• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Classic Széria

Nincs levegősödés, se repedés, mert akárhogy rázom már nem köp ki levegőt. Viszont azt vettem észre, ha kicsit fojtom a csappal, akkor erősödik ez a hang. Az előbb a kis 2211 is hangoskodott kijjebb nyitottam a csapot és elhalkult. A 2213-nál már nem tudom kijjebb nyitni, teljesen nyitva van. Létezik, hogy túl alacsonyan van és fojtja a víztömeg amit nyomnia kell felfele, vagy mi az mi le tudja fojtani még felülről? o_O A csövek állapota okés, és földről a legmagasabb pont (poppy felső íve) 132 cm.
 
Nincs levegősödés, se repedés, mert akárhogy rázom már nem köp ki levegőt. Viszont azt vettem észre, ha kicsit fojtom a csappal, akkor erősödik ez a hang. Az előbb a kis 2211 is hangoskodott kijjebb nyitottam a csapot és elhalkult. A 2213-nál már nem tudom kijjebb nyitni, teljesen nyitva van. Létezik, hogy túl alacsonyan van és fojtja a víztömeg amit nyomnia kell felfele, vagy mi az mi le tudja fojtani még felülről? o_O A csövek állapota okés, és földről a legmagasabb pont (poppy felső íve) 132 cm.
Nem lehetseges, hogy lejart a rotor es a tengely ideje?
 
Nincs levegősödés, se repedés, mert akárhogy rázom már nem köp ki levegőt. Viszont azt vettem észre, ha kicsit fojtom a csappal, akkor erősödik ez a hang. Az előbb a kis 2211 is hangoskodott kijjebb nyitottam a csapot és elhalkult. A 2213-nál már nem tudom kijjebb nyitni, teljesen nyitva van. Létezik, hogy túl alacsonyan van és fojtja a víztömeg amit nyomnia kell felfele, vagy mi az mi le tudja fojtani még felülről? o_O A csövek állapota okés, és földről a legmagasabb pont (poppy felső íve) 132 cm.
Csak annyit mondok: közlekedő edények.
Fojtani bármi tudja. Pl.a szűrőanyag.
 
Próbáld ki csak szivaccsal és perlonnal. Ha úgy jó akkor a szuroanyaggal lesz a gond, túlságosan betomorodott pl.

Tervben van, hogy a biorio-t teljesen elhagyom. Kivenni viszont nem merem most, mert ez jelentős visszaesés lenne szűrőbacik terén. Talán majd ha a kis 2211 ketyeg már annyi ideje, hogy legyen benne értelmes szűrés, akkor teszek egy próbát. :/
 
En eloszor gyanakodtam a bioriora, de aztan lattam van akinek csak az van benne.

Ahogy latjatok, alul kis matrix, utana szivacs, biorio, perlon, Seachem Purigen. Ez azert nem olyan gaz nem? View attachment 68382

Jól látom a kép alapján, hogy nincs a szűrőben a kosár?? Mert ha nincs akkor annyi az ülepítő résznek. Talán befolyásoló tényező lehet az is. Nekem is biorio van benne de nincs gond.
De nem is ez a lényeg hanem lehet ez lenne minden gond forrása?
 
Jól látom a kép alapján, hogy nincs a szűrőben a kosár?? Mert ha nincs akkor annyi az ülepítő résznek. Talán befolyásoló tényező lehet az is. Nekem is biorio van benne de nincs gond.
De nem is ez a lényeg hanem lehet ez lenne minden gond forrása?

Van benne kosár! Perlont milyen gyakran cseréltek?
 
Az enyém is tiszta dzsuva, de nem tudom pl ha kiöblítem utána mennyire fojtja a szűrőt. kb 3 hónapos a perlon benne.

Na most...
Miért rakunk perlont a szűrőbe?
1. Legsűrűbb mechanikai szűrőanyag. Minnél több réteget raksz a szűrőbe belőle annál jobban fogja meg a flow-t.
2. Sűrűsége miatt a legapróbb szennyeződést is megfogja ergó még jobban sűrűsödik. Minnél több a szennyeződés benne annál jobban fogja a szűrőt...
Ha koszos kidobjuk.
Minek öblögetni? A legolcsóbb szűrőanyag. Néhány négyzetméter ezer ft.
[emoji846]
 
Na most...
Miért rakunk perlont a szűrőbe?
1. Legsűrűbb mechanikai szűrőanyag. Minnél több réteget raksz a szűrőbe belőle annál jobban fogja meg a flow-t.
2. Sűrűsége miatt a legapróbb szennyeződést is megfogja ergó még jobban sűrűsödik. Minnél több a szennyeződés benne annál jobban fogja a szűrőt...
Ha koszos kidobjuk.
Minek öblögetni? A legolcsóbb szűrőanyag. Néhány négyzetméter ezer ft.
[emoji846]

Persze, ezt én is értem, csak azt nem tudom hogy milyen időközönként érdemes cserélni. A szép fehér színét gondolom 2 hét alatt elveszti, de attól még lehet hogy jó áteresztő képessége van. Van még itthon, holnap akkor dobok egy újat a szűrőbe hátha ez a baja. :)
 
Persze, ezt én is értem, csak azt nem tudom hogy milyen időközönként érdemes cserélni. A szép fehér színét gondolom 2 hét alatt elveszti, de attól még lehet hogy jó áteresztő képessége van. Van még itthon, holnap akkor dobok egy újat a szűrőbe hátha ez a baja. :)

Én több mint egy éve vettem perlont. Az akasztós szűrőmben volt olyan, hogy hetente kéthetente kidobáltam. Most, hogy nekem is 2213 lett nyilván ebbe is raktam. Majd a beüzemelés után három héttel leállítottam a szűrőt, hogy beiktassam a dupla csapokat is. Ha már állt a szűrő kíváncsiságból belenéztem és a perlont gondolkodás nélkül ki is cseréltem benne.
 
Na most...
Miért rakunk perlont a szűrőbe?
1. Legsűrűbb mechanikai szűrőanyag. Minnél több réteget raksz a szűrőbe belőle annál jobban fogja meg a flow-t.
2. Sűrűsége miatt a legapróbb szennyeződést is megfogja ergó még jobban sűrűsödik. Minnél több a szennyeződés benne annál jobban fogja a szűrőt...
Ha koszos kidobjuk.
Minek öblögetni? A legolcsóbb szűrőanyag. Néhány négyzetméter ezer ft.
[emoji846]
Én kimosom kb 2x mielőtt cserelem. Ha a mosás után barna marad, akkor kuka.
 
Hát igen ezek a kisméretű szűrők átkai, ha megfolytod őket! biorio az a legsűrűbb biológiai szűrőanyag szemcseméretét nézve! sztem a 20* vízmegforgatásnál már nem tudja úgy megfojtani a szűrőt hogy az kevés lenne! hangosodni hangosodik mindegyik mivel erőlködnek ha fojtva vannak! én most 35litert szűrök egy 2424 el ami 700liter/órát tudna nem fullon pakolva, de itt már nem számít a biorio sűrűsége 20*megforgatásnál. úgy gondolom. persze ez az én meglátásom!
 
Hát igen ezek a kisméretű szűrők átkai, ha megfolytod őket! biorio az a legsűrűbb biológiai szűrőanyag szemcseméretét nézve! sztem a 20* vízmegforgatásnál már nem tudja úgy megfojtani a szűrőt hogy az kevés lenne! hangosodni hangosodik mindegyik mivel erőlködnek ha fojtva vannak! én most 35litert szűrök egy 2424 el ami 700liter/órát tudna nem fullon pakolva, de itt már nem számít a biorio sűrűsége 20*megforgatásnál. úgy gondolom. persze ez az én meglátásom!
Én ezért is használom az ajánlott töltettel: Mech, szivacs, substrat pro, perlon. Az akvárium mögött van, vele egy szinten, ritkán levegősödik de más gond nincs vele.
 
Hát igen ezek a kisméretű szűrők átkai, ha megfolytod őket! biorio az a legsűrűbb biológiai szűrőanyag szemcseméretét nézve! sztem a 20* vízmegforgatásnál már nem tudja úgy megfojtani a szűrőt hogy az kevés lenne! hangosodni hangosodik mindegyik mivel erőlködnek ha fojtva vannak! én most 35litert szűrök egy 2424 el ami 700liter/órát tudna nem fullon pakolva, de itt már nem számít a biorio sűrűsége 20*megforgatásnál. úgy gondolom. persze ez az én meglátásom!

Én ezért is használom az ajánlott töltettel: Mech, szivacs, substrat pro, perlon. Az akvárium mögött van, vele egy szinten, ritkán levegősödik de más gond nincs vele.

És a substrat pro egy nagyobb szemcseméretű szűrőanyag, akárcsak a matrix. Bár ugye van bőven ellenpélda is aki full biorio-val üzemelteti a szűrőket és nem fojtja. Ma reggel megint elég hangos volt a szűrő, tegnap sokat gazoltam és eléggé felkavartam a mulmot. Talán ez is magyarázná azt, hogy miért 4-5 nap alatt kezd csörögni. Telítődik a perlon/biorio és elkezdi szépen lassan lefojtani. Ma csinálok egy nagy pucolást és kicserélem a perlont. Talán ez lesz a megoldás. Ha nem, akkor feladom és megy szervizbe.
 
Back
Oldal tetejére