• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Huangshan-Tiandu-fen

Amazonia VS Tropica


  • Total voters
    14
  • Poll closed .
Ja és az igazsághoz hozzátartozik hogy kedetektől fogva ezzel a problémával küzdök és a létező összes variációt végigzongoráztam.

Úgy látszik, néha a profik is belefutnak problémákba.....

Homályos a kép... milyen színű? csak nekem tűnik lilásnak?
 
Szóval,azt hittem hogy majd egy minimál köves akváriummal kevesebb lesz az idő amit rá kell fordítani,ennek ellenére már naponta esténként koptatom a fogkefét,lassan már a kövek is elkopnak [emoji16] Azt gondolom hogy még egy hónap kell neki helyrejönni aztán készülhet a fotó.Remélem így is lesz !
Egyéb iránt most jár az akvárium 4 hónapnál úgy hogy annak ellenére hogy rohadtúl zavar a jelenlegi állapot,meg tudok békélni mert van még időm [emoji6]
Jelenlegi telefonos totál és bár azt ígértem nem lesz több a fotózásig,ezt azért berakom mivel az is tolódik.
d1f9e0d778b7870fe3bc30e6bb9f1547.jpg
 
Csúnya jószág ez az ecsetalga, nekem is meggyűlt vele a bajom. Lehet hogy bepróbálnék egy black-outot, állítólag ecset ellen nem hatásos, de nekem egy hétig volt letakarva az aki, és jelentősen megcsappant, mikor leszadtam a takarót. A maradékot lecarboztam, és utána nem is nagyon jött vissza. A növényeket is támadja az alga? Kár lenne azért a gyönyörű riccardiáért.....
 
Ha leengeded a vizet amennyire csak lehet, és leecseteled carboval/peroxiddal?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Köszönöm a hozzászólásokat.
Egyenlőre nem tervezem az elsötétítést mert aggódom az igen kényes HC gyep miatt,megjegyzem soha többé nem lesz,maradok az MC nél.
A carbózás elméleti lehetőségként jó lenne,de már egyszer szépen odaégettem a növényeket főleg a mohák látták kárát,na meg a kövek mert a patina ami kialakult rajtuk ott ahol a carbo érte eltűnt és elővirult az eredeti fényes felület,az meg nem tettszik.
Egyenlőre maradok a kísérletezgetésnél na meg a fogkefézésnél és a héten bevezetett heti kettő vízcserénél.
 
Üdv !
Rég volt már hogy elő sikerült vennem a fényképezőgépet,és kézből persze sikerült egy jó ratyi képet lőni :facepalm:
És tojok arra amit írtam megosztom a jelenlegi állapotot.Nagyon lassan de mintha valami javulna,de nem szeretném elkiabálni.
Ma egy 3/4 es vízcsere volt az akvárium történetében először.Iszonyat dzsuva jött le a kövekről,na meg rendezkedtem moha ügyileg is.
Hideg meleg jöhet mint mindig !

DSC06890.JPG DSC06893.JPG
 
Üdv !
Rég volt már hogy elő sikerült vennem a fényképezőgépet,és kézből persze sikerült egy jó ratyi képet lőni :facepalm:
És tojok arra amit írtam megosztom a jelenlegi állapotot.Nagyon lassan de mintha valami javulna,de nem szeretném elkiabálni.
Ma egy 3/4 es vízcsere volt az akvárium történetében először.Iszonyat dzsuva jött le a kövekről,na meg rendezkedtem moha ügyileg is.
Hideg meleg jöhet mint mindig !

View attachment 20047 View attachment 20048
A lilly csövek alapból ilyen színűek?:D
Ez volt a hideg.
Akkor ezek szerint csökken az alga mennyiséged?
 
Üdv !
Visszaolvasva a naplót talán mondhatom a fotózásig már nem lehet probléma,már megbarátkoztam a vasárnapi takarításokkal a fogkefézéssel na meg az ecset visszaszorításával.
Hiába ilyen köves akváriumnál ahol ennyire le van a hátsó rész szabályozva áramlás ügyileg iszonyatosan megáll a mulm ez meg behozza az ecsetet.
Ma a perlont kicseréltem a szűrőben és végre kitakarítottam az üveg cuccokat is.
Ez talán az utolsó általam az akváriumról készített totál kép,jön majd a hónap végén a "versenyfotó" aztán végre el tudom egy kicsit engedni hadd menjen.
Az előtér kisebb nyírbáláson esett át így az most nincsen a toppon,de pont lesz két hete hogy helyrerázódjon.Ja és lehet hogy halak nélkül lesz fotózva ha nem sikerül szereznek miniatűr neon halacskákat,mert mint látszik már a boraras 1,5 cm is nagy a látványhoz.Az Otok és az amanók is kiköltöznek majd.
Kritikák észrevételek természetesen jöhetnek bátran mindenkinek fontos a véleménye ;)

DSC06993.JPG



DSC06987.JPG
 
Hiányzik a kövek patinája,de gondolom,az az ecsettel távozott.Ezen kívül nem tudok rosszat mondani. ;)
 
Középen jobb oldalon azon a kb 45°-os szögben álló kövön lévő moha algás, vagy csak becsapós a fotó? Bármi is a helyzet, azt mindenképpen fazonírozd meg kicsit.;)
Bal szélső főkő jobbján alul az a nagy gombóc szintén elbír egy kis igazítást.
A halak tényleg nagyok, főleg ha elől vannak. (fogok Neked egy adag vízibolhát és elviszem legközelebb, azok talán nem lesznek nagyok, bár kissé kerekdedek cserében:LOL: pfff)
A köveken pont annyi patinát hagytál, ami még jól néz ki, de a kő textúrája is érvényesülni tud.(y)
Amúgy bitang jó(y), nagyon sajnálom, hogy tegnapelőtt este nem nézhettem meg, no de ha három hét múlva megint arra járok, megkukkolom ha nem zavarok;)
 
Középen jobb oldalon azon a kb 45°-os szögben álló kövön lévő moha algás, vagy csak becsapós a fotó? Bármi is a helyzet, azt mindenképpen fazonírozd meg kicsit.;)
Bal szélső főkő jobbján alul az a nagy gombóc szintén elbír egy kis igazítást.
A halak tényleg nagyok, főleg ha elől vannak. (fogok Neked egy adag vízibolhát és elviszem legközelebb, azok talán nem lesznek nagyok, bár kissé kerekdedek cserében[emoji38] pfff)
A köveken pont annyi patinát hagytál, ami még jól néz ki, de a kő textúrája is érvényesülni tud.(y)
Amúgy bitang jó(y), nagyon sajnálom, hogy tegnapelőtt este nem nézhettem meg, no de ha három hét múlva megint arra járok, megkukkolom ha nem zavarok;)
Köszi Szabolcs,persze csal a fotó meg nem is lett a legjobb [emoji5]
Persze megnézheted,kb azon időszakban lesz fotózva is,remélem [emoji6]
 
Bitang jó ez a tartály:love:. Egy észrevételem lenne:whistle:. Nem tudom volt-e téma, vagy van-e ott hely, de a két hegyvonulat közötti üres részben egy\két - a többinél kisebb - kő tovább nyújthatná a teret. :notworthy:
 
Egy észrevételem lenne. Nem tudom volt-e téma, vagy van-e ott hely, de a két hegyvonulat közötti üres részben egy\két - a többinél kisebb - kő tovább nyújthatná a teret.
Köszi Tomi !
Igen próbálkoztam vele nem sok hely van és ha annak megfelelő kisebb köveket rakok be akkor a fotón semmi nem látszik belőle !
Majd még azért megpróbálkozom finomítani mindig lehet.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére