• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Elatine hydropiper

Elatine hydropiper 2014-03-10

dexkill

Szakértő
Szakértő
Elfelejtettem megkérdezni, hogy a frankót akarod vagy csak játéknak? :)

Elég pici a növény 10 doboz beültetve alig látszik, de legalább gyorsan elterjed.
Jogos. Az a baj, hogy két dolgot csinálok piszok nehezen: a ültetést és a nyírást :D Még jó, hogy ezek nélkül is lehet sikeresen növényezni..

Kicsit OFFolok - elnézést érte -, mit ajánlanál high light akváriumba Elatine helyett? Glosso? Parvula?

viktorlantos

Alapító
Admin
Jogos. Az a baj, hogy két dolgot csinálok piszok nehezen: a ültetést és a nyírást :D Még jó, hogy ezek nélkül is lehet sikeresen növényezni..

Kicsit OFFolok - elnézést érte -, mit ajánlanál high light akváriumba Elatine helyett? Glosso? Parvula?
Glosso nagylevelű. Szerintem sok esetben még egy 120cm széles akváriumba is túl nagy. Talán egy 180cm arányos lehetne neki.
Nekem a fű az örök kedvenc.
Ha szereted a kihívásokat akkor a Hemianthus Cuba. Rendesen CO2 éhes, hőmérséklet háklis és nyírni is kell ha nem akarod hogy 1-2 hónap alatt felszakadjon :)
Elatine és UG olyan megy is meg nem is. Elatine talán 70-30% a siker kudarc. UG 50-50? Persze minden növények megvan a titka. UG szerintem csak egyedül jó amikor csak rá figyelsz.
Szeretjuk a Marsilea Crenatat. Egész apró.
Echinodorus Tenellus bár ez megint a 120-180cm akváriumok lakója
L. Brasiliensis szintén nagy akvárium talajtakarója.

dexkill

Szakértő
Szakértő
Glosso nagylevelű. Szerintem sok esetben még egy 120cm széles akváriumba is túl nagy. Talán egy 180cm arányos lehetne neki.
Nekem a fű az örök kedvenc.
Ha szereted a kihívásokat akkor a Hemianthus Cuba. Rendesen CO2 éhes, hőmérséklet háklis és nyírni is kell ha nem akarod hogy 1-2 hónap alatt felszakadjon :)
Elatine és UG olyan megy is meg nem is. Elatine talán 70-30% a siker kudarc. UG 50-50? Persze minden növények megvan a titka. UG szerintem csak egyedül jó amikor csak rá figyelsz.
Szeretjuk a Marsilea Crenatat. Egész apró.
Echinodorus Tenellus bár ez megint a 120-180cm akváriumok lakója
L. Brasiliensis szintén nagy akvárium talajtakarója.
Többet kell olvasnom a fórumot... Nagyon köszi! Elatine-t elteszem legközelebbre.

Kovács Zsolt

Főkertész
Sziasztok.. ezt a nővényt hogyan érdemes nyírni??? Mert én eddig még nem mertem.:confused:..gondoltam most már meg kéne 2 hónap után..

Etele

Legenda
Erre én is kíváncsi lennék.

Plusz szerintetek mit érdemes közé ültetni hogy ne legyen annyira homogén és természetesebb hatást keltsen? Nem lenne baj ha a nyírásigénye ugyan az lenne. :D

Etele

Legenda
Szia Etele!

Bár talán egyszer nyírtam (A.ttila) az elatinét, a parvula mini jól mutatott vele.

AmegA
Parvula minit nálam legalábbis baromi gyakran kellett nyírni, elatine-t meg elvileg nem kell, vagy csak nagyon ritkán... ezért én első körben a parvulát ki is zártam, de azért agyalok rajta még. :)

Egyébként minél többet agyalok, egyre inkább meggyőzöm magam, hogy ne kísérletezzek, maradjak a parvula mini + marsilea hirsuta kombónál. :D

Utoljára módosított:

Pecás

Legenda
UG-vel foltokban érdekes dolog jöhet ki belőle, de ha erre szavazol, akkor gyöngykavicsot tegyél alá, mint a GA-ban, hogy elég nehéz legyen az aljzat. Mások a színek, a megjelenése is, izgalmas gondolat(y)
Elsőre nekem is a parvula jutott eszembe. Talán inkább mögé ültetném "lépcsőfoknak" és engedném közé partizánkodni, terjedni. Természetesen nem egyenes választóvonallal.
Ha marsilea hirsuta-t ültetsz mögé,, a kis kerek előörs leveleivel meg közé engeded, az is szép lehet, hasonló formák, némileg eltérő magassággal...
Jó kis fejtörő;)

Etele

Legenda
Mennyire bírná táptalaj nélküli Malayában CO2 nélkül, olyan 50 lumen/literben szerintetek?
High-techben van, de lehet raknék garnisba is.

Oldal tetejére