• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Sziasztok!

Rég csináltam összefoglaló bejegyzést az akváriumokkal kapcsolatban, úgyhogy kezdeném a nagy akváriummal. Tulajdonképpen már a napló neve sem megfelelő, itt már nem ikerházról, hanem társasházról beszélhetünk. :)

Nagy akvárium
Tulajdonképpen minden rendben, a sarokban a rotalák nem szeretnek ott, és az akvárium közepe felé nőnek. Át kellene rendezni talán, még gondolkodom rajta. Bármit teszek oda, a kevés fény miatt úgyis ezt fogja játszani. Tangerine tigerből tengernyi található (alliteráció pipa), a red sakurák az erős elnyomás miatt nem hajlandók szaporodni, mennek majd az új kockába, ha az első próbasnowball túléli a teszt időszakot. A gyepen néha fonal alga jelenik meg, de kap egy kis carbot és másnapra a csigák felzabálják. :)
45839282605_6ed0ae3949_o.jpg

CRS/CBS akvárium
Itt vannak gondok, elkezdtem kiszedni a caloglossát, mert brutál módon ellep mindent. Továbbra sem értem miért szívatom magam a mohákkal, ha valamit utálok ebben a hobbiban az a mohák tépkedése. Jó, tudom a caloglossa alga, de a mohákkal ugyanez a bajom... A sessili is nő amerre kedve tartja, most nyírtam nem rég ezért ilyen szellős. Nem verseny akva, de most egyáltalán nem vagyok elégedett a kinézetével. Cserébe kárpótolnak a CRS-ek, amikből 4-5 eresztés kicsi úszkál már. :)
32879003368_b1cdb16527_o.jpg

A Kocka
Indítás után 5 napig magára volt hagyva, kicsit féltem hogy mi vár majd. Szerencsére egy szem alga nem volt, cseréltem rajta vizet és bekerült az ammania bonsai is hátra, illetve pár tő csavartlevelű valami, sosem tudom a nevét. Ebben az akvában most éppen egy snowball van, előkészíti a terepet a red sakuráknak. A red sakurák mellé pedig érkezik majd valamilyen lágyvizes faj. Talán tigris talán taiwan. Ide még be kell szereznem az üveg ki- és befolyókat, illetve meg kell oldani a hűtést is.
32879003138_69d0c0f960_o.jpg
31812910627_df00100b5d_o.jpg

Köszönöm, hogy benéztél! :)
 
Sziasztok!

Bővült a fauna, egyébként minden rendben az akvákkal. :) Remélem az új lakók is hasonlóan jól fogják érezni magukat mint a többiek. Az idő jobbra fordulásával esélyes egy német blue shadow mosura rendelés. Aki esetleg nem ismerné, Blue Bolt garnélák kerültek a kis kockába. :)

46945224902_05cfa2f3cf_o.jpg
46945224752_a72797747c_o.jpg
46945224632_c583396907_o.jpg

És a kedvencem, csiga fedezékben nagyon kemény...
46945224972_9e40a991bf_o.jpg


Köszi, hogy benéztél! :)
 
Sziasztok!

A kis kocka fejlődéséről és a nálam született első és másodgenerációs CRS/CBS ifjoncokról osztanék meg pár képet. A blue boltok jól vannak, túlélték az első vízcserét is, úgyhogy szerintem nem lesz velük gond. Hogy szó essen a nagy aksiról is, a tigrisek kirúgják az akva oldalát, és van köztük néhány brutál narancs színű. Ha lenne lehetőségem szelektálni őket, akkor lehetnének super tangerinek is akár... :) A caloglossa pedig itt-ott elszabadult, úgyhogy intenzív tépegetésbe és carbozásba kezdek ellene. A kockába pedig a leendő kis blue boltok kedvéért a sziklák tövébe tettem lávakőre ragasztott fissidenst. Na szóval a képek:

47074276982_5a14a8b0b0_o.jpg
47074277152_e0948a5b1a_o.jpg
40161709623_e2e871517d_o.jpg
47126590861_2c7b55cb5a_o.jpg

A CRS-eket tehát nem érdekelte a téli időszak, folyamatosan petések voltak, és most is azok. Remélem a taiwanok is példát vesznek a szomszédaikról. :)
 
Sziasztok!

CRS vacsi képpel, illetve egy kérdéssel fordulnék hozzátok. Az alábbi képen látható PRL CRS garnélák közül szerintetek van nőstény? Nem láttam még petéset tőlük, és kezdek arra gyanakodni hogy csak hímeket sikerült kapni. :D A többi CRS ahogy látszik szaporodik szépen.

Szerintetek? A kicsik között sincs PRL utód, úgyhogy egymás között sem hiszem hogy szaporodtak.c8acbdfd3941ef8b9d50145593d385de.jpg899a756118d7bc64fedad59810bb3759.jpg
 
Jajj boccs. Reggel volt...latom mar mit irtal.o_O

Semmi gond, azért köszönöm a képes illusztrációval eltöltött időd! :)

A CRS akvában milyen talaj van? Miben látod a titkát, hogy ennyire sikeres? Vízparaméterek, szűrés milyen?

Jók a kérdések, a technikai részére tényszerűen tudok válaszolni:
A talaj alul 2 centi sima amazonia, azon rajta pedig 2 centi amazonia light powder.
Vizet 2-3 hetente cserélek kb 30%-ot. A szűrés egy régebbi típusú AquaEl akasztós szűrő, ami ha jól rémlik 120 literes aksihoz árulták gyárilag, kb fél liter siporax van benne alul szivacs tetején egy kis perlon. Káros anyagokat mérni nem tudok, minimális tápozás van amikor eszembe jut főleg foszfát és profito. Alga nincs az akváriumban, csak a vízcsere előtt van az üvegen némi por alga.
Az aljzat és az RO víz megoldja a pH kérdést. 130 TDS-re sózok vissza. Mironekuton port is kapnak hetente, változatos tápozás mellett. Nyers zöldséget viszont én nem adok.
A hőmérséklet 21-24 fok között ingadozik, akár napi szinten is.

Hogy mi a titka? Igazából a feltételeket mindenki meg tudja teremteni, amikor látszólag minden rendben van az értékekkel és még sem szaporodnak, vagy hullanak akkor a genetikában lenne érdemes kutakodni szerintem. Én egy jó génállományú nem túl hisztis CRS brigádot fogtam ki valószínűleg, és ezen próbálok javítani minőségi állomány keverésével is. Lehetnek olyan esetek is azonban, amikor a vízben van egy olyan alkotóelem ami nem kimutatható, nem mérhető a garnélák viszont nem bírják. Talán ami nálam egy kicsit erősebb az átlagnál, az a szűrés. A szűrőtérfogat és az akvárium métere elég jó arányban van.

Remélem tudtam segíteni! :)
 
Semmi gond, azért köszönöm a képes illusztrációval eltöltött időd! :)



Jók a kérdések, a technikai részére tényszerűen tudok válaszolni:
A talaj alul 2 centi sima amazonia, azon rajta pedig 2 centi amazonia light powder.
Vizet 2-3 hetente cserélek kb 30%-ot. A szűrés egy régebbi típusú AquaEl akasztós szűrő, ami ha jól rémlik 120 literes aksihoz árulták gyárilag, kb fél liter siporax van benne alul szivacs tetején egy kis perlon. Káros anyagokat mérni nem tudok, minimális tápozás van amikor eszembe jut főleg foszfát és profito. Alga nincs az akváriumban, csak a vízcsere előtt van az üvegen némi por alga.
Az aljzat és az RO víz megoldja a pH kérdést. 130 TDS-re sózok vissza. Mironekuton port is kapnak hetente, változatos tápozás mellett. Nyers zöldséget viszont én nem adok.
A hőmérséklet 21-24 fok között ingadozik, akár napi szinten is.

Hogy mi a titka? Igazából a feltételeket mindenki meg tudja teremteni, amikor látszólag minden rendben van az értékekkel és még sem szaporodnak, vagy hullanak akkor a genetikában lenne érdemes kutakodni szerintem. Én egy jó génállományú nem túl hisztis CRS brigádot fogtam ki valószínűleg, és ezen próbálok javítani minőségi állomány keverésével is. Lehetnek olyan esetek is azonban, amikor a vízben van egy olyan alkotóelem ami nem kimutatható, nem mérhető a garnélák viszont nem bírják. Talán ami nálam egy kicsit erősebb az átlagnál, az a szűrés. A szűrőtérfogat és az akvárium métere elég jó arányban van.

Remélem tudtam segíteni! :)
Hát, akkor nincs más hátra, elmorzsolok pár imádságot, aztán beszerzek egy csapatot...
 
...
Hogy mi a titka? Igazából a feltételeket mindenki meg tudja teremteni, amikor látszólag minden rendben van az értékekkel és még sem szaporodnak, vagy hullanak akkor a genetikában lenne érdemes kutakodni szerintem. Én egy jó génállományú nem túl hisztis CRS brigádot fogtam ki valószínűleg, ...

Ennél azért bonyolultabb a kérdés. :)
 
Sziasztok!

Garnélákkal minden okés, egy új lakóról hoztam képet. Átálltam a nagy tigrises aksin 3 hetenkénti vízcserére, a kicsiken pedig 2 hetente cserélek.
Az új lakó nem sokat mutatja magát, amekkora a többi garnihoz képest, olyan nehéz megtalálni. A fényt nem túlságosan szereti. :/

46682639244_7d1110e8ca_o.jpg
 
Ez normál méretű legyező garnéla, ugye?
Nálam a kifolyó előtt ücsörgött az enyém és ezerrel szűrte a vizet. Nagyon mókás.
@ezsolt80 mini verziót kajtat, de a tiktos dílere majd szerezni neki azt is hamarosan.
 
Ez normál méretű legyező garnéla, ugye?
Nálam a kifolyó előtt ücsörgött az enyém és ezerrel szűrte a vizet. Nagyon mókás.
@ezsolt80 mini verziót kajtat, de a tiktos dílere majd szerezni neki azt is hamarosan.

Igen, ez egy sima mezei legyező garnéla. Valóban mókás és egészen érdekes lény. Remélem idővel bátorkodik többet mutatni magát. :)
 
Akkor nálad lesz tangtai utód! Vagy tibee? Ki a büszke apa?
Gratulálok és őrülten irigyellek is egyszerre!
 
Akkor nálad lesz tangtai utód! Vagy tibee? Ki a büszke apa?
Gratulálok és őrülten irigyellek is egyszerre!
Sokat gondolkodtam ezen, egyelore tiszta taiwan vonalat szeretnek tartani. Ugyhogy velhetoen valamelyik blue bolt a szerencses apuka. :) Majd kesobb keverednek blue shadow mosuraval, ha minden jol megy.

Koszonom a kedves szavakat! :)
 
Back
Oldal tetejére