• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Huangshan-Tiandu-fen

Amazonia VS Tropica


  • Total voters
    14
  • Poll closed .

keszalvo

Bölcs Ent
Üdv !
Mivel az előző ( Yakushima ) akvárium naplóját is közel az indulás előtt egy hónappal nyitottam,ezúttal sem térnék el
eme szokástól.Több szempontból is jó ez így,az egyik legfontosabb hogy együtt tudjunk addig is ötletelni és a kérdéseimet veletek megbeszélni.
Hogy az akváriumról és a tervekről is írjak egy kicsit.
Mint azt már sokan tudjátok az erdős témától elrugaszkodva most köves akvárium építésében szeretném magam kipróbálni.Előre tudom hogy nehéz lesz mert ez az ága a hobbinak kicsit hanyagolva lett részemről.Főleg mert eddig minden akváriumomban elég sok növényt használtam :whistle:,míg ebben az akváriumban maximum 3-4 féle növény lesz.
Az elképzelés már régóta meg van,mert mind is ámulatba ejtettek a névadó kínai nemzeti parkban lévő hegyvonulatok.:rolleyes:
Csak sokáig kerestem a köveket hozzá.És igen tudom hogy egy ilyen látképet egy 120 cm széles akváriumban szép megépíteni ahol az arányok nem tolódnak el és nem kell attól tartani hogy a legkisebb vagy közepes növény is nagy lesz.
Szóval kell a kihívás.:notworthy:
Az akvárium paraméterei és technikai készlete változatlan,de a rend és a napló kedvéért leírom :

Akvárium: Opti 60 x 30 x 32 cirka 60 liter (sajnos már eléggé oda van sok a karc de ezt a köveset még ebben építem meg)
Világítás : a jó öreg Dual odyssea T5 osram lumilux 6500 k csövekkel
Szűrés : Tetra Ex 800 plus telis tele minden jóval + üveg ki és be folyó
Co2 : és még mindig a citromsavas rendszer üveg diffúzorral beoldva.
Talaj : vagy Amazonia (ez a sanszosabb ) vagy Tropica 9 liter,mivel van mindkettőből egy-egy zsák ( 3. hely HAC nyeremény )
Dekor : Fa kő-nek csúfolt kőfajta @Evereka Lackó is épített már belőle nem is akármilyen akváriumot.
Annyi a különbség az Ő köveihez képest hogy azok amiket találtam sötétebbek és nem tompa egyiknek sem a vége.
És az elő kérdésem erre vonatkozna szavazzatok melyik legyen,eddig egyikkel sem építettem.A szavazatokat a napló felső sorába dobjátok de jöhetnek a kommentek is.
Növények : eldőlt már hogy a scape arányait figyelembe véve most inkább a HC cuba fog dominálni nem a Monte carlo,de emellett lesz még Parvula mini is beültetve és iszonyat sok Riccardia.
Állatok : Maradnak a Boraras U. halacskák de még kb 10 db jön melléjük hogy jók legyenek az arányok így kb 30 db fog úszkálni.Garnélákból mennek vissza a szelektált Full Blue Rili-k.

Egyenlőre mint írtam is még csak a váz és az ötletek vannak meg,na meg az alapanyag.
Előreláthatólag Június 22-23-24 körül építek,persze most is tervezem a dokumentálást,de sokkal alaposabban mint az előzőeknél.
Két képet bedobok a következő hozzászólásba mert ezeket nem akarom automatikusan naplóképnek :D

TAC kép 2016..jpg
 
Utoljára módosított:
Oké az elképzelés nagyon tetszik. Ezt 30-as mélységbe, hát kihívás lesz. ( De hát egy legendának ....) :)
Én a Tropicára szavazok, kíváncsi lennék a tapasztalatodra. Ami még megfogalmazódott bennem ( nem okoskodásképp) és kíváncsi vagyok a véleményedre, hogy mi van akkor ha esetleg több fajta mohával dolgoznál? Ez kicsit árnyalná a képet és a színekre is jó hatással lenne. ( aztán ki tudja .... /) )
 
Szia!
Én rettentően kíváncsian várom, mert nekem is egy hasonló aksim épül,én már odáig jutottam hogy a talaj és a kövek bent vannak, persze nem ilyen precízen de jó lesz látni Te hogy csinálod, hátha én is átépítem...:)
 
Ezt 30-as mélységbe, hát kihívás lesz. ( De hát egy legendának ....)
Hehe köszi !
A mélységérzetet eddig sem volt könnyű kivitelezni,de igazad van kihívás az lesz :)

