• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Sziasztok!

Ma a blue boltos akváról írok nektek. Sajnos a galaxy-k elhullottak, de a blue boltok tartják magukat. Egy eresztés kicsi már született kb 1 hónapja, de nem látom őket. :(

Eléggé megindult az ecset alga, viszont a növények is sokat fejlődtek az utolsó poszt óta. Az ecset ellen van 4 amano, és pár süncsiga. Sikerült egy üveggarnélát vennem amano áron (imádom hogy egy állatkereskedésben nekem kellene nézni mit halász ki az elméletileg hozzáértő eladó). Itthon tűnt fel, egyelőre nem vittem vissza mert tetszik a kis csúnyaság. Ha rosszalkodik akkor megy vissza garanciában a minőséghibás amanom. :D

Blue boltot nem nagyon tudtam fotózni, de a nagy nőstény megint petés. Remélem most megmaradnak a kicsik, mert ha nem akkor nem várok tovább, fajta csere lesz.

Az ecset is aggaszt, ha így megy tovább előbb-utóbb ki kell szednem a gyepet. a6251382f6eb5eee1f18050fa6445203.jpg5e09e2ee49c7bf6142eb74e6d9089809.jpg
 
Sziasztok!

Végre volt időm a nagy akváriumot is lefotózni, elég szép dzsungel lett belőle. A blyxia szinte hihetetlen hogy a sarokban, árnyékban is lassan tépni való. A crypto elkezdett mindenhol előbukkanni, abból is ki kéne tépnem pár tövet. Egyébként mindenki jól van, leszámítva a képeken látható egy garnélát aki valamiért elhullott. Ja és van némi szőr alga, vagy nem tudom milyen zöld alga a gyep között de néha carbozom és a többit a garnélák megoldják.

Csodák csodájára előbújt pár blue bolt apróság, úgyhogy úgy néz ki ők is elvannak. Brutál lassan nőnek ezek szerint. :O És a képek:

48607585126_69eb4ebad9_h.jpg
48607584976_cb2d9d2ef5_h.jpg
48607584716_19595bd08e_h.jpg
48607733597_b22ee31fdc_h.jpg
48607584386_3292876bfe_h.jpg

Köszi, hogy benéztél! :)
 
Sziasztok!

Végre volt időm a nagy akváriumot is lefotózni, elég szép dzsungel lett belőle. A blyxia szinte hihetetlen hogy a sarokban, árnyékban is lassan tépni való. A crypto elkezdett mindenhol előbukkanni, abból is ki kéne tépnem pár tövet. Egyébként mindenki jól van, leszámítva a képeken látható egy garnélát aki valamiért elhullott. Ja és van némi szőr alga, vagy nem tudom milyen zöld alga a gyep között de néha carbozom és a többit a garnélák megoldják.

Csodák csodájára előbújt pár blue bolt apróság, úgyhogy úgy néz ki ők is elvannak. Brutál lassan nőnek ezek szerint. :O És a képek:

View attachment 80167
View attachment 80168
View attachment 80169
View attachment 80170
View attachment 80171

Köszi, hogy benéztél! :)

@BoMa, ebben egészen kítűnő állapotban vannak a növények. Low Tech még mindig, vagy CO2-t adagolsz?
 
Igen abszolút low tech, tápozni is hetente szoktam ha eszembe jut. Szerintem itt a rengeteg élőlény tápozza a növényeket. :)

Akkor úgy látom, sikerült egész jól kitapasztalnod a technikádat, hogy a növények jól érezzék magukat :). Emlékszem, régen volt még 1-2 akváriumod amiben folyton beadták a kulcsot a növények, de ez már itt igen jó passzban van!
 
Akkor úgy látom, sikerült egész jól kitapasztalnod a technikádat, hogy a növények jól érezzék magukat :). Emlékszem, régen volt még 1-2 akváriumod amiben folyton beadták a kulcsot a növények, de ez már itt igen jó passzban van!
Hát igen, kellett pár év mire beállt az egyensúly. :) Most sem mondanám tökéletesnek a helyzetet, de legalább szépen élnek a növények és a garnélák együtt.
 
Sziasztok!

Nem tetszett a crypto dzsungel, szóval nekiálltam és két részletben kiszedtem a bokrokat. Kijött a monosolenium tenerum gombolyag is. Mivel a halak imádják hogy van helyük úszkálni, szinte csak itt vannak ezért nem szeretnék innen túl sok teret elvenni. Egy kis bucés red moor lesz itt kb a placc közepén, mögötte pedig a kockából vágok pár ammania bonsai ropit.

Elég furcsa így most, de legalább látszódnak az élőlények. :)

48637654293_7674f8bcf8_h.jpg
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére