• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Green Aqua - Japan Tour 2013 - IAPLC

Vik,ezekbe a hatalmas akváriumokba kizárólag reaktorokkal tolják be a co2-t ugye?mert diffit sem látni bennük
 
Köszönjük. Jó ezeket látni, legalább el tudja magát helyezni az ember a számegyenesen :)

Egyébként nekem annyira furcsa, hogy pont egy bemutatóteremben nem lehet fotózni "legálisan". Nem az lenne az ADA galéria lényege, hogy minél többen lássák, mit jelent a "Nature Aquarium" ?

Lehet, hogy ismeritek a cikket, de ide illik, és mostanság találtam csak rá, hátha van még, akinek új. Amano dokiról megjelent egy cikk még egy éve kb a Wall Street journal-ban, nekem nagyon tetszett:

The Sage of Aquariums - WSJ.com

És a kedvenc részem:

[...]
Mr. Amano says he would sometimes spend a week just arranging the rocks in an aquarium. "I'd worry at it until 2 or 3 a.m., then the next morning I'd get up and hate it," he recalls. "So I'd do it over again and again."
[...]

Ez a része már nekem is megy! :)
 
Egyébként nekem annyira furcsa, hogy pont egy bemutatóteremben nem lehet fotózni "legálisan".

Azért nem engedték, mert az akváriumok lassan fotózás közeli állapotban voltak és az ADA szerette volna elsőként publikálni a fotókat, min dolgoztak egész nyáron. -- több hónapra zárva voltak az átalakítások miatt.
Miután visszajöttünk nyílt meg újra galéria a látogatók előtt.
 
Vik,ezekbe a hatalmas akváriumokba kizárólag reaktorokkal tolják be a co2-t ugye?mert diffit sem látni bennük

A 180cms akváriumokig mindegyik diffúzorral megy.

A 180x120x60-as akváriumok CO2 beoldása az alsó polcos szűrőbe van bevezetve.
 
Ezen a szigetesen én is sokat gondolkodtam. De pont a díjátadón beszéltük ki, hogy ezek az akváriumok nem nagyon kavarnának be a top akváriumok közé a versenyen. Ízlések és pofonok különböznek, nekem speciel ez a vonal jobban tetszik. Nagyon nehéz megtalálni a köztes utat.
Amúgy ezeken a képeken látszik jól, hogy ha megnézitek 1 oldalon van a lily azt kész pedig nem kicsi az akvárium ha 4 solar van felette :D
 
Nekem is ez a "stílus" tetszik a legjobban. Egy ilyen szigetnek jobban örülnék a nappaliban, mint egy táj imitációnak. Bár össze tudnék hozni egy csak kicsit is hasonlót!
 
Amúgy ezeken a képeken látszik jól, hogy ha megnézitek 1 oldalon van a lily azt kész pedig nem kicsi az akvárium ha 4 solar van felette

180cm széles, de erős a szűrő alatta és 20-as lily van az üvegen :)
A bolti böszménk is ezen az elven készül most. Csináltattunk vastagabb üvegeket és a 3000lphs pumpa fogja tolni az egyik oldalról.
 
Nem tűnt fel, hogy az egy nagyobb lily benne. Brutál méreteit nézve élőben ez az akvárium nagyon durva lehet :( Ha beleképzelem a Ti üres akváriumtokba lol, ezek a színek meg bokrok...hatalmas.
 
Nem tűnt fel, hogy az egy nagyobb lily benne. Brutál méreteit nézve élőben ez az akvárium nagyon durva lehet :( Ha beleképzelem a Ti üres akváriumtokba lol, ezek a színek meg bokrok...hatalmas.

Egyébként tényleg nagy az akvárium főleg ilyen magasított formában. Ha felénk jársz legközelebb nézd majd meg B mit épített. Ebben a méretben már tényleg lehet játszani mindennel :)
Azt hiszem már megvan a hardscape részével csak ültetésre vár :)
 
Köszönöm az üde fotókat eme borongós időben jó volt nézegetni.
Azért Viktor nem semmi hogy még titokban is ilyen pazar fotókat lőttél az akváriumokról.:snaphappy:(y)
Amit néztem hogy 1 literrel sem fért volna több víz az akváriumba,bár gondolom nem mindig vannak így feltöltve a földrengések miatt.
Amit @eMZé is beemelt két akváriumot azt Én is elnézegetném itthon.:rolleyes:
 
Tibcsi ezt már megcsinálta korábban kis méretben. Csak akkor még fiatal volt és picit elnagyolta :) :D

11457679054_33dcb0aae4_c.jpg


Hungarian Aquascaping Contest (HAC) - Akváriumok

:)
 
Amit néztem hogy 1 literrel sem fért volna több víz az akváriumba,bár gondolom nem mindig vannak így feltöltve a földrengések miatt.

Hát ez jó kérdés, de tényleg nagyon fel voltak töltve. Csodálkoztam is hogy nincs egy hal ugrálás sem. Pedig volt amikor 60-70 ember is volt a galériában.
Feltöltve kevesebbet mozgott a felszín. De brutálisan jól nézett ki.
 
A képeket nézve nem találok szavakat hogyan tudnám kifejezni azt a csodálatot amit érzek.Életcél:egyszer mindezt élőben látni.

Viktor szerintem profi fotósként is megállnád a helyed.


ADA Nature Aquarium Gallery by viktorlantos, on Flickr
Ez az Iwagumi stílusú akvárium álmaim netovábbja.Ha valaki megtudná mondani milyen kövek vannak benne?


60P Aquarium with Utricularia by viktorlantos, on Flickr
Még egy köves kérdés ez Fuji kő vagy valami egészen más?
 
Vik, ezekről az aksikról lehet már látni hivatalos fotókat? Csakmert jó lenne háttérképnek. Inspiráció végett :)
 
ez szomorú, mert az egyiket konkrétan fel szerettem volna használni a szürke munkás hétköznapok felvidítására! :)
 
Back
Oldal tetejére