• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Huangshan-Tiandu-fen

Amazonia VS Tropica


  • Total voters
    14
  • Poll closed .
A rendezői jobb valahogy nem az igazi,a bal szerintem rendben van.Ami még esetleg dobna rajta:raknék pár "oszlopot" az előtérbe is,mélyebbnek is hatna meg talán levegősebbé tenné az összhatást!
Ez az eddigi egyetlen összedobott verzió volt,természetesen az abróbb finomítások,na meg a végleges verzió majd üvegen belül [emoji6]
 
Ez nagyon baba lesz... Az inspirációnak használt kép tényleg nagyon megnyerő. Látszik rajta, hogy a szépségéhez kell az a mélység, vagyis ez egy méltó feladat. Megint elő kell venned a csipesz, meg a tápok közül a kitartást. Várom a fejleményeket és sok sikert a kivitelezéshez.:)
 
Akkor berakom ide is az egyetlen eddigi összerakott verziót,köszönöm a privát üzis véleményeket,ide is jöhet hideg meleg mindenkitől
Elsőnek nagyon jó... ...lenne, ha nem mutatod az inspirációt.:p

Csak mert kérted a savazást:
- ha az inspirációhoz közeli eredmény a cél, akkor csináld sokkal szellősebbre (ez az építmény kb egy 120x50, de inkább 120x60-as alapterületen működne ezekkel az arányokkal), sokkal keskenyebb "oszlopokkal"
- mivel pici az akvád, ha a növényeket nem nyírod állandóan szinte tövig, el fog tűnni a scape (gondolj bele, hogy egy kicsit is burjánzó riccardia, fissi mennyit venne el belőle)
- az inspiráló képed jobb elejét nézd meg alaposan: nem szokványos lenne, de a mélységet nagyon megdobná
- az építmény elé, a front közelébe tennék egy-két karcsú oszlopot, ami szintén a térérzetet fokozná
- most még úgyis "csak" homokozol, próbáld ki mit mutat, ha elől kicsit magasabb a talaj, a közepe felé enyhén lejt, aztán emelkedik újra
- dobj kérlek majd egy olyan képet is, amin érzékelhető az akva frontüvegének a vonala is (a mélység miatt)

Hirtelen elsőre ezek ugrottak be, a részleteket majd pénteken este remélem, kisörözzük;)
 
Én is a privátban véleményezők táborát erősítem, így itt a naplóban nem okozott nagy meglepetést a lego.
Az, hogy az építmény nem illeszkedik arányaiban a 60-as akihoz, szerintem nem feltétlenül igaz. Én belelátom, amit valószínűleg Viktor is. De mosolyogtam, mikor a másik naplóban olvastam @Pecás véleményét.
Én is ezt mondtam Viktornak, hogy annyira minimalizálja az építmény a növények méretét és listáját, hogy - őt ismerve - fel kell készülni egy újabb akvárium befogadására :) De maga az építmény ettől még működne és szerintem nagyon-nagyon jó lett.
Elsőnek nagyon jó... ...lenne, ha nem mutatod az inspirációt.
Én is feltettem a kérdést, hogy konkrétan az inspiráló képet szeretné-e megépíteni (abból a távlati - szellős - nézetből), vagy csak maga a táj/formavilág az érdekes és a perspektívát egyénileg lövi-e be. A válasznak az alábbi fotó is részét képezte, így már azért minden érthető, nem? :) Szóval hajrá!
 

Attachments

  • 263490_zhangjiajie_nemzeti_park_hunan_kina.jpg
    263490_zhangjiajie_nemzeti_park_hunan_kina.jpg
    186.9 KB · Megtekintések: 5
Utoljára módosított:
Én is ezt mondtam Viktornak, hogy annyira minimalizálja az építmény a növények méretét és listáját, hogy - őt ismerve - fel kell készülni egy újabb akvárium befogadására
Az válóok lenne, és Én szeretem a családom :D
Egyébként tényleg mindenkinek köszönöm a véleményt és a jó szavakat.Már kezd körvonalazódni bennem a kép.Mindenképpen az inspirációs képek a döntők de mivel ezt a hegységet elsősorban inkább dragon kövekből lehetne építeni így marad az hogy a formavilág a domináló.
És hogy a fórum sötét ereje mennyire is befolyásoló tényező :p,majdnem meg is billentem egy 90 literes akvárium irányában,de hamar beleért a kezem a bilibe hogy akkor új szűrő,új világítás na meg új akvárium ........ :confused:
Szóval marad a jó öreg 60 liter egyenlőre ,ebben próbálok maradandót alkotni és nem elbontani amit építettem kb 2-3 hónap
után mert GERONIMO lett.:smuggrin:
Azt már most tisztáztam magamban hogy ezt úgy kell összeraknom főleg a hátsó traktust hogy javítási lehetőségem a brutál talajemelés miatt nem lesz.Ez nem fás hogy ide oda még beszúrok egy kis gyökeret.
De mindenképpen izgalommal várom az építést és hogy mi lesz a vége,de kicsit fáj is a szíven a növényektől megválni mert annyi szépséget neveltem ki,és most már értem @Luigi13 Attiláék miért nem építettek még minimál akváriumot :notworthy:
 
Privátban már beszéltünk róla, de az info dömping miatt fel sem tűnt, hogy ez egy pici akvárium :)

Úgyhogy emelem kalapom ebbe a méretbe brutál lett. A növényekkel tényleg lesz még egy harc.
A kövek színével és texturájával továbbra is gondom van, de majd megmutatod, hogy lehet ezt jól is. :)
 
Én is feltettem a kérdést, hogy konkrétan az inspiráló képet szeretné-e megépíteni (abból a távlati - szellős - nézetből), vagy csak maga a táj/formavilág az érdekes és a perspektívát egyénileg lövi-e be. A válasznak az alábbi fotó is részét képezte, így már azért minden érthető, nem? :) Szóval hajrá!
A szellős lenne a szerencsésebb mindenképp a kezelhetőség és a térhatás miatt is -szerintem
Az, hogy az építmény nem illeszkedik arányaiban a 60-as akihoz, szerintem nem feltétlenül igaz
Itt lehet, hogy nem elég pontosan jött le amit szerettem volna: ha ezt az építményt -ami egyébként q...a jó!- bezsúfolod a 60-asba, nem marad annyi helyed, hogy szépen, arányosan növényesíts. Viktor nagy varázsló, tudjuk, estem is hanyat amikor az eddigi akváit láttam élőben, de ehhez nagyon-nagyon fel kell kötni azt a bizonyost;)
ezt a hegységet elsősorban inkább dragon kövekből lehetne építeni
Májsztro, engedd meg, hogy vitatkozzak Veled: ezek a kövek százszor jobbak ehhez, mint a dragon. Nem kellenek ide a lyukak, ide ez az erezet kell!
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére