• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

HAC 2019 - HOGYAN TOVÁBB?

Indulnál egy magyar versenyen a következő hónapokban?


  • Total voters
    51
Én nem vagyok versenyző, és idén esélyes, hogy még nem is leszek, de nincs kizárva, hogy idővel megmérettetném magam. Tehát az idei évben a nézők táborát gyarapítom. Én csak azt tudom, hogy nekem ez óriási motiváció, és egyben segítség is, ha egy ilyen versenyt látok. Mert oké, hogy meg lehet nézni más versenyek akváriumait is, hiszen ma már midnen fenn van a neten, de ha "hazait" nézel, az valahogy testközelbe hozza az egészet. Elérhetővé teszi. Jobban elhiszed, hogy te is meg tudod csinálni. Szerintem ez mindenképpen elősegíti a hazai hobbiélet felpezsdülését - más kédés, hogy céges oldalról nézve, ez mennyire ROI pozitív :)
A korábbi munkahelyemen szerveztünk házi versenyeket, kiemelt díjazással, kiváló hangulattal. A nézők és a versenyzők imádták. Totál bukó volt anyagilag, de mindenki boldog volt :D Ott is volt fórum, ahol az egekig magasztalták a versenyt - azt senki nem látta, hogy a tulaj eladta a kocsiját, hogy meg tudja oldani a dolgot. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a GA letérdel egy ilyen versenytől, hiszen Viktor az imént írta, hogy az anyagi fedezet éppenséggel meglenne rá, inkább azt próbálom megvilágítani, hogy ami innen nézve szuper, és romantikus, és hazai, és ezért egy picit mindenkié, az a másik oldalról kőkemény meló és áldozat. És igenis, tudomásul kell azt is venni, hogy egy cég életében eljön az idő, amikor el kell dönteni, hogy a nap 24 órájából ha x órát ráfordítanak mondjuk egy HAC szervezésére, azzal mi mástól vesznek el időt, és mit nyernek/veszítenek ezzel. Mert ha "csak" azt nyerik, hogy itt a fórumon, nem tudom, mondjuk 30-an vagy 50-en boldogok vagyunk, az tök szuper, és az akvarisztika szeretete miatt ez nyilván egy nagyon erősen ható tényező, de ott van a másik oldalon az is, hogy ha ezt az energiát másra fordítanák (és messze nem csak a pénzről beszélek), akkor lehet, valami számukra jövedelmezőbb dologgal tudnak foglalkozni. Vagy, a céges dolgokból nem vesznek el időt ----> marad a magánélet csorbítása, szabadidő beáldozása.
Persze, az önző érdekeim azt kívánják, hogy azt írjam, legyen HAC . Ki tudja, talán meg lehetne lovagolni egy ilyen versenyt úgy is, olyan PR-t lehetne neki csinálni, hogy a mainstream médiában is meg legyen futtatva (jómagam ehhez újságírói ismeretségeket tudok feldobni, mint esetleges segítséget, ha igény van rá). Ezek az akváriumok gyönyörűek, tipikusan olyan terület ez, amit büszkén lehet mutogatni bárhol. És nem mondom, hogy ettől majd jövőre több ezerrel több szképer lesz, de az tuti, hogy maga az akvarisztika, mint hobbi, picit közelebb kerül az emberekhez, ha hazai szervezésű verseny, vagy esemény van, amiről beszélni, hallani lehet.
Onnan meg már tudjuk, milyen könnyű beleszeretni a növényes vonalba...
Szóval, legyen HAC, de legyen úgy, hogy az win-win legyen, mindenki számára. Így nem kell senkinek sema fentebb említett "kényszer-házibuli" érzéssel sem megbírkóznia, hiszen mindenki nyer a dologgal.
 
Utoljára módosított:
Rajzoljunk @viktorlantos fejére egy céltáblát szerintem! :D Aztán mindenki hozhatja a dartsokat. Tudom ez most nagyon övön aluli lesz a hac támogatók felè és kellemetlen a GA felé is, de felvetésként megéri végiggondolni: Nem kötelező a GA-nak rendeznie a HAC-et...
Na ki az aki meg akarja szervezni??...
Na ki akarja kiadni a kezéből a szervezést??...
Szerintem mind a két kérdésre a vàlasz, hogy senki.
Ez kb olyan mint a növényes akvarisztikai wiki. Mindenki baromira egyetért, hogy jó lenne, csak csinálja meg valaki más.
 
Úgy látom jönnek ám a hozzászólások👍👍
Viszont egyet ne felejtsünk el: @viktorlantos kérdezte, hogy hányan készültek idén?
Szerintem még mindig nem járunk 10-es létszámnál...
Szeretném ha lenne HAC, de valljuk be őszintén, 10-15 induló miatt?
Ettől sokkal több embernek van akváriuma, mégis alig van induló.
Abból a kevésből is Patrik, Viktor meg Dani mindent visznek...😃😃
Ja, meg Mátrai Sanyi kolléga, ha indul😉
Kicsi ez a mezőny nagyon.
Kategóriánként kellene minimum 40-50 induló. Az már verseny.
Jelen állás szerint van néhány mester és a futottak még kategória, velem együtt...
 
