• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Myra

Selfedestroyer

VIP kertész
Sziasztok!

Erőt vettem magamon és újraindítottam a kis nanot. A Myra név és az ihlet a Myrafelleból jött és az ottani gyökér erdőkből. A technika a régi egy valamit leszámítva. Nincs CO2 az akváriumban mivel az a másik projekthez kell majd. Nem tudom, hogy mennyire tudok majd szép növényeket nevelni lowtechben. Lehet az lesz a vége, hogy vadászok egy szettet valahonnan :) Ami viszont nagy változás, hogy elkezdted RO vizet használni. Viszlát soproni kopogós csapvíz :)
A növények nagyon rossz kondiban voltak már az előző akváriumban. Így amit átmenekítettem az még csak most kezd éledezni.

Nyers adatok:
32 liter 45x24x30
EHEIM 2213
Chihiros A45

Csináltam pár insta videót ami feltöltöttem a youtubra is. A minőségért előre is elnézést, nem egy TheCineScaper :) Telón nézve nem ennyire borzalmas a dolog :D



29849186297_30456a76dc_c.jpgMyra. My new planted tank by Norbert Tóth, on Flickr


Végül bedobok egy képet a másik projektről is. Még áznak a fák így legalább 2-3 hét míg ezt is elindítom.

44785855381_694334698c_c.jpgUntitled by Norbert Tóth, on Flickr
 
Sziasztok!

Erőt vettem magamon és újraindítottam a kis nanot. A Myra név és az ihlet a Myrafelleból jött és az ottani gyökér erdőkből. A technika a régi egy valamit leszámítva. Nincs CO2 az akváriumban mivel az a másik projekthez kell majd. Nem tudom, hogy mennyire tudok majd szép növényeket nevelni lowtechben. Lehet az lesz a vége, hogy vadászok egy szettet valahonnan :) Ami viszont nagy változás, hogy elkezdted RO vizet használni. Viszlát soproni kopogós csapvíz :)
A növények nagyon rossz kondiban voltak már az előző akváriumban. Így amit átmenekítettem az még csak most kezd éledezni.

Nyers adatok:
32 liter 45x24x30
EHEIM 2213
Chihiros A45

Csináltam pár insta videót ami feltöltöttem a youtubra is. A minőségért előre is elnézést, nem egy TheCineScaper :) Telón nézve nem ennyire borzalmas a dolog :D



View attachment 63701Myra. My new planted tank by Norbert Tóth, on Flickr


Végül bedobok egy képet a másik projektről is. Még áznak a fák így legalább 2-3 hét míg ezt is elindítom.

View attachment 63702Untitled by Norbert Tóth, on Flickr
ahhoz képest hogy 37mp alatt berendezted és még takarítottál is ennyi idő alatt nem lett rossz ;)
 
Sziasztok!

Ez a lowtech dolog aztán megtanítja, hogy hogyan legyünk türelmesek :D Kis fonal jelent meg a riccardian meg megnyírtam a parvulát és kb ennyi [emoji23]

View attachment 64216Untitled by Norbert Tóth, on Flickr
Rá lehet szokni a dologra... Heti egy vizcsere, kéthavi nagyobb takarítás. Közben meg van idő leülni és nézni a hightech akvakertész ollócsattogtatás helyett. [emoji6]
 
Köszi a választ!

Szerinted bejáratott akvánál egyből mehet is vissza ragasztás után a vízbe? Gondolom nem enged ki méreganyagot száradás után?!

Valamelyik GA-s élő építésnél beszélgettek erről @Pendulum -mal és Ők azt mondták, hogy a cyanoacrylate ami a pillanatragasztókban van nem egyenlő a ciánnal ami kiirtotta a Tisza élővilágának nagyrészét.
Nyugodtan mehet a vízbe. Száradás után semmilyen problémát nem okoz. Sőt volt aki működő akváriumon belül ragasztott és ott se volt gond ;)
 
Király lesz ez az akvád is Norbi, ahogy az előzőek is. A Microsorum igen jól mutat benne, de még egy kicsit lehet tennék ide-oda. Ha kell tudok még adni. De igazából bármiből tudsz vinni amit itt láttál. :) Egyébként a co2-t simán el lehet ám osztani két irányba ;)
 
Király lesz ez az akvád is Norbi, ahogy az előzőek is. A Microsorum igen jól mutat benne, de még egy kicsit lehet tennék ide-oda. Ha kell tudok még adni. De igazából bármiből tudsz vinni amit itt láttál. :) Egyébként a co2-t simán el lehet ám osztani két irányba ;)

Köszönöm :) Van benne sok csak még megbújnak a fa mögött :) Ha indul a másik akva akkor lehet elfogadok majd pár szállal a stemek közül :)
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére