• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Flooded forest

Mennyit szamit a perspektiva. Az elso kepen monumentalis epitmenyt latunk hatalmas kidolt faval.
Aztan ahogy a butorral keszult kep megmutatja az igazi mereteket...csodas!
Nagyon szep! Gratulalok!:love:
 
Eltelt két hét és lassan mindenki kezd éledezni :)

View attachment 66257Flooded forest, Natura shallow aquarium by Norbert Tóth, on Flickr

Csináltam egy mutiaszekrényed képet is. A másik oldal tárolóként üzemel :whistle:

View attachment 66258Untitled by Norbert Tóth, on Flickr

A többi hetek is így teljenek Norbikám. Hihetetlen jól néz ki.(y) Tényleg jó az a perspektíva amivel az első kép készült, javaslom ha lesz versenyfotó akkor is ebből az irányból készíts majd. Szépek ezek a rézlazacok is, de nagyon egy kicsit nem? Valamikor megsasolnám élőben is ha lehet. :oops:
 
A többi hetek is így teljenek Norbikám. Hihetetlen jól néz ki.(y) Tényleg jó az a perspektíva amivel az első kép készült, javaslom ha lesz versenyfotó akkor is ebből az irányból készíts majd. Szépek ezek a rézlazacok is, de nagyon egy kicsit nem? Valamikor megsasolnám élőben is ha lehet. :oops:

Köszönöm :) Versenyfotót nem tudom, hogy lehet e úgy csinálni, hogy a kilógó fák is látszanak :cautious: mert úgy volna az igazi :) A rézlazacok lehet kicsit nagyon de nem akartam megint a nano nanohalak közül választani. Itt van egy szép hosszú úszóterük amit ki is használnak :love:

Várlak szeretettel. A hosszú hétvégén is itthon vagyok ;)
 
Köszönöm :) Versenyfotót nem tudom, hogy lehet e úgy csinálni, hogy a kilógó fák is látszanak :cautious: mert úgy volna az igazi :) A rézlazacok lehet kicsit nagyon de nem akartam megint a nano nanohalak közül választani. Itt van egy szép hosszú úszóterük amit ki is használnak :love:

Várlak szeretettel. A hosszú hétvégén is itthon vagyok ;)

Mi épp az ország másik végén vagyunk, de pénteken megyünk haza. Összehozzuk.
Tény, h nagyon jól néznek ki a kilógó ágak, de a víz alatti rész is van olyan erős szerintem, h érdemes fotózni.
 
Mi épp az ország másik végén vagyunk, de pénteken megyünk haza. Összehozzuk.
Tény, h nagyon jól néznek ki a kilógó ágak, de a víz alatti rész is van olyan erős szerintem, h érdemes fotózni.

Akkor jó pihit. Majd írj ha jönnél :)
 
Versenyfotó minden versenyen csak a víz alatti világról szól. De ne is törődj vele, az is bőven megállja majd a helyét, főleg ha sikerül még némi növényt ízlésesen becsalogatnod a layoutba. A kilógó fákkal az összkép nagyon pazar, de ez megmarad a fórumnak, meg neked és akik élőben látják. Gratulálok, nagyon szép, alulról is meg szemből is.
 
Versenyfotó minden versenyen csak a víz alatti világról szól. De ne is törődj vele, az is bőven megállja majd a helyét, főleg ha sikerül még némi növényt ízlésesen becsalogatnod a layoutba. A kilógó fákkal az összkép nagyon pazar, de ez megmarad a fórumnak, meg neked és akik élőben látják. Gratulálok, nagyon szép, alulról is meg szemből is.

Köszönöm :) Végül is nem én lennék az első aki szélesvásznú scapet épít :D

@bandee HAC 2016, 2. hely

nano2016-01.jpg
 
Ismét eltelt egy hét. A rézlazacokkal nem tudok betelni. Ennyire csapatban együtt úszó halaim még sose voltak. Láthatóan jól érzik magukat mert a színük is lenyűgöző lett. Csak ajánlani tudom őket mindenkinek (y)
Az alga is megjelent valószínűleg a nem megfelelő áramlás miatt. Most elfordítottam a kifolyót egyenesen a hátsó stemekre. Egyenlőre jobbnak tűnik a dolog, de szerintem a végső megloldás egy lily lesz illetve egy skimmer jobb hátra ami néha megforgatja a homoknál is a vizet.
A CO2-ot s állítgatom még illetve a lámpa is lejjebb került 5 centivel és eggyel erősebb fokozatra kapcsoltam. Meglátjuk.

Közben az insta kidobta azt az akváriumot amiről az első posztban írtam (Furcsa, hogy néhány napra rá pont szembe jön velem egy ismeretlen profilon az a kép amiről írtam. A nagytesó mindent lát és hall, illuminati, gyíkemberek, soros.. stb.) Mindenesetre erről írtam:

43900558130_cff295f489_b.jpgUntitled by Norbert Tóth, on Flickr

Az elárasztott erdő pedig így fest

43900532810_0affe6189b_b.jpgUntitled by Norbert Tóth, on Flickr
 

Attachments

  • 43900532810_0affe6189b_c.jpg
    43900532810_0affe6189b_c.jpg
    116 KB · Megtekintések: 1
Utoljára módosított:
Egyre jobban elönt az alga. Leginkább barna algám van az viszont lassan mindenhol. Sajnos az otok nem kezelik úgy a helyzetet mint szeretném ezért is már egy ideje amanok után vadászok itt Sopronban és ha minden jól megy pénteken érkezik egy tízes csapat az akváriumba.

Viszont amano vadászás közben találtam végre törpe gömbhalat. Nem is bírtam ki és elhoztam négyet. Tegnap kicsit féltem mert eléggé meg voltak szeppenve az elején de ma elkezdték felfedezni a helyüket és már a rézlazacok között is bátran úsznak. Érdekes mert hárman együtt maradtak de a negyedik elbújt a sarokba és nem is nagyon mozdul onnan pedig talán ő a legnagyobb közülük. Remélem nem kezdik el terrorizálni egymást. Tőlem még néha megijednek de egyébként tényleg halál cukik :)

31911445868_1b97eba034_c.jpgUntitled by Norbert Tóth, on Flickr

43965372790_5b08f520e4_c.jpgUntitled by Norbert Tóth, on Flickr

45782784111_3207e12939_c.jpgUntitled by Norbert Tóth, on Flickr
 
Valóban édes pofák. A többi hallal békésen megvannak, de köztük bizony komoly harcok vannak.
Ugye tudod, hogy ők csak élőt vagy fagyasztott kaját esznek, lemezes vagy egyéb esélytelen.
Ja, és csigát is pusztítanak minden mennyiségben, a legnagyobb kedvencük a hólyagcsiga.
Majd jó lesz nekik a nőstény amanok lárvája.;)
Sok sikert hozzájuk.
 
Back
Oldal tetejére