• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Hunger for Infinity

Tapasztalataim szerint sokat segít az áramlat erősségében a csövek ganézása, és akkor lehet még hatásosabb lenne az algád elleni harc :)

Nyilván fogja a flow-t a csöveken a barna baktériumtenyészet, de még teljesen okés az áramlást, szerencsére. De következő szűrőpucevánál neki kell esni, nincs mese.
 
Szelektálgatok de nem kell nagyon durván csak ímmel-ámmal, elég erős genetikájú csapat.
 
@Etele ha telefonnal fényképezel, vedd lejjebb a fényértéket !!!!!!!
Tapasztalataim szerint minden típusú telefonnál előjön aquárium fényképezésnél, a nálad is fellépő "fehér jelenség".
(a 3 és 20 megapixels szupermasináknál is !!!!!!! )
 
Elővettem a tükörreflexes gépet, lőttem vele vagy 40-50 fotót, makróztam, meg minden. Leülök Lightroom elé, és véletlenül kitörlöm mindet.
Nem vagyok ideges, á, nem.

Ezért ha már itt vagyok, bosszúból pár telós kép. :D

Alga fronton egész jól állok, most kezdem emelni a napi tápadagot. Ha megjönnek az új csövek óvatosan kell majd duhajkodnom, de igyekszem vigyázni.
View attachment 445642017-12-03_03-20-21 by Attila Szántó, on Flickr



Pillanatképek.

View attachment 445652017-12-03_03-13-22 by Attila Szántó, on Flickr
View attachment 445662017-12-03_03-13-52 by Attila Szántó, on Flickr
View attachment 445672017-12-03_03-14-02 by Attila Szántó, on Flickr
View attachment 445682017-12-03_03-14-13 by Attila Szántó, on Flickr
View attachment 445692017-12-03_03-14-22 by Attila Szántó, on Flickr


Ez a jávai meg egyszer csak megjelent itt, nem tudom hogyan, vigyáztam ne hurcoljam be. De van már a bucék tövénél is... viszont olyan szép természetes, hogy így hagyom. :D
View attachment 445702017-12-03_03-13-40 by Attila Szántó, on Flickr
View attachment 445712017-12-03_03-20-37 by Attila Szántó, on Flickr

Ha kérdés van, jöhet.
És szerencsére megúsztam BO nélkül az algabummot, ennek azért örülök.
Nyilván van ahonnan nehezebben kopik az alga, ott Excel ecsetelés megy, szinte minen nap a napi adag célzottan kerül fecskendős felhasználásra. :D
A dekorhomokot is le kéne szívni és átmosni majd visszatöltetni, de nincs lelkierőm. :( Meg időm se nagyon.
Hi!
Nem írtad, hogy honnét, miről törölted ki a képeket, de ha nem írtad felül az adathordozót, akkor 99%, hogy még visszahozhatók a képeid!
 
Ezt ma minden naplóba beírod? :)

Nem csinálok, ebben még bőven van kraft hogy akár versenyre is kivigyem 2018-ban. Vahy nem. :p
 
Semmi gond, de őszintén nem értem honnan jött neked pont most hogy bontsam a scape-et... Most kezd el talpra állni az akva. Erre lőjem le szegényt? :)
 
Elővettem a tükörreflexes gépet, lőttem vele vagy 40-50 fotót, makróztam, meg minden. Leülök Lightroom elé, és véletlenül kitörlöm mindet.
Nem vagyok ideges, á, nem.
Csak nem Shift/Delete-et szoktál használni? A memória kártyára, jobb a védelmet csinálsz, mert így nem engedi a törlést, csak külön jogosultságokkal . De pl. a "Get Data Back NTFS/FAT32" , vissza tudod hozni a képeket.
 
Ennek az Eheim plant csőnek tényleg bitang szép színe van (a képen 2 daylight és 2 plant cső megy, 2 daylight még nincs bekapcsolva).

Nem tudom mennyire jön át ezen a gagyi fotón.

39057708482_1be77f52d6_z.jpg2017-12-16_02-18-12 by Attila Szántó, on Flickr

(@viktorlantos a garis csere Sylvania cső tökéletesen működik, köszi!)

Igazából le kéne cserélni elöl az ADA coloradot és kivenni a technikát és lehetne csattintani egy fotót, hátha kesz kedvem beküldeni valami versenyre... de Karácsony közeledtével kinek van erre ideje? :D
 
Valahogy nagyon nem ilyennek képzeltem el az akváriumot mikor még építetted, de mégis meglepően jó lett. Kicsit megvan ez a szélfútta hatása a fáknak, ez nagyon bejön, így még a mohagomócok is tetszenek a fákon. (y)
 
20180127_145143.jpg Ha valaki követi az eladó növények topikot akkor lehet hogy olvasta , hogy kis átalakítások jönnek a következő hóbapokban.

Eladom a gyönyörű mini fissi gombócokat és a helyükre minimini bucék mennek. Találtam az egyik garnisban némi mini catherine darabot , felnyomtam az egyik eladott mohacsomó helyére. Meglátjuk lehet nem lesz jó a végeredmény. Erre az esetre megtartok azért egy kis mini fissit . :)
 
Az ott alga vagy a Fissi maradéka az ágakon?
Csak azért kérdem, mert ha moha, akkor az szép lassan rá fog mászni a Bucéra. Én legalábbis így jártam.
 
Back
Oldal tetejére