• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

HAC 2019 - HOGYAN TOVÁBB?

Indulnál egy magyar versenyen a következő hónapokban?


  • Total voters
    51
Ha már meg lettem idézve pár oldallal ezelőtt, akkor én is belekotyogok kicsit ;)
Viktorral értek egyet. Rengeteg nagy arc eltűnt teljesen vagy csak otthon kertészkedünk szigorúan magunknak, erősen behúzott kézifékkel (én is ide tartozok). Gondolok itt elsősorban a fórum legelső 6-7 évére. Abban az időben kegyetlenül pörgettük egymást a jobbnál jobb eredmények érdekében. Próbáltuk felvenni a versenyt a ferde szemű kollégákkal. Sajnos sikertelenül, de ez most nem számít. Nagyon sok minőségi akvárium készült annak idején egymás komoly segítségével, mindenféle irigység nélkül és ennek meg is volt az eredménye. Országon belül nagyon gyors és minőségi javulás mutatkozott, de ez pár évvel ezelőtt megtört. Azóta legjobb esetben is csak stagnálunk. Persze ez alól van egy-két kivétel. Leginkább @kuchi munkássága az ami messze túlmutat a hazai átlagon.

Félre ne értsetek, én is szeretnék nevezni a HAC 2020-on, sőt az elkövetkező években is. Nagyon jó érzés évről évre végignézni a galériát és büszkén mutogatni, hogy minden évben ott van az akváriumom a sereghajtók között. De amikor már lassan csak sereghajtó van és senki nem akar igazán győzni, akkor megette a fene az egészet. Sajnos azt kell, hogy mondjam megértem a GA csapatát. Egyenlőre a HAC-ban nincs már meg az a potenciál, amiért érdemes lenne belerakni azt a nem kevés munkát amitől olyan volt amilyen.
@viktorlantos @Nigro @keymaker
Részemről nagyon szépen köszönöm a lehetőséget, hogy az elmúlt 10 évben oly sokszor indulhattam!
 
Ha már meg lettem idézve pár oldallal ezelőtt, akkor én is belekotyogok kicsit ;)
Viktorral értek egyet. Rengeteg nagy arc eltűnt teljesen vagy csak otthon kertészkedünk szigorúan magunknak, erősen behúzott kézifékkel (én is ide tartozok). Gondolok itt elsősorban a fórum legelső 6-7 évére. Abban az időben kegyetlenül pörgettük egymást a jobbnál jobb eredmények érdekében. Próbáltuk felvenni a versenyt a ferde szemű kollégákkal. Sajnos sikertelenül, de ez most nem számít. Nagyon sok minőségi akvárium készült annak idején egymás komoly segítségével, mindenféle irigység nélkül és ennek meg is volt az eredménye. Országon belül nagyon gyors és minőségi javulás mutatkozott, de ez pár évvel ezelőtt megtört. Azóta legjobb esetben is csak stagnálunk. Persze ez alól van egy-két kivétel. Leginkább @kuchi munkássága az ami messze túlmutat a hazai átlagon.

Félre ne értsetek, én is szeretnék nevezni a HAC 2020-on, sőt az elkövetkező években is. Nagyon jó érzés évről évre végignézni a galériát és büszkén mutogatni, hogy minden évben ott van az akváriumom a sereghajtók között. De amikor már lassan csak sereghajtó van és senki nem akar igazán győzni, akkor megette a fene az egészet. Sajnos azt kell, hogy mondjam megértem a GA csapatát. Egyenlőre a HAC-ban nincs már meg az a potenciál, amiért érdemes lenne belerakni azt a nem kevés munkát amitől olyan volt amilyen.
@viktorlantos @Nigro @keymaker
Részemről nagyon szépen köszönöm a lehetőséget, hogy az elmúlt 10 évben oly sokszor indulhattam!
Azért mindig vannak még újak akik szívesen megméretnék magukat egymás közt. Ha megszűnik a HAC, ezt tőlük vennék el...
 
Tartok tőle igen... el.:( Lehet, hogy sohasem fog kiderülni, mi lett volna @Nigro újítása az eseménnyel kapcsolatban, amire a díjkiosztón is célzott.:(:(

De hiszen már kiderült! Az az újítás, hogy idén nem lesz. :p
Én a magam részéről még soha nem neveztem egyetlen versenyre sem, de ha most elmarad a HAC, akkor bosszúból egyből jelentkezek rá.
Az tény hogy 20-30 ember kedvéért kár versenyt szervezni, de nem biztos, hogy az a jó megoldás, ha maga a verseny marad ezért el.
Talán a torkának elvágása helyett mégis csak engedni kellene a HAC-ot végre kilépni kis hazánk keretei közül, még ha többet nem is lesz annyira a miénk, mint eddig.
A GA-nak már megvannak rá az eszközei, hogy egy ilyen versenyt akár már nemzetközi szinten is megpromotáljon, és a youtube csatornával is lehetne látogatni pl. a különböző országokban készült legjobb akváriumok gazdáit...
Mi meg ettől még tudnánk, hogy a német (Németh) indulók között kuchi volt a legjobb magyar, sőt akár még csinálhatunk is rá, egy legjobb hazai díjat, amit persze nem ő hanem egy pakisztáni vendégmunkás venne át.
És persze azt is csak mi magyarok értenénk igazán, miért is jó egy olyan új név, hogy IHAC 😂

Amúgy meg arra is rengeteg jó példa van, hogy ne váljon IAPLC másolattá egy verseny.
Scape verseny, az akvárium több életszakaszát bemutató verseny, csapat, vagy egy adott scapet lemásoló verseny, vagy épp ugyanazon akváriumok 2-3 növényesítéssel.
Akár a témát illetően is el lehet mozdulni, ezáltal is összehaonlíthatóbbá téve a kompoziciókat.
Pl. jövőre majd csak nature akváriumokat várunk háttal fotózva...
Írom mindezt úgy hogy csak a partvonalról ordibálok be. Szóval nem kell komolyan venni.

De @viktorlantos ha már kérdezed:
Nagyon régen ismerjük már egymást, de ez az első eset hogy a HAC ügyében segítségért fordulsz hozzánk. Már az idejére sem emlékszem mikor hívtál meg a házadba egy sörre. Pedig a feleségem keresztanyja a keresztfiamnak.
Legyünk egészen őszinték, neked nem kellett a baromságom. Erre most idejössz a fiam esküvője előtt évekkel, és azt írod, hogy egy napon ami talán el sem jön soha, nem lesz HAC? :cool:
1581456509827.jpeg
 
Csak meg egy gondolat,es befejezem a kampänyolast a Hac-ert!
Ha nincs Hac,akkor nem kezdem el ezt a csodalatos hobbit.
nem talälom meg önmagam.
nem olvasok a temaban,heteket,honapokat.
nem jutok el Lisabonba(2017) (Hac 3 hely miatt)
nem jutok el Japänba(2018)(egy dijkiosztora,ahol maga Jos Sim mellet allhattam a szimpadon)
nem jutok el az Interzoo-ra (2o18)Nünbergbe(Hac 1 hely)
nem jutok el Kinaba (2019),ahol hazamat kepviselhettem,Magyarorszagon elösször,egyedülikent.(8helyet szereztem meg a Live contesten)
nem ismerek meg vagy 100 akvascapert a viläg minden reszeröl.
Sokszor olvastam,hogy ez meg az a Hac-on milyen eredmenyt ert el,waooo.Hol vagyok en ettöl?Mit is kell ezert tennem?Hogyan lehetnek jobb es jobb?
Leszek en meg az Iaplc-n az elsö sorban ülök között(Top 7). ;)
Pär sorral feljebb olvastam @eMZé kollega hozza szolasaban,hogy senki nem akar igazan gyözni,akkor elgondolkodtam egy kicsit.
Igaz kevesen vagyunk akik versenyzünk,de @keszalvo baratommal szinte minden versenyen kepviseljük hazankat!!
Zaraskent,hogy lesz-e Hac vagy nem,nem mi döntjük el.De......
Bocs @viktorlantos ,hogy megint ilyen sokat beszeltem!;)
 
Tanulságos volt az utolsó 2-3 oldalt visszaolvasni:
- Van egy elit klikk, akiket "felnevelt" a GA, a többi nem számít.
- Nyissunk külföld irányába, ahogy a YT-on is (javarészt az itthon élő hobbitársak által, a mérleg- és eredménykimutatásban bevételként megjelenő, kemény magyar forintjaiból felépítve).
Ennek csak egy hozadéka lesz, még kevesebb magyar versenyző.
 
És hogy picit talán jobban érzékeltessem a fájdalmas, de természetes folyamatokat. Az elmúlt évekből kiesett Molnár Béla, Mátrai Sanyi, kiestek Luigiék, ha jól tudom most már Zoli (USA) is felhagyott a versengéssel, Emzé és még megannyi tehetséges kertész.
Talán most is lenne egy 10-es erős mezőny, de már a múlt évi versenyzőknek is a fele nem indulna. És nem látni a naplókban az utánpótlást, akaratot
Nem én estem ki, a HAC szűnt meg.;)

A külföldi versenyek nem érdekeltek sohasem, csak azért neveztem azokra, hogy többen legyünk magyarok, általában egy rosszabb képpel, vagy egy korai állapotú akváriummal indultam, mert a HAC-ot kedveltem a legjobban, nem azért, mert a kis nevezői létszám miatt alacsonyabb helyezési számokat lehetett elérni, hanem inkább azért mert nagyon jól csináltátok.
Tetszett az esemény promóciója, a lelkesítésetek, itt a fórumon egy két naplózott akvárium segítése a felkészítésben. Tetszett az eredményhirdetés a törökbálinti Like presszóban, többnyire a helyezési sorrendet is hasonlóan láttam, valahogy minden azt sugallta, hogy ez a szképerkedés, az esztétikum keresése, reszelése, a végső kép minőségének emelése egy értékes dolog, nem csak nekünk, de nektek szervezőknek is. Ezt erősítették a nyeremények és az emlék plakettek, a nemzetközi pontozók bevonása is. Sokat nem gondolkodtam rajta, hogy ez az energiaráfordításotok megéri-e nektek vagy nem, nagyon reméltem, hogy igen. Úgy éreztem, hogy kicsit közösen is tolunk valamit itthon, ami ennek a hobbinak az egyik ága.😎

Előbb említett okokból, lehetőségeimhez mérten, de mindig komolyan, lelkesen készültem az eseményre, időben indítottam az új berendezéseimet. Csak azzal foglalkoztam, minél jobban nézzen ki a végső állapot az induláshoz viszonyítva. A helyezés nem különösebben motivált, kis versengés volt bennem mégis, szerettem volna legyőzni az előző scapemet, kicsit fejlődni. Az elért helyezéseimnek mindig nagyon örültem, még a legelsőnek is. Szerintem, ha indulunk egy versenyen, elég menő annak az első felében végezni (szó szerint az első 50%) mert az azt jelenti, hogy erősítjük azt, ha hátrébb sikerül, akkor gyengítjük, de lehet az az első versenyeink egyike vagy nem vettük komolyan, stb. nem ciki. Értékesnek tartom azt is ha valaki évről évre meg tud jelenni egy eseményen helyezéstől függetlenül, mert annyi minden közbejöhet a nevelgetés során.👍

Két évvel ezelőtti HAC-on, amikor átköltöztetek, az eredményhirdetés előtt, valahogy minden megváltozott.
Engem akkor az erősen befolyásolt. Az akkori versenykiírás jó hangulata és a lelkesítő promóciós videó után sokkolóan ért, hogy nem nagyon akar megszületni az eredmény, nem is nagyon kommunikáltok semmit, később az átköltözés fáradalmait említettétek magyarázatként, ami érthető is teljesen, de mégis úgy csapódott le bennem, hogy már nem értékes ez a dolog nektek.
Az utolsó akváriumomra ez már nagy hatással volt, nagyon nem volt kedvem csinálgatni, szenvedtem tőle, de reméltem, hogy visszaáll majd a régi hangulat, csak fétreértettem valamit, csak elfáradtatok az átköltözéstől stb. De nem igazán történt változás, sokáig erre az utolsóra nem is akartam nevezni, de akkor elkészült a nevezési oldal, ami kinézetében megint azt mutatta: fontos nektek ez az esemény, nemcsak magamnak piszkálom otthon az akváriumom, hanem ez értékes a szervezőknek is. Neveztem, aztán megbántam, megint hallgathattuk, hogy minek, mi értelme megrendezni, már más céljaink vannak.😒

Azért nem kampányoltam eddig a HAC mellett, mert azt szeretném, hogy nektek legyen a megrendezés fontos, ha csak miattunk csináljátok, közkívánságra, akkor az olyan mint egy házibuli, ahol a vendégek erőltetik a házigazdát, hogy rendezze meg nála az eseményt, ő pedig nem szeretné, mondogatja is: kevesen jönnétek, nem is vagytok túl csinosak akik azok, ők is mind ugyanazok, mint tavaly, így rossz érzés lenne vendégként ott önfeledten szórakozni.🤪

Korábban már írtam, nagyon szerettem volna mindig is, hogy a HAC egy európai esemény legyen, legfőképpen azért, mert csak Ti tudnátok azt úgy megrendezni, hogy a szervezés minősége és színvonala, megadja azt a tiszteletet amit a pályamunkák megérdemelnek, ezt most én sehol sem látom a világban. Annak idején akik ellenezték a kibővítést, szerintem nem számoltak a HAC megszűnésének lehetőségével, lehet így már másképp voksolnának.😊
 
Utoljára módosított:
Anno amikor a versenyt megálmodtuk valamiért év végére terveztük az egészet. Talán mert ekkor a legaktívabb a hobbi, ilyenkor nem kell távcsővel vadászni az embereket. :)
Persze a cég fejlődéssel néhány év után ráeszméltünk, hogy ez az az időszak, amikor lehetetlen a versenyre koncentrálni szervezői szemmel. Egyszerűen betemet a meló.
Szépen kitoltuk a decemberi időszakról januárra. Ez ha jól emlékszem a költözéssel együtt történt már.

Talán egy tavaszi derbi új erőt adna egy megmérettetésnek. Összekötve tavaszi programmal, vagy valamilyen élő eseménnyel, csapatépítő jelleggel is.

Minden bejegyzéseteket olvasom, egyik, másik oldalról is.

Egy teljes mezőnyhöz képest azért kevesebben jelezték szándékukat, de megpróbálok feltenni egy szavazógépet és nézzük meg milyen létszámról beszélünk. 👍
 
Nagyon sok minőségi akvárium készült annak idején egymás komoly segítségével, mindenféle irigység nélkül és ennek meg is volt az eredménye. Országon belül nagyon gyors és minőségi javulás mutatkozott, de ez pár évvel ezelőtt megtört. Azóta legjobb esetben is csak stagnálunk.
Én ezzel a véleménnyel azért vitatkoznék. Elég csak megnézni a HAC2010-es vagy 2013-as győztes akváriumait vagy a nevezettek fotóit. Ma talán a sereghajtók is erősebbek ennél. Nagyon is van fejlődés, versengés. Attól, hogy a régi "nagyok" kiszálltak vagy csak háttérbe vonultak, vannak és lesznek is új akvakertészek, akik épp az elődök munkáin nevelkednek.
Én biztosan arra szavaznék, hogy a HAC maradjon meg kizárólag a miénk, hazai verseny, hiszen aki itt első, az nemzetközi porondon szinte esélytelen, hogy a TOP10-be kerüljön. Ez viszont itthon olyan dicsőség és lendület, ami mindenkit továbbvisz.
Kreatívak vagytok, biztosan tudtok rajta valamit csavarni, hogy nektek is kedvetek legyen megszervezni, de kérünk benneteket: NE SZŰNJÖN MEG!!!!!!🙏🙏🙏
 
- Van egy elit klikk, akiket "felnevelt" a GA, a többi nem számít.

Szerintem nem erről szóltak a bejegyzések. Sokkal inkább arról, hogy akarj nyerni. A verseny ettől verseny. Lehet csak a dobogó a cél, de ha 60 akvárium nevez a dobogó is lehet nehéz. Vagy egy top 10 pl.
Ha csak bedobjuk az bemutatónak jó lehet, hol tart ma a magyar hobbiélet, de nem érződik róla a verseny. Egy kívülállónak vagy épp a zsűrinek is ez jön le majd.
Ha versenyt szeretnénk vagy egy erősebb képet rangot a HAC-ról erre mindenképp érdemes figyelni.

Persze vannak felkészülési nehézségek, fotózás, stb stb, de úgy gondolom ebből sok olyan dolog van, ami áthidalható. Még ha most nem is így látjátok :)

- Nyissunk külföld irányába, ahogy a YT-on is (javarészt az itthon élő hobbitársak által, a mérleg- és eredménykimutatásban bevételként megjelenő, kemény magyar forintjaiból felépítve).
Ennek csak egy hozadéka lesz, még kevesebb magyar versenyző.

Itt ezt az adóforint kérdést igyekszem elengedni, de ha szeretnétek kitérhetek erre is.

Szerencsésebb lett volna, ha azt mondod, hogy a magyar akváriumokkal felépített verseny, ami a hírnevét/erejét nagy részben a hazai akváriumokkal szerezte esetleg külföldre nyitna és ott terjeszkedne tovább. :)
 
Azért nem kampányoltam eddig a HAC mellett, mert azt szeretném, hogy nektek legyen a megrendezés fontos, ha csak miattunk csináljátok, közkívánságra, akkor az olyan mint egy házibuli, ahol a vendégek erőltetik a házigazdát, hogy rendezze meg nála az eseményt, ő pedig nem szeretné, mondogatja is: kevesen jönnétek, nem is vagytok túl csinosak akik azok, ők is mind ugyanazok, mint tavaly, így rossz érzés lenne vendégként ott önfeledten szórakozni
Ez nagyon betalált, ezt gondolom én is. Valamint olyan mintha a HAC-nak nem kellene az utánpótlás, mert a kis alsósok semmit nem tudnak, nem kell senkinek, csak így nem lesznek belőlük felsősök. S ha valamiért egy iskola életében eljön egy olyan 7-8-ik osztály aki épp nem tesz le semmit az asztalra, nem nyer futóversenyt, se szavaló versenyt (mert ezt érzi most a GA) akkor az egész iskolát megszünteti büntetve ezzel legfőképpen az alsósokat.
Valamint nem tudom miért kellene mindenképpen nyerni, nem elég élvezni a hobbit kihozni magunkból a legtöbbet, fejlődni, egyre jobbnak lenni? Értelemszerűen beleadva anyait apait. Volt egy riportsorozat régen, hogy más országokban az ezüst érmeseknek is iszonyat tisztelet járt, illetve már annak is aki kiment az olimpiára mivel az egész évet vagy 10 évet végigdolgozta, hogy ott lehessen és megmérettesse magát. Mi hazánkba pedig csak az arany számít, se a bronz se a többi.

Most ha lesz HAC gáznak érzem jelentkezni, mert pont azt érzem mint Mátrai mond, teher a GA-nak. Az én akvám középmezőny GA elmondta, hogy minek HAC amikor mindenki csak közepes, ......na jó legyen HAC, mert annyira akarjátok, de amúgy szánalmas a banda. Tudom nem ezt mondtátok szó szerint, de az a lényege.
 
Utoljára módosított:
Sok bejegyzésben látom, hogy kicsit negatívan jelenik meg a GA mint piaci szereplő. Vállalkozóként át tudom érezni egy ilyen versennyel járó szervezési nehézségeket és befektetés szükségletet. Bár még teljesen kezdőnek tartom magam az akvarisztikában, azonban azt gondolom, hogy a GA-nak és az egész magyar akvarisztikai közösségnek jót tenne ez a verseny. Sőt, mint előttem írtátok is a megoldást nem abban látom, hogy megszüntessétek, hanem lépjetek vele előre és vigyétek nemzetközi szintre!
Amellett, hogy ezt, mint marketing eszközt is ki lehet használni van egy nagyon fontos szempont, amit figyelembe kellene vennetek, mégpedig a szakmai fejlődés, a teljes haza akvarisztika fejlődése. Egy ilyen verseny biztos hogy elősegíti ezt. Ha nem lesznek szép akváriumok, nem jelennek meg ezek különböző online felületeken, akkor nem lesz motiváció, nem lesznek kezdők, nem lesznek gazdagok akik bemennek hozzátok és megrendelnek karbantartással együtt egy teljes akvát, mert jól fog kinézni a nappaliban.
Egy ilyen verseny teremti meg szerintem az érdeklődést, az alkotás igényét, a természet közelebb hozását hozzánk és ezen keresztül mindannyiunk és GA sikereit is.
 
Lehet csinálni valamilyen bemutató jellegű dolgot, ahol kb látni lehetne hol tart ma a hazai hobbiélet rangsor stb nélkül. Vagy versenyt.

Szerintem, bár a versenyzés picit negatívan szerepel néhányotok hozzászólásában, mindenképp hozzátenném, hogy emiatt tesztek meg sokan extra lépéseket. Emiatt van vízcsere, fodrászkodás, fotó stb.
Hogy a lehető legjobb képet adja az akvárium a mezőnyben. Egy bemutató talán ezzel lenne kevesebb. Ha pl "csak" egy fotót kellene küldeni.

A verseny pozitív hozadéka mindenképp ez. Az extra erőfeszítés. A plusz, ami ott van bennetek. A kérdés, hogy csalogassuk ezt ki? :)

A buliszervezős hasonlatnak is van egy olyan oldala, hogy attól mert most építettünk méregdrága stadionokat, nem lesz itt foci :) Én ezt mindenképp mindkét oldal szerencsés találkozásának érezném.
Ahogy írtam a szándék megvan bennünk, az anyagi részét is tudjuk biztosítani, szerintem a felkészítésben is ki lehet valamit találni. A topik az igények/vágyak felmérésében mindenképp segít.

Jah és köszi a véleményeket, aki eddig megosztotta gondolatait 👍
 
De @viktorlantos ha már kérdezed:
Nagyon régen ismerjük már egymást, de ez az első eset hogy a HAC ügyében segítségért fordulsz hozzánk. Már az idejére sem emlékszem mikor hívtál meg a házadba egy sörre. Pedig a feleségem keresztanyja a keresztfiamnak.
Legyünk egészen őszinték, neked nem kellett a baromságom. Erre most idejössz a fiam esküvője előtt évekkel, és azt írod, hogy egy napon ami talán el sem jön soha, nem lesz HAC?
Viktor?
Viktor sátáni terveket sző, mint sarokban a pók :)


De milyen adóforint? Hogy jön ez ide?
Amint látod, nincsenek meg a számlák :)
 
Mindenféle hátsó gondolat nélkül valószínűleg a hobbizásban kevésbé, de a politikai életben rendszeresen használt gondolat zavart meg :)

Vagy csak simán öregszem.
 
Back
Oldal tetejére