Viszont egyet ne felejtsünk el: @viktorlantos kérdezte, hogy hányan készültek idén?
Szerintem még mindig nem járunk 10-es létszámnál...
Szeretném ha lenne HAC, de valljuk be őszintén, 10-15 induló miatt?

És megint visszalyukadtunk oda, hogy egy háziverseny kerekedne a HAC-ból.
 
Úgy látom jönnek ám a hozzászólások👍👍
Viszont egyet ne felejtsünk el: @viktorlantos kérdezte, hogy hányan készültek idén?
Szerintem még mindig nem járunk 10-es létszámnál...
Szeretném ha lenne HAC, de valljuk be őszintén, 10-15 induló miatt?
Ettől sokkal több embernek van akváriuma, mégis alig van induló.
Abból a kevésből is Patrik, Viktor meg Dani mindent visznek...😃😃
Ja, meg Mátrai Sanyi kolléga, ha indul😉
Kicsi ez a mezőny nagyon.
Kategóriánként kellene minimum 40-50 induló. Az már verseny.
Jelen állás szerint van néhány mester és a futottak még kategória, velem együtt...
Talán meg kellene keresni az okokat, hogy miért nincs 40-50 induló.
A hanyatlás, ahogy a fórumon láttam, a "Hónap akváriuma" topik kihalásával egyidőben indult meg, de nagyon.

Úgy gondolom, hogy nem csak a GA-n múlik. Egy szint elérése - nem találom szerencsésnek a "mester" jelzőt - felelősséggel is jár.
Amit látni, hogy egy szint csak "barát", ill. "kolléga" kvázi státuszokat generál. Ez csak mélyíti a közöttük és a statiszták közötti szakadékot.
Ahogy anno őket felkarolták, mentorálták, talán nekik vissza kellene forgatni a beléjük feccölt tapasztalatot, tudást, és igen, leírom, tiszteletet.
 
Na nem mindhogyha annyira nagy versenyző lennék, de legalább a szándékom megvan már!
és az esély mivel beküldtem részt vettem rajta vagy épp veszek.
köszönet @kuchi -nak hogy anno biztatott hogy küldjem be! Iaplc első verseny 443 hely!
" sajnos"
a katalógus valahogy nem volt beszerezhető amiben nézegethetném magam!

Szerintem minden sportban-hobbiban van országos bajnokság megmérettetések! igenis tart ott ez a hobbi magyarországon hogy legyen HAC!

és mi a baj avval ha csak 10 verseny szellem van ebben a hobbiban? akkor 10 képviselik az országot bárhol a világon de legalább ott vagyunk!
mint az olimpián vagy a fociban :LOL:
Ennyi támogatást" bizalomszerzésként" igen is adott a HAC versenyek sztem mindanyiunknak! legalább is nekem nagyot, igaz csak 2x indultam ezidáig!
ugyhogy kár lenne ha nem lenne akármilyen formában is!
persze van még számtalan verseny amin el lehet indulni!
 
Talán meg kellene keresni az okokat, hogy miért nincs 40-50 induló.
Bocs a belevau...
Szerintem, ezt Viktor már megválaszolta pár oldallal korábban:
Változnak az idők!
Tíz éve berobbant Magyarországra a növényezés. Új dolog volt. Akit érdekelt, azonnal rácuppant. Ez a hobbi is, mint a többi, a legtöbb ember számára múló dolog. Persze vannak páran, akik évtizedeken át űzik, de nem ez a jellemző. A törzsgárda (Téged is beleértve) maroknyi. Mindig lesznek újak, de már nincs meg a hiányzó szegmens az akvarizálás ezen területén, ami tíz éve megvolt. Az újdonság varázsa, a nép számára, akkor hatott.
A hobbik mindig az adott kor technikai színvonala szerint alakulnak ki vagy szűnnek meg. Hol van már pl. a repülőmodellezés, a rádióamatőrködés, a teniszezés, a számítógép(ezés) stb? Estig sorolhatnám. Elmúlt. Persze most is vannak akik űzik a felsorolt hobbikat, de a csúcshoz képest, minimális létszámmal.
Persze ez nem azt jelenti, hogy a növényezés hanyatlana, csak a versenyezni kívánók létszáma csökkent. A kettő nincs feltétlen összekötve. Mások a célok. Hányan vannak itt a fórumon regisztrálva, akik csak olvassák a hozzászólásokat, de évek óta nem írtak egy sort sem? Hogy a magam példájából induljak ki, lassan 3 éve fórumozok, még sincs naplóm. Ez mit jelent? Semmit. Azt, hogy ezt a sportot sokféle képpen lehet űzni. ☮
 
Talán meg kellene keresni az okokat, hogy miért nincs 40-50 induló.
A hanyatlás, ahogy a fórumon láttam, a "Hónap akváriuma" topik kihalásával egyidőben indult meg, de nagyon.

Úgy gondolom, hogy nem csak a GA-n múlik. Egy szint elérése - nem találom szerencsésnek a "mester" jelzőt - felelősséggel is jár.
Amit látni, hogy egy szint csak "barát", ill. "kolléga" kvázi státuszokat generál. Ez csak mélyíti a közöttük és a statiszták közötti szakadékot.
Ahogy anno őket felkarolták, mentorálták, talán nekik vissza kellene forgatni a beléjük feccölt tapasztalatot, tudást, és igen, leírom, tiszteletet.
Nem tudom kiket karolt fel a GA, szerintem senkit...de ebben nem vagyok kompetens.
Inkább azt mondanám, hogy a jó eredményeket elértek “közelebb kerültek” a GA-hoz.
Nem akarok a GA mellett kiállni, de nem rajtuk múlik, hogy lesz-e 40-50 induló.
Az IAPLC is meghirdeti a versenyt, nem keresi meg egyesével a korábbi indulókat, hogy ugyan gyertek már idén is. Nem rajtuk múlik, hogy 1500-an vagy 3000-en indulnak.Nem kell ezt tenni a GA-nak sem.
Én csak arra utaltam, hogy 5-10 ember kedvéért tényleg kár rendezni versenyt.

Egyébként eszembe jutott az is, hogy kell ilyen nagy felhajtás, hacacáré a verseny miatt?
Úgy értem miért nem elég egy magyar zsűri, semmi extra, csak egy verseny külföldi bírák nélkül. Nincs extra díj, csak GA utalvány vagy vmi hasonló. Szuper jó ötlet volt persze Lisszabon meg az Interzoo is, de szerintem a legtöbbünknek egy nyeremény elég lenne, amit vissza lehet forgatni a hobbiba, az már megteszi...
Lehetne a zsűri: Atti, Balázs, Viktor, Tomi meg mondjuk a Pasaréti Gyula.
Nem lenne ez elegendő?
 
Hozzászólok én is: szerintem az volna az igazán nagy dobás, ha nem az egyes boltok/cégek rendeznének külön-külön házibajnokságokat, hanem független szervezéssel, egy több kategóriás verseny lenne, komoly szakmai zsűrizéssel, és a kategóriákat támogatnák azok, akik ebben részt kívánnak venni. Nyilván utópia, de valahol ez volna az üdvözítő. Hozzáteszem, hogy EU vagy európai szinten rendezném én is, és akár nevezési díjjal, ami teljes mértékben visszaforgatásra kerülne a versenybe (költségek, nyeremények).
 
Részemről biztosan lenne egy indulás a HAC-on :) Két éve veszek részt a versenyen, ez lenne a harmadik, fogalmam nincs merre tartok, de azt szívvel és lélekkel teszem. Nyilván itthon is azért van akvárium hogy azt élvezzem is, tetsszen a látványa mikor ránézek és ne csak azt érezzem vele kapcsolatban hogy három hónapig vagy, addig kihozom belőled a maximumot és bontás hanem tényleg szeressem az egész elrendezést, szeretettel ápolgassam és nyírjam a növényeket illetve etessem a halakat közbe gyönyörködve az összképben. És itt jött be a képbe a versenyzés hogy ha már megvan a drága technika, nagynyomású co2, szűrés, opti üveg csak a verseny kedvéért, akkor miért is ne próbálnék összerakni valamit ami esetleg megállná a helyét egy versenyen. Így kezdődött bennem minden. Amellett hogy versengünk, szeretjük is amit csináljuk és abba beletesszük a lehető legtöbbet. :)
A versengés csak a HAC-ra szólt nekem, külföldi irányokban nem is gondolkodtam idáig, mert magyarok közt szerettem volna megtalálni a helyem, iszonyat szép alkotások neveztek eddig is, és köztük volt pár zöld fülű is mindig aki azért ki-ki ugrott a mezőnyből mint felfedezett. (Természetesen nem magamra gondolok, de van a fejemben azért néhány alkotás ami szerintem az adott évben KEZDŐKÉNT ténylegesen kiemelkedett és oda való volt az élmezőny üldözéséhez.)
Ami a létszámot illeti a hozzászólásokban, sokan nem úgy nézik a fórumot hogy észrevennék ezt a topicot, szinte biztos hogy sokkal több jelentkező lenne mint ahányan most ide írunk. Sokan csak a naplójukkal és esetlegesen más naplójában eszmecserélnek és ki is merül ennyiben a fórumozás, az eseményeket és az ehhez hasonló topicokat és fontos diskurzusokban nem vesznek részt.
De ahogy előttem is írják, ne azért legyen verseny mert itt mi eldöntjük, hanem azért mert azt a szervezőség is szívvel és lélekkel, komolyan és őszintén is szeretné, ne olyan "muszáj és kész" stílusban. Mert az valóban nem lenne olyan. Bármilyen döntés lesz, mi elfogadjuk, ha ez az év kimarad se baj, de remélem azért egyszer visszatér valamilyen formában ez a versengés! :)
 
Ahogy anno őket felkarolták, mentorálták, talán nekik vissza kellene forgatni a beléjük feccölt tapasztalatot, tudást, és igen, leírom, tiszteletet.
Itt mire gondsz kedves?
Kiket karoltak fel?
Mert akiket a >Ga sponzoralt,azok mind abbahagytak a hobbit!
Akik meg csinaljak ezerrel,vagy tul öreg,vagy nem megfelelö ......!
 
Itt mire gondsz kedves?
Kiket karoltak fel?
Mert akiket a >Ga sponzoralt,azok mind abbahagytak a hobbit!
Akik meg csinaljak ezerrel,vagy tul öreg,vagy nem megfelelö ......!
??
Ezt nem is értem.
Miért kellene bárkit is szponzorálnia?
Az, hogy valaki versenyzik, azt a versenyszellemért, az akvarisztika, akvakertészet szeretetéért és a versenyen való részvétel izgalmáért teszi. Elvileg...
Esetleg még szerezhet kapcsolatokat, ami pozitív hozadék.
Én ha valaha érnék is el figyelemre méltó eredményt, azt magamért és a hobbiért érem el.
Miért kellene, hogy szponzoráljon bárki is...
 
Miért kellene bárkit is szponzorálnia?
Itt volt róla szó korábban:
 
Itt volt róla szó korábban:
Ezt olvastam...
Továbbra is a hangsúly a “kell”-en van.
Nem kötelező senkit sem szponzorálniuk.
Általánosságban értem ezt.
Mindenki versenyezzen a saját örömére.🙂
 
Szerintem más az oka, hogy miért nem jelentkeznek annyian.
35 Kép van a 2019-es HAC galériában. Gondolom ugyanennyi induló lenne most is, de lehet 2 képpel kevesebb. Csak azért mert itt nem jelentkezik a fórumon attól még versenyzett volna. 52 körüli volt 2009-ben a galéria.

"Régen a HAC mennyivel jobb volt és mennyire szoros volt a szupcsi akváriumok közti verseny," A 2009-es győztes ma hányadik lenne? 25? 30?
0[1].jpg


Na most régen mindenki benevezett, mert ha beleöntöttél egy marék sóder és megvártad, hogy alga nő rá mer benne voltál a top 10-ben. (igen, túlzok nem kell rá figyelmeztetni) Ma meg vért pisilsz és sehova se jutsz mert a top 10 iszonyat kemény. Nincs annyi versenyző? Persze, hogy nincs mert már nem jelentkeznek olyannal mint pl ez.

04-02[1].jpg

Nem akarom őt megbántani, de miért baj, hogy ilyen akvával már nem éreznek kedvet, hogy beküldjék az akváriumukat. Meg se nézem most kit bántottam meg, remélem nem haragszik.

Tényleg azt kérdem a szervezőktől, szeretnék visszahozni a 2009-es minőséget és akkor nagyon szoros lesz a mezőny ismét, vagy megértjük, hogy fejlődött a hobbi és azt nem minden hobbista ugorja meg azonnal.

Az élsportolók egyébként mindig mindenhol droggal tudják csak elérni amit elérnek. Mert a szint egyre növekszik az emberi teljesítőképesség pedig véges. Legfeljebb olyan droggal ami még nem tiltott és nem kimutatható. Az első olimpiákon még a heti 1 edzéssel is nyertél + a tehetséged. Rá 40 évvel már a napi 2 edzés dukált. Utána meg már csak a drog, ami még legális, tudta emelni a szintet. A 2009-es győztesnek alig volt melója a 2019-ben meg rengeteg tapasztalatot kell összegyűjteni scapek építésével amíg eljutsz a nagyok közé.

Szóval @kuchi doppingol, csak erre akartam kilyukadni. ;)
 
Hogy lett a drogból dopping? Ezt én nem értem :unsure:
Milyen óvatosan fogalmaztál a végén, nem azt akartad írni hogy @kuchi drogozik?
Szerintem még iszik is. :):) Én ki is zárnám ha lenne HAC idén.
igen rossz szót használtam a dopping helyett végig csak a végén lett jó. Nem javítom. :)
 
Back
Oldal tetejére