• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Classic Széria

Tehát akkor egy gyárilag hiányosságokkal küzdő szűrő, ami ráadásul 1 éve üzemel simán lehet hogy sűrűbb szétszedést és pucolást igényel. Bár ha a hézagokat nézem az lenne a jó, ha szét sem szedem és a biofilm kitölti a hézagokat. Most viszont így szinte nulla a flow...
A szétszedés és takarítás biztosan nem árt neki, sőt... Úgy tűnik, a tengely és a rotor közé szuruló szennyeződés, a rotor kopásához, a furat átmérőjének növekedéséhez hozzájárulhat. Ha ezeket a mikro szennyeződéseket eltávolítod, akkor az élettartam megnő. A "gyári hiányosságok" egy relatív fogalom. Egyrészt, nem volt módom annyi szivattyút megvizsgálni, amennyi alapján releváns következtetést vonhatnék le. Másrészt nem ismerem a gyári specifikációt, amihez képest kilehetne jelenteni, hogy ez egy általános illesztési méreteltérés, vagy csak az adott termék sikerült így. Amit megmértem, az csak milliomod része volt a gyártott szivattyúknak, és ráadásul nem is a tárgyi gyártó terméke! Csupán arra szerettem volna felhívni a figyelmet, hogy ilyen jellegű eltérés is okozhatja az általatok is említett problémát.
A hézagokat biztos, hogy nem tölti ki semmilyen érdemleges vastagságú biofilm. Ha mégis van közte valami biofilm, akkor annak a vastagsága szerintem ezredekben mérhető. Elhanyagolható. Ráadásul puha, ami csak "keni" az alkatrészeket.
A flow-nak nem sok köze lehet a szivattyú ilyetén hibájához. Ezek szinkronmotorok. Vagy forognak, vagy nem. Olyan, hogy lassabban forog, nincs. Az esetleg lehet, hogy meg-meg akad, de annak nagyon durva kerregő hangja van, az szinte biztos.
 
Sajna ahogy én látom, idővel - normális karbantartás mellett sok, full dzsuva elhanyagolt szűrőnél jóval kevesebb - mindegyik rotor kikopik, elkezd tágolni a furat és hangosodik a szűrő.

Ez van, kopó alkatrész.
 
Nálam szinte biztos hogy ez a jelenség figyelhető meg. Csak mi a sánta rossebtől akad meg?!

Ha már látható ovális kopás van a rotor belső menetén, akkor forgás közben tud annyit kilengeni/elmozdulni a tengelytől hogy a lapátok belecsattannak a rotorház műanyag falába.
De ehhez durván ki kell kopnia.

B verzió: motortartó gumibakocska hiányzik/gatya és a tengely mozog el, nem a rotor.

C verzió: törött tengely.
 
Nem levegősödik?

Biztosan nem, rázásra sem történik semmi.

Ha már látható ovális kopás van a rotor belső menetén, akkor forgás közben tud annyit kilengeni/elmozdulni a tengelytől hogy a lapátok belecsattannak a rotorház műanyag falába.
De ehhez durván ki kell kopnia.
B verzió: motortartó gumibakocska hiányzik/gatya és a tengely mozog el, nem a rotor.
C verzió: törött tengely.

Mivel nem rég szedtem szét és akkor minden jó állapotú volt ezekre kicsi esélyt látok, nekem kicsit olyan mintha egy kis darab biorio valahogy odajutott volna és azt pörgetné a rotor. De nem sokára kiderül...
 
Szetszedtem, latszolag minden rendben es osszerakas utan ujra loki vizet rendesen. Viszont elegge kotyogott a rotor a helyen mikor kiemeltem, letezik hogy a tengely kiugrott az also lyukbol? Nem igazan latom az aljan a gumibakot, sot inkabb femes csillogas van az alagut vegen. :D fa0e9df9316307d7d83bc920408cc98f.jpg
 
Szetszedtem, latszolag minden rendben es osszerakas utan ujra loki vizet rendesen. Viszont elegge kotyogott a rotor a helyen mikor kiemeltem, letezik hogy a tengely kiugrott az also lyukbol? Nem igazan latom az aljan a gumibakot, sot inkabb femes csillogas van az alagut vegen. :D View attachment 67771
Aj jaj.. ha ott nincs gumi akkor simán zöröghet ... o_O
 
Szetszedtem, latszolag minden rendben es osszerakas utan ujra loki vizet rendesen. Viszont elegge kotyogott a rotor a helyen mikor kiemeltem, letezik hogy a tengely kiugrott az also lyukbol? Nem igazan latom az aljan a gumibakot, sot inkabb femes csillogas van az alagut vegen. :D View attachment 67771
Ácsi! Álljon meg a nászmenet!
A tengely végén ugye ilyen gumibakoknak kell lenni.
https://www.greenaqua.hu/hu/eheim-keramiatengely-7433710.html
Rajta van? (vagy a furatban?)
 
Ha már látható ovális kopás van a rotor belső menetén, akkor forgás közben tud annyit kilengeni/elmozdulni a tengelytől hogy a lapátok belecsattannak a rotorház műanyag falába.
De ehhez durván ki kell kopnia.

B verzió: motortartó gumibakocska hiányzik/gatya és a tengely mozog el, nem a rotor.

C verzió: törött tengely.
A B és C verzióra gondolni se mernék. ...és lám, mit hoz az élet...? (mármint BoMa élete) :D
 
Ácsi! Álljon meg a nászmenet!
A tengely végén ugye ilyen gumibakoknak kell lenni.
https://www.greenaqua.hu/hu/eheim-keramiatengely-7433710.html
Rajta van? (vagy a furatban?)
A furatban kellene legyen, mert erezheto volt amikor visszatettem a tengelyt hogy belenyomodik a jaratba. Csak nem tudom hogy van-e ott valami fem perselyszeru lyuk, vagy valoban a gumibakot ereztem mikor belenyomtam a tengelyt. Illetve ha hianyozna teljesen a gumibak akkor egyaltalan nem mukodne a szuro nem? Mert most relative hangtalanul eros flowval teszi a dolgat...
 
2213 tisztításnál elegendő a kosarat kihúzni és egy vödör vízben elöblögetni, vagy inkább szedjem ki a szűrőanyagokat és úgy öblítsem át? A fejegység és a cső tisztítás egyértelműnek tűnik.
 
2213 tisztításnál elegendő a kosarat kihúzni és egy vödör vízben elöblögetni, vagy inkább szedjem ki a szűrőanyagokat és úgy öblítsem át? A fejegység és a cső tisztítás egyértelműnek tűnik.
Az előszűrő rész miatt minden képp mert az alúl van (dúrva szivacs,kerámiagyürű) azt is akvárium vízben mosd ki a biológiai töltetet külön akvárium vízben csak öblítsd át a perlon meg csere.
 
Sajnos megint elkezdett kelepelni a 2213... 5 napja szedtem szet. Azt meg tudnam csinalni hogy amig nem rendelek uj gumibakot addig kiveszem a rotort belole es beteszem a 2211 ele, es a 2211 azon keresztul kapja a vizet. Igy a baci kulturat megmenthetem amig megjon az uj tengely a gumibakokkal.

A belso gumibakot hogyan lehet kiszedni a helyerol? Holnap lehet raneznek hogy mennyire van kikopva mert eddig csak belenezo technikat alkalmaztam.
 
Back
Oldal tetejére