• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Monserrate

Selfedestroyer

VIP kertész
Szaisztok!

A Gripping tunel befejezte pályafutását mivel a végén eléggé elhanyagoltam és kellett egy kevésbé időigényes akvárium a következő egy évre. Így született meg Monserrate.

A nevet a tavalyi lisaboni nyaralásunk alkalmával megejtett sintrai látogatásunk után kapta, ahol megnéztünk a Monserrate Palotát is. Leírhatatlanul szép volt. Bármikor visszamennék :rolleyes: (egy külön lisaboni topikban leírtam részletesen ;) ) Egyébként a fák is Sintráról vannak :p
Csak egy képet rakok fel a leggyönyörűbb fáról amit valaha láttam :wideyed:

29255756952_4d10ef7057_c.jpg20160824_115236 by Norbert Tóth, on Flickr

Az akvárium egyébként leginkább növénytárolóként üzemel a kb 1 év múlva esedékes költözésig. Stemet nem szerettem volna mert nincs kedvem nagyon a növény nyíráshoz de hátra muszáj lesz valami pirosat ültetnem :) Új növényt is alig vettem. Egyedül parvulára, riccardiára és calaglossara (aminek a helyét még keresem:whistle:) ruháztam be. A dragon is maradt bár már kezdem unni :bored::cool:

A szétszedés/építés két hosszabb délután alatt megvolt. A scape nagyon hasonlít @Molnár Béla csapatának GA-s akváriumára. Nem volt szándékos, bár a 4 akvárium közül az Övék áll legközelebb hozzám. Időközben @keszalvo kolléga is indított egy brutál fás nanót de talán arra kevésbé hasonlít :)

Nyers adatokat most nem írok. Minden ugyan az mint az előző scapeknél volt ;) Viszont a jobb oldali fa kicsit megdőlt. Ezt majd muszáj lesz orvosolnom :facepalm:



Jöjjenek a képek. Kezdjük a szokásos Starwarsos méretbelövős képpel :)

35090417723_65cc2a467b_c.jpgUntitled by Norbert Tóth, on Flickr
 
Utoljára módosított:
..és végül egyből feltöltés után. Mivel akvárium vízzel töltöttem fel, a szűrő is bejáratott és a talaj fele is használt így megkockáztatom, hogy még este visszaengedek mindenkit mivel pót szűrőm nincs ezért nem szeretném egy szűretlen műanyag dobozban tartani a halakat/garnélákat.

35858872836_993201e170_c.jpgUntitled by Norbert Tóth, on Flickr

35858870486_63ab43dc17_c.jpgUntitled by Norbert Tóth, on Flickr

35511865890_41abfb119f_c.jpgUntitled by Norbert Tóth, on Flickr

35090405613_00bd0371e4_c.jpgUntitled by Norbert Tóth, on Flickr

35900397825_a4a451476b_c.jpgUntitled by Norbert Tóth, on Flickr
 
Üdv.
Szépen beállítottad ezeket a fákat. De hogyan rögzítetted? Vannak hasonló fáim egy következő újraberendezéshez,viszont nem tudom hogyan rögzítsem biztonságosan.

Hangulatos erdős-tisztásos akvárium. (y)
 
Üdv.
Szépen beállítottad ezeket a fákat. De hogyan rögzítetted? Vannak hasonló fáim egy következő újraberendezéshez,viszont nem tudom hogyan rögzítsem biztonságosan.

Hangulatos erdős-tisztásos akvárium. (y)

Itt rontottam el én is. Simán belenyomtam a talajba majd feltöltöttem még körülötte. A balos stabilan áll de a jobbos megadta magát. Majd kitámasztom még kővel. Egyébként egy falapra fúrd rá alulról. Ha jól emlékszem Béla is így hozta a dekorokat a múltkori építős eseményre. Esetleg nézd vissza facebookon ;)
 
Szép lett!

Béla úgy emlékszem kőhöz kötözte a fákat, és úgy állítottuk be a talajba. De lehet csal a memóriám. :)

Dragon nálad nem algásodott? Nálam algamágnes. :( Talán a világosabb színe miatt.
 
Szép lett!

Béla úgy emlékszem kőhöz kötözte a fákat, és úgy állítottuk be a talajba. De lehet csal a memóriám. :)

Dragon nálad nem algásodott? Nálam algamágnes. :( Talán a világosabb színe miatt.

Lehet, hogy így volt. Nekem csak valami kép rémlik amin már előre el voltak készítve a fák és ott mintha fúrva lettek volna. De lehet csak képzelődöm :oops::)

Sajnos az algával én is küzdök néha. Fotó előtt törődök majd vele jobban. Kis carbo meg fogkefe segíteni szokott :)
 
Amellett, hogy rettenetesen tetszenek a fáid, mindig megpróbálom magam elé képzelni a lisszaboni repülőtéri biztonsági ellenőr arckifejezését, amikor átvilágította a kézipoggyászotokat.:)

Pont sztrájk volt a reptéren így iszonyat fennforgás volt mindenhol. Kb másfél órát álltunk a sorban mire a kapuhoz értünk a gépen meg még másik kettőt. Szerencsére a fák a bőröndben maradtak (ami elveszett útközben és csak 5 nap múlva lett meg). A kézipoggyászban csak kövek voltak amiket sajnos ki is szedettek velem :( pedig szépek lettek volna :grumpy: Szóval dekort csak bőröndben szabad feladni! :)

Ami izgibb lehetett az a takarítónő feje a 4 csillagos szállodában ahogy a fákat és a köveket pakolgatja takarítás közben :ROFLMAO::)
 
Megpróbáltam összehozni pár fotót a legszebb garnéláimról de sajnos erre szinte teljesen alkalmatlan az almás készülék. Ezt a pár képet találtam csak érdemesnek arra, hogy feltöltsem őket:

36269380301_885da30d9e_b.jpgUntitled by Norbert Tóth, on Flickr

36238135402_0f2183fa62_b.jpgUntitled by Norbert Tóth, on Flickr

36009674410_c45b262665_b.jpgUntitled by Norbert Tóth, on Flickr

36269440481_8c086f5ec1_b.jpgUntitled by Norbert Tóth, on Flickr

36406098125_9847e98a33_b.jpgUntitled by Norbert Tóth, on Flickr
 
A nyár nálam is megtette a hatását. Alga hegyek mindenhol de a harcot felvettem velük :mask::mask:

36885168891_97ba2a5f3e_b.jpgUntitled by Norbert Tóth, on Flickr

Itt most ne az alga hegyet nézd. Pontosabban azt kell nézni mivel egy másik naplóban volt már szó a Caloglossaról. Ez egy vörös algaféle amit mint egy vörös mohát tudsz használni. Változatos színekben létezik a barnától a vörösig. Ahogy a képen is látszik bal oldalt egész barnás viszont jobb oldalon takarítás közben előkerült egy élénk színű darabka is.

36629095230_9923dea845_b.jpgUntitled by Norbert Tóth, on Flickr
 
Back
Oldal tetejére