• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Huangshan-Tiandu-fen

Amazonia VS Tropica


  • Total voters
    14
  • Poll closed .
Ha azt nézem,hogy mennyire jól sikerült már az első skicc,egyáltalán nem érzem rossznak az arányokat.Ebben a méretben nagyon állat.Csak amit többen is írtunk,hogy ha az inspirációhoz nézem,nem elég szellős.Ezért is kérdeztem,hogy nem akarod e ragasztani a köveket,mert úgy könnyebb lenne vissza adni azt a hatást.Persze aláírom,úgy később elég nehéz változtatni,még fixálás előtt kell jól össze legózni.Persze,több fajta növénnyel lehetne operálni nagyobb méretben,de én pl dragonos megfejtésben csak mohát akartam volna/akarok használni (ugyan erre az inspirációra) és nem érzem,hogy ez levonna az akvárium értékéből ilyen méretekben! :)
Egy szóval:állat..csináld! :D
 
Akkor itt is: Baba lesz ez! Tényleg még kell alakítani itt-ott, pláne a jobb oldalán, esetleg több ösvény. a kövekre ha megy egy kis patina akkor szerintem rendben lesz a textúrájuk is, minden másra ott a riccardia. :D
Ami szerintem az Achilles-sarka a dolognak, az az áramlás. Nálam a lávakövesben probléma volt folyamatosan. De szerintem a skimmert ha berakod hátra a nagy hasadékba az lehet, hogy sokat segít majd. Persze csak probléma esetén.

Ja, még valami: parvula helyett flame moha? :D
 
Ha előre még be lehetne zsúfolni némi követ, ahogy az inspiráción is van.:love:
Támogatom.(y) Persze lehet csak addig, amíg meg nem látom oldalról az építményt (lehet, nincs is ott hely.) :)

Kövek: ezek belepiszkálnak a vízbe, vagy semlegesek? Nagy mennyiséget tornyozol bele, nehogy megőrülj a vízcserékkel. Apropó vízcsere: csapvíz vagy már RO kerül az üvegbe?
Hogy mutatnak a kövek víz alatt? Ez az a szürkén-ezüstösen csillogós? Kíváncsi vagyok, mennyire fog mást mutatni, mint az inspiráló képek sziklái.
Cuba: az akvárium hűtését meg tudod majd oldani?
 
Elbohóckodtam egy kicsit a növényesítés gondolatával,persze csak azzal a képpel ami eddig volt.
A sötét foltok a riccardiák a világos foltok a HC .
HC-t nem ismerem, de ha meg lehet csinálni azt, mint az MC-vel, hogy alácsüng egy-egy szál, az apró leveleivel bitang jól nézne ki.:woot:
Riccardiával csak arra figyelj majd, nehogy úgy járj, mint Dani anno.;)
Ha előre még be lehetne zsúfolni némi követ, ahogy az inspiráción is van.
szívemből szóltál;)
szerk: én a fissin is elgondolkoznék itt-ott, na de majd péntek este...;)
 
ezek belepiszkálnak a vízbe, vagy semlegesek? Nagy mennyiséget tornyozol bele, nehogy megőrülj a vízcserékkel. Apropó vízcsere: csapvíz vagy már RO kerül az üvegbe?
@Evereka Lackó is ebből épített szerintem tök semleges kövek.Víz alatt jóval másabbak mint szárazon,ahhoz tudnám hasonlítani mint régen a színváltós Matchbox-ok :D
A vízcserék negyed csap háromnegyed RO víz így a TDS kb 190-210 közt mocorog.
Cuba: az akvárium hűtését meg tudod majd oldani?
Azzal nem lesz gond meg a Cuba-val sem mert régebben is volt és bírta a 28 fokot is :),most 25-26 fokot kell átvészelnie.

HC-t nem ismerem, de ha meg lehet csinálni azt, mint az MC-vel, hogy alácsüng egy-egy szál, az apró leveleivel bitang jól nézne ki.
A cél egy két helyen majd ez is lehet megnézem mit is mutat.És még az MC sem kizárt hogy ide oda bekerül @xspirit kolléga látta nálam milyen apró az MC,amit először Cuba-nak nézte annyira apró a levele.:)
 
Huu Ember én már nagyon rá vagyok kattanva milyen lesz , ahogy fejlődik. Nagyon sok akvát láttam ami tetszett de Ez..... Egyszerűen amit össze raktál nagyon lázba hozott,fellobbant bennem az alkotási vágy csak már semmi helyem. 6 akva.... Végül is ha kivágom a tv-t nyerek majdnem 2 métert :)
 
Üdv !
Szóval történt egy kis névváltoztatás mert új inspirációs témát találtam.Bár az alapokon nem fog változtatni egy kicsit még is kezelhetőbb lesz
60 literben.;)
És az építgetésből nem mutatsz nekünk részleteket (nem csak a véglegest)? Én tökre kíváncsi vagyok rá.
 
Üdv !
Szóval történt egy kis névváltoztatás mert új inspirációs témát találtam.Bár az alapokon nem fog változtatni egy kicsit még is kezelhetőbb lesz
60 literben.;)
Az új név annyit tesz mandarin nyelven, hogy papírdobozban született hegyek, amikre még várnotok kell? :)
Én már most "dobozolom" hogy érdemes lesz, de csak hogy jobban nyomasszon a veled szemben a közösség által támasztott követelmény. ;)
2016. 06. 11-12-13...


Tapatalk-kal küldve...
 
Üdv !
Tartalmas nap van mögöttem és még nincs vége.Szóval már csak 2,5 nap és elkezdem a nagy építkezést 06.23.
Erre felkészülve beszereztem a geotextilt kb 1,5 * 5 fm kisebb kiszerelés nem volt :D
Illetve a mai napon sikerült a GA-s látogatás és el tudtam hozni még az év elejei Facebook-os nyereményt is ( köszi @viktorlantos Vik az eltolást az időben ),
és pár dolgot még válogattam hozzá ami kell majd.
Na de elkísért a kis családom is és meg tudtam mutatni a szentélyt,nagyon tettszett nekik a bolt,na meg a gyerkőcnek @Nigro Attila "bácsi" békái :)
Köszi srácok @danyi03 Tomi és @inadsz Dani a segítséget.
Egy kép a mai beszerzésről :

DSC_1095.jpg

Na és egy gyors kép hogy is fest most az akvárium ahonnan már szerencsére a növények 70-80 %-át kipecáztam :rolleyes:,mohák meg a gyep maradt.

DSC_1096.jpg
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére