• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Elatine hydropiper

Elatine hydropiper 2014-03-10

Én rendeltem ilyet de még nem jött meg...
Gyepet akarok növeszteni de még kezdő vagyok...szerintetek sikerül?
csak az a 3500Ft-os co2 lessz,75w/L,tropica növénytáptalaj,és növénytápsó.
 
Én rendeltem ilyet de még nem jött meg...
Gyepet akarok növeszteni de még kezdő vagyok...szerintetek sikerül?
csak az a 3500Ft-os co2 lessz,75w/L,tropica növénytáptalaj,és növénytápsó.

75w/l mellett szerintem piros virágokat fog hozni az Elatine-d :D
 
Én rendeltem ilyet de még nem jött meg...
Gyepet akarok növeszteni de még kezdő vagyok...szerintetek sikerül?
csak az a 3500Ft-os co2 lessz,75w/L,tropica növénytáptalaj,és növénytápsó.

De, hogy válaszoljak a kérdésre is. Gondlom 0,75W/l-re gondoltál. Ennyi fény mellett sikerülhet az Elatine bár egyesek szerint elég kényes növény. (Szerintem nem.) Csak figyelni kell arra, hova és hogyan ülteted. Nálam sima steril homokos aljzatban benőtte a neki szánt helyet és egy levél sem olvadt el közben.
 
Hát a szűrés egyenlőre trutyi ami remélem nem hátráltatja
De nagy hely lesz neki csak kb 3 fa meg egy kis kő lesz ahol nem az lesz!Szóval nagyon dominálni fok :D
A talaj manado
 
Nagy bajban vagyok!
az 5 db GA-sból már a fele sincs meg!
elbarnult,semmi zöld nincs rajta vagy amin vagy az is így fogja lassan végezni...
ebből akartam volna csinálni gyepet :cry:
van bent 2 bükkfa abból jön bőven fehér "genny" de akkor azt ma kiveszem,kicsi algaölőt néha csepegtetek a vízbe,belső 300-as szűrőm van
Mi lehet a baj? :(
 
Nagy bajban vagyok!
az 5 db GA-sból már a fele sincs meg!
elbarnult,semmi zöld nincs rajta vagy amin vagy az is így fogja lassan végezni...
ebből akartam volna csinálni gyepet :cry:
van bent 2 bükkfa abból jön bőven fehér "genny" de akkor azt ma kiveszem,kicsi algaölőt néha csepegtetek a vízbe,belső 300-as szűrőm van
Mi lehet a baj? :(

Heló! Szerintem nem a bükkfával van a baj. Hanem valószínűleg a CO2 hiánnyal... Hasonló paraméterekkel nekem is kipusztult az elatine (genny nélkül). Esetleg az lehet még gond, ha túl nagy víz-áramlásban van.
 
Nagy bajban vagyok!
az 5 db GA-sból már a fele sincs meg!
elbarnult,semmi zöld nincs rajta vagy amin vagy az is így fogja lassan végezni...
ebből akartam volna csinálni gyepet :cry:
van bent 2 bükkfa abból jön bőven fehér "genny" de akkor azt ma kiveszem,kicsi algaölőt néha csepegtetek a vízbe,belső 300-as szűrőm van
Mi lehet a baj? :(

Nálam is volt elatine az aki indításakor 0.8 w/l fény mellett, co2 nélkül. A tápozás és a szűrés is megfelelő.
Ültetés után elég jól elterjedt, fél évig úgy ahogy elvolt, aztán sajnos kikopott. Szerintem is igényli a co2-t.
 
hát pont ott van abban a sávban a szűrő is ahol a növény :(
És egy élesztős co2 megteszi?
 
Nah, most, hogy van co2, gondoltam ismét megpróbálkozok ezzel a cukisággal, hátha sikeresebb lesz a projekt, mint egy évvel ezelőtt.
Rendeltem 3 dobozzal, kb 60x10 cm a terület, amire ültettem. tanulság: 2 doboz bőven elég lett volna. Elég sok időbe telt, mire apró szálakra szedtem, és a zselét lemosogattam róla, de az ültetés meglepően gyorsan ment, pedig most feltöltött akváriumba ültettem.
Minden happy volt, aztán a garnélák nekiálltak kikapálni :facepalm: Szerencséjükre nem túl sokat, különben elveretem volna a :mooning:üket.
És most kíváncsian várom, hogy mi lesz belőle, remélem 1-2 hét alatt megkapaszkodik, és elkezd terjedni. Majd jelentkezem (y)
 
Micsoda? Szálakra szedni??? Pfff én marha 4 dobozzal 2 cm és darabokban olyan 55x15 (vagy valami ilyesmi területre) ültettem,nem csoda hogy kihalt. A patvulát meg a sp. Mini változatát is nagyon kis darabokra kell szedni?
 
Micsoda? Szálakra szedni??? Pfff én marha 4 dobozzal 2 cm és darabokban olyan 55x15 (vagy valami ilyesmi területre) ültettem,nem csoda hogy kihalt. A patvulát meg a sp. Mini változatát is nagyon kis darabokra kell szedni?
igen. minél kisebbre szeded annál jobb lesz az eredmény. Kukkants bele a Barren peaks naplómba 2 hét alatt durrant be a parvulám;)
 
Nekem is volt elatine egy 13L-es kis akiban. Eleinte szépen futott, de aztán befulladt, felszakadt. Ki kellett szednem sajnos.
Érdekes, vajon ezek a CO2 igényes növények hogy élnek meg természetes élőhelyükön?
 
Szerintem ezek az akvárium növények már kitenyésztett változatok, nem hiszem, hogy a természetben a jelenlegi formájukban megélnének. Majd jövőre ültetek néhány szál elatine-t a Balcsiba, aztán meglátjuk :D
 
Ért már el sikereket valaki ezzel a növénnyel JBL Manado talajt használva?

Nálam működött második nekifutásra:
P2182588.JPG
 
Nekem is volt elatine egy 13L-es kis akiban. Eleinte szépen futott, de aztán befulladt, felszakadt. Ki kellett szednem sajnos.
Érdekes, vajon ezek a CO2 igényes növények hogy élnek meg természetes élőhelyükön?

Pontosan mi történt? Bebarnult és elhalt? Szerinted mi lehetett a gond?
 
Szép gyeped lett!(y) Mi volt elsőnek a probléma, tudod már?
Sajnos nem, de gyanakszom az ingadozó keménységre, lágy vízzel cseréltem a manadó meg pár nap alatt felkeményítette az akvárium vizét. Lehet más is közrejátszott, de másodikra simán ment a móka!
 
Back
Oldal tetejére