és kíváncsi vagyok a véleményedre, hogy mi van akkor ha esetleg több fajta mohával dolgoznál?
Tervben van több moha is csak nem írtam be,
Fissi és karácsony még játszik az is van egy halom, ja meg flame is :D

persze nem ilyen precízen de jó lesz látni Te hogy csinálod,
Köszi de azért még várjuk ki a végét ez lesz az első igazi köves próbálkozás.:)
 
Tetszik az inspirációs fotód, nagyon várom mit hozol belőle össze.
Én a Tropica talajt ajánlom, de csak azért - azon kívül, hogy remek talaj - mert Amazóniához még nem volt szerencsém :) Ha a fotóhoz arányosan pakolod tele kővel (nem jobban), félek a 9 liter nem lesz elég egyéb talajemelő közeg nélkül. Gondolom, a tetejére powdert tervezel, ezért azt mondom hogy azt a talajt használd el, amelyiknek finomszemcsés változatához könnyebben/kedvezőbben hozzájutsz :) (nem mintha nem lehetne keverni...). Azzal kiegészítve már elég lehet az egy nagy zsák is.
A karácsony moha használatára leszek még nagyon kíváncsi ehhez a képhez, kár hogy még nem tartasz ott. Legalább leshetnék...
 
Nekem is ez motoszkált mostanában a fejemben,mióta feldobtad valamelyik topikba! :)
Én dragon kőre gondoltam,de a tiéd se rossz!Kíváncsian várom,hogy sikerül a kivitelezés!
Ragasztod a köveket,vagy csak bele a talajba?
Gondolkoztam már a ködön is,hogy vajon fénykép elejéig nem mutatna e jól? :D
 
Tetszik az inspirációs fotód, nagyon várom mit hozol belőle össze.
Én a Tropica talajt ajánlom, de csak azért - azon kívül, hogy remek talaj - mert Amazóniához még nem volt szerencsém :) Ha a fotóhoz arányosan pakolod tele kővel (nem jobban), félek a 9 liter nem lesz elég egyéb talajemelő közeg nélkül. Gondolom, a tetejére powdert tervezel, ezért azt mondom hogy azt a talajt használd el, amelyiknek finomszemcsés változatához könnyebben/kedvezőbben hozzájutsz :) (nem mintha nem lehetne keverni...). Azzal kiegészítve már elég lehet az egy nagy zsák is.
A karácsony moha használatára leszek még nagyon kíváncsi ehhez a képhez, kár hogy még nem tartasz ott. Legalább leshetnék...
Abban a szerencsés helyzetben vagyok,hogy mindkét talajból van 9 liter plusz ott lesz emelésnék ami most bent van.Igazából az a kérdés melyik talaj használatánál mehetnek vissza leghamarabb az élőlények.
Emelés az tuti lesz és azt is elárulom hogy van egy másik kép is talonban,csak hogy ne áruljak el mindent előre[emoji6]
 
Nekem is ez motoszkált mostanában a fejemben,mióta feldobtad valamelyik topikba! :)
Én dragon kőre gondoltam,de a tiéd se rossz!Kíváncsian várom,hogy sikerül a kivitelezés!
Ragasztod a köveket,vagy csak bele a talajba?
Gondolkoztam már a ködön is,hogy vajon fénykép elejéig nem mutatna e jól? :D
Gondolkodtam ragasztáson,de ismerve magamat inkább nem ragassztok.
Annyi lesz hogy geotextilt mindenképpen használok majd,és igen próbálom majd a köveket egymással megtámasztani.[emoji6]
 
Az amazoniához nem volt szerencsém nekem se, de tropicával kb 1 hét múlva már beköltözött egy próbagarni. Semmi baja nem lett így pár nap elteltével jöhettek a halacskák.
A másik téma, powdert próbáld ki ha gondolod. A nanoban most csak az van nálunk és kellemesebb volt bele ültetni illetve biztosan jól mutatna ha eltakarja a nagy szemcséket. De ez csak ötlet egy friss tapasztalatból kiindulva.
A fotó gyönyörű, a kiválasztott kő nem különben. A növény választás érdekes lesz a buja erdős elrendezésed után. Én is úgy terveztem, hogy kevés növényem lesz és szépen karban fogom tartani, de hagytam megindulni mindent és most nincs szívem hozzányúlni a stauhoz. A bacopa vágást is majdnem megsirattam...
 
Igazából az a kérdés melyik talaj használatánál mehetnek vissza leghamarabb az élőlények.
Az Amazoniánál elég magas az ammónia az elején, ezért is ajánlott a napi vízcsere és a késleltetett költöztetés. A többi agyagos talajnál tudtommal ez kevésbé jelentkezik.
 
Üdv !
Ma végre eljutok oda hogy a megfelelő méretre vágott kartondobozban bepróbáljam a köveket mit is mutatnak.Fotót ha sikerül csinálni hozok [emoji6]
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére