legyen benne víz, hogy meg kell szívni vagy hogyan? És akkor magától úgy bírja nyomással hogy alól befolyik a trutyis víz és át megy a sok szűrő rétegen hogy felül a motor kinyomja? És a cső tetejére raknom kell egy pl. csavart mint a kerti szivattyúkon ahol feltöltöm vízzel, hogy ne legyen benne levegő? Bocsi a kérdésért de ezt nem értem most.

Igen alul folyik be a szűrőbe a víz, és felül pedig ki.
Feltölteni úgy a leg egyszerűbb hogy a szűrőbe befolyó ágat beleteszed az akváriumba, és a nyomó oldalt ami vissza nyomja a vizet az aksiba megszívod hogy bele follyon a víz a szűrőbe. Mindezt kikapcsolt szűrővel, ha ez megvan és látod hogy jön a víz azon az ágon amit megszívtál akkor tedd be az akváriumba lehetőleg úgy hogy ne áztass el mindent :D
Utána bekapcsolod aztán ennyi, egy ideig még nyomni foglya a levegőt is néha, de az hamar abba marad :)
 
Ilyen PVC csöves szűrőnek jó lesz a EHEIM Compact szivattyú a 600l/h -s egy 100 literes aksiba amibe kb. van 80 liter víz vagy kell az 1000l/h-s? És mennyire hangos ez a szivattyú? mert hálószobában menne pl. a szekrénybe.
 
Kell az 1000lph szivattyú. Hangjáról majd valaki mond biztos hasznosat, én nem használtam.
 
Ilyen PVC csöves szűrőnek jó lesz a EHEIM Compact szivattyú a 600l/h -s egy 100 literes aksiba amibe kb. van 80 liter víz vagy kell az 1000l/h-s? És mennyire hangos ez a szivattyú? mert hálószobában menne pl. a szekrénybe.
Nekem a 2000 l/h van,a szűrőn kívül van elhelyezve,egy métere az ágyamtól van a szekrény,és én tudok mellette aludni.
 
Nekem ezekből a szivattyúkból meg van a 300-600-1000 és 2000l/h!
A 300-as és a 1000-es a hálószobában van a tengeriben és semmi hangot-búgást nem adnak!
Síri csend van!
A 2000-es van meg több mint 2 éve de ő is nagyon csendes!
Nyáron a légy zümmögését jobban lehet hallani mint a szivattyút!
Csak ajánlani tudom!(y)
 
Sziasztok. A topic elején látható békapántokat honnan tudnék beszerezni? Esetleg tud valaki valami boltot ahonnan meg is rendelhetem? Ugyanis a helyi kis kereskedésekben sehol nem találtam ilyet. Pedig a Kg PVC cső elzárósapkát ezzel szeretném rögzíteni a PVC csőhöz. Előre is köszi a segítséget, és az ötleteket.
 
Sziasztok. A topic elején látható békapántokat honnan tudnék beszerezni? Esetleg tud valaki valami boltot ahonnan meg is rendelhetem? Ugyanis a helyi kis kereskedésekben sehol nem találtam ilyet. Pedig a Kg PVC cső elzárósapkát ezzel szeretném rögzíteni a PVC csőhöz. Előre is köszi a segítséget, és az ötleteket.
szia,
merre laksz?
 
Nagykőrös. Te?
én pesten.
itt a közelben van egy bolt (talán csavarbolt a neve - találóan :cool:) ott vettem 4 darabot, kb 1600-ért.
ráadásul most úgy néz ki, mégsem merek belevágni, ezért a fele összegért eladnám ezeket... de sajnos ez Neked nem segítség, túl nagy a távolság :mad:
 
Posta is van a világon ;), sokan adunk-veszünk így többek között akvarisztikai dolgokat is. Átutalod a pénzt, ő meg postázza. Bizalmi dolog, vagy megegyeztek az utánvételben, de ott több a posta.
 
Posta is van a világon ;), sokan adunk-veszünk így többek között akvarisztikai dolgokat is. Átutalod a pénzt, ő meg postázza. Bizalmi dolog, vagy megegyeztek az utánvételben, de ott több a posta.
igen, igen. végső megoldásként marad - természetesen.
de jobb lett volna, ha azt tudom mondani Joci f.társunknak, h elmész erre, ott befordulsz arra, és a 2. épületben válogathatsz békapántok között. :smuggrin:
 
Sziasztok. A topic elején látható békapántokat honnan tudnék beszerezni? Esetleg tud valaki valami boltot ahonnan meg is rendelhetem? Ugyanis a helyi kis kereskedésekben sehol nem találtam ilyet. Pedig a Kg PVC cső elzárósapkát ezzel szeretném rögzíteni a PVC csőhöz. Előre is köszi a segítséget, és az ötleteket.

Szia!

Kecskeméten a Kurucz tér 4. szám alatt van egy csavar-zár szaküzlet, én ott találtam végül.
 
Megunva az oldalpolcos szűrőakváriummal való szenvedést, én is összedobtam a magam kis külsőszűrőjét 110-es szennyvízcsőből. Forgatást az oldalpolcosból átkerülő eheim 300liter/órás minipumpa végzi ami ott nem is tudott max-on menni mert akkor leszívta a rekeszében a vizet magáról, így a vízmozgás is épp hogy volt. Csövezést 16-os villanyszerelési csövekkel oldottam meg, a pumpa csatlakoztatásánál megmelegítve kitágítottam, a szivattyúra pedig O gyűrűt tettem, így passzentosan össze lehetett rakni. A pumpát pedig egyszerűen gyorskötözővel odafogattam a tömbszelencéhez (itt fúrtam a szelence végébe pár 3-as lyukat ezen bújtattam át a kötözőt). Egyenlőre most csak az akvárium mellett dolgozik,így nem olyan szép látvány a csövezése :), (azt hiszem megint bútort kell csinálnom ;)). Durván 2 literes szűrőkapacitása lett amibe egyenlőre két fajta kék szivacs került, alul felül egyben, kettő közt kockázva , Seachem Purigen még ázik, ma vagy holnap az is belekerül.
20339823_3a7e1075375ca81fc4bbb46041dd6197_xl.jpg
20339827_bee658843951fe0f408863b586696a70_xl.jpg
20339831_e20ff4a34f9196f51c3a4b702781f7ff_l.jpg
 
Nem a legszebb látvány, de biztosan jó szolgálatot fog tenni egy szekrényben. De az a csövezés így ránézésre életveszélyes!
Egyébként nem tudom a kép alapján eldönteni, hogy az erős pista most akkor szűrőanyag, vagy haleledel (élénkítő és színfokozó hatását borítékolnám)? :LOL:
 
Back
Oldal tetejére