• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

HAC 2019 - HOGYAN TOVÁBB?

Indulnál egy magyar versenyen a következő hónapokban?


  • Total voters
    51
Csak közvéleménykutatás jelleggel. Ki az aki készült az idei versenyre? Nagyjából szeretnénk látni, az igényeket. Köszi, ha visszajelzel :) 👍
Én elég sok pénzt toltam akváriumozásba ahhoz képest, hogy csak otthoni dísz akvárium a cél, eszem ágába sincs versenyezni (nyilván ez nem rendkívüli összeg, ha az ember megveszi a rendes technikát, de ha úgy általában nézzük, hogy az akvaristák többsége beéri egy olcsó szettel, ami aztán úgyis felszámolásra kerül általában hamar..). Az akvárium is abban a szemléletben készült, hogy amolyan arany középút legyen, jó legyen ránézni, de karbantartás szempontjából egyszerű legyen, heti 2 óránál többet nem foglalkozom vele, szerencsére azért működik.. A növényeket sem annyira fotós szemmel a látvány szerint válogattam, hanem az maradt ami az akváriumban láthatóan jól érezte magát.
Maga a scape is úgy készült, hogy nem az volt a cél, hogy szemből, fotózás szempontjából legyen optimális, hanem azt is figyelembe vettem, hogy nem szemből nézzük többségében az akváriumot, inkább picit felülről.
 
Ezt most, csak én nem értem? :unsure:
Háromszor olvastam el a mondatot mire leesett. :D "Sokat költöttem pedig csak otthon szeretném nézegetni." Kb ez van ott leírva. Biztos én is sok ilyen mondatot írok, mert négy fele figyelek miközben fórumozok. :D Érthető amit írt csak a gyorsolvasáskor az ember azt érti, hogy sokat költöttem TEHÁT biztos versenyezni akar. Akkor miért van ott az eszem ágában. :D
 
Szeretném egy picit tisztába tenni ezt a versenyzés dolgot,az Én meglátásomból .

Szóval ha valaki szeretné megméretteni magát ilyen olyan okokból egy versenyen akkor kezdőként mondjuk úgy hogy a legalapvetőbb szabályokat betartva (fotó minőség,technika nélküli fotó ,algamentes akvárium) el tud indulni kezdetleges technikával is.És még így sincs kizárva hogy egy olyan eredményt ér el ami akkorát lendít rajta hogy tovább motíválja a versenyeken.
Az anyagi része szóba kerül mindig a versenyzés kapcsán,aki ismer az tudja hogy nincsenek több százezres lámpáim,és szűrőm.
CO2 palackos rendszerem is kb 3,5 éve van a 7 évből ami óta elkezdtem.Ezt co 2 beoldást speciel élesztős palackos rendszerrel kezdtem 60 literben egy 2 x 24 wattos T5 ody lámpával.Ezzel a szettel lettem 2014 ben 173. az IAPLC-n és nyertem meg az 1 helyet a TAC hazai versenyen.
Aztán citromsavas rendszerrel 60 literben elhoztam a HAC 3. helyét 2015 ben és sosem felejtem el a díjátadón @Nigro Ati arcát amikor közöltem vele is hogy ezt citromsavas co2 beoldással nevelgettem otthon 2 x 24 watt fénnyel 😁

Ezt csak azért írom le mert egy dolog a technika,és innen a fórumról is sorolhatnám a naplókat amik olyan technikával indultak hogy az embernek felcsillant a szeme és rendre azt láttam hogy kb 2-3 hónap után már az eladó topikban voltak a felszerelések.
Még egy példát hadd írjak,biztos sokan látjátok Ti is, itt ott milyen bámulatos scape-ket dobnak össze az indonézok akár versenyeket akár élő show formályában.A fotókon csak kapkodjuk a levegőt de azt már nem látjuk hogy ezek az akváriumok egy összetákolt szekrényen vannak hungarocell lapon és a szűrőcsonk az sima vizes gégecső diy led fényekkel,és még is az elért eredmény alapján azt gondolnánk hogy százezreket kell beleőlni ebbe ha Mi is ezt akarjuk elérni ...... NEM ÍGY VAN !
A kreativítás ,a növények szeretete a természet szeretete a tér látás azok a dolgok amikkel lehet jó eredményt elérni,a többi már csak az adalék,amiből még egyszer hangsúlyozom nem kell a felső kategória.
Köszönöm ha elolvastad .
 
Utoljára módosított:
Szeretném egy picit tisztába tenni ezt a versenyzés dolgot,az Én meglátásomból .

Szóval ha valaki szeretné megméretteni magát ilyen olyan okokból egy versenyen akkor kezdőként mondjuk úgy hogy a legalapvetőbb szabályokat betartva (fotó minőség,technika nélküli fotó ,algamentes akvárium) el tud indulni kezdetleges technikával is.És még így sincs kizárva hogy egy olyan eredményt ér el ami akkorát lendít rajta hogy tovább motíválja a versenyeken.
Az anyagi része szóba kerül mindig a versenyzés kapcsán,aki ismer az tudja hogy nincsenek több százezres lámpáim,és szűrőm.
CO2 palackos rendszerem is kb 3,5 éve van a 7 évből ami óta elkezdtem.Ezt co 2 beoldást speciel élesztős palackos rendszerrel kezdtem 60 literben egy 2 x 24 wattos T5 ody lámpával.Ezzel a szettel lettem 2014 ben 173. az IAPLC-n és nyertem meg az 1 helyet a TAC hazai versenyen.
Aztán citromsavas rendszerrel 60 literben elhoztam a HAC 3. helyét 2015 ben és sosem felejtem el a díjátadón @Nigro Ati arcát amikor közöltem vele is hogy ezt citromsavas co2 beoldással nevelgettem otthon 2 x 24 watt fénnyel 😁

Ezt csak azért írom le mert egy dolog a technika,és innen a fórumról is sorolhatnám a naplókat amik olyan technikával indultak hogy az embernek felcsillant a szeme és rendre azt láttam hogy kb 2-3 hónap után már az eladó topikban voltak a felszerelések.
Még egy példát hadd írjak,biztos sokan látjátok Ti is, itt ott milyen bámulatos scape-ket dobnak össze az indonézok akár versenyeket akár élő show formályában.A fotókon csak kapkodjuk a levegőt de azt már nem látjuk hogy ezek az akváriumok egy összetákolt szekrényen vannak hungarocell lapon és a szűrőcsonk az sima vizes gégecső diy led fényekkel,és még is az elért eredmény alapján azt gondolnánk hogy százezreket kell beleőlni ebbe ha Mi is ezt akarjuk elérni ...... NEM ÍGY VAN !
A kreativítás ,a növények szeretete a természet szeretete a tér látás azok a dolgok amikkel lehet jó eredményt elérni,a többi már csak az adalék,amiből még egyszer hangsúlyozom nem kell a felső kategória.
Köszönöm ha elolvastad .
Hát nem tudom hogy ne sértselek meg, de ez az az esett amikor a hatalmas tehetség párosul a kevés pénzzel. Amikor az ember csak átlagos tehetség akkor piszok sok pénz kell. Valamint te itt csak a vízen kívüli dolgokat hoztad fel mint összeg, de ha az embernek nincs 3 akváriuma (mert az is pénz) akkor nincs növényneveldéje, azaz minden scaphez a növények 70%-át meg kell vennie. Az brutál sok pénz. Lehet sporolni hogy nem a GA-ba veszed, mert ott 20%-al drágább, de akkor nem az a minőség és mindenféle állat is beköltözik (tapasztalat) amit nem kértél. Tudom ezekre vannak praktikák amikor arra költesz, hogy ezeket levakard. De inkább akkor GA-sokra költök, főleg, hogy annyit segítenek mindig mindenben.

Aztán ott van a hardscape anyaga. A sóder már nem menő és a zúzalékköbén sem biztos, hogy vidám a parvula, tehát venned kell az amazoniát, 3 zsákkal, ami évről évre fogy még akkor is ha újrahasznosítasz. Veszel bele 100-200kg seyriut vagy ami épp kell az pedig nem 2300Ft hanem 230e.
Josh Simnek volt egy nagyon jó legos példája. 4 kockából kért, hogy építs (nemtommit) házat. Nem tudsz, mert nincs kellő választék, Ha van 50%-al több köved akkor ki tudod válogatni azt ami jól mutat együtt ha csak pont annyi van amit felhasználsz, akkor pont olyan lesz, mint amit te nem akarsz, hanem ami kijött belőle. Láttam Balázst amikor 400KG kőből választotta ki azt a 260KG-ot amiből megépítette a hatalmas Samurai Rock tornyokat, hidakat. (Point of no Return) Én meg kisebben ugyanazt. Vettem 86 kilót és 86 kilót használtam fel. Majd utána vett bele 200 süncsigát nehogy algás legyen valahol. Kérem jelentkezzenek azok akik 200 süncsigát vettek mostanában.
Lehet ezt még sorolni.
Simán elmegy egy 300 liter körüli akváriumra 300e Ft ha nulláról felhúzol egy versenyscapet. (csak beltartalom) S értelemszerűen évről évre csökken ha épp ugyanazokat az elemeket fel tudod használni.

Egyébként ez nem panasz, ez egy ilyen hobbi. Aki olajjal fest vászonra 2m-es képeket az se ingyen van. Sok hobbinak megvan az ára. Cserébe leesik a saját művedtől az állad minden nap mikor belépsz a nappalidba (akkor is ha csak közepes tehetség vagy mert a természet hozzáteszi a magáét)
 
Josh Simnek volt egy nagyon jó legos példája. 4 kockából kért, hogy építs (nemtommit) házat. Nem tudsz, mert nincs kellő választék

Ez egy jó meglátás, de full amatőrként erre magamtól is rájöttem :D
Ezért hétvégén megint veszek valamit, megyek a GA-ba.. :D Most már csak valami külön tárolót kell otthon kitalálni erre a célra...
 
Hát nem tudom hogy ne sértselek meg, de ez az az esett amikor a hatalmas tehetség párosul a kevés pénzzel. Amikor az ember csak átlagos tehetség akkor piszok sok pénz kell. Valamint te itt csak a vízen kívüli dolgokat hoztad fel mint összeg, de ha az embernek nincs 3 akváriuma (mert az is pénz) akkor nincs növényneveldéje, azaz minden scaphez a növények 70%-át meg kell vennie. Az brutál sok pénz. Lehet sporolni hogy nem a GA-ba veszed, mert ott 20%-al drágább, de akkor nem az a minőség és mindenféle állat is beköltözik (tapasztalat) amit nem kértél. Tudom ezekre vannak praktikák amikor arra költesz, hogy ezeket levakard. De inkább akkor GA-sokra költök, főleg, hogy annyit segítenek mindig mindenben.
A tehetség nem vele született tulajdonsága az embernek,hidd el ha sokat gyakorolsz és érdekel a téma bárki lehet tehetség bármiben Én így élem az életemet pozítív gondolatok társaságában,mint @kuchi Patrik barátom aki elhitte előre hogy megy Kínába építeni élőben mindezt úgy hogy még fogalmunk sem volt róla hogy egyáltalán bekerülünk a top 100 ba (nano kategóriában 21. lettem),és lám tényleg elment és megcsinálta !
Nos igen az akvárium belvilága.Nem írtam méreteket,fontos hogy tisztázzuk nekem 84 liternél nem volt nagyobb akváriumom és nem is szándékoztam nagyobbat venni.Miért ? Pont azok miatt a dolgok miatt amiről most írunk a pénz. Tudom hogy ezt a méretet még fennt tudom tartani és minden alapanyag ami kell megvan maximálisan hozzá. Én maximum 20-30 % növényt vásárolok a többit mindig az előző összállítás termeli ki.És amit nem tudok beültetni eladom hogy abból fedezzem a következő növényvásárlást.

Aztán ott van a hardscape anyaga. A sóder már nem menő és a zúzalékköbén sem biztos, hogy vidám a parvula, tehát venned kell az amazoniát, 3 zsákkal, ami évről évre fogy még akkor is ha újrahasznosítasz. Veszel bele 100-200kg seyriut vagy ami épp kell az pedig nem 2300Ft hanem 230e.
Josh Simnek volt egy nagyon jó legos példája. 4 kockából kért, hogy építs (nemtommit) házat. Nem tudsz, mert nincs kellő választék, Ha van 50%-al több köved akkor ki tudod válogatni azt ami jól mutat együtt ha csak pont annyi van amit felhasználsz, akkor pont olyan lesz, mint amit te nem akarsz, hanem ami kijött belőle. Láttam Balázst amikor 400KG kőből választotta ki azt a 260KG-ot amiből megépítette a hatalmas Samurai Rock tornyokat, hidakat. (Point of no Return) Én meg kisebben ugyanazt. Vettem 86 kilót és 86 kilót használtam fel. Majd utána vett bele 200 süncsigát nehogy algás legyen valahol. Kérem jelentkezzenek azok akik 200 süncsigát vettek mostanában.
Lehet ezt még sorolni.
Simán elmegy egy 300 liter körüli akváriumra 300e Ft ha nulláról felhúzol egy versenyscapet. (csak beltartalom) S értelemszerűen évről évre csökken ha épp ugyanazokat az elemeket fel tudod használni.
Na igen,erre is írhattam volna hogy aki ismer az tudja hogy Én nem veszek meg számomra túlértékelt köveket és fákat.Lehet szépen járni a természetbe onnan inspirálódni és anyagot gyűjteni,mindere meg van a lehetőség csak kutatni kell.Nekem példáúl egy olyan akvárium ahol Én szereztem és több hétig áztattam sikáltam fertőtlenítettem a fákat,sokkal többet ad mint hogy bemenjek a kereskedésbe és kiválasszam a nekem megfelelő fát.A köveket meg be lehet szerezni csak kutatni kell ....
Amano és szinte mindenki aki az akvakertészetben jelen volt vagy van erősítette a természethez közeli alapanyagok beszerzését.
Ezt lefordítom,amikor Josh hozott kifejezetten a workshopra egy különleges vékony fa ágakat,elmondta hogy ezt ott szedi ahol lakik,ergó neki "könnyű" kimegy leszedi használja.Ezt meg tudjuk mi is tenni csak munka van vele,de aki akar így tud sokat megtakarítani.
Na igen az általános talaj,nem csak Amazonia létezik és most nem írok márkát de persze ezen a részén pont nem kell spórolni ezt meg kell venni az a szükséges "rossz"
Minden más már csak rajtad múlik mit honnan teszel az akváriumba.
Ne értsétek félre amiket írtam nem a GA vásárlások ellen kampányolok :)
 
Ha már Josh workshopját felhoztuk, azért ő is megmutatta milyen kakszi akváriuma volt régen :) Ahogyan legtöbbünknek, főleg ha a mostani végletekhez hasonlítjuk.
De felszívta magát. Ez a kreativitás, tapasztalat mellett igényel némi kitartást szemléletet, ahogy @keszalvo is írta
 
Rég nem olvastam ezt a topicot. Vagy fél órába telt, míg a végére jutottam. Jó érzés volt látni, hogy ennyien készültek idén is. Viszont szeretnék reflektálni egy gondolatra. Ez pedig a kihalnak az akvakertész versenyzőink, hol vannak már a régiek stb. @viktorlantos finoman már kifejtette az ez irányú, egyébként teljesen helyes és helytálló véleményét. Úgy érzem kevesen értették meg azt, amit írt. A GA-ban azért látják a vásárlói trendeket.
Mint tudjátok én egy éve kezdtem akvarizálni. És most mindenki jól kapaszkodjon meg, ha van ülőalkalmatosság a közelben, üljetek le. Gyenge idegzetűek készítsék a repülősót. Büszkén vallom, és néhányatoknak személyesen ezt már ki is fejtettem, hogy soha az életben nem fogok versenyakváriumot építeni. Sőt semmi értelmét nem látom a versenyzésnek. Legalábbis, hogy én műveljem. Persze most sokan legyinthetnek, hogy mi ez a coming out ebben a topicban. Nos olvassátok vissza Viktor szavait. Új generációk jönnek az akvakertészkedésbe. Én is ebbe tartozom. Én nem akarok semmit kitalálni, hiszen előttem ezt ti már megtettétek. Gyönyörűek a top versenyakvárium fotók, de én gyűlölöm, hogy a moha szétfut és tönkreteszi a gyepet. Csodálom a nagyok kitartását, de én nem szeretnék csak fotóig építeni, jobban élvezem a lassú változásokat. Nem szeretnék kiégni. Egyre többen akvakertészkednek, de az újak közül egyre kevesebben szeretnének versenyezni. Sokan gondolják úgy, hogy számukra nincs értelme a versenyzésnek, ők csak otthonra szeretnének valami szépet alkotni. Ez nagyon nem baj. Szóval sajnálkozni nem kell. Örülök a versenyszellemeteknek, de talán nem biztos, hogy a mainstream akvakertészet a versenyzés irányába tart. Mindenesetre legyen HAC. ;)
 
Rég nem olvastam ezt a topicot. Vagy fél órába telt, míg a végére jutottam. Jó érzés volt látni, hogy ennyien készültek idén is. Viszont szeretnék reflektálni egy gondolatra. Ez pedig a kihalnak az akvakertész versenyzőink, hol vannak már a régiek stb. @viktorlantos finoman már kifejtette az ez irányú, egyébként teljesen helyes és helytálló véleményét. Úgy érzem kevesen értették meg azt, amit írt. A GA-ban azért látják a vásárlói trendeket.
Mint tudjátok én egy éve kezdtem akvarizálni. És most mindenki jól kapaszkodjon meg, ha van ülőalkalmatosság a közelben, üljetek le. Gyenge idegzetűek készítsék a repülősót. Büszkén vallom, és néhányatoknak személyesen ezt már ki is fejtettem, hogy soha az életben nem fogok versenyakváriumot építeni. Sőt semmi értelmét nem látom a versenyzésnek. Legalábbis, hogy én műveljem. Persze most sokan legyinthetnek, hogy mi ez a coming out ebben a topicban. Nos olvassátok vissza Viktor szavait. Új generációk jönnek az akvakertészkedésbe. Én is ebbe tartozom. Én nem akarok semmit kitalálni, hiszen előttem ezt ti már megtettétek. Gyönyörűek a top versenyakvárium fotók, de én gyűlölöm, hogy a moha szétfut és tönkreteszi a gyepet. Csodálom a nagyok kitartását, de én nem szeretnék csak fotóig építeni, jobban élvezem a lassú változásokat. Nem szeretnék kiégni. Egyre többen akvakertészkednek, de az újak közül egyre kevesebben szeretnének versenyezni. Sokan gondolják úgy, hogy számukra nincs értelme a versenyzésnek, ők csak otthonra szeretnének valami szépet alkotni. Ez nagyon nem baj. Szóval sajnálkozni nem kell. Örülök a versenyszellemeteknek, de talán nem biztos, hogy a mainstream akvakertészet ebbe az irányba tart. Mindenesetre legyen HAC. ;)
Figyu kollega,itt mi azert kardoskodunk,hogy legyen Hac!! :love:
Ertjük es megertettük mondanivalodat,de most masrol szol!Meg ha nem is esett le.;)
Mi,akik mar vagy 6-7 eve szerepelünk a Hac-on,nem a nyeremenyekert csinaljuk,csak szeretnenk megmerettetni magunkat,szük kis hazankban!
Nem arrol van szo,hogy kell-e,hanem arrol hogy hogyan tovabb!!
Aki nem versenyez az is tanulhat masok munkaibol,esetleg inspiraciot merit,hogy lehet ezt igy is csinalni.
Sokan kis költsegvetesböl is raknak össze olyan szep remekmüveket,hogy amulok es bamulok!
Hac-nak hagyomanya van,es igen is büszkeseggel tölt el mindekit aki resztvesz benne!Lehetsz elsö,vagy eppen utolso,nem az a lenyeg.
Hanem a reszvetel,a küzdelem,a siker vagy a kudarc!Ez mind mind hozza tartozik!Persze ezt sokan nem ertik,vagy nem ertekelik!
En akkor is azt mondom,hogy Hac nelkül nincs fejlödes,nincs küzdelem,varakozas,remenykedes,siker!
Hajra HAC!
 
Figyu kollega,itt mi azert kardoskodunk,hogy legyen Hac!! :love:
Ertjük es megertettük mondanivalodat,de most masrol szol!Meg ha nem is esett le.;)
Mi,akik mar vagy 6-7 eve szerepelünk a Hac-on,nem a nyeremenyekert csinaljuk,csak szeretnenk megmerettetni magunkat,szük kis hazankban!
Nem arrol van szo,hogy kell-e,hanem arrol hogy hogyan tovabb!!
Aki nem versenyez az is tanulhat masok munkaibol,esetleg inspiraciot merit,hogy lehet ezt igy is csinalni.
Sokan kis költsegvetesböl is raknak össze olyan szep remekmüveket,hogy amulok es bamulok!
Hac-nak hagyomanya van,es igen is büszkeseggel tölt el mindekit aki resztvesz benne!Lehetsz elsö,vagy eppen utolso,nem az a lenyeg.
Hanem a reszvetel,a küzdelem,a siker vagy a kudarc!Ez mind mind hozza tartozik!Persze ezt sokan nem ertik,vagy nem ertekelik!
En akkor is azt mondom,hogy Hac nelkül nincs fejlödes,nincs küzdelem,varakozas,remenykedes,siker!
Hajra HAC!
Én is azért kardoskodtam, hogy legyen. :ROFLMAO: Csak egy negatív gondolatot nem hagytam szabadon garázdálkodni.
 
A tehetség nem vele született tulajdonsága az embernek,hidd el ha sokat gyakorolsz és érdekel a téma bárki lehet tehetség bármiben
Nagyon régóta akvarizálok, és még a most ismert "cég" formájában nem is létezett Green Aqua, amikor Atti és Bandi (Nigro apukája) már - észrevétlenül - beoltottak. A lappangási idő hosszú volt. Meg lehet nézni, hogy kb. 6 éve regeltem a fórumra, ebből 4 évet a naplók, bejegyzések olvasásával töltöttem. Csöndben próbálkoztam itthon, de valahogy a "tehetségem" nem akaródzott felszínre törni.

Annak idejen szerintem nagyon jok voltak a berendezös workshopok, akkor meg nem akvakarteszkedtem, jelenleg pedig nem tudom megtenni, hogy csak ugy hazzaruccanjak egy delutani berendezesre. De szerintem sokakat motivalna, ha ujra lennenek nalatok berendezös workshopok, ahol földi halandok is reszt vehetnek ugy, hogy sajat maguk rendeznek be nalatok.
Hiába a "tehetség", az "érdeklődés", önmagukban vajmi keveset érnek tehetséggondozás nélkül. No, és itt jön az, hogy ki hogyan tudja elsajátítani az alapvető készségeket? Mindig mindent úgy tudtam megtanulni, hogy csináltam. (Ld. fentebb a 4 évnyi olvasást, és még csapjuk hozzá a ménkű sok guglizást és YT tartalmak nézését.) Mindezzel annyira vittem, hogy egy hobbitárs hétvégi látogatásakor megmutattam "ötleteimet": 3 elképzelésemből 1-re lett mondva, hogy jó. Szóval esetemben 6 év = 2 db pofásan összepasszintott fadarab.
Valamikor egy ősrégi GA vidit láttam: Kastély utcában, a parkolóban hardszkép csapatverseny. Bizony jó lenne, ha volna lehetőség saját kacsóimmal megfogni a köveket/fákat, és berakni egy dojoba. Utána, meg odaléphetne egy tapasztalt salátamágus, és elmondhatná min kell dolgozzak, ill. mit kell meglátnom ahhoz, hogy berendezve meglegyen az aranymetszés, a fókuszpont, a fény-árnyék, stb. (És akkor még egy kumma szót sem ejtettem az olló- és csipeszforgatás, metszés vs. toppolás rejtelmeibe való beavatásról.)

Szóval ha valaki szeretné megméretteni magát ilyen olyan okokból egy versenyen akkor kezdőként mondjuk úgy hogy a legalapvetőbb szabályokat betartva (fotó minőség,technika nélküli fotó ,algamentes akvárium) el tud indulni kezdetleges technikával is.És még így sincs kizárva hogy egy olyan eredményt ér el ami akkorát lendít rajta hogy tovább motíválja a versenyeken.
Az akvakertészkedés szabályait el lehet olvasni, OK. A fotózást illetően megint elbátortalanodom, mondván, nem lehet helyem egy HAC versenyen. Miért? Meg lehet nézni a naplómat, és megcsodálni a fotóapparátom csúcsteljesítményét.

Szóval, igen, szeretnék saját kedvemért benevezni egy HAC-ra, amire per pill a legcsekélyebb esélyem sincs.
 
Figyu kollega,itt mi azert kardoskodunk,hogy legyen Hac!! :love:
Ertjük es megertettük mondanivalodat,de most masrol szol!Meg ha nem is esett le.;)
Mi,akik mar vagy 6-7 eve szerepelünk a Hac-on,nem a nyeremenyekert csinaljuk,csak szeretnenk megmerettetni magunkat,szük kis hazankban!
Nem arrol van szo,hogy kell-e,hanem arrol hogy hogyan tovabb!!
Aki nem versenyez az is tanulhat masok munkaibol,esetleg inspiraciot merit,hogy lehet ezt igy is csinalni.
Sokan kis költsegvetesböl is raknak össze olyan szep remekmüveket,hogy amulok es bamulok!
Hac-nak hagyomanya van,es igen is büszkeseggel tölt el mindekit aki resztvesz benne!Lehetsz elsö,vagy eppen utolso,nem az a lenyeg.
Hanem a reszvetel,a küzdelem,a siker vagy a kudarc!Ez mind mind hozza tartozik!Persze ezt sokan nem ertik,vagy nem ertekelik!
En akkor is azt mondom,hogy Hac nelkül nincs fejlödes,nincs küzdelem,varakozas,remenykedes,siker!
Hajra HAC!

Patrik az ég áldjon meg, mióta a fórumon vagy nem írtál ennyit összesen ;) De jó volt olvasni a soraidat :)
 
Back
Oldal tetejére