• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A caloglossa az nem valami növény? Rosszul tudom?
Jól tudod, egy növény ami tulajdonképpen alga faj és könnyen átveheti az uralmat az akva felett mert egy fél centis darabka is bárhol megtapad és növekszik. Nálam is ez a helyzet, a red moor fán már kezelhetetlenül terjeszkedik, így megpróbalom likvidálni az akvából.
 
Felejtsd el! Ez is olyan lehet mint a Riccia, amelyik akvában egyszer volt, ott mindig is lesz....

Elég kicsi az akva és ha kiveszem a fát amin rajta van akkor nem marad bent szinte sehol, ami mégis azt meg le tudom carbozni. Már csak azt kell eldöntenem, hogy leszedegetem a bucékat a fáról és újra kötözgetem őket, vagy bucéstól mehet a carbos blackout...
 
Sziasztok!

Neki is álltam a CRS akvában a caloglossa eltávolításának. A fát forráztam, és most egy lavor vízben ázik tömény carboval. Holnap megmártogatom a bucékat és az anubiasokat és hétvégén újrakötegelem a növényeket. Addig is kiszedtem a sessiliflorát is, az is összevissza nőtt mindenhol. A myriophyllum sokkal könnyebben kezelhető, így az kerül a helyére. A garnélák nagyon élvezték a sok barna szmötyit ami feljött, mai vacsi kipipálva. :D

33821044308_712c9d83fd_o.jpg
 
Sziasztok!

Az új kifolyót szeretném nektek megmutatni, és egyben a kisebb aksival rendelkezőknek ajánlani! Tökéletesen lefogja az áramlást, és két irányban szétteríti. Ecsetalga ellen nagy segítség lehet. :)
View attachment 75919View attachment 75920
Most indítok nemsokára egy akit, ha a spint teszem bele, akkor a befolyócsövet azonos, vagy a szemközti oldalra tegyem? Green Aquaba azt mondták mellé tegyem, de ennek nem látom értelmét.
 
Most indítok nemsokára egy akit, ha a spint teszem bele, akkor a befolyócsövet azonos, vagy a szemközti oldalra tegyem? Green Aquaba azt mondták mellé tegyem, de ennek nem látom értelmét.

Az a lényeg, hogy az áramlás körkörösen mozogjon és eljusson mindenhova az aksiban. Ebből a szempontból előnyös ha a kifolyó és a befolyó cső egy oldalon van. A spin esetében véleményem szerint működik a dolog akkor is ha szemközti oldalon van a spin a szivóághoz képest, főleg ha kis aksiról van szó. :)
 
Kész lettem a CRS akvával, itt-ott maradt caloglossa, de a carbozástól már rózsaszínek, úgyhogy remélem sikerrel jártam. Figyelgetni fogom és ha valahol találok akkor könyörtelenül carbozni fogom. Elég minimalista most így az akvárium, a hátsó oldalra valószínű még pár tő myrio el lesz ültetve, amint vágnom kell a nagyból. Így viszont most sokkal nagyobb a hangsúly a garnikon, sokat látni belőlük. :)

46804479465_5eeb870158_o.jpg
40754496553_6fdf62d75a_o.jpg
46804478865_a2ed4ca6f1_o.jpg
 
Sziasztok!

Ezer éve, hogy posztoltam... sajnos mostanában nem jut sok idő az aksikra. De teszek fel képeket róluk, a képek most beszédesebbek. :) A crs-cbs akva kikupálódott szépen, és a garnélák is jól erzik magukat. CBS-ből mindenféle változat akad. Lassan csökkentenem kell a létszamukat.
Holnap fotózom a többi akvát. :)

Köszi, hogy benéztél!21c3f6d1233ca9b3a916461da88a2fcc.jpg4b7cec2856fffb5da8b79b603774c91a.jpg
 
Sziasztok!

Ezer éve, hogy posztoltam... sajnos mostanában nem jut sok idő az aksikra. De teszek fel képeket róluk, a képek most beszédesebbek. :) A crs-cbs akva kikupálódott szépen, és a garnélák is jól erzik magukat. CBS-ből mindenféle változat akad. Lassan csökkentenem kell a létszamukat.
Holnap fotózom a többi akvát. :)

Köszi, hogy benéztél!View attachment 78768View attachment 78769
néhány szép CBS-re vevő leszek. Ahogy elnézem szép telített színűek.
Hosszú küzdelem után csak rendbejöttek a dolgok :D
 
Back
Oldal tetejére