• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garninano

Már én is várom ,hogy szaporodjanak az enyimeim :) Egy egész stabil szép állományból sikerült szereznem őket :) Én most azon gondolkodtam ,hogy kevesebb vizet fogok cserélni és a visszatöltés csepegtetve fogom mint a beszoktatásnál.. Te mekkora keménységű vízben tartod őket? Az enyémeim az előző helyen komolyan mondom 1-es vízben voltak és azt mondta nekem a fickó ,hogy ezzel érte el a legnagyobb eredményt mert a kicsik nem pusztultak el ebben a vízben . Én levittem 4-esre lehet ,hogy 2-esre leviszem ,de tovább nem szeretném.
 
4-5 kell nekik mert ha nincsen vagy tul kevés az ásványi só a vízben nem tudnak vedleni és akkor abba pusztulnak bele.
Én is átálltam a 1,5-2 heti 30%-os vízcserére,de én szinte nem tápozok semmit a nanoban.

Tapatalk 2-vel küldve az én LT22i-ről
 
Gratula a kicsikhez ismét! Nekem már vagy 4x bepetésedtek, de nem tudtam megtartani egy kicsit sem:( Most megint van két petés, jó lenne már egy saját populáció is a nemesebbekből:) Full RO van cserélek, és Bee Shrimp Mineral GH+ al játszom vissza a TDS-t. Mást nem csinálok, valószinűleg itt van a baj.
 
Átalakultunk ;) Innen a garnélák átkerültek az újba.
Tegnap került átalakításra a nano. A megmaradt dolgokból gazdálkodtam :D kivéve az UG-t.
Aminek elültetése borzalmas!!!! Nulla gyökér, konkrétan mikor lemostam róla a zselét hirtelen azt sem tudtam melyik a teteje meg az alja :D
Feltöltés közben persze feljött a fele, úgyhogy víz alatt újra elültettem. Mit ne mondjak, jó időtöltés volt :D
Viszont ha sikerül és beindul, akkor kérnék soron kívül egy új "megnevezést" ide a fórumra :D mondjuk UGuru :D:D:ROFLMAO:
Képek telefonosak
2012-10-23%2020.38.51-2%20%28528x640%29.jpg


2012-10-23%2020.39.31-1%20%28483x640%29.jpg
 
Szervusz eheim nanos kolléga! :)
Tetszett az első kialakítás is, de ez a második garnitúra még jobb szerintem, itt már hivalkodóbb a hardscape és nem a garnikon van a fő hangsúly. Grattttula! :D
 
Köszi :) Kérdés marad e valami az UG-ból :) van mégbő 2 hete hogy legyökerezzen és meginduljon mert utána jönnek a garnélák :)
Kiváncsi leszek, mert co2 nincs itt, csak carbot kap és az új tropica tápot. világítás sem sok, 7 W, de ez kedvező is lehet neki.
 
A másik aki co2-jét nem tudod ide leágaztatni? Nem félsz a carbo-tól a garnélák miatt?

Tapatalk2-vel külve Xperia arc s-ről
 
Egy szoba van még a 2 aki között ugyhogy nem nagyon. Carbot a crsek mellett is adtam. A super tigrisek elvileg sokkal strapabirobbak. Azon is filoztam hogy a crsek visszajönnek ide mert itt valahogy jobban éreztêk magukat a super tigrisek meg mennek a nagyba.

Tapatalk 2-vel küldve az én LT22i-ről
 
És a crs bébik szerinted bírták a carbo-t? Nem kötekedni akarok, csak érdekel. :)

Tapatalk2-vel külve Xperia arc s-ről
 
Úgy nevelkedtek a nanoban eddig. Igaz az ajánlott mennyiségnek csak szűk felét adtam az első hónapban,utána már rendesen ment a carbo.
 
Nálam sem volt gond a kis CRS-ekkel. Mivel már születésüktől kapták a carbot, így szerintem hozzászoktak. :)
 
a nano hátsó és bal oldalán gyönyörűen fejlődik, gyökerezik és erjeszkedik az UG, a jobb első részen viszont teljesen kifakult, elszürkült. fogalmam sincs mitől. Ki is vettem, mert mintha még terjedne is a dolog és a mellette lévőket is megtámadta. Az egyiken láttam pár napja, és rá nem sokkal a többin is megjelent körülötte.
Kap még 2 cserép után pótlást. Ha az se marad meg azon a részen, akkor oda mást fogok ültetni.
 
na egyelőre nem kerülnek garnélák ebbe az akvába,mert úgy tűnik felütötte a fejét a Rhizoclonium. Egyelőre csak pár helyen. Kapott egyes helyeken tömény, más helyeken hígitott carbot leállított szűrővel. Előtte volt aljzatporszívózás illetve beültettem egy plusz cserép UG-t valamint került be egy kevés hydro. sp. japan is, csak hogy legyen valami gyorsan növő növény.
Amig nem normalizálódik a helyzet marad a 2 napi vízcsere. vízcsere után baktériumkultura, naponta pedig 0,3 ml tropica táp, 0,5 ml carbo (bár ezt lehet megemelem 2 ml amig nem tűnik el az alga) és 5 csepp phyton git megy. (gondolkodom hogy a tropica tápot mégsem naponta adagolom hanem hetente egyszer, ahogy a gyári ajánlás is van)
A ph 6.6 a tds 120-ra van belőve, taiwanok kerülnek majd ide, de addig semmiképp mig ez a helyzet meg nem oldódik.
Amugy az UG nagyon szépen terjeszkedik, ezért is döntöttem amellett hogy még a carbozáson kívül nem folyamodok erősebb és drasztikusabb megoldáshoz, mert elég kényes növény. Remélem a carbo nem bántja majd.
Lehet kicsit sötétebben festettem le a helyzetet mint amilyen, de inkább az elején szeretnék véget vetni a dolognak, mint akkor, mikor már drága garnélák úszkálnak benne :D
 
Na úgy tűnik ez az alga vagy már magam se tudom mi lehet, egyszerűen végigsöpört a nanon. Ahol volt ott már nem jött elő utána, amin átment ott nagyjából a felét kipusztította az UG-nak.
Tegnap hoztam egy doboz utánpótlást a GA-ból, úgyhogy ma szépen kiporszívóztam az aljzatot, leszedtem ennek az izének kb 90%-át mindenhonnan és elültettem az új UG-t valamint még egy növényt, amit egy kedves garnélás kollegától kaptam ajándékba. Szerintem valami crypto féle, de ha valaki tudja a pontos nevét, akkor légyszi segítsen. Csak azért került be,hogy segítsen az egyensúly beállításában és az alga elleni harcban. Annyira nem vészes, se majd meglátom mi lesz belőle és ha nagyon nem illik a képbe később akkor kikerül.
P1010810%20%28480x640%29.jpg
 
a plusz doboz beültetését követő második nap már be volt algásodva. Nem tudom mi lehet a gond. ph ok (nem ingadozik többet a kelleténél, max 0.2), kh-gh ok, co2 nincs, tropica táp megy és carbo. A tropica tápot inkább napra lebontva adom, lehet hetente kellene , ahogy a gyári adagolás írja, de én nem hinném hogy ez a gond.
Mindegy, most black out van szombat estig. Majd meglátjuk mit hoz. Ha így sincs javulás vagy az UG nagyon megsínyli akkor marad az újratelepítés.
Hála az égnek a növényeken kívül semmi nincs benne, úgyhogy még könnyen kisérletezek.
 
Igen, bakter 100 van alatta+tropica táptalaj, rajta shirakura red bee garnéla talaj. Dettó ugyanaz mint a másikban, az onnan megmaradtakból használtam.
indítást követően kétnaponta vízcsere volt, közben leszívtam minden szmötyit amit találtam, vízcsere után ment bele bacikultura pluszba.
vízcsere RO vízzel, beállítva gh+-al.
 
Back
Oldal tetejére