• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Estimative Index alapú tápozás (Green Aqua Macro és Micro)

( és jobban is működne tőle az akvárium)
Igazából most sem látok hiánytüneteket a növényeknél. Elég sok anubiasom van, amik ugye a vízből veszik fel a tápanyagot, és ők elég rendesen ontják magukból a buborékot, fonnyadozó leveleket sem látok. CO2 beoldással voltak gondjaim, mert kevés volt az átfolyás a reaktorban, de azt sikerült megoldani .TDS-em meg nagyjából stagnál egész héten, vagyis kb annyit tápozhatom, amennyit a növények fel is használnak (persze innentől ez nem EI :) ). Annyit majd azért csinálok a következő vízcserénél, hogy kevésbé sózok vissza. Úgy emlékszem, hogy korábban 3-as GH-t írtál, és akkor megnézem mit mutat a kálium.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!
Green Aqua micro-macro tápozásban kérném a tapasztaltabbak véleményét.
1 hónapos elmúlt az akvárium, már ráálltam a heti vízcserére, ezen a héten még nem volt.
5órát világítok 150w HQI-vel 162 liter fölött. A növények bubiznak, agresszív El-szerint várható növekedésem még sincs. A montecarlo is alig-alig nő, amit nem értettem. Algám nincs, kivéve zöld cérna alga, a lilly előtt és a skimmer eløtt szépen terjeszkedik a flowban plisz a montecarlon és a mohán is megtapadt. Ezért rámértem a foszfátra ami élőben is olyan színű mint a képen, a fura hogy kicsit zöldes, nem igazán kékes. 0,7-re saccoltam.
Továbbmentem és a vasra is rámértem, ez szinte kimutathatatlan a vízben. A kezdetek óta napi 10ml microt és 10ml macrot adagolok. Microbol arra számítottam hogy ez sok is lesz előbb utóbb, macrobol pedig kevés. Most pont fordítva van :D vasat tudok pótolni, de nem értem az egésznek a logikáját. Lassan arra számítottam hogy visszaállhatok a gyári ajánlásra, 6-6ml-re. Annyira nem olcsó, és eddig csak locsolom bele de valami arány nem klappol mert ez látszik a növényeken. Jól vannak, de mégse. Plusz ez a fránya cérnaalga. Esetleg valahol találok tápozásról nagyon konkrét leírásokat ami alapján megfejthetem a helyzetet?
 
Sziasztok!
Green Aqua micro-macro tápozásban kérném a tapasztaltabbak véleményét.
1 hónapos elmúlt az akvárium, már ráálltam a heti vízcserére, ezen a héten még nem volt.
5órát világítok 150w HQI-vel 162 liter fölött. A növények bubiznak, agresszív El-szerint várható növekedésem még sincs. A montecarlo is alig-alig nő, amit nem értettem. Algám nincs, kivéve zöld cérna alga, a lilly előtt és a skimmer eløtt szépen terjeszkedik a flowban plisz a montecarlon és a mohán is megtapadt. Ezért rámértem a foszfátra ami élőben is olyan színű mint a képen, a fura hogy kicsit zöldes, nem igazán kékes. 0,7-re saccoltam.
Továbbmentem és a vasra is rámértem, ez szinte kimutathatatlan a vízben. A kezdetek óta napi 10ml microt és 10ml macrot adagolok. Microbol arra számítottam hogy ez sok is lesz előbb utóbb, macrobol pedig kevés. Most pont fordítva van :D vasat tudok pótolni, de nem értem az egésznek a logikáját. Lassan arra számítottam hogy visszaállhatok a gyári ajánlásra, 6-6ml-re. Annyira nem olcsó, és eddig csak locsolom bele de valami arány nem klappol mert ez látszik a növényeken. Jól vannak, de mégse. Plusz ez a fránya cérnaalga. Esetleg valahol találok tápozásról nagyon konkrét leírásokat ami alapján megfejthetem a helyzetet?
A foszfat teszt valszeg lejart, ha abbol a keszletbol valo...
 
Sziasztok!
Green Aqua micro-macro tápozásban kérném a tapasztaltabbak véleményét.
1 hónapos elmúlt az akvárium, már ráálltam a heti vízcserére, ezen a héten még nem volt.
5órát világítok 150w HQI-vel 162 liter fölött. A növények bubiznak, agresszív El-szerint várható növekedésem még sincs. A montecarlo is alig-alig nő, amit nem értettem. Algám nincs, kivéve zöld cérna alga, a lilly előtt és a skimmer eløtt szépen terjeszkedik a flowban plisz a montecarlon és a mohán is megtapadt. Ezért rámértem a foszfátra ami élőben is olyan színű mint a képen, a fura hogy kicsit zöldes, nem igazán kékes. 0,7-re saccoltam.
Továbbmentem és a vasra is rámértem, ez szinte kimutathatatlan a vízben. A kezdetek óta napi 10ml microt és 10ml macrot adagolok. Microbol arra számítottam hogy ez sok is lesz előbb utóbb, macrobol pedig kevés. Most pont fordítva van :D vasat tudok pótolni, de nem értem az egésznek a logikáját. Lassan arra számítottam hogy visszaállhatok a gyári ajánlásra, 6-6ml-re. Annyira nem olcsó, és eddig csak locsolom bele de valami arány nem klappol mert ez látszik a növényeken. Jól vannak, de mégse. Plusz ez a fránya cérnaalga. Esetleg valahol találok tápozásról nagyon konkrét leírásokat ami alapján megfejthetem a helyzetet?
A foszfat teszt valszeg lejart, ha abbol a keszletbol valo...
 
Sziasztok!
Green Aqua micro-macro tápozásban kérném a tapasztaltabbak véleményét.
1 hónapos elmúlt az akvárium, már ráálltam a heti vízcserére, ezen a héten még nem volt.
5órát világítok 150w HQI-vel 162 liter fölött. A növények bubiznak, agresszív El-szerint várható növekedésem még sincs. A montecarlo is alig-alig nő, amit nem értettem. Algám nincs, kivéve zöld cérna alga, a lilly előtt és a skimmer eløtt szépen terjeszkedik a flowban plisz a montecarlon és a mohán is megtapadt. Ezért rámértem a foszfátra ami élőben is olyan színű mint a képen, a fura hogy kicsit zöldes, nem igazán kékes. 0,7-re saccoltam.
Továbbmentem és a vasra is rámértem, ez szinte kimutathatatlan a vízben. A kezdetek óta napi 10ml microt és 10ml macrot adagolok. Microbol arra számítottam hogy ez sok is lesz előbb utóbb, macrobol pedig kevés. Most pont fordítva van :D vasat tudok pótolni, de nem értem az egésznek a logikáját. Lassan arra számítottam hogy visszaállhatok a gyári ajánlásra, 6-6ml-re. Annyira nem olcsó, és eddig csak locsolom bele de valami arány nem klappol mert ez látszik a növényeken. Jól vannak, de mégse. Plusz ez a fránya cérnaalga. Esetleg valahol találok tápozásról nagyon konkrét leírásokat ami alapján megfejthetem a helyzetet?
Csavard fel a fenyt, es lehet a CO is keves. A novenyek a ezektol nonek igazan, ha van megfelelo tapozas.
 
A foszfat teszt valszeg lejart, ha abbol a keszletbol valo...
2 hete vettem a green aquaban, szóval én sem értem miért ilyen zöldes. Pedig az üvegcséket mérés után mindig elöblítem, aztán mérés előtt is megmerítem az akváriumban.
Nigro blogja szerint ahol gallonban számolta a fényt, kb 6óra 20perc kéne legyen a végleges világítási idő. Csak akkor meg jött az alga. De megpróbálom, azóta sok minden változott, pl beállt a szűrő.
 
Sziasztok!
Green Aqua micro-macro tápozásban kérném a tapasztaltabbak véleményét.
1 hónapos elmúlt az akvárium, már ráálltam a heti vízcserére, ezen a héten még nem volt.
5órát világítok 150w HQI-vel 162 liter fölött. A növények bubiznak, agresszív El-szerint várható növekedésem még sincs. A montecarlo is alig-alig nő, amit nem értettem. Algám nincs, kivéve zöld cérna alga, a lilly előtt és a skimmer eløtt szépen terjeszkedik a flowban plisz a montecarlon és a mohán is megtapadt. Ezért rámértem a foszfátra ami élőben is olyan színű mint a képen, a fura hogy kicsit zöldes, nem igazán kékes. 0,7-re saccoltam.
Továbbmentem és a vasra is rámértem, ez szinte kimutathatatlan a vízben. A kezdetek óta napi 10ml microt és 10ml macrot adagolok. Microbol arra számítottam hogy ez sok is lesz előbb utóbb, macrobol pedig kevés. Most pont fordítva van :D vasat tudok pótolni, de nem értem az egésznek a logikáját. Lassan arra számítottam hogy visszaállhatok a gyári ajánlásra, 6-6ml-re. Annyira nem olcsó, és eddig csak locsolom bele de valami arány nem klappol mert ez látszik a növényeken. Jól vannak, de mégse. Plusz ez a fránya cérnaalga. Esetleg valahol találok tápozásról nagyon konkrét leírásokat ami alapján megfejthetem a helyzetet?

Én ehhez egyetlen dolgot tennék hozzá: ha EI-t választottál, akkor ne mérjél semmit! Menj a gyártói ajánlással, és adagold következetesen minden nap. Nálam ugyan van most egy akvárium, ami a világ vas-ionját képes elnyelni pár nap alatt (nem amazónia talaj), de ettől még nem adagolok többet. 24 óra alatt nem fogy el a vízoszlopból, főleg, ha a fény elején/előtt adod, akkor a növények hozzáférnek és ennyi a lényeg.

(Annak megfejtésére, hogy tényleg nincs-e vas, elsőkörben egy kontrollmérést javaslok egy másik (friss) teszttel.)
 
2 hete vettem a green aquaban, szóval én sem értem miért ilyen zöldes. Pedig az üvegcséket mérés után mindig elöblítem, aztán mérés előtt is megmerítem az akváriumban.
Nigro blogja szerint ahol gallonban számolta a fényt, kb 6óra 20perc kéne legyen a végleges világítási idő. Csak akkor meg jött az alga. De megpróbálom, azóta sok minden változott, pl beállt a szűrő.

Az a szűrő sehova sem állt be, de ez most nem is számít :) A nálad lévő HQI milyen? Szerintem(!) az átlagos/random HQI nem a legjobb a növényeknek, kivéve, ha ADA. (Tudod: spektrum, kék-vörös, stb...). Lehet, hogy feljebb kellene emelned a lámpát, és hosszabb ideig világítani.
 
Az a szűrő sehova sem állt be, de ez most nem is számít :) A nálad lévő HQI milyen? Szerintem(!) az átlagos/random HQI nem a legjobb a növényeknek, kivéve, ha ADA. (Tudod: spektrum, kék-vörös, stb...). Lehet, hogy feljebb kellene emelned a lámpát, és hosszabb ideig világítani.
Az a general electric izzó van benne amit a GA is árusított 9900ft-ért , szóval elvileg jó. Harminc valahány centire van az aki felett, de jó ötlet feljebb tenni. Először megpróbálok gyári ajánlású tápmennyiségre átállni, úgy hogy emelem a világítási időt. Amikor tudom akkor lámpakapcsolás előtt adom a tápot. Köszi nektek, most kirajzolódott egy irány hogy merre.
Egyébként a fényerőm eléggé mélyvíz, azt olvastam hogy nem szoktak 7óránál többet pirítani 150W-tal. Csodálkozom is hogy eddig elkerült az alga, alapvetően egyébként elégedett is vagyok, a stau is összeszedte magát. Csak valahogy nagyon lassú az egész ahhoz képest amikről hallani, meg ez az egyfajta alga ami zavar.
 
Az a general electric izzó van benne amit a GA is árusított 9900ft-ért , szóval elvileg jó. Harminc valahány centire van az aki felett, de jó ötlet feljebb tenni. Először megpróbálok gyári ajánlású tápmennyiségre átállni, úgy hogy emelem a világítási időt. Amikor tudom akkor lámpakapcsolás előtt adom a tápot. Köszi nektek, most kirajzolódott egy irány hogy merre.
Egyébként a fényerőm eléggé mélyvíz, azt olvastam hogy nem szoktak 7óránál többet pirítani 150W-tal. Csodálkozom is hogy eddig elkerült az alga, alapvetően egyébként elégedett is vagyok, a stau is összeszedte magát. Csak valahogy nagyon lassú az egész ahhoz képest amikről hallani, meg ez az egyfajta alga ami zavar.

Mennyi idős a lámpa/izzó? Ezeket az izzókat anno 1 évente cserélni kellett.
7-8 óra menjen. A 150 watt sokkal kevesebbnek érződik, mint 4*39W fénycső. Szal ne csak a watt számokat nézd
 
Mennyi idős a lámpa/izzó? Ezeket az izzókat anno 1 évente cserélni kellett.
7-8 óra menjen. A 150 watt sokkal kevesebbnek érződik, mint 4*39W fénycső. Szal ne csak a watt számokat nézd
6 hónapos, szóval még lehet egy fél év benne, de igen, azt többször olvastam tőletek hogy évente cserés.
Majd szeretnék valami átlagosabb világításra váltani aminek a fogyasztása is jobb, csak most nincs rá keret.
Lehet hogy fabrikálok valamit ledből, de az is lehet hogy nem töltöm vele az időt hanem majd veszek valamit. Max 45-50k forintig mi az ami szerinted most a legjobb, vagy van egyáltalán ami szóba jöhet ledes irányban? Odyssea szürke változatai? Esetleg maradjak fénycsőnél? Azt tudom, hogy látványban milyen erôsségei és gyengéi vannak a két iránynak.
 
Ezen az akvakertesz.hu linken tanácsot kértem a GA tápozással kapcsolatosan.
Nem tudom, hogy érdemes-e ilyet beszereznem egy low tech akváriumhoz, ezért, megkérném azokat, akik ilyet használnak6használtak, osszák meg ezirányú tapasztalatukat/javaslatukat.

Köszönöm.
 
Ezen az akvakertesz.hu linken tanácsot kértem a GA tápozással kapcsolatosan.
Nem tudom, hogy érdemes-e ilyet beszereznem egy low tech akváriumhoz, ezért, megkérném azokat, akik ilyet használnak6használtak, osszák meg ezirányú tapasztalatukat/javaslatukat.

Köszönöm.

Pontosan mire gondolsz? Mit szeretnél beszerezni?
 
Helló,
a Macro és Micro tápokra szeretnék áttállni, de lenne ezzel kapcsolatosan néhány kérdésem.
A fenti linken részletesen leírtam, hogy milyen problémákkal szembesültem, mivel részletes a leírás, úgy gondolom, nem igazán érdemes ide bemásolni (meg talán nem is szabad).

Ezért, ha lennétek szívesek ide kattintva elolvasni amit írtam. Válaszolni itt is vagy ott is lehet.
Köszönöm.
 
Lehet arról valamit tudni, hogy amikor pár éve frissültek a GA tápok mi változott az összetevőkben? Azért lenne aktuális, mert most fogy el egy régebbi adagom és anno sem találtam róla semmi infót.
 
Lehet arról valamit tudni, hogy amikor pár éve frissültek a GA tápok mi változott az összetevőkben? Azért lenne aktuális, mert most fogy el egy régebbi adagom és anno sem találtam róla semmi infót.

Finomhangoltuk az összetevőket azt aktív talajok térhódítása miatt. Picit több foszfát stb.
 
Finomhangoltuk az összetevőket azt aktív talajok térhódítása miatt. Picit több foszfát stb.
Köszönöm a választ!
Akkor ha jól értem ez inkább a frissen indult akváriumokra fókuszált (kezdeti algásodás megfékezése, stb.) és a régebbi akikra, ahol kimerült már a talaj nincs különösebb hatással!?
 
Back
Oldal tetejére