• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Green Aqua - Japan Tour 2013 - IAPLC

A régebbi videókon mintha Amano bácsi kicsit jobban nézne ki!
Ezeken a fotókon olyan mintha kicsit soványabb lenne nem?
Mint egy beteg öregember!
Vagy csak én látom így!
 
A régebbi videókon mintha Amano bácsi kicsit jobban nézne ki!
Ezeken a fotókon olyan mintha kicsit soványabb lenne nem?
Mint egy beteg öregember!
Vagy csak én látom így!
Ezt észrevettem én is, hogy sokat fogyott. Lehet csak a sok sushi hatása most jött elő. :D
 
Na pont ezt akartam írni de megelőztetek. Másfél éve a hanoveri előadásán valóbban jobban nézett ki. Remélem nincs semmi gond csak úgy gondolta megszabadul a pocaktól. Nehéz tőle a 200 lityós akiba hajolgatni ültetés közben. :)


DSC_1167
by outro, on Flickr
 
Ejjel felment a fotok egy nagy resze. A galeriaban sok akvariumot nem lehetett fotozni.

A nyari atrendezes utan most fogjak majd megnyitni a nagykozonseg elott. Es ezekrol az akvariumokrol meg nem publikaltak hivatalosan.

Ezeket ma megprobalom elkapni, de max csak kesobb valami workshop stb alkalmaval tudjatok megnezni, vagy a boltban.
 
Itt most reggel van kicsit huvosebb is lett az elmult napokban most mar csak 20 fok van kb.

Ma zarjuk a napot valamikor ebed utan es irany tokyo, majd holnap vissza budapest.

Tegnap este az ADA grillpartyt csinalt a vendegeknek. Kb 150-200-an voltunk. Isteni kajak, remek hangulat stb. Vagy egy talca wagyu marhat toltam be :) az biztos hogy mulatni nagyon tudnak :)

Jok legyetek, hamarosan jelentkezem
 
Köszi a képeket Viktor!Az ADA galéria akváriumai csodálatosak!Számomra ez az igazi akvakertészet.Semmi giccs,semmi műviség.

Kozben megerkeztunk Tokyoba. Bar utolso nap volt az ADA-nal elvittek benninket 2 helyi akvarista boltba. Az egyik egy koi bajnok boltha volt elkepeszto koi kinalattal persze emellett akvarisztikai cuccok is viktak mert az oreg ADA fanatikus :). A masik bolt egy stilusos kis bolt mindkettoben keszultek kepek de csak kesobb tolom fel. Voltunk meg helyi piacon brutal bio es keznuves kinalat. Majd vissza a galeria ceges ebed, lefotoztam amit le akartam :) bucsu ajandekok es most itt vagyunk Tokyo Ginza setaloutcajaban egy csini kis szallodaban. Reggel repuloter es irany haza egy 11 oras repcsiut es nemi autopalyazas utan. Sok foto van meg de ezeket lehet mar otthon toltom fel. Remelem egy pici szelet Japant sikerult atadni ezzel a nehany szaz fotoval :)

Udv mindenkinek :)
 
Hát Viktor,végignéztem az összes képet és tényleg csak jóindulatból de elfogott az irigység,azok a japán parkok,meg az akvarisztikai bolt azzal a rengeteg akváriummal.Asszem fel kell majd írnom a bakancslistámra hogy ide el kell jutnom egyszer az életben,ezt látni kell.
Hatalmas elismerés ez akvarisztikai szempontból hogy kint lehetünk és ennyire megbecsülnek mint kis országot.
Vigyázni hazafelé,aztán még várjuk a fotókat (y)
 
Kozben megerkeztunk Tokyoba. Bar utolso nap volt az ADA-nal elvittek benninket 2 helyi akvarista boltba. Az egyik egy koi bajnok boltha volt elkepeszto koi kinalattal persze emellett akvarisztikai cuccok is viktak mert az oreg ADA fanatikus :). A masik bolt egy stilusos kis bolt mindkettoben keszultek kepek de csak kesobb tolom fel. Voltunk meg helyi piacon brutal bio es keznuves kinalat. Majd vissza a galeria ceges ebed, lefotoztam amit le akartam :) bucsu ajandekok es most itt vagyunk Tokyo Ginza setaloutcajaban egy csini kis szallodaban. Reggel repuloter es irany haza egy 11 oras repcsiut es nemi autopalyazas utan. Sok foto van meg de ezeket lehet mar otthon toltom fel. Remelem egy pici szelet Japant sikerult atadni ezzel a nehany szaz fotoval :)

Udv mindenkinek :)
Jó volt minden nap végiglapozni egy újabb szelet Japánt a Flickr-en. Köszönjük :)
 
Most hogy hazaértem még néhány fotót feltettem ami kimaradt. Utolsó nap volt Niigata-ban.
Ellátogattunk két halas boltba ami ADA-val is foglalkozik. Előbbi egy KOI bolt volt utóbbi egy akvakertész bolt.

De mielőtt a fotókat belinkelném ez lett az ADA által összedobált workshopos aki. Első nap a telepítés után.


Japan Tour 2013 - ADA Gallery
by viktorlantos, on Flickr

KOI bolt

Kívülről szerény volt


Japan Tour 2013
by viktorlantos, on Flickr

Elképesztő KOI eredmények


Japan Tour 2013
by viktorlantos, on Flickr


Japan Tour 2013
by viktorlantos, on Flickr


Japan Tour 2013
by viktorlantos, on Flickr


Japan Tour 2013
by viktorlantos, on Flickr

azért hardscapeből is el volt engedve. full ADA minden


Japan Tour 2013
by viktorlantos, on Flickr

az új ADA szerszámtartó


Japan Tour 2013
by viktorlantos, on Flickr

egy régi ADA tető, Balázs épp nézi hogy lehetett etetni vele


Japan Tour 2013
by viktorlantos, on Flickr

Természetesen garélák, halak tömkelege. Akváriumok wabi labdák stb. A többi fotó a flickr-en
 
A másik bolt ő volt:


Japan Tour 2013
by viktorlantos, on Flickr

korrábbi eredmények


Japan Tour 2013
by viktorlantos, on Flickr


Japan Tour 2013
by viktorlantos, on Flickr


Japan Tour 2013
by viktorlantos, on Flickr


Japan Tour 2013
by viktorlantos, on Flickr


Japan Tour 2013
by viktorlantos, on Flickr


Japan Tour 2013
by viktorlantos, on Flickr


Japan Tour 2013
by viktorlantos, on Flickr


Japan Tour 2013
by viktorlantos, on Flickr

Nagyjából itt véget is értek a fotók.

Van néhány tucat még a nem publikus ADA akváriumokról, de ezeket majd workshopon
 
Ohh... ez a logo ez mekkora ... vazzeee :facepalm: ilyen pólót akarok :love: ... meg ADA akvárium fotókat szeretnék... sokat. Tán kiég a retinámból ez a sok mesterkért izé... :sorry:
 
Garnélákból majd minden boltban volt valamilyen. CRS, CBS, Saku stb. Taiwanokból is láttunk néhányat.


Japan Tour 2013
by viktorlantos, on Flickr

Halakból is szépek voltak a legtöbb boltban. Volt egy kedvencem is. axelrodia riesei. ezt két helyen is láttam izgalmas lehet a neonrazbóra alternatívájaként ha vörös halat szeretne valaki.
Sajnos még nem volt nálunk, de körbenézek ezügyben


Japan Tour 2013
by viktorlantos, on Flickr

A Tokyoi boltokban Microrasbora Kubotai is volt. Az Aqua Forest felhozatala volt a leg szimpatikusabb növényes szemmel.

Növények szempontjából nem volt túl rózsás a helyzet. 4 boltból igazán csak az Aqua Forest jött be. De ott elég komoly arzenál volt. Egyébként most kint is a Large Pearl Grass (Micranthemum SP Monte Carlo a sláger). Még az ADA galériában is láttunk néhány akváriumot ezzel a növénnyel.


Japan Tour 2013
by viktorlantos, on Flickr


Japan Tour 2013
by viktorlantos, on Flickr

Beszereztünk 2 növényes könyvet. Kaptuk emlékfotókat Amanoéktól. Van már ADA szerszámtáskánk is ami még csak most jelenik meg :)


Japan Tour 2013
by viktorlantos, on Flickr

Az eltelt 1 hét alatt körbejártuk Tokyot. Meglátogattunk két óriás japán kertet. Ott voltunk az IAPLC eseményen és a gála vacsorán.
Megnéztünk 4 növényes boltot. A Sumida Akváriumot. Megnéztük a Suncity aquariumot. Tokyo régi városrészét (pazar volt!). Niigataban egy hagyományőrző szállodában laktunk. Megnéztünk egy több száz éves több dinasztiás igazi japán gazdag mukinak a házát. A kertjét az az építész csinálta aki a császár kertjeit is. közel 300 éve áll ott eredeti formájában. Baromi jó volt!
Niigata-ban egy piacot csupa finomsággal meg ami még elképzelhető.
Tokyoban 2 szállodát is kipróbáltunk. Utaztunk a Shinkanzennel. Ellátogattunk Amano rezidenciájára. Közös fotó hegyek mindenhol. Közös ebédek, grillparty, Amano akvárium berendezős workshop.
Részt vettünk és előadást tartottunk az Aquatic Plants Summit rendezvényen Niigataban.
Ettünk a legjobb Sushikból, Wagyu marhákból, borokból sörökből, volt sake, curry, zöldségek, japán pizza, japán hamburger. Elfogyott legalább 10 liter Calpis :) (Hallod B?)

Kipróbáltuk Amano borait és leteszteltük az új borospoharát is


Japan Tour 2013
by viktorlantos, on Flickr

Amano szignó a pohár alján


Japan Tour 2013
by viktorlantos, on Flickr

Ellátogatunk az ADA új épületébe a Média épületbe. Itt készülnek egy külön csapattal a videók és az Aqua Journal tervezések is. Rendesen fel volt építve tecnikával


Japan Tour 2013
by viktorlantos, on Flickr

Egyszóval minden percét kihasználtuk az időnek. Mintha 3 hét lett volna.
Jó volt Amanoékkal kicsit ott lenni a galériában, de a városi fejünknek Tokyo pezsgése jobban bejön mint a csendes városka Niigata hangulata.


Japan Tour 2013
by viktorlantos, on Flickr

Hát kb ennyit a túráról. 11 óra volt a repcsi Bécsből. Zsozsóból elpörköltünk egy keveset.
De rengeteg emléket szereztünk és sok sok jó barátságot a jövőre nézve.

:)
 
Utoljára módosított:
Hät biztos nagy elmenyekkel gazdagodtatok!sztem itt a forumon mindenki irigykedik!!De csak azt nem ertem,hogy ti mint meghivott vendegek voltatok jelen vagy ???A fotok gondolom nem adjäk vissza az elmenyt,de egy kicsit mi is ott lehettünk veletek(megha csak gondolatban).
 
Hät biztos nagy elmenyekkel gazdagodtatok!sztem itt a forumon mindenki irigykedik!!De csak azt nem ertem,hogy ti mint meghivott vendegek voltatok jelen vagy ???A fotok gondolom nem adjäk vissza az elmenyt,de egy kicsit mi is ott lehettünk veletek(megha csak gondolatban).

A Green Aqua elsősorban mint ADA Magyarország volt jelen. Természetesen ünnepeltünk kicsit az IAPLC partyn, mint versenyzők.
Az ADA pedig mindent megtett, hogy jól érezzük magunkat az út egésze alatt, anyagilag, emberileg és mint házigazda is.
 
axelrodia riesei
Volt már ilyenetek, hoztam is anno. Ez már 2 éve volt szerintem, azóta egyszer sem láttam.
1 db még van is talán az akimban, bár nem tudom, mikor láttam utoljára:S
Tényleg nagyon szépek.
 
Back
Oldal tetejére