• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

GHL növénytáp adagolók és vezérlők

Használsz GHL terméket?


  • Total voters
    25
Időközben sikerült szépen kalibrálni a pumpákat. Mind a négy 46-48 ml-t nyom percenként.

S ha már benne voltam a kalibrálásba, bekalibráltam a pH mérőt is végre.
Az első fél órában minden rendben is volt, majd hirtelen felszökött a pH 8,9-re. Bármit mérhettem, az 8,9 volt.
Majd újra kalibráltam, s 5-10 perc után megint 8,9 volt a mért pH, majd minden rendben lett hirtelen. Ezt nem egészen értettem...

profilux_sens_www.kepfeltoltes.hu_.png


Az ADWA pH mérő, ugyancsak frissen kalibrálva 0,15-el magasabb pH-t mér. Ez bőven benne van szerintem bármelyik készülék szórásában jelenleg.
A pH még mindig csak monitorozva van, illetve a hőmérséklet is, mindkettőnek a vezérlését szerintem majd szombaton állítom be.

Volt még kis időm, gondoltam a PowerBar-t is belövöm, de ez nem volt teljesen egyértelmű. A leírás szépen elmondja, mit tegyél, ha van dosing unit-od, vagy ha van PowerBar-od, de azt, hogy mit tegyél, ha PAB-os PowerBar-t kötsz be Dosing Unit mellé... :) Elment vele bő kt óra, de most már mindkettő rendeltetés szerűen működik végre. Valószínűleg a PowerBar-a köttendő eszközöket, az időzítést, vagy egyéb feltétel rendszereket a fűtéshez / hűtéshez majd beállítom szombaton, utána jelentkezem.
 
Mär kezdek kicsit bezavarodni!Lőhetnél pár fotót a szerkentyűről!Miként is vannak bekötve,mi van a szekrénybe és mi van kint!
 
Ma megnéztük kollegámmal a Measurement Cell-t. Holnap esztergálunk megfelelő csőbefogatót, amelyik jó a 16/22-es csőhöz, mivel a gyáriba max belülre beleragasztani tudnám, de ezt nem akarom.
Viszont csak alu rúdból fogunk tudni esztergálni, ez van raktáron.

Nem hinném, hogy ez problémát jelentene az akváriumban, vagy ti mit gondoltok? Esetleg le kellene utána eloxáltatni, hogy biztos jó legyen?
 
Ma megnéztük kollegámmal a Measurement Cell-t. Holnap esztergálunk megfelelő csőbefogatót, amelyik jó a 16/22-es csőhöz, mivel a gyáriba max belülre beleragasztani tudnám, de ezt nem akarom.
Viszont csak alu rúdból fogunk tudni esztergálni, ez van raktáron.

Nem hinném, hogy ez problémát jelentene az akváriumban, vagy ti mit gondoltok? Esetleg le kellene utána eloxáltatni, hogy biztos jó legyen?
A világon semmi problémát nem fog okozni. 1000 év alatt oldódik fel belőle 1-2 gramm, és hetente cserélsz vizet...
 
@sszever
Itt PVC csővel oldották meg ahogy látom.

Ez meg vízcsere 2 db GHL vízszint figyelő szenzorral. Pöpec. :)
 
A PVC csonk, amire rá van húzva a zöld cső, az megvan, csak 26 mm a külső átmérője, 22 mm a belső, a 16/22-es cső passzentosan belecsúszik, így ragasztani lehetne, pl. FBS-el is, de nem vagyok benne biztos, hogy ez a legjobb megoldás, így jött az ötlett saját alkatrész gyártására...
 
A PVC csonk, amire rá van húzva a zöld cső, az megvan, csak 26 mm a külső átmérője, 22 mm a belső, a 16/22-es cső passzentosan belecsúszik, így ragasztani lehetne, pl. FBS-el is, de nem vagyok benne biztos, hogy ez a legjobb megoldás, így jött az ötlett saját alkatrész gyártására...

Értem, nem tudtam mi jár hozzá gyárilag. Te legalább le tudod gyártatni. :)
 
A világon semmi problémát nem fog okozni. 1000 év alatt oldódik fel belőle 1-2 gramm, és hetente cserélsz vizet...

Szuper. :)
Mondjuk ha tenger víz lenne, akkor tudom, hogy más a helyzet.
Lehet gyártunk gyorsban akkor egy-két szűkítőt is még, mindig jó, ha van pár alkatrész tartalékban. :)
 
Ma estére is jut egy kis GHL anyag, bár nem szereltem össze semmi továbbit, de a holnapiakat már előkészítettem.
A PowerBar beszerelése és beállítása tegnap megtörtént, így gondoltam este előre bálítom, mit hova dugok, illetve minek mi legyen a beállítása. Szerencsére a PowerBar kimeneteket is szépen el lehet nevezni, így majd nem kell kitalálni holnap, mit hova állítottam be.
A beállítás pofon egyszerű, kétszer rákattintunk a kívánt kimenetre, a legördülő listából pedig kiválasztjuk a megfelelő funkciót, időzítőt, bármit.

PB01_www.kepfeltoltes.hu_.png


Ugyan ez a webes felületen így néz ki:

PB02_www.kepfeltoltes.hu_.png


S mivel a kis gagyi időzítőket is ki tudjuk a PowerBar-al váltani, be is állítottam pár időzítőt a felszíntisztítóhoz, illetve a légpumpához:

Timer01_www.kepfeltoltes.hu_.png


Timer02_www.kepfeltoltes.hu_.png



Ha mindennel jól haladok, akkor holnap a bekötött rendszerről is lesznek már képek...
 
A PVC csonk, amire rá van húzva a zöld cső, az megvan, csak 26 mm a külső átmérője, 22 mm a belső, a 16/22-es cső passzentosan belecsúszik, így ragasztani lehetne, pl. FBS-el is, de nem vagyok benne biztos, hogy ez a legjobb megoldás, így jött az ötlett saját alkatrész gyártására...
Jó döntés volt, hiszen a szilárd csőbe dugott rugalmas sosem működik. Vagy nem elég nagy és azért nem tömít rendesen, vagy túl nagy és gyűrődés miatt nem tömít rendesen. Csak fordítva működik a dolog. (y)
 
Közben mai hír, hogy a GHL cuccok cloud alapú szolgáltatással lesznek kibővítve év végéig.

myGHL

Így egy közös netes felületre regisztrálhatod majd az otthoni eszközöket. És bárhonnan elérheted könnyedén.
 
Közben mai hír, hogy a GHL cuccok cloud alapú szolgáltatással lesznek kibővítve év végéig.

myGHL

Így egy közös netes felületre regisztrálhatod majd az otthoni eszközöket. És bárhonnan elérheted könnyedén.

Nincs mese, a felhőé a jövő. Amúgy aki akarja a routerben be tudja állítani az elérést, fix IP híjján dyndns-el, stb.
De az átlag usernek mindenkép egyszerűbb regisztrálni egy felületen, ezt beállítani a készüléken, mint holmi port forwardinggal szórakozni, netán DMZ-be rakni, s még sorolhatnám.

A várható funkciókról több hír nincs? Esetleg On-Line backup, megosztható mérési diagrammok, stb.?
 
Nincs mese, a felhőé a jövő. Amúgy aki akarja a routerben be tudja állítani az elérést, fix IP híjján dyndns-el, stb.
De az átlag usernek mindenkép egyszerűbb regisztrálni egy felületen, ezt beállítani a készüléken, mint holmi port forwardinggal szórakozni, netán DMZ-be rakni, s még sorolhatnám.

A várható funkciókról több hír nincs? Esetleg On-Line backup, megosztható mérési diagrammok, stb.?


Sok nincs még...
Annyi hogy a régi appokat is fogják még fejleszteni így rajtad áll melyiket használod

ghl-cloud.jpg
 
Nem hinném, hogy ez problémát jelentene az akváriumban, vagy ti mit gondoltok? Esetleg le kellene utána eloxáltatni, hogy biztos jó legyen?
A világon semmi problémát nem fog okozni. 1000 év alatt oldódik fel belőle 1-2 gramm, és hetente cserélsz vizet...
Nekem némi kétségem azért van az alumíniummal kapcsolatban. Lehet, hogy eltúlzom, de réz tartalmú növénytápokat használunk, mint a Green Aqua Micro, igaz, hogy kevés van benne, és talán nem is veszik össze az idomoddal, Csak eszembe jutott, hogy úgy 10 éve mikor még újdonság volt a PC vízhűtés én is építettem egyet magamnak, hogy halk legyen a gépem. Külső radiátor egy kadett fűtőradiátora (réz), proci hőcserélője pedig először még rézből készült, majd mikor fejlesztése került sor(478-ról 775-re), akkor már sikerült gyári proci hőcserélőt venni, viszont ebből csak alumínium talpast kaptam, teteje pedig plexi, és hiába volt némi fagyálló a rendszerben, mégis pár hónap alatt úgy kikezdte a alumíniumot az oxidáció, hogy elkezdett a tömítés mellett folyatni. A vízcsere sem biztos , hogy megoldaná ha oldódna be alumínium a vízbe, hiszen nem a víz fémtartalma a lényeg, hanem a halakban esetlegesen lerakódó káros anyagok.
 
Back
Oldal tetejére