• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Füves domboldal - 45 liter

Járok oda 😉
Viszont a szűrőben a rétegezést leegyszerűsíteném. Seachem matrix amennyi belefér, tetejére perlon, ha szükséges, kicsi puri. Ennyi 🙂

Csatlakozom! Nálam csak az Atman előszűrő tartalmaz szivacsot, azért, hogy időről időre kimentsem a garnéla növendékeket. Így a fő szűrőm kb évente nyitom fel...

Én a mátrix alá tennék azért szivacsot előszűrőnek, amennyiben nincs külön, ellenkező esetben a mátrix sok trutyit kap közvetlenben, ami tömítheti a pórusait.
Igen, az volt a koncepció, amit @gastvic ír, csak én még a régi, érett szivacsokat is betettem fölé a belső szűrőből, hogy legyenek benne bacik, és perlont is tettem fölé. Utóbbi ezek szerint túlzás?

A Seachem Matrix helyett használtam a Matrix Tropot, itt a fórumon is olvastam valahol, hogy hasonló, csak a Trop olcsóbb. Erről mi a véleményetek? Idővel cseréljem le Seachemre, vagy maradjon?
 
Utoljára módosított:
Szivacs, mátrix, perlon. Szerintem.
A Trop is jó, de a Seachem a legjobb.
Volt egy topic, amiben összehasonlították a GA-s srácok az egyes biológiai szűrűanyagokat, és az jött ki, hogy a Seachem a legporózusabb, ezáltal abban telepedhet meg a legtöbb lebontó baktérium.
De ez nem jelenti azt, hogy a Trop ne lenne jó.
 
Igen, az volt a koncepció, amit @gastvic ír, csak én még a régi, érett szivacsokat is betettem fölé a belső szűrőből, hogy legyenek benne bacik, és perlont is tettem fölé. Utóbbi ezek szerint túlzás?

A Seachem Matrix helyett használtam a Matrix Tropot, itt a fórumon is olvastam valahol, hogy hasonlóak, csak a Trop olcsóbb. Erről mi a véleményetek? Idővel cseréljem le Seachemre, vagy maradjon?
Én elfogult vagyok, nekem mindkét szűrőmben csak S. Matrix és perlon van. A trop apróbb szemű, be tud tömörülni kicsit...
 
2021. április 10. szombat
  • 50%-os vízcsere
  • Limnophila sessiliflora metszése
Reggelre szépen kitisztult a víz. A Limnophila már nagyon elburjánzott, úgyhogy itt és a 110 literesben is jól visszavágtam. Akit esetleg érdekel, ingyen odaadom, írjatok pm-et.

Képeket később csatolok még, amikor felkapcsol a lámpa, mert így nem látszik jól.
 

Attachments

  • 52779295-CB41-45C0-98CC-712A8B4DFC6F.jpeg
    52779295-CB41-45C0-98CC-712A8B4DFC6F.jpeg
    265.6 KB · Megtekintések: 83
2021. április 10. szombat
  • 50%-os vízcsere
  • Limnophila sessiliflora metszése
Reggelre szépen kitisztult a víz. A Limnophila már nagyon elburjánzott, úgyhogy itt és a 110 literesben is jól visszavágtam. Akit esetleg érdekel, ingyen odaadom, írjatok pm-et.

Képeket később csatolok még, amikor felkapcsol a lámpa, mert így nem látszik jól.
Alakul ez kérem szépen. 👍
Szerintem a növényeket ITT hirdesd meg.
 
Akkor jöjjenek a beígért képek!

Be kellett látnom, hogy nem marketingszöveg, amit a Purigenről írtak. Tényleg olyan, mintha a levegőben úsznának a halak!

Annyit vettem még észre, hogy az üveg és a kavics között, kb. 1 cm mélyen megjelent valamilyen barna trutymó. Erről is csatolok képet. Injekciós tűvel fecskendeztem oda egy kis Excelt, egyelőre nincs hatása. Remélem, csak átmeneti jelenség...
 

Attachments

  • IMG_3785.jpg
    IMG_3785.jpg
    93.9 KB · Megtekintések: 64
  • IMG_3788.jpg
    IMG_3788.jpg
    97.8 KB · Megtekintések: 47
  • IMG_3789.jpg
    IMG_3789.jpg
    97.6 KB · Megtekintések: 42
  • IMG_3790.jpg
    IMG_3790.jpg
    87 KB · Megtekintések: 36
  • IMG_3791.jpg
    IMG_3791.jpg
    95.1 KB · Megtekintések: 37
  • IMG_3792.jpg
    IMG_3792.jpg
    120.1 KB · Megtekintések: 37
  • IMG_3793.jpg
    IMG_3793.jpg
    115.8 KB · Megtekintések: 41
  • IMG_3794.jpg
    IMG_3794.jpg
    263.6 KB · Megtekintések: 61
És még valami: A H. corymbosa "Compact"-ok alsó levelei elkezdtek kilyukadni. Eddig azzal áltattam magam, hogy ezek a régi emers levelek, és az újakkal nincs gond, de most a szép világoszöld újakok is megjelent egy-két lyuk :( Az előző hsz. utolsó előtti képén látható a probléma.
 
Annyit vettem még észre, hogy az üveg és a kavics között, kb. 1 cm mélyen megjelent valamilyen barna trutymó. Erről is csatolok képet. Injekciós tűvel fecskendeztem oda egy kis Excelt, egyelőre nincs hatása. Remélem, csak átmeneti jelenség...
Olyan barna cucc nekem is van. Nem tudok vele mit kezdeni sajnos. Kíváncsian varom, hogy mi lesz a megoldásod rá!
Nekem is harangos megoldás volt a CO2re, de a gyepem az nem akart erősödni...gondolom az sem segített, hogy a talajtúróhalaim kitúrták.


Tetszik a medencéd!
 
Akkor jöjjenek a beígért képek!

Be kellett látnom, hogy nem marketingszöveg, amit a Purigenről írtak. Tényleg olyan, mintha a levegőben úsznának a halak!

Annyit vettem még észre, hogy az üveg és a kavics között, kb. 1 cm mélyen megjelent valamilyen barna trutymó. Erről is csatolok képet. Injekciós tűvel fecskendeztem oda egy kis Excelt, egyelőre nincs hatása. Remélem, csak átmeneti jelenség...
Purigennel vigyázz majd, mert van egy olyan tulajdonsága, hogy megköti a nitrátot, így tápanyag hiány alakulhat ki.
A barna "trutymó" épp lehet mondjuk jótékony hatású is...nem kell mindent kiirtani szerintem...
 
És még valami: A H. corymbosa "Compact"-ok alsó levelei elkezdtek kilyukadni. Eddig azzal áltattam magam, hogy ezek a régi emers levelek, és az újakkal nincs gond, de most a szép világoszöld újakok is megjelent egy-két lyuk :( Az előző hsz. utolsó előtti képén látható a probléma.
Nekem konkrétan szétfoszlott az egész, és kivágtam a kukába. Arra készülj, hogy lesznek olyan növények, amik nem szeretnek majd nálad...kisérletezni kell, melyik milyen.
 
És még valami: A H. corymbosa "Compact"-ok alsó levelei elkezdtek kilyukadni. Eddig azzal áltattam magam, hogy ezek a régi emers levelek, és az újakkal nincs gond, de most a szép világoszöld újakok is megjelent egy-két lyuk :( Az előző hsz. utolsó előtti képén látható a probléma.
Ez elég nagyszemű gyöngykavics talaj, itt tápozni kell rendesen, mert ezek a lukak a levélen hiánytünet, az emers levelek
simán lesárgulnak levélváltáskor.
 
Purigennel vigyázz majd, mert van egy olyan tulajdonsága, hogy megköti a nitrátot, így tápanyag hiány alakulhat ki.
A barna "trutymó" épp lehet mondjuk jótékony hatású is...nem kell mindent kiirtani szerintem...
Na ez érdekes a Purigenről, nem gondoltam volna, a Green Aquások is folyton nyomják a videóikban, hogy milyen jó. Ha látszik a növényeken, hogy nem szeretik, kiveszem majd.
 
Értem... egyébként is emelek most egy kicsit a folyékony tápon; még egy kis gyökértabletta szerinted javíthat a helyzeten?
Nem vagyok teljesen biztos, mert a kavicsok közötti réseken könnyen a vízbe beoldódik, és akkor viszont támadni fog az alga, a halak meg megsínylik.
Ez az én véleményem, így amondó vagyok, várd meg mások tanácsát is.
Több szempont alapján majd könnyebben tudsz mérlegelni és döntést hozni. :)
 
Olyan barna cucc nekem is van. Nem tudok vele mit kezdeni sajnos. Kíváncsian varom, hogy mi lesz a megoldásod rá!
Nekem is harangos megoldás volt a CO2re, de a gyepem az nem akart erősödni...gondolom az sem segített, hogy a talajtúróhalaim kitúrták.


Tetszik a medencéd!
Köszönöm! :) A CO2-t szeretnénk zselésre lecserélni, ha a mostaniból kifogyott a gáz.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére