• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Elatine hydropiper

Elatine hydropiper 2014-03-10

Elfelejtettem megkérdezni, hogy a frankót akarod vagy csak játéknak? :)

Elég pici a növény 10 doboz beültetve alig látszik, de legalább gyorsan elterjed.

Jogos. Az a baj, hogy két dolgot csinálok piszok nehezen: a ültetést és a nyírást :D Még jó, hogy ezek nélkül is lehet sikeresen növényezni..

Kicsit OFFolok - elnézést érte -, mit ajánlanál high light akváriumba Elatine helyett? Glosso? Parvula?
 
Jogos. Az a baj, hogy két dolgot csinálok piszok nehezen: a ültetést és a nyírást :D Még jó, hogy ezek nélkül is lehet sikeresen növényezni..

Kicsit OFFolok - elnézést érte -, mit ajánlanál high light akváriumba Elatine helyett? Glosso? Parvula?

Glosso nagylevelű. Szerintem sok esetben még egy 120cm széles akváriumba is túl nagy. Talán egy 180cm arányos lehetne neki.
Nekem a fű az örök kedvenc.
Ha szereted a kihívásokat akkor a Hemianthus Cuba. Rendesen CO2 éhes, hőmérséklet háklis és nyírni is kell ha nem akarod hogy 1-2 hónap alatt felszakadjon :)
Elatine és UG olyan megy is meg nem is. Elatine talán 70-30% a siker kudarc. UG 50-50? Persze minden növények megvan a titka. UG szerintem csak egyedül jó amikor csak rá figyelsz.
Szeretjuk a Marsilea Crenatat. Egész apró.
Echinodorus Tenellus bár ez megint a 120-180cm akváriumok lakója
L. Brasiliensis szintén nagy akvárium talajtakarója.
 
Glosso nagylevelű. Szerintem sok esetben még egy 120cm széles akváriumba is túl nagy. Talán egy 180cm arányos lehetne neki.
Nekem a fű az örök kedvenc.
Ha szereted a kihívásokat akkor a Hemianthus Cuba. Rendesen CO2 éhes, hőmérséklet háklis és nyírni is kell ha nem akarod hogy 1-2 hónap alatt felszakadjon :)
Elatine és UG olyan megy is meg nem is. Elatine talán 70-30% a siker kudarc. UG 50-50? Persze minden növények megvan a titka. UG szerintem csak egyedül jó amikor csak rá figyelsz.
Szeretjuk a Marsilea Crenatat. Egész apró.
Echinodorus Tenellus bár ez megint a 120-180cm akváriumok lakója
L. Brasiliensis szintén nagy akvárium talajtakarója.

Többet kell olvasnom a fórumot... Nagyon köszi! Elatine-t elteszem legközelebbre.
 
Sziasztok.. ezt a nővényt hogyan érdemes nyírni??? Mert én eddig még nem mertem.:confused:..gondoltam most már meg kéne 2 hónap után..
 
Erre én is kíváncsi lennék.

Plusz szerintetek mit érdemes közé ültetni hogy ne legyen annyira homogén és természetesebb hatást keltsen? Nem lenne baj ha a nyírásigénye ugyan az lenne. :D
 
Szia Etele!



Bár talán egyszer nyírtam (A.ttila) az elatinét, a parvula mini jól mutatott vele.

AmegA

Parvula minit nálam legalábbis baromi gyakran kellett nyírni, elatine-t meg elvileg nem kell, vagy csak nagyon ritkán... ezért én első körben a parvulát ki is zártam, de azért agyalok rajta még. :)

Egyébként minél többet agyalok, egyre inkább meggyőzöm magam, hogy ne kísérletezzek, maradjak a parvula mini + marsilea hirsuta kombónál. :D
 
Utoljára módosított:
UG-vel foltokban érdekes dolog jöhet ki belőle, de ha erre szavazol, akkor gyöngykavicsot tegyél alá, mint a GA-ban, hogy elég nehéz legyen az aljzat. Mások a színek, a megjelenése is, izgalmas gondolat(y)
Elsőre nekem is a parvula jutott eszembe. Talán inkább mögé ültetném "lépcsőfoknak" és engedném közé partizánkodni, terjedni. Természetesen nem egyenes választóvonallal.
Ha marsilea hirsuta-t ültetsz mögé,, a kis kerek előörs leveleivel meg közé engeded, az is szép lehet, hasonló formák, némileg eltérő magassággal...
Jó kis fejtörő;)
 
Mennyire bírná táptalaj nélküli Malayában CO2 nélkül, olyan 50 lumen/literben szerintetek?
High-techben van, de lehet raknék garnisba is.
 
Back
Oldal tetejére