• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

GHL növénytáp adagolók és vezérlők

Használsz GHL terméket?


  • Total voters
    25
Nekem még mindig nem tiszta, hogy hogyan kalibrálom.
Nálam 60ml/perc van beállítva. Ha be akarom állítani akkor addig növelem a ml-ek számát a napi programban amíg ki nem jön a nekem kellő mennyiség? Vagy a kalibrálás menüpontban állítok át valamit?
 
Nekem még mindig nem tiszta, hogy hogyan kalibrálom.
Nálam 60ml/perc van beállítva. Ha be akarom állítani akkor addig növelem a ml-ek számát a napi programban amíg ki nem jön a nekem kellő mennyiség? Vagy a kalibrálás menüpontban állítok át valamit?

Ez is egy módszer amit leírtál,csak akkor van gáz ha növelni akarod a napi mennyiséget,egy idő után össze fogsz kavarodni hogy mennyit kéne adni/és beállítani hogy a megfelelő mennyiséget adagoljon.
Szerintem egyszerűbb megoldás ha pl beállítasz mondjuk 10ml adagoljon a fej ,a kalibrálásnál meg a gyári érték van beállítva ami 60ml/min elindítod, leméred pontoson hogy valójában mennyit adagolt,és utána a kalibrálási értéket úgy változtatod hogy a programba megadott 10ml valóban adagolja is,ezt elvileg egyszer kellene beállítani,és utána a programba mindig a valós
mennyiséget látod/állítod be.
 
Nekem még mindig nem tiszta, hogy hogyan kalibrálom.
Nálam 60ml/perc van beállítva. Ha be akarom állítani akkor addig növelem a ml-ek számát a napi programban amíg ki nem jön a nekem kellő mennyiség? Vagy a kalibrálás menüpontban állítok át valamit?
Szia!
60ml/perc az alap érték. Ezt kell megváltóztatni.Leméred hogy 1 perc alatt kézi vezérléssel hány ml folyik ki cső végén a víz felett.
Ezt adod meg alap értéknek ,innentől a beütött 10ml 10 lesz, 20ml 20 lesz ha pontosan mértél, és pumpánként megcsináltad.
Nekem nem mind egyforma.Leírva is macerás de megéri végig csinálni.

Sok sikert!
 
Szia!
60ml/perc az alap érték. Ezt kell megváltóztatni.Leméred hogy 1 perc alatt kézi vezérléssel hány ml folyik ki cső végén a víz felett.
Ezt adod meg alap értéknek ,innentől a beütött 10ml 10 lesz, 20ml 20 lesz ha pontosan mértél, és pumpánként megcsináltad.
Nekem nem mind egyforma.Leírva is macerás de megéri végig csinálni.

Sok sikert!

Köszönöm, végre megértettem. :D
 
Amíg töltődött az RO az akiba, addig gyorsan bekalibráltam mindegyik pumpát. Elsőt 60-ról 50ml-re, a második 60-ról 48ml-re, a harmadikat 60-ról 42ml-re kellett állítani.
 
Szerintetek mikor érdemes cserélni a pumpánál a szilikon csöveket?
A GA-ba nem láttam ilyen csövet, esetleg ha szükségem lenne rá be tudnák szerezni?
 
Köszi
Akkor még ráérek beszerezni.

Hát igen.

Eddig össz vissz 1x kellett berendeélnünk pótalkatrészt azt is az Aqua Medic pumpákhoz egy olyan telepítésre amit kb 5 éve raktunk le.
Ott elfáradt a műanyag is. Ezeket is cseréltük. AM esetén ez pár ezer forintos tétel volt.
 
Ma megérkezett a GHL csomag, azaz a ProfiLux 3.1N Starter KIT, a Dosing Unit, a Measurement Cell és még pár apróság, ami a szereléshez kelleni fog...

Szerintem mondanom sem kell, hogy egy kütyüb@zinak ez olyan mint húsvét és karácsony egyszerre.
Idő hiányában annyira futotta csak, hogy összeraktam a készülékeket, bedobtam a szenzorokat ideiglenesen és beüzemeltem a mérést. Vezérlésre sajnos idő nem fog jutni ma többre, de remélhetőleg holnap már sikerül a tápadagoló pumpákat legalább kalibrálni, hétvégén meg valahogy be kellene kötni a szenzor tartó vödröt.

Amúgy eszméletlen mennyi beállítási, vezérlési lehetőség van!

még jelentkezem...
 
CO2-ős topikon belül van egy téma, mely taglalja, elvileg miért nem jó a pH controller használata. Lényegében arról szól a történet, hogy a növényeknek a CO2-re igazából a fotoszintézis alatt van szükségük, azaz a megfelelő CO2 szint elérése a világítási időszak elejére erősen ajánlott...
A pH controllerek egyik hibája, hogy a pH értékek tartását a CO2 adagolásával oldják meg, függetlenül a világítástól, stb., emiatt akár erőteljesebben is ingadozhat a CO2 szint mind a világítási időszak alatt, mind azon kívül, de nem garantálható, hogy a megfelelő időben a megfelelő mennyiségű CO2 álljon a növények rendelkezésére.

Kérem szépen az alábbi beállítás, ha jól értelmezem, erre nyújt megoldást:

pH_controller_www.kepfeltoltes.hu_.png


Tehát a pH szint akár 0,05-ös egységekben is megadható, ez tök jó, de nem feltétlenül lényeges jelen helyzetben. Ami fontos, az éjszakai üzemmód (Nächtliche Änderung), amelyben megengedhetünk jóval nagyobb eltérést is.
Tehát jelen esetben este 9 órakor szabadjára engedjük kicsit a pH-t, azaz nem erőltetjük a CO2 beoldást. Ha levegőztetünk is éjjel, valamennyit ki is hajtunk a vízből, így a pH biztosan emelkedni fog. Lámpa bekapcsolás nálam 15 órakor történik, azaz 12 órától viszont már adagolni akarom a CO2-őt, így nemes egyszerűséggel akkorra időzítem az éjszakai mód végét és várom el, hogy szigorúan leszabályozzuk a pH-t, azaz CO2-őt adagoljunk folyamatosan az akváriumba.

Persze ezt azért kicsit ki is kell kísérletezni, hisz nem biztos, hogy 3 óra kell a szint eléréséhez, lehet elég kettő is, de lényegében a pH controlerek általános hibáját a növényes akvarisztikában ezzel szerintem ki lehet váltani.

Vajpn jól értelmezem???
 
Tegnap ugyan kalibrálni nem volt időm (így az értékek valószínűleg nem felelnek meg 100%-ban a valóságnak, sőt), de ettől függetlenül érdekes, hogy a CO2 21 órai lekapcsolása (jelenleg még simán az időzítő vezérli) majd 3 óra éjszakai illetve 1 óra reggeli levegő bubiztatás ellenére folyamatosan csökken a pH érték.
Erre pont hem számítottam. :)
Lehet összefüggés a hőmérséklet és a víz pH értéke között? Tudom, hogy igen, merthogy a hőmérséklet befolyásolja, de ilyen mértékben?

pHdat-140828_www.kepfeltoltes.hu_.png
 
S ha már növények tápozása, akkor egy két érdekesség, ami egyrészt jópofa, másrtészt hasznos infó:

Szépen meg lehet adni, hogy mekkora tartályból adagoljuk a tápot, mennyi tápot adagolunk naponta, mikor adagoljuk azt, stb., illetve az adagolás folyamán mikor szóljon, hogy a táp fogytán van.
Ha a táp fogy, jön a jó kis allert felirat a vezérlő kijelzőjére is, illetve a programban is írja, hogy pl. a Dosing Pump1 esetében van egy figyelmeztetésünk. (mondjuk azt írhatná, hogy a figyelmeztetés a táp fogyása miatt van, de gondolom ezen majd még finomítanak).

Dosing02_www.kepfeltoltes.hu_.png


Azt, hogy esetleg 50%-50% tápot adagoljak két különböző időpontban, sajnos nem sikerült még beállítani, pedig lehet, ez sem lenne haszontalan teljesen.
Azt meg tudom adni, hogy kétszer adagoljon tápot, ő kiszámolja automatikusan, hogy ebben az esetben a második tápozás pl. éjjel 2 órára essen, de azt, hogy mondjuk az egyik tápozás 10 órakor történjen, a másik 14 órakor, mert szeretném a környezeti fényt is figyelembe venni mondjuk a carbo esetében, erre még nem sikerült rájönni. A felsorolt tápizási időpontok (kép felső része) mellett a new / edit / delete gombok szürkék maradnak, nem lesznek aktívak.

Ami nekem még hiányzik egy kicsit, az a kézi tápadagolás beállításának lehetősége. Jobban mondva lehet kézzel is tápot adagolni, de egyszerre csak 1 ml-t toll ilyenkor, s ez kicsit zavaró, ha mondjuk az ember 10 ml-t akar plusszba adni valamiből, hogy 10x kell a kézi adagolást nyomni.


Az áttekintésben pedig szépen látszik az összes beállított pumpa aktuális állása, illetve, hogy adott táp mennyiségünk hozzávetőleg mennyi ideig lesz még elég:

dosing01_www.kepfeltoltes.hu_.png


Az valószínűleg program hiba, hogy az áttekintő ablakban bármelyik pumpára nyomva végeznék kézi adagolást, minden esetben az egyes pumpa indul csak el. :)
 
Back
Oldal tetejére