• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Classic Széria

Azon kívűl hogy koszos a jobboldali sztem semmi baja!

A többi alkatrészen sem látok hibát. A tengely nincs kopva, a rotor szintén sima felületű, forog a mágneses résszel együtt. De a rotornak meg főleg nem lehet baja fél év használat után. Pedig egyértelmű, hogy kijön a helyéről a rotor és beleütődik a rotortér oldalába...
 
A mágnessel együtt a lapátoknak hogyan kell mozognia? Fixen kell hogy rajta legyen, vagy csak egy bizonyos csavarodás után kell követnie? Tehát ha a mágnest forgatom a lapát mondjuk 3/4 fordulat után követi csak.
 
A mágnessel együtt a lapátoknak hogyan kell mozognia? Fixen kell hogy rajta legyen, vagy csak egy bizonyos csavarodás után kell követnie? Tehát ha a mágnest forgatom a lapát mondjuk 3/4 fordulat után követi csak.
Utóbbi, szakaszosan.
 
Hála a Black Friday-nek (Köszi GA!) ez új 2217-es szűrő pihen a nappaliban:
Javítom magam a mágnes valóban elforog, de egyben mozog az azt tartó fehér műanyag persellyel. Kb. 1/2 fordulatot.
A 2 éves szűrőn viszont már külön elmozog az azt tartó műanyag (perselyen) is.
 
Nem tudom, én nem merem szárazon járatni :).

Olyan hangja van, mintha a lapát beleérne valamibe.
A perselyen nagyon elmozog a mágnes?

Milyen idős maga a rotor?
 
Nem tudom, én nem merem szárazon járatni :).

Olyan hangja van, mintha a lapát beleérne valamibe.
A perselyen nagyon elmozog a mágnes?

Milyen idős maga a rotor?

Én is csak eddig járattam, és víz is volt a furatban valamennyi. A járatban eléggé kotyog a mágnes, de gondolom ez eddig is ilyen lehetett. Fél éve üzemel, szóval kétlem hogy a rotor vagy a mágnes lenne szétkopva.
Az is lehet csak szimplán lelevegősödik 4-5 nap után, bár ezt is nehezen tudom elképzelni.
 
Az a baj, hogy ezt szárazon nem lehet vizsgálni, a vízben meg nem látod.
A videón csak verődik a rotor. Hol jobbra forog egy kicsit, hol balra (persze ezt nem látod). Ennek az az oka, hogy csak akkor forog egyirányban, ha a víz ellenállását le kell győznie. A víz megakadályozza abban, hogy miuán egy kicsit jobbra fordult, utána ellenkező irányban forogjon.
Furcsa, nehéz megérteni, de ha jó sokáig nézed, magad is látni fogod. Ez a kétpólusú állandómágneses szinkronmotorok sajátja.
 
Utoljára módosított:
Az a abj, hogy ezt szárazon nem lehet vizsgálni, a vízben meg nem látod.
A videón csak verődik a rotor. Hol jobbra forog egy kicsit, hol balra (persze ezt nem látod). Ennek az az oka, hogy csak akkor forog egyirányban, ha a víz ellenállását le kell győznie. A víz megakadályozza abban, hogy miuán egy kicsit jobbra, fordult, utána ellenkező irányban forogjon.
Furcsa, nehéz megérteni, de ha jó sokáig nézed, magad is látni fogod. Ez a kétpólusú állandómágneses szinkronmotorok sajátja.

Sejtettem hogy a mágneses működés miatt van ez szakaszos forgás. Akkor itt sincs hiba valószínűleg. Egy helyi akvakertész kolléga szerint levegősödési probléma, leszigetelőzöm majd a kritikus pontokat csakhogy kiderüljön hol a hiba.
 
Sejtettem hogy a mágneses működés miatt van ez szakaszos forgás. Akkor itt sincs hiba valószínűleg. Egy helyi akvakertész kolléga szerint levegősödési probléma, leszigetelőzöm majd a kritikus pontokat csakhogy kiderüljön hol a hiba.

Igaz, nem vagyok nagy megfejtő, de a 4-5 naponta lévő levegősödést okozhatja a szivacspórusaiban felgyülemlő levegő is. Minek után a rotor által "szívódik" kifele a víz a tartályból és a szűrőközegből, így ,ha nem "rázod" egy takarítás után a szűrőt akkor napokkal később is távozhat az épp feltörő levegő a szűrőből. Én jártam így, azóta takarítás után 1 órán át szakaszosan mozgatom az egész testet, hogy minden kijöjjön. A kelepelést nekem akkor csinálja, ha beindítom, azt viszont folyton. Időnként lekapcsolom 1 pillanatra, ha az üzemi búgás mellet felfedezni vélek egy kis monoton "kerregést". Ennyit tudtam hozzátenni. Amúgy, ha úgy érzed épp selejtes gyártmány a szűrőd akkor az eheim garira hivatkozva, vidd vissza a boltba ahol vetted.
 
Igaz, nem vagyok nagy megfejtő, de a 4-5 naponta lévő levegősödést okozhatja a szivacspórusaiban felgyülemlő levegő is. Minek után a rotor által "szívódik" kifele a víz a tartályból és a szűrőközegből, így ,ha nem "rázod" egy takarítás után a szűrőt akkor napokkal később is távozhat az épp feltörő levegő a szűrőből. Én jártam így, azóta takarítás után 1 órán át szakaszosan mozgatom az egész testet, hogy minden kijöjjön. A kelepelést nekem akkor csinálja, ha beindítom, azt viszont folyton. Időnként lekapcsolom 1 pillanatra, ha az üzemi búgás mellet felfedezni vélek egy kis monoton "kerregést". Ennyit tudtam hozzátenni. Amúgy, ha úgy érzed épp selejtes gyártmány a szűrőd akkor az eheim garira hivatkozva, vidd vissza a boltba ahol vetted.

Én is mindig rázogatom, hogy kimenjen a levegő, ezért fura hogy miért levegősödik fel. Minden tövig betolva és becsavarva, szóval nem értem. Most megint hangtalanul és erősen teszi a dolgát, kíváncsi leszek meddig...

Köszönöm a válaszokat, így már el tudok indulni valamerre. :)
 
Én is mindig rázogatom, hogy kimenjen a levegő, ezért fura hogy miért levegősödik fel. Minden tövig betolva és becsavarva, szóval nem értem. Most megint hangtalanul és erősen teszi a dolgát, kíváncsi leszek meddig...

Köszönöm a válaszokat, így már el tudok indulni valamerre. :)
Szia az akva alatt van a szűrő?
Mert nekem is levegősödött de akkor az akva mellett volt.
Tömítés csere azzal nem rontasz el semmit.
 
Szia az akva alatt van a szűrő?
Mert nekem is levegősödött de akkor az akva mellett volt.
Tömítés csere azzal nem rontasz el semmit.

Esetleg a fej tömítésnél nem lehet valami gond...esetleg falsot szív onnan..

Az akva alatt van jócskán. A fejtömítést pedig mindig lekentem nagyon vékonyan oliva olajjal, hogy ne tudja begyűrni sehol mikor visszateszem. Illetve látszólag is elég jó állapotú még a fejtömítés... :/
 
Az akva alatt van jócskán. A fejtömítést pedig mindig lekentem nagyon vékonyan oliva olajjal, hogy ne tudja begyűrni sehol mikor visszateszem. Illetve látszólag is elég jó állapotú még a fejtömítés... :/
Ha kikapcsolod a szűrőt.. sehol sem jelenik meg víz csepp az oldalán... Mert tapasztaltam olyat hogy ha ment a szűrő semmi folyása sem volt. viszont ha leállítottam és felemeltem a szűrőcsöveket, folyt az oldalán ki a víz.. Igaz az nem Eheim volt
 
Ha kikapcsolod a szűrőt.. sehol sem jelenik meg víz csepp az oldalán... Mert tapasztaltam olyat hogy ha ment a szűrő semmi folyása sem volt. viszont ha leállítottam és felemeltem a szűrőcsöveket, folyt az oldalán ki a víz.. Igaz az nem Eheim volt
Vagy a befojó cső a szűrőházon nem laza? Mert ha mozog akkor tekerj rajta kb. 1 fordulatot.
De az is lehet, hogy ott a csonk mellett van esetleg repedés vagy a szűrőházon bárhol.
 
Back
Oldal tetejére