• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garninano

Ug nem szereti a carbot, a magas nitratot ezert picit mas tapozast igenyel.


Mi másról, mint iPhone-ról Tapatalk progival ;)
 
Akkor passz.
Csak azért kérdeztem, mert mostanában úgy vettem észre, hogy aki az aljzatba bacit is rakott, az alig algásodott az indításnál.
De akkor nálad ez nem jött össze sajnos.
Kitartás;)
 
Nem csak az algásodott, hanem konkrétan mindent ellepett egyik napról a másikra. a viviparákat is, mindent.
Mennyire nem szereti a carbot? napi 0,5 ml carbot adok normál esetben. Ez sok neki? Tropica premimot adok még napi 0,3 ml-t.
 
Akkor passz.
Csak azért kérdeztem, mert mostanában úgy vettem észre, hogy aki az aljzatba bacit is rakott, az alig algásodott az indításnál.
De akkor nálad ez nem jött össze sajnos.
Kitartás;)

Köszi Zoli :)
Annyira nem vagyok kétségbe esve, mert ugye nincs benne semmi, csak bosszant, hogy mi lehet a bibi :)
Lehet egyszerűen csak rossz a növényválasztás. Sajnálnám, mert nagyon tetszik ez a növény. Na de majd szombaton kiderül mi lesz a sztori vége :)
 
Nem csak az algásodott, hanem konkrétan mindent ellepett egyik napról a másikra. a viviparákat is, mindent.
Mennyire nem szereti a carbot? napi 0,5 ml carbot adok normál esetben. Ez sok neki? Tropica premimot adok még napi 0,3 ml-t.

Semennyire. A napi táp is felesleges neki. Elég heti 2 alkalommal. Nagyon kevés táp kell neki szerintem ezért sikertelen a legtöbb UG nevelés növényesben. Ez egy ritka igénytelen növény. Ha a többi növényed gyorsan felszipkázza a tápokat talán nem gond. De ha UG a meghatározó, akkor át kell gondolni a tápozást.
 
Szilvi mind a három mehet szerintem! más lesz a növekedési ütemük, mint egy low-techben, de működni fognak! ;)
 
szűk egy hete megtörtént az újratelepítés. meglehetősen egyszerűre és minimálra fogtam a dolgot:)
- dekor: lávakő , ADA colorado dekormok, red moor ágak.
- növények: karácsonymoha, jávai moha, riccardia, bolbitis.
A mohák ragasztva vannak, a bolbitis rákötöztem egy kőre.

2012-11-18%2022.01.33-2%20%28380x640%29.jpg



2012-11-18%2022.02.01-1%20%28516x640%29.jpg
 
Köszi srácok:)
Úgy gondoltam garniknak ez az ideális közeg:) Ráadásul nem is igazán kell maj tápozni, elég hetente egy nyomás tropica táp. Naponta megy minimális carbo. Vízcserék már most csak hetente 1szer vannak (nincs talaj, semmi, ami indokolná. Később 1,5-2 hetente lesznek, akkor is csak 30% körül a garnélák miatt. Naponta megy bele baktérium kultura jelenleg még. Ma lesz az első vízcsere. Eddig úgy tűnik minden oké, de majd az idő megmondja az igazat:) Bejáratós lesz legalább 3-4 hétig, utána majd meglátjuk.
A víz ph 6,5, tds125 volt kezdésnek. ma a vízcsere előtt rámérek mennyire keményedett fel.
 
Köszi srácok:)
Úgy gondoltam garniknak ez az ideális közeg:) Ráadásul nem is igazán kell maj tápozni, elég hetente egy nyomás tropica táp. Naponta megy minimális carbo. Vízcserék már most csak hetente 1szer vannak (nincs talaj, semmi, ami indokolná. Később 1,5-2 hetente lesznek, akkor is csak 30% körül a garnélák miatt. Naponta megy bele baktérium kultura jelenleg még. Ma lesz az első vízcsere. Eddig úgy tűnik minden oké, de majd az idő megmondja az igazat:) Bejáratós lesz legalább 3-4 hétig, utána majd meglátjuk.
A víz ph 6,5, tds125 volt kezdésnek. ma a vízcsere előtt rámérek mennyire keményedett fel.
Ez is jól sikerült!(y)
 
Back
Oldal tetejére