• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Sziasztok!

Sajnos a PRL CRS-ek a CBS-ek felé kacsingattak csak, és minimális mennyiségű magasabb minőségű CRS születik nálam. Talán a genetika játszik közre...

Akadnak viszont egészen szép CBS-ek:

View attachment 81100
És mindenáron egy tankban akarod tartani őket?
Láttad a legújabb GA videót? Chris Lukhaup sosem tart többfélét együtt, mert idővel egyik tutira elnyomja a másikat.
 
És mindenáron egy tankban akarod tartani őket?
Láttad a legújabb GA videót? Chris Lukhaup sosem tart többfélét együtt, mert idővel egyik tutira elnyomja a másikat.

A CRS-CBS egy faj, a fekete domináns gén, piros recesszív. Együtt tartva őket kevesebb piros fog születni, mint fekete, de ez nem úgy elnyomás, mint a neocaridina - caridina egy akvában, ez szimpla genetika. Persze, ha az ember 100% piros porontyot akar, ne tartson velük CBS-t. Viszont ha önmagukban tartott CBS-es között van olyan fiú és lány is, aki hordozza a pirps géneket, születhet CRS kis maki simán.
 
A CRS-CBS egy faj, a fekete domináns gén, piros recesszív. Együtt tartva őket kevesebb piros fog születni, mint fekete, de ez nem úgy elnyomás, mint a neocaridina - caridina egy akvában, ez szimpla genetika. Persze, ha az ember 100% piros porontyot akar, ne tartson velük CBS-t. Viszont ha önmagukban tartott CBS-es között van olyan fiú és lány is, aki hordozza a pirps géneket, születhet CRS kis maki simán.
nálam van a bizonyíték... már van néhány CRS-em a csupa CBS-ből.
 
A CRS-CBS egy faj, a fekete domináns gén, piros recesszív. Együtt tartva őket kevesebb piros fog születni, mint fekete, de ez nem úgy elnyomás, mint a neocaridina - caridina egy akvában, ez szimpla genetika. Persze, ha az ember 100% piros porontyot akar, ne tartson velük CBS-t. Viszont ha önmagukban tartott CBS-es között van olyan fiú és lány is, aki hordozza a pirps géneket, születhet CRS kis maki simán.
Ez abszolút mind igaz, de ha már valaki megveszi a PRL (Pure Red Line)CRS-t, azt vétek mással keverni, főleg domináns feketékkel.
Én kifejezzeten imádom a mixeket és minél vegyesebb fajtákra és mintákra törekszem, igaz elég sikertelenül, de engem így nem zavar, hogy egyikből kevesebb lesz, a másikból meg több.
Amúgy Chris is kizárólag CRS-t választott.;)
 
És mindenáron egy tankban akarod tartani őket?
Láttad a legújabb GA videót? Chris Lukhaup sosem tart többfélét együtt, mert idővel egyik tutira elnyomja a másikat.
Én is mix párti vagyok, legalább is ha a CRS-CBS csapatról van szó. :) Nem zavar hogy keverednek és minden féle minőség jön elő. Nem tervezem őket szelektálni vagy ilyesmi, úgyhogy nekem jó így.

Eleinte volt 5 PRL CRS, de nem akartak szaporodni. Így került melléjük 10 db CRS és CBS vegyesen. Most pedig itt tartunk... :)
 
Nos, akkor a legjobb úton halad.
Bizony minden tenyészetben előfordul, hogy minél tökéletesebbet hoznak létre, annál kényesebb lesz és gyakran meddővé is válnak az egyedek.
Kell néha a vérfrissítés!;)
 
[QUOTE A garnusz nagyon csini, viszont amit írtál, picit fogalomzavaros. Nem blue bolt - tangerine mixet akartál írni? ;)
[/QUOTE]
Arra céloztam, hogy taiwanon belül blue bolt és abból is a mix.
Az biztos, hogy ez nem tiszta vérvonal.
 
Sziasztok! Rég írtam, de most egy kis segítségre lenne szükségem. Van esetleg valami praktika a fűbe belenövő moha ellen, vagy marad a soha véget nem érő csipeszezés? :D Igyekeztem távol tartani minden olyan növényt ami hosszútávon gondot okozhat, de valahogy elindult egy kis moha... A crypto is hiba volt, hiába szedtem ki a gyökér maradványokról jönnek az új hajtások. :(768ee993a64e234a88b5444297ba59af.jpg
 
Sziasztok! Rég írtam, de most egy kis segítségre lenne szükségem. Van esetleg valami praktika a fűbe belenövő moha ellen, vagy marad a soha véget nem érő csipeszezés? :D Igyekeztem távol tartani minden olyan növényt ami hosszútávon gondot okozhat, de valahogy elindult egy kis moha... A crypto is hiba volt, hiába szedtem ki a gyökér maradványokról jönnek az új hajtások. :(View attachment 82706
Szerintem marad a csipesz. Én is azt szoktam csinálni. Mikor ránézek a akváriumra, a csipesz már a kezembe van. :) Ez is a kertészkedés egy része.
 
A moha az ilyen, egyszer megjelenik és onnantól két verzió van:
1. sűrű csipeszelés
2. benő mindent és elnyomja a többi növényt

És tutira sajna megjelenik egyszer, mert több olyan akvám is van, ahova nem akartam mohát, de előbb-utóbb behurcoltam valamivel. :D
 
Sziasztok!

Huh nem mostanában írtam a naplóba... remélem azért valaki benéz még. :)

Lényeg a lényeg mind a 3 akvárium ketyeg szépen a kicsik algásodnak valamennyire de ott is csak az üveg szóval semmi extra probléma nincs.
Egy kis érdekesség, 2018. május 21-én nyitottam öszze a nagyobb akksi két oldalát, akkor így nézett ki:

40455163430_9ad8067141_k.jpgIMG_1429

És most :)

50038017872_15e4f3883a_o.jpg

Sok növény kikerült-bekerült, de a bucékat nem bántottam. Abból a pár tőből lett ez a brutál bokor. Szinte hihetetlen, igaz nem kis idő telt el.

Mondanom sem kell a kedvenc részletem:

50037212248_2729eab9d3_o.jpg

A kis CRS/CBS csapat is megvan, bár itt azért elférne egy akvárium bontás és üvegpucolás... a szaporodással télire eléggé leálltak, de ez elmondható mindegyik garnélámra:

50037212173_07fb6a84a0_o.jpg

A sulawesik élnek, bár nem sokat mutatják magukat. A csigákkal küzdök, lehetetlen kiírtani őket:

50037212103_562cfe5fc8_o.jpg

Ami újdonság, hogy elkezdtem egy kis wabi próbát, eddig működik, bár állandó takarásban van, nem tudom mikor és hogyan kell elkezdeni szoktatni a növénykéket:

50038017607_94890a36f0_o.jpgIMG_2859

Nos, így áll a fauna. :) Bővítést, változást nem tervezek szóval valószínű nem leszek továbbra sem túl aktív naplózó, de azért a régi és a mostani állapotok miatt mindenképp megéri posztolni, és remélem hogy van aki hasznos dolgokhoz is jut/jutott a naplóm korábbi bejegyzéseiből. :)
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére