• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Huangshan-Tiandu-fen

Amazonia VS Tropica


  • Total voters
    14
  • Poll closed .
Bakker :) Rettenetesen vártam a fotót, mióta írtad hogy kék halak.... el nem tudtam képzelni, milyen kis méretű kék halakat találtál.
Most meg :facepalm: pff. Hiszen már korábban is volt róla szó. És tényleg jó választásnak tűnik.

nehezen tudnak együtt úszni de már mutatnak hajlandóságot,és ami a lényeg hogy nem félnek.
Tanítsd őket. Van még hely némi dekorációnak? :D

R2-Fish-School-Training-Kit.jpg

A kép minősége szándékosan ilyen? Régebben telóval is jobbakat csináltál. Jól látom, hogy a kövek színe kezd a régi lenni?
Az akvárium meg nagyon nagyon cool (y)
 
Utoljára módosított:
Bakker :) Rettenetesen vártam a fotót, mióta írtad hogy kék halak.... el nem tudtam képzelni, milyen kis méretű kék halakat találtál.
Most meg :facepalm: pff. Hiszen már korábban is volt róla szó. És tényleg jó választásnak tűnik.


Tanítsd őket. Van még hely némi dekorációnak? :D

View attachment 21378

A kép minősége szándékosan ilyen? Régebben telóval is jobbakat csináltál. Jól látom, hogy a kövek színe kezd a régi lenni?
Az akvárium meg nagyon nagyon cool (y)
Szándékosan nem kívánok több időt tölteni a fotózással még telóval sem [emoji16] ,igen a kövek kezdenek visszatérni a korábbi színükhöz ami ad így kis "dark" hangulatot a képnek.
Most minden vágyam hogy készüljön majd egy jó fotó róla aztán el tudjam engedni egy kicsit [emoji5]
 
Szép estét.
Mikor belevágtam a köves elképzelésbe nem gondoltam volna hogy ekkora szivattyú lesz az egész történet.
Megmondom frankón ennyit még nem küzdöttem egy akváriummal sem,és időben is ebbe fektettem a legtöbbet.
Aztán a vége meg remélem nem az lesz hogy az ecset elviszi az egészet.mert már a HAC és TAC jelentkezés is fenyégetésben van.
De hát nem adom fel mert nem vagyok az a típus,szerencsére.
És ismét leközlök egy fotót a mostani helyzetről.
A hátsó és első rész is egyhén még változni fog.
A fotó minőségét nem kell nézni,szokásos gyors telefonos.


f6edea9d9f7bd842b4d3081d17fb692d.jpg
 
Üdv !
No azt már most kijelentem hogy mostanában ( soha ) nem lesz köves akváriumom.
Ennyit már régen szívtam és ha jól belegondolok eddig nem is volt ennyi munkám egy akváriumon se.
Még egy hét a fotózásig,megpróbálom a sok rossz ellenére a jobbik arcát mutatni az akváriumnak.
És bár nem tartom magam kishitűnek de nem várok semmi rendkívülit az akváriumtól,egyszerűen csak tartozom "neki" egy profi fotóval.
Annyit azért elárulok hogy két arcát is be szeretném fotóztatni [emoji6]
Egy mobilos kép,talán az előtér most közelít a legjobban az inspirációs kiinduló képhez.
Ja és lassan 7 hónapos lesz az akvárium.

27081ff5874ac4bc129a582f2825649f.jpg

509d7dcb2d3da42dad0c47f357a6c8d3.jpg
 
Sziasztok!
Viktornál ma lement a fotózás. Odafelé úton azon gondolkoztam (volt időm - 80 km!), hogy bizony nem tudom hogy lesz ebből jó fotó - eléggé lehangoló bejegyzések voltak az utolsók. Értem ez alatt, hogy ahogy a csúcsra járatás közeleg, mindig egyre jobbnak érezzük a munkát, akaratlanul is ünnepi hangulatba kerülünk. Csúcspont a fotózás, akkorra készül el minden, az addigi gondolatok, inspirációk és minden tudás, amit magunkba szívunk, a sok munka és szenvedély abban a pillanatban teljesedik ki. Ráadásul itt a Karácsony, az alaphang így már igen magas érzelmi szintről indít. Ehhez képest Viktor többé köves akváriumot nem akar, és bár nem érdemes, de ha már kész csak le kéne fotózni. Szóval érzelmi potméter lecsavar nullára, alaphang megvan. Minek kellek ide? Telefonos kép is jobb mint ami kell.
Aztán megérkeztem, és a potméter visszaugrott magasra. Ez az ember nem tudja mit beszél (képzavar: .. mit ír). Gyönyörű munka, iszonyúan pici helyen elképesztően aprólékos - hogy bír ez a mackó zsebórát szerelni? Kiváló kompozíció, óriási a mélysége a képnek, jók az arányok - elsőre nem is tudok mit mondani. Ahogy a RAW képeket "előhívtam", újra ez az érzés fogott el. Szuper.
Szóval kész a fotó, Viktor válogass - készítettem hármat, megy privátban - HAJRÁ!
üdv,
mg
 
Sziasztok!
Viktornál ma lement a fotózás. Odafelé úton azon gondolkoztam (volt időm - 80 km!), hogy bizony nem tudom hogy lesz ebből jó fotó - eléggé lehangoló bejegyzések voltak az utolsók. Értem ez alatt, hogy ahogy a csúcsra járatás közeleg, mindig egyre jobbnak érezzük a munkát, akaratlanul is ünnepi hangulatba kerülünk. Csúcspont a fotózás, akkorra készül el minden, az addigi gondolatok, inspirációk és minden tudás, amit magunkba szívunk, a sok munka és szenvedély abban a pillanatban teljesedik ki. Ráadásul itt a Karácsony, az alaphang így már igen magas érzelmi szintről indít. Ehhez képest Viktor többé köves akváriumot nem akar, és bár nem érdemes, de ha már kész csak le kéne fotózni. Szóval érzelmi potméter lecsavar nullára, alaphang megvan. Minek kellek ide? Telefonos kép is jobb mint ami kell.
Aztán megérkeztem, és a potméter visszaugrott magasra. Ez az ember nem tudja mit beszél (képzavar: .. mit ír). Gyönyörű munka, iszonyúan pici helyen elképesztően aprólékos - hogy bír ez a mackó zsebórát szerelni? Kiváló kompozíció, óriási a mélysége a képnek, jók az arányok - elsőre nem is tudok mit mondani. Ahogy a RAW képeket "előhívtam", újra ez az érzés fogott el. Szuper.
Szóval kész a fotó, Viktor válogass - készítettem hármat, megy privátban - HAJRÁ!
üdv,
mg
Jöhetsz ide is fotózni;):)
 
Üdv.
UPDATE.Azaz lámpa csere folyamatban,avagy ma jött meg a vágottszemű Jézuska [emoji16]
Régóta tervezem már hogy váltani kellene lámpát,tudjátok babyfény [emoji39] ,most igen jó áron jutottam ehhez a lámpához,így most tesztüzem folyik.
Azt már 2,5 óra után le tudom írni hogy maxon járatva a lámpát egy kontakt grill a teteje és a tápja is melegszik egy hangyányit.Persze nem olyan mértékben hogy az egyenlőre zavarjon de már berendeltem hozzá egy 8A os verziót biztos ami biztos.
No de a lényeg,a fényerő,39 watt al,80 % on is kb a 2x24 watt 1,5 szerese,döbbenet mennyivel másabb az akvárium ilyen fény alatt,egyszrűen minden "ragyog" a halak színét már le sem írom.
És ahogy fodrozódik a víz iszonyat árnyjáték van,szóval tettszik.
Mint írtam tesztüzem van.[emoji6]

afb87cd679c6b702ca44e4b165e82250.jpg
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére