• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Estimative Index alapú tápozás (Green Aqua Macro és Micro)

Köszi, megpróbálom beszerezni a KNO3-at. Viszont némi kérdőjel van a fejem felett: ez a 10:1 arány... A GA magyar papírja szerint (ami a PO4 tesztben van) azt írja az ideális érték 0.1ppm (0.4-ig jó). Na most ha van egy 20-as NO3 szintem, akkor a 10:1 alapján 2.0ppm PO4-em kellene legyen??
Az arány 10:1-15:1 között rendben van. Nekem 30-as nitrát mellett 1.8-as foszfát volt a legutóbbi méréskor.
 
Hmm Az 1.8-as foszfát elvileg nem nagyon rossz érték? A teszt színskálájánka legszélén helyezkedik el. Nem 0.1 az ideális?
 
Sziasztok!

Szeretnék tőletek tanácsot kérni. Green Aqua Micro-Macro-val tápozok. A piros színek nem igazán jönnek a növényeken. Hogyan tudnám ezt egy orvosolni? Plusz vas adagolás segíthet?

Köszönöm
 
Sziasztok!

Szeretnék tőletek tanácsot kérni. Green Aqua Micro-Macro-val tápozok. A piros színek nem igazán jönnek a növényeken. Hogyan tudnám ezt egy orvosolni? Plusz vas adagolás segíthet?

Köszönöm

Szia!
Én ugyanígy voltam. Minden szépen nőtt, alga mentesen. De a piros színek nem jöttek.
Nem ezért hanem mert kifogyóban voltam tápból és nem értem rá annyira az akvára egy jó hónapig, 1/3 táppal ment csak, minden más maradt. Hra még sosem volt ilyen piros. Most hogy utánrendeltem tápot, most is maradz az 1/3 - 1/2 táp az előírthoz képest. Egy picit több micro megy mint macro. De színek maradtak. Olyan 20-30% al lasabban nőnek így a stemek. CO2 minden maradt a full dózisban. De hiánytünet egyelőre nincs.
Próbálj rá.
 
Sziasztok!
Most jelenleg TF tápokat használok és szertnék GA ra váltani! Mivel Ro vizet használok visszasózva már GH7, KH3 , magasnyomású co2 is van 0,8w/l fénnyel így gondoltam most jobban működne a GA táp. Régen kevés fénnyel full lowtech volt akkor a TF jobbnak bizonyult. A kérdésem hogyan váltsak tápot, hogy kevesebb gáz legyen? Vagy csak egyszerűen egyik napról a másikra?
 
Sziasztok!
Most jelenleg TF tápokat használok és szertnék GA ra váltani! Mivel Ro vizet használok visszasózva már GH7, KH3 , magasnyomású co2 is van 0,8w/l fénnyel így gondoltam most jobban működne a GA táp. Régen kevés fénnyel full lowtech volt akkor a TF jobbnak bizonyult. A kérdésem hogyan váltsak tápot, hogy kevesebb gáz legyen? Vagy csak egyszerűen egyik napról a másikra?
A kérdés sokkal bonyolultabb egy egy mondatos válasznál.

A talaj beszívja a táp egy részét és onnan adagolja ami nem baj amíg ugyanaz a táp. De amikor váltasz akkor rossz kombó alakulhat ki.

Azon kívül, hogy 100%-os vízcsere kellene a teljes talajcsere is kellhet.

A növényeknek se fog jól esni, de az a kisebb gond.
 
A kérdés sokkal bonyolultabb egy egy mondatos válasznál.

A talaj beszívja a táp egy részét és onnan adagolja ami nem baj amíg ugyanaz a táp. De amikor váltasz akkor rossz kombó alakulhat ki.

Azon kívül, hogy 100%-os vízcsere kellene a teljes talajcsere is kellhet.

A növényeknek se fog jól esni, de az a kisebb gond.
Akkor marad a Tf nem kell a bonyodalom! Köszi.
 
A kérdés sokkal bonyolultabb egy egy mondatos válasznál.

A talaj beszívja a táp egy részét és onnan adagolja ami nem baj amíg ugyanaz a táp. De amikor váltasz akkor rossz kombó alakulhat ki.

Azon kívül, hogy 100%-os vízcsere kellene a teljes talajcsere is kellhet.

A növényeknek se fog jól esni, de az a kisebb gond.

Ennyire azért nem kell túlmisztifikálni a dolgot. :)
Nagyobb vízcsere és mehet a másik táp.
 
Szerintem sem kell tul gondolni ezt.
De komolyan igen! :D ;)
Köv. vízcserénél már ez megy a gyári ajánlás szerint aztán mérek , hogy mennyi az annyi meg hogyan tetszik a növényeknek!
 

Attachments

  • IMG_20210105_184424.jpg
    IMG_20210105_184424.jpg
    159.3 KB · Megtekintések: 10
Utoljára módosított:
Mindenképp csak el ne feletsem!:unsure::);):cool:
Tapasztalatbol mondom hogy en siman valtottam mar ADArol, Seachemre, onnan Ga ra majd vissza Seachemre minden gond nelkul. Illetve egyetlen gondom csak a Seachemmel volt mert ott eleg nehez beloni a NPK aranyokat. De mivel GA es TF tap is elore kevert ott nem lesz ilyen gondod.
 
Tapasztalatbol mondom hogy en siman valtottam mar ADArol, Seachemre, onnan Ga ra majd vissza Seachemre minden gond nelkul. Illetve egyetlen gondom csak a Seachemmel volt mert ott eleg nehez beloni a NPK aranyokat. De mivel GA es TF tap is elore kevert ott nem lesz ilyen gondod.
Köszönöm nagyon hasznos, jó tudni! :)
 
Back
Oldal tetejére