• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

GHL növénytáp adagolók és vezérlők

Használsz GHL terméket?


  • Total voters
    25
Csövek rendezésére villamossági boltban tudsz venni, ilyen kis öntapadós kockákat(19x19mm) amikbe bele tudod fűzni a gyorskötözőt, és is ilyennel rendezgetem most a csöveimet, és elektromos vezetékeimet a szekrényen belül. Elég erős és bárhová feltapasztható.
21709933_45d742264e03ca8a1fbef61ff68a8acf_m.jpg
En is ilyet hasznälok.Ideälis!
 
Megszorítani nem fontos, így ki lehet bármikor fűzni, bár vízcsöveknél talán nagyon nem is kell, igaz nálam a távolabbi szívócső kapott egyet. Táppumpáknál is csak egy hurok van nálam amin átfűztem a csöveket, hogy azért ne lógjanak mindenfelé .
https://img1.indafoto.hu/1/1/141691...757751_cd1d3d33da6b81ed6a93ba6501dcb232_l.jpg
Tuti az volna ha oldható gyorskötözőt használnánk, de ilyent eddig boltban nem láttam, csak műszaki cikkek vezetékein.
 
Nem ismer valaki esetleg olyan gyártót, akinek a lámpája alapból vezérelhető ProfiLux-al?
Az új 60 x 45 -ös alapterületű akinál teljesen jó lenne, ha találnék olyat. A GHL-es Mitras sorozat sajnos arany árban van.
 
Giesemann, de a dimmelos itt is drága.

Nem a nagyhoz kellene, hanem a lassan készülő 60 cm széleshez.
Megnéztem a Giesemann honlapját. Kicsit a preztízsre hajaz, nem arra, hogy technikai adatokat szerezz be, esetleg részleteket tudj meg a termékről. :)

Lehet, ki kellene tanulni a villanyszerelő szakmát. :)
 
Mivel a hétvégén meghibásodott az ATI lámpám, kaptam kölcsön egy Aqua Medic-et, Moonlight LED-el.
Gondoltam, ha már van rajta, ki is kell próbálni. :D

A ProfiLux esetében érdemes tudni, hogy a hold világítását nem csak egyszerűen kék ledek ki és be kapcsolásával lehet szimulálni, hanem a holdfázisok alapján figyelembe lehet venni a hold keltét és a hold nyugtát is, azaz ennek megfelelően kapcsolnak be / ki a LED-ek.
Az információkat a ProfiLux a fölrajzi hely megadása után az idő beállításával automatikusan számolja, a gyátó saját bevallása szerint egy elég bonyolult számítási módszer használatával. A holdfázis követés úgy lett megalkotva, hogy a tényleges holdfázishoz képest maximum egy nap eltérés lehet.
Ez nem csak a be- / kikapcsolás időpontjára vonatkozik, hanem a holdvilág fényességére is.
A holdvilág fényességét viszont jelenleg főleg csak a GHL saját LED lámpái képesek visszaadni. Félhold esetében például a LED-ek csak 25%-os fényerővel világítanak, stb.

Szóval visszatérve az alaphelyzetre, arra sajnos nem volt lehetőség, hogy a LED-ek fényerejét vezéreljem, hisz a lámpa nem rendelkezik a megfelelő vezérléssel, viszont a Moonlight LED-ek külön tápbemenettel rendelkeznek, így a ki- / bekapcsolást a PowerBar segítségével lehet szimulálni az alábbiak szerint:

Ehhez nem kell mást tennünk, mint az Illumination menüponton belül válasszunk ki egy üres programot, adjunk meg egy világítás kezdési és végződési időpontot (mettől meddig világítson a lámpa, jelenleg mettől - meddig vegye figyelembe a holdfázist és kapcsolja be a LED-eket). Ennek van értelme, hisz minek világítson a LED, ha világítanak a fénycsövek...
Én beállítottam, hogy este 19 óra és 14 óra között kapcsolódjon be a LED, amennyiben a hold is világít a valós életben. Persze, ha holdfázishoz viszonyítva szertnénk kapcsolni, ne feledjük el a "Depends on moonphase" rádiógombot is bekapcsolni:

hold_01_www.kepfeltoltes.hu_.png


Ezzel létrehoztuk, hogy jelenlesetben az egyik program a holdfázis alapján világítson, de ezt is csak 19 és 14 óra között.

Most mindet már csak a PowerBar megfelelő aljaztára is be kell állítanunk, ami már igen egyszerű, hisz kiválasztjuk, hogy za aljzat világításhoz tartozik, majd kiválasztjuk a megfelelő világítási programot, jóvá hagyjuk, elmentjük és örülünk:

hold_02_www.kepfeltoltes.hu_.png


Természetesen a Powerbar aljzathoz nem csak világítást kapcsolhatunk, hanem bármilyen más eszközt, amely esetében szeretnénk, ha az a világítással együtt kapcsolódna...

Azon el lehet gondolkozni, hogy amennyiben nincs GHL által támogatott lámpánk, de szeretnénk mégis ilyen látványelemet, hogy az ember esetleg beszerezzen egy Mitras-Simu-Sticket a már meglévő lámpája mellé.
 
Mivel a hétvégén meghibásodott az ATI lámpám, kaptam kölcsön egy Aqua Medic-et, Moonlight LED-el.
Gondoltam, ha már van rajta, ki is kell próbálni. :D

A ProfiLux esetében érdemes tudni, hogy a hold világítását nem csak egyszerűen kék ledek ki és be kapcsolásával lehet szimulálni, hanem a holdfázisok alapján figyelembe lehet venni a hold keltét és a hold nyugtát is, azaz ennek megfelelően kapcsolnak be / ki a LED-ek.
Az információkat a ProfiLux a fölrajzi hely megadása után az idő beállításával automatikusan számolja, a gyátó saját bevallása szerint egy elég bonyolult számítási módszer használatával. A holdfázis követés úgy lett megalkotva, hogy a tényleges holdfázishoz képest maximum egy nap eltérés lehet.
Ez nem csak a be- / kikapcsolás időpontjára vonatkozik, hanem a holdvilág fényességére is.
A holdvilág fényességét viszont jelenleg főleg csak a GHL saját LED lámpái képesek visszaadni. Félhold esetében például a LED-ek csak 25%-os fényerővel világítanak, stb.

Szóval visszatérve az alaphelyzetre, arra sajnos nem volt lehetőség, hogy a LED-ek fényerejét vezéreljem, hisz a lámpa nem rendelkezik a megfelelő vezérléssel, viszont a Moonlight LED-ek külön tápbemenettel rendelkeznek, így a ki- / bekapcsolást a PowerBar segítségével lehet szimulálni az alábbiak szerint:

Ehhez nem kell mást tennünk, mint az Illumination menüponton belül válasszunk ki egy üres programot, adjunk meg egy világítás kezdési és végződési időpontot (mettől meddig világítson a lámpa, jelenleg mettől - meddig vegye figyelembe a holdfázist és kapcsolja be a LED-eket). Ennek van értelme, hisz minek világítson a LED, ha világítanak a fénycsövek...
Én beállítottam, hogy este 19 óra és 14 óra között kapcsolódjon be a LED, amennyiben a hold is világít a valós életben. Persze, ha holdfázishoz viszonyítva szertnénk kapcsolni, ne feledjük el a "Depends on moonphase" rádiógombot is bekapcsolni:

hold_01_www.kepfeltoltes.hu_.png


Ezzel létrehoztuk, hogy jelenlesetben az egyik program a holdfázis alapján világítson, de ezt is csak 19 és 14 óra között.

Most mindet már csak a PowerBar megfelelő aljaztára is be kell állítanunk, ami már igen egyszerű, hisz kiválasztjuk, hogy za aljzat világításhoz tartozik, majd kiválasztjuk a megfelelő világítási programot, jóvá hagyjuk, elmentjük és örülünk:

hold_02_www.kepfeltoltes.hu_.png


Természetesen a Powerbar aljzathoz nem csak világítást kapcsolhatunk, hanem bármilyen más eszközt, amely esetében szeretnénk, ha az a világítással együtt kapcsolódna...

Azon el lehet gondolkozni, hogy amennyiben nincs GHL által támogatott lámpánk, de szeretnénk mégis ilyen látványelemet, hogy az ember esetleg beszerezzen egy Mitras-Simu-Sticket a már meglévő lámpája mellé.


Szóval ezt tegnap jól benéztem, félreértettem.
A lényege, hogy a holdfázist csak a világítás intenzitásánál követi megfelelően támogatott LED világítások esetében (tehát pl. félhold esetében 25%-on világít csak kéken a LED, stb.), a ki-/bekapcsolási időnél nem veszi figyelembe a holdfázisokat, ott csak a felhasználó által beállított kapcsolási idők számítanak...
A leírás ilyen szempontból enm volt részemre teljesen egyértelmű, de ma a GHL support felvilágosított. :D
 
A naplemente és felkelte funkciót még értem, mert a hirtelen felkapcsolódó világítástól megijedhetnek a halak, de ennek az éjszakai holdfázisos világításnak mi értelme?
 
A naplemente és felkelte funkciót még értem, mert a hirtelen felkapcsolódó világítástól megijedhetnek a halak, de ennek az éjszakai holdfázisos világításnak mi értelme?

Marha jó kis hangulatot teremt este a lakásban.
Annyit vettem észre, hogy a halak, amano-k tegnap holdfény alatt is igen aktívak voltak, élvezték.
 
Most még nincs időpont. A vezérlős is csúszik 1 hónapot az eredeti tervhez képest.

Most jönnek közben a Profilux 3.1T vezérlők és valószínű utána jön majd a slave.

A 3.1T mit fog tudni?
Azt láttam már, hogy 3.1A a gyártó oldaláról eltűnt...
 
A 3.1T mit fog tudni?
Azt láttam már, hogy 3.1A a gyártó oldaláról eltűnt...


Hát most csak idézve a levelükből....

We are proud to announce the anniversary model ProfiLux 3.1T on the occasion of the 15th anniversary of the GHL Aquarium Controllers!

The ProfiLux-free time is over!

We informed you a few days ago that the new ProfiLux 3.1T will replace the models A and N.
Quick reminder:
ProfiLux 3.1T offers the same as ProfiLux 3.1N - nearly for the price of a ProfiLux 3.1A!
All sets will be continued - at lower prices - also the very popular Profiset will be reintroduced.

Shipment of the new products begins at 10/09/2014
 
Időközben belefutottam egy szívásba. Gondoltam feldobom hátha más is találkozik vele a jövőben.

Ügyfélnek Profilux masinán kellett volna Firmware-t frissíteni.
A Firmware ami a készüléken volt 1 éves, de a gyártó azóta egy csomó frissítést csinált már.

Első frissítésnél befagyott. Volt már ilyen. 5 perc után magára talál a készülék és lehet újra próbálkozni.
Második frissítésnél viszont elszállt a program mert frissítés közben volt hiba. Flash már törölte a gépen lévő firmware-t! Eredmény, se kép se hang. A készülék mintha meghalt volna.

A vezérlőnek ilyenkor semmi baja, érzékeli a kábeles összekötést, de nincs rajta vezérlő program ezért nem tud elindulni.

Ilyenkor két lehetőség van.

  1. A régi Profilux masinákhoz szerezni kell egy RS232 átalakítót (RS232 USB kábel) és egy Profilux RS232 Ser kábelt.
  2. Az új vezérlőknél viszont, amit mi is forgalmazunk már USB kábellel is lehet közvetlen csatlakozni a vezérlőre. Én ezt a módszert használtam.

Tehát USB beköt. Eszköz bekapcsol. A windows felismeri az RS232 USB vezérlőt és beosztja egy COM portra.

Le kell tölteni a progit a PDF file-ból.

Elindítani a szoftvert és a csatolt doksi alapján beállítani a tipust, MHz-t és a COM portot manuálisan a progiban.

Letöltöd a legfrissebb szoftvert. Nem kellenek köztes lépcsők szerencsére.

Kiválasztod a programmal a Firmware-t amit letöltöttél és Full Control gomb a programban.

Így most nem fog menni elsőre. Ezért szétszeded a vezérlőt. Kikapcsolod a vezérlőt (táp kihúz).
Könnyen lepattintható a 8 kék talp. Utána az oldalsó műanyag patenteket kioldod.
És KIKAPCSOLT állapotban a JP1-re ráteszed a jumper pöcköt ami most is rajta van, de össze kell zárni.

Táp visszadug, még ne tedd rá a burkolatot!
Frissítés indítás után kéri hogy nyomd meg az alaplapon a Reset gombot. Röviden nyomd meg.

Nagyon gyorsan lefut a frissítés. Utána újraindul a készülék.

Most már ki lehet húzni a tápot.
Jumpert levesszük ahogy volt.
És össze lehet rakni a burkolatot.

Az új Firmware frissítés után már használhatod a legfrissebb vezérlő programokat is pl a GHL Control Panelt.

Ez a módszer mindig jól jöhet, ha nem akarsz szívni a többlépcsős firmware problémákkal, vagy meghal az eszköz a frissítés közben.
Fontos! Figyeljetek rá, hogy a vezérlő szoftverből frissítés előtt mindig mentsétek le a beállításokat és szenzor adatokat, mert ezeket később elfelejti és vissza kell tölteni manuálisan.
 

Attachments

  • Emergency update ProfiLux3 & ProfiLux31.pdf
    356.8 KB · Megtekintések: 2
Tegnap este be szerettem volna állítani egy további PowerBar-t.
Elméletileg ha a ProfiLux szoftverből csinálod (GHL Control Center), akkor az összes PAB eszközt le kell húznod, és csak a konfigurálandót hagyod bekötve, majd PowerBar esetében a System / Socket Funtion alatt lehet szépen konfigurálni, a "Program difgital powerbar or dosing pump unit..." gombra kattintva a socket címzést kell megadni, stb.

Ezzel a módszerrel nem sikerült dűlőre jutnom, így magán a ProfiLux eszközön annak kis képernyőjén a menübe lépkedve aktiváltam inkább és állítottam be a címzért. Ehhez viszont már a többi eszközt ki sem kell húzni.

Gondolom a következő frissítésnél lesz erre gyógyír, addig is remélem hasznos annak aki hasonló problémába ütközik.
 
S még pár érdekesség:

Profilux szétszedése kiegészítő kártya behelyezése, majd Mitras lámpa konfigurálása:

Semmi furfang, a sarkon lévő kék műanyagokat le kell pattintani

IMG_0713_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Alatta is van egy kis műanyag, melyet csavarhúzóval egyszerűen megnyomva szét pattintható a ház.
Így néz ki belülről:

IMG_0714_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Bedugjuk a bővítő kártyát, lezárjuk a házat:

IMG_0715_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


S RS232 esetében, ha esetleg Mitras LightBar-t kötünk rá, akkor ezt a System fül alatt be is kell állítani:

system_www.kepfeltoltes.hu_.png


Ezután nincs más hátra, mint az Illumination / Mitras LightBar alatt engedélyezni a lámpát és elindítani a Light Composert, ahol sablonból lehet választani megfelelő színbeállítás a különböző LightBar-okhoz. A sablont már csak kicsit testre kell szabni (melyik csatorna világítson kevésbé viharkor, felhőátvonuláskor, mikor kapcsoljon be/ki a lámpa, napfelkelte, naplemente, holdfázis, stb.)

lightcomposer_www.kepfeltoltes.hu_.png

A beállított világítási profilunkat természetesen ki is tudjuk próbálni. Azt kicsit hiányolom, hogy pl. a világítási periódus kipróbálásánál nincs lehetőség azt automatikusan futtatni, pl. 24 órát 5-10 perc alatt.

Ha megfelelően belelendülünk, ezt természetesen csatornánként külön - külön is tudjuk állítani, illetve ennek akkor van még előnye, ha a gyári ajánlott sablon színhőmérséklete nem tetszik.

Természetesen a ProfiLux 3.1N és 3.1T esetében a megfelelő eredményt a web-es felületünkön is látjuk:

web_lightcomposer_www.kepfeltoltes.hu_.png
 
Back
Oldal tetejére