• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Classic Széria

Sracok! Nektek is bugofeszuktseg hangot ad a szuro? Mint egy huto pl? Annyira rahulyutem ma, hogy mar nem emlekszem kb a takaritas elotti hangjara es egesznap fulelek

Sziasztok, Erre a kérdésemre még mindig várom a jó tanácsokat :) Amúgy számomra ez elviselhető, de kérdés, hogy ez jó-e a szűrő számára
 
Sziasztok, Erre a kérdésemre még mindig várom a jó tanácsokat :) Amúgy számomra ez elviselhető, de kérdés, hogy ez jó-e a szűrő számára

Igen. Nekem is van egy alap “búgó” hangja. Beüzemeléstől van ilyen hangja. Illetve mondta más is, hogy ezzel számolni kell. Hálószobába nem való.
 
Sziasztok, Erre a kérdésemre még mindig várom a jó tanácsokat :) Amúgy számomra ez elviselhető, de kérdés, hogy ez jó-e a szűrő számára
Mindegyiknek van egy pici moraja, különösen addig, amíg ki nem dolgozza magából a levegőt.
Rotorházat is kitisztítottad?
 
Sziasztok, Erre a kérdésemre még mindig várom a jó tanácsokat :) Amúgy számomra ez elviselhető, de kérdés, hogy ez jó-e a szűrő számára
En 3 evig hasznaltam egyszer kellett rotort es tengelyt cserelni. Ha a 4 gumilaba megvan, polifoam van alatta, abbol is a vastagabb, a csovezes laza, nem feszul az akvariumig, es minden levegot kidolgozott, akkor nem volt hangja. Onnan tudtam, hogy jar, hogy raneztem az akvariumra. Szerintem a legjobb szuro. Kar, hogy nem keszult sokkal nagyobb meretben, biztosan csak azt vennem. Ez az alul bemegy felul kimegy, szerintem verhetetlen. Osszerakas utan ki/be kapcsolni, kikapcs kozben razogatni, es ezt mind addig amig be nem kussol. Nem szabad hanjanak lenni.
 
En 3 evig hasznaltam egyszer kellett rotort es tengelyt cserelni. Ha a 4 gumilaba megvan, polifoam van alatta, abbol is a vastagabb, a csovezes laza, nem feszul az akvariumig, es minden levegot kidolgozott, akkor nem volt hangja. Onnan tudtam, hogy jar, hogy raneztem az akvariumra. Szerintem a legjobb szuro. Kar, hogy nem keszult sokkal nagyobb meretben, biztosan csak azt vennem. Ez az alul bemegy felul kimegy, szerintem verhetetlen. Osszerakas utan ki/be kapcsolni, kikapcs kozben razogatni, es ezt mind addig amig be nem kussol. Nem szabad hanjanak lenni.
én igy vagyok a 2213 al! onnan tudom hogy megy hogy jár az akvában a víz! pedig nincs elrejtve a szürő! a 2080as az más tészta!
 
Igen. Nekem is van egy alap “búgó” hangja. Beüzemeléstől van ilyen hangja. Illetve mondta más is, hogy ezzel számolni kell. Hálószobába nem való.
Én egy 2213 "mellett" alszom, ráadásul az akvárium mögött van, nincs elrejtve.

Ahogy Henrik írta és én is a GA értékelésben, miután teljesen legtelenedett, majdnem hangtalan.
 
Nekem 6 éve van 2213-asom, tavaly cseréltem benne rotort és tengelyt. A szűrő a hálóban van, az ágytól kb. 1,5 m-re és nem zavaró, teljesen csendes.
Most egy nagyobb akváriumot indítottam, amihez már lehet, kevés lesz, de azt hiszem veszek még egyet ebből a típusból, minthogy lecseréljem a egy bonyolultabb szűrőre.
 
Koszonom valaszaitok! Mondom, nalam csak az uzemihang jatszik, halk, gyenge zugas, mint mikor a huto akonyhaban siman uzemel. Levego nincs benne, nyitott szekrenyben van, a szurobe erkezo cso az akvabol picit hosszabb, viszont az akvaba erkezo cso rovidebb, de nem feszul. En elegedett vagyok ezzel a hanggal amit produkal. Nem kerreg,recseg,zorog. Haloszobaban van, 2 meteres agy vegeben. Ha mar arrol beszelunk mi nem valo haloba, akkor a mechanikus idozito, aminek a ketyegesetol lassan @gyf@szt kapok. GA-ba korulmenyes eljutnom kaprol, aki tud a P-s es O-s barkacsboltban jo digitalis idozitot ajanlani, az ne tartsa magaban, ha nem, akkor termeszetesen GA lesz! :)) mivel elso kulsoszurom, igy ezert teszem fel az amator kerdeseim. 3,5 honapja rocog, a fejreszt eddig meg nem takaritottam, jovohet vegen es rakovetkezo elejen lesz ido szurot takaritani, akkor megejtem. Ja, a GA-s duplacsapos, biotoltetes konstrukciot vettem, es a vizen kristalytisztanak nevezheto! :))
 
Jövőbeni projekthez kérnék tőletek tanácsokat. Tervezés alatt áll egy 60*30*30(vagy 36) akva. "szekrénye" áll, viszont érdemben még semmi sincs hozzá. Low-tech vonal lesz, CO2-höz olvasni kell szerintem. Viszont félaktív talajjal szeretnék neki menni, de jöjjön a lényeg. A szerkényben a középsőosztat lesz a szűrő vagy szűrők helye és itt jönne a kérdés. szemezek a 2213-sal, illetve nézegetem a 2211-est. Jelenleg a 60*30*30-as méretűmnél a 2213 szuperál. Elég volna az elképzeléshez egy 2213, vagy két 2211sel jobban járnék egyiket "előszűrőként" rákötve a másikra. Vagy egy 2213 és rákötve egy 2211-es? Várom tapasztalataitokat, tanácsotok. :)
 
Jövőbeni projekthez kérnék tőletek tanácsokat. Tervezés alatt áll egy 60*30*30(vagy 36) akva. "szekrénye" áll, viszont érdemben még semmi sincs hozzá. Low-tech vonal lesz, CO2-höz olvasni kell szerintem. Viszont félaktív talajjal szeretnék neki menni, de jöjjön a lényeg. A szerkényben a középsőosztat lesz a szűrő vagy szűrők helye és itt jönne a kérdés. szemezek a 2213-sal, illetve nézegetem a 2211-est. Jelenleg a 60*30*30-as méretűmnél a 2213 szuperál. Elég volna az elképzeléshez egy 2213, vagy két 2211sel jobban járnék egyiket "előszűrőként" rákötve a másikra. Vagy egy 2213 és rákötve egy 2211-es? Várom tapasztalataitokat, tanácsotok. :)
Amennyiben Eheim Classic típusban gondolkodsz és a 2215-öt javaslom. DE ha később CO2 is érkezik, akkor inkább 2217-et.
Én egy 60*30*36-os akvát 2215-el tolok (CO2-vel), amit 3 havonta muszáj takarítani. Most tervezem 2217-re cserélni. Amennyiben nem gond 2 max. 3 havonta takarítani, a 2215 szerintem elég ehhez az akvárium mérethez.
 
Amennyiben Eheim Classic típusban gondolkodsz és a 2215-öt javaslom. DE ha később CO2 is érkezik, akkor inkább 2217-et.
Én egy 60*30*36-os akvát 2215-el tolok (CO2-vel), amit 3 havonta muszáj takarítani. Most tervezem 2217-re cserélni. Amennyiben nem gond 2 max. 3 havonta takarítani, a 2215 szerintem elég ehhez az akvárium mérethez.

Pusztán az a bajom, hogy a szűrőtárolására alkalmas hely az 160mm, így nem tudom az általad ajánlott szűrőket használni. Mivel a szekrény DIY és saját tervezés, így ez a méret adott. Márciusban tervezetem, akkor még nem tudtam mi a cél, illetve akkor találtam a fórumot, így a gyári szekrényekből is csak a nyitottakkal találkoztam, mikor a lapszabászatból megjöttek az elemek, jöttem rá, hogy bizony erre kéne ajtó. Majd rakok fotót, ha érdekel, az biztos, hogy 1 tonnát is kibírna mindkét szekrény annyira rámentem a "T" lábakra. :D
 
Pusztán az a bajom, hogy a szűrőtárolására alkalmas hely az 160mm, így nem tudom az általad ajánlott szűrőket használni. Mivel a szekrény DIY és saját tervezés, így ez a méret adott. Márciusban tervezetem, akkor még nem tudtam mi a cél, illetve akkor találtam a fórumot, így a gyári szekrényekből is csak a nyitottakkal találkoztam, mikor a lapszabászatból megjöttek az elemek, jöttem rá, hogy bizony erre kéne ajtó. Majd rakok fotót, ha érdekel, az biztos, hogy 1 tonnát is kibírna mindkét szekrény annyira rámentem a "T" lábakra. :D
A 2213 160 mm átmérőjű. Hogy akarod a csöveket fel- és levenni amikor takarítani fogod?
A szélső fakkok mekkorák? Oda nem fér el egy nagyobb szűrő?
 
A 2213 160 mm átmérőjű. Hogy akarod a csöveket fel- és levenni amikor takarítani fogod?
A szélső fakkok mekkorák? Oda nem fér el egy nagyobb szűrő?

Nem tudom mennyire veheto ki!
 

Attachments

  • IMG_0400.PNG
    IMG_0400.PNG
    {memory} MB · Megtekintések: 4
  • IMG_0401.PNG
    IMG_0401.PNG
    520.9 KB · Megtekintések: 4
  • IMG_0402.PNG
    IMG_0402.PNG
    525.4 KB · Megtekintések: 4
Sziasztok,
Van egy vaci új Eheim 2213 szűrőm aminél elrepedt a vödör. A csatlakozó szívócsonk lett túl erősen meghúzva.
Szerintetek javítható valahogyan?
 

Attachments

  • IMG_20180706_220939.jpg
    IMG_20180706_220939.jpg
    126.1 KB · Megtekintések: 5
Sziasztok,
Van egy vaci új Eheim 2213 szűrőm aminél elrepedt a vödör. A csatlakozó szívócsonk lett túl erősen meghúzva.
Szerintetek javítható valahogyan?

Ezt nem tudom hogyan sikerült így megrepeszteni. Nekem is ilyenem van de ott én nem piszkáltam. Kivettem a dobozból, csövet ráraktam és kész.
Egyébként ha nekem kellene ezt javítani akkor hirtelen kívül/belül bekenném FBS-el a repedést amolyan “sebtapasz szerűen”. Nem szép az biztos de a szűrő nincs úgy szem előtt, hogy folyton azt kell látni. Én így javítottam kétszer is az akasztósom házát mikor repedt. Ott sosem volt vele gond. IMG_1157.jpg
 
Ezt nem tudom hogyan sikerült így megrepeszteni. Nekem is ilyenem van de ott én nem piszkáltam. Kivettem a dobozból, csövet ráraktam és kész.
Egyébként ha nekem kellene ezt javítani akkor hirtelen kívül/belül bekenném FBS-el a repedést amolyan “sebtapasz szerűen”. Nem szép az biztos de a szűrő nincs úgy szem előtt, hogy folyton azt kell látni. Én így javítottam kétszer is az akasztósom házát mikor repedt. Ott sosem volt vele gond. View attachment 66840
Köszi a gyors választ :)
Én már így vettem „használtan”(összesen 15 percet ment, hogy lássam mennyire ereszt)
Az első gondolatom a két komponensű ragasztó volt a szilárdsága miatt de ebből