• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Füves domboldal - 45 liter

Na ez érdekes a Purigenről, nem gondoltam volna, a Green Aquások is folyton nyomják a videóikban, hogy milyen jó. Ha látszik a növényeken, hogy nem szeretik, kiveszem majd.
A legutolsó nagy vasfás videóban pont beszél róla Viktor, de max 1 pumpával többet kell nyomnod napi szinten a macroból. ;) Nem nagy tétel, én imádom a jótékony hatását, a negatívat meg könnyű befolyásolni!
 
Értem... egyébként is emelek most egy kicsit a folyékony tápon; még egy kis gyökértabletta szerinted javíthat a helyzeten?
Mmccannon már megválaszolta a lehetséges problémát, ha teszel alá, akkor minél mélyebbre kellene.
Ezek az emersre törekvő hygrophilák igénylik a jó talajt, az eddigi leveleit a tartalékaiból növesztette, ami most fogytán van.
 
Mmccannon már megválaszolta a lehetséges problémát, ha teszel alá, akkor minél mélyebbre kellene.
Ezek az emersre törekvő hygrophilák igénylik a jó talajt, az eddigi leveleit a tartalékaiból növesztette, ami most fogytán van.
Ajaj, ez elég szomorúan hangzik. Ha teszek alá, annak kb. mennyi idő múlva látszik a hatása? Arra gondoltam, hogy esetleg az egyiknél kipróbálnám, hogy működik-e, és ha igen, akkor rakok a többi alá is. Így ha nem működik, kevésbé szennyezném vele rendszert.
 
Ajaj, ez elég szomorúan hangzik. Ha teszek alá, annak kb. mennyi idő múlva látszik a hatása? Arra gondoltam, hogy esetleg az egyiknél kipróbálnám, hogy működik-e, és ha igen, akkor rakok a többi alá is. Így ha nem működik, kevésbé szennyezném vele rendszert.
Ha kioldódik, akkor napokon belül.
Ha meg annyi nitrát oldódik ki, ami több, mint amit a halak elviselnek, 24 órán belül.
Úgy vélem, hogy a legszerencsésebb egy talajcsere lenne. Valamilyen agyagos, kifejezetten növényes aljzat.
Szerintem ne JBL Manado-ban gondolkodj, mert abban elég nehézkes maradásra bírni a növényeket, mert maguk a szemcsék is szeretnek a felszínen szörfözni.
45 literre elegendő egy 9 literes Tropica általános aljzat, azzal nem lősz mellé még akkor sem ha táptalaj helyett tápkapszulákkal adod meg növényeidnek a szükséges pluszt.
 
Ajaj, ez elég szomorúan hangzik. Ha teszek alá, annak kb. mennyi idő múlva látszik a hatása? Arra gondoltam, hogy esetleg az egyiknél kipróbálnám, hogy működik-e, és ha igen, akkor rakok a többi alá is. Így ha nem működik, kevésbé szennyezném vele rendszert.
Vagy egyszerűen be kéne látnom, hogy ez a növény nem való táptalaj nélküli akváriumba, és elajándékozni őket, mielőtt teljesen leolvadnak?
 
Ha kioldódik, akkor napokon belül.
Ha meg annyi nitrát oldódik ki, ami több, mint amit a halak elviselnek, 24 órán belül.
Úgy vélem, hogy a legszerencsésebb egy talajcsere lenne. Valamilyen agyagos, kifejezetten növényes aljzat.
Szerintem ne JBL Manado-ban gondolkodj, mert abban elég nehézkes maradásra bírni a növényeket, mert maguk a szemcsék is szeretnek a felszínen szörfözni.
45 literre elegendő egy 9 literes Tropica általános aljzat, azzal nem lősz mellé még akkor sem ha táptalaj helyett tápkapszulákkal adod meg növényeidnek a szükséges pluszt.
Ennyire reménytelen a helyzet? Vagy csak ennek a konkrét növénynek kéne jobb talaj? Megmondom őszintén, nem szívesen szednénk szét az egészet, inkább választunk másik előtéri növényt, ha lehetséges.
 
Purigennel vigyázz majd, mert van egy olyan tulajdonsága, hogy megköti a nitrátot, így tápanyag hiány alakulhat ki.
A legutolsó nagy vasfás videóban pont beszél róla Viktor, de max 1 pumpával többet kell nyomnod napi szinten a macroból. ;) Nem nagy tétel, én imádom a jótékony hatását, a negatívat meg könnyű befolyásolni!

Megnéztem a Seachem honlapját, és érdekes dolgot írnak erről:

Seachem Purigen® controls ammonia, nitrites and nitrates by removing nitrogenous organic waste that would otherwise release these harmful compounds.
és
I’m using Seachem Purigen® but my nitrate is still high. What’s going wrong?
Seachem Purigen® will remove organics before they can be converted by bacteria into ammonia, nitrite or nitrate, resulting in lowered nitrate concentrations over time, but it will not directly remove these chemicals from the water.

Röviden azt írják, hogy a Seachem Purigen nem az ammóniát, nitritet és nitrátot távolítja el a vízből, hanem azokat a nitrogéntartalmú szerves bomlástermékeket, amikből ezek egyébként felszabadulnának.

Megnézem majd azt a vasfás videót is, kíváncsi vagyok, mint modnanak róla!
 
Utoljára módosított:
Ennyire reménytelen a helyzet? Vagy csak ennek a konkrét növénynek kéne jobb talaj? Megmondom őszintén, nem szívesen szednénk szét az egészet, inkább választunk másik előtéri növényt, ha lehetséges.
Szerintem semmiképp ne gondolkodj most szétszedésben, ha egyébként minden más stimmel.
Válassz másik növényt és gyakorolj.
Majd fél, egy év múlva indítasz egy új scapet, másik talajjal.
Nem kell elsőre verseny akvát építeni.
Alacsonyabb igényű növényekből is lehet nagyon szépet összehozni.
 
Szerintem semmiképp ne gondolkodj most szétszedésben, ha egyébként minden más stimmel.
Válassz másik növényt és gyakorolj.
Majd fél, egy év múlva indítasz egy új scapet, másik talajjal.
Nem kell elsőre verseny akvát építeni.
Alacsonyabb igényű növényekből is lehet nagyon szépet összehozni.
Köszi, ez megnyugtató :)
 
Megmondom őszintén, nem szívesen szednénk szét az egészet
Ne is szedjétek, ezen még nagyon sokat lehet tanulni, és javítani egyaránt. Én a fát egy picit még balrább tenném, és raknék mellé jobb oldalon az üvegig egy másik magasabbra érőt. A fák lábaihoz tennék pár láva követ, azokra mohát és bucikat, fákra szintén plusz egy mini anubias fajt. A jobb sarokot megemelném szintén lávakővel, és arra is ültetnék mondjuk pinnatifidát, és leghátulra tenném azokat a stemeket amik most elől vannak jobb oldalt. Ha vizuális típus vagy könnyen elképzelhető mire gondolok! ;)
 
Adj még egy kis időt annak a Corymbosának, nagyon erős gyökérzetet tud növeszteni. A kavics ellenére én az egyik tő alá benyomnék jó mélyre valamilyen talajkapszulát. Legjobb lenne a Tropica, egy 10-es levél árban sem vészes. 1-2 db-ot lenyomsz valamelyik tő alá és nézed a hatást. Ha meg nem jön be, akkor a maradékot később felhasználod más növény alá, előbb-utóbb úgyis lesz olyan növényed, ami meghálálja.
 
Köszönöm az ötleteket, megnézzük, hogy ezek közül melyik illene legjobban ide :)
Hű de jól pörög ez a napló! Igen, azt akartam javasolni, hogy várd meg a tápozásod kialakulása után mi lesz vele a helyzet,
és akkor még ráérsz ezzel foglakozni. Elég submers növekménye van ahhoz, hogy talán elég lesz neki a víz tápozása.
Talán még annyit, hogy ezek a Higrophilák nagyon Kálium igényesek
 
Megnéztem a Seachem honlapját, és érdekes dolgot írnak erről:


és


Röviden azt írják, hogy a Seachem Purigen nem az ammóniát, nitritet és nitrátot távolítja el a vízből, hanem azokat a nitrogéntartalmú szerves bomlástermékeket, amikből ezek egyébként felszabadulnának.

Megnézem majd azt a vasfás videót is, kíváncsi vagyok, mint modnanak róla!
Megnéztem, és azt mondták, hogy ők a gyári előírás 4-szeresét használják, és ilyen mennyiségnél már sok nitrátot is megköt. Amit én használok, egy 100 ml-es csomag fele, tehát 200 literre elég, ami még egy picit több is, mint az előírás négyszerese. Viszont a Dennerle All In One táp miatt nem tudom külön a makrót emelni, csak mindent egyszerre. Na mindegy, meglátjuk, hogyan alakulnak a dolgok, és annak függvényében állítunk a tápozáson.
 
Nem vagyok teljesen biztos, mert a kavicsok közötti réseken könnyen a vízbe beoldódik, és akkor viszont támadni fog az alga, a halak meg megsínylik.
Ez az én véleményem, így amondó vagyok, várd meg mások tanácsát is.
Több szempont alapján majd könnyebben tudsz mérlegelni és döntést hozni. :)

Adj még egy kis időt annak a Corymbosának, nagyon erős gyökérzetet tud növeszteni. A kavics ellenére én az egyik tő alá benyomnék jó mélyre valamilyen talajkapszulát. Legjobb lenne a Tropica, egy 10-es levél árban sem vészes. 1-2 db-ot lenyomsz valamelyik tő alá és nézed a hatást. Ha meg nem jön be, akkor a maradékot később felhasználod más növény alá, előbb-utóbb úgyis lesz olyan növényed, ami meghálálja.

Hű de jól pörög ez a napló! Igen, azt akartam javasolni, hogy várd meg a tápozásod kialakulása után mi lesz vele a helyzet,
és akkor még ráérsz ezzel foglakozni. Elég submers növekménye van ahhoz, hogy talán elég lesz neki a víz tápozása.
Talán még annyit, hogy ezek a Higrophilák nagyon Kálium igényesek
Tegnap este megmutattam Zsófinak (mert hogy így hívják :) ), hogy miket írtatok. Meghánytuk-vetettük a dolgokat, és arra jutottunk, hogy teszünk egy óvatos kísérletet a Tropica tápkapszulával, egyetlen növénnyel. Közben árgus szemekkel figyeljük a halakat, és ha bármi gond van, azonnal vízcsere, és a kapszula maradékát kivesszük. Kíváncsi vagyok, mi lesz. Ha azt látjuk, hogy ez sem segít a corymbosákon, akkor pedig átültetjük őket a nagy akváriumba, ott van táptalaj, igaz, 1,5 éves. Ott is van már 3 db ebből a növényből, és azok nem lyukadnak.

Mindenkinek nagyon köszönjük a tanácsokat!
 
Megnéztem, és azt mondták, hogy ők a gyári előírás 4-szeresét használják, és ilyen mennyiségnél már sok nitrátot is megköt. Amit én használok, egy 100 ml-es csomag fele, tehát 200 literre elég, ami még egy picit több is, mint az előírás négyszerese. Viszont a Dennerle All In One táp miatt nem tudom külön a makrót emelni, csak mindent egyszerre. Na mindegy, meglátjuk, hogyan alakulnak a dolgok, és annak függvényében állítunk a tápozáson.
Én csak felhívtam rá a figyelmed, hogy ilyen is lehet 😉
 
Ne is szedjétek, ezen még nagyon sokat lehet tanulni, és javítani egyaránt. Én a fát egy picit még balrább tenném, és raknék mellé jobb oldalon az üvegig egy másik magasabbra érőt. A fák lábaihoz tennék pár láva követ, azokra mohát és bucikat, fákra szintén plusz egy mini anubias fajt. A jobb sarokot megemelném szintén lávakővel, és arra is ültetnék mondjuk pinnatifidát, és leghátulra tenném azokat a stemeket amik most elől vannak jobb oldalt. Ha vizuális típus vagy könnyen elképzelhető mire gondolok! ;)
Köszönjük! Teljesen jogos, amit a stemekről írsz, azoknak az volt az eredeti funkciója, hogy kitakarják a belső szűrőt és a fűtőt. Most, hogy ezek már nincsenek, mehet előre valami más a helyükre. A fát egyelőre nem tolnánk balra, de a többi tanácsot megfogadjuk, ez a lávaköves megoldás tök jó!
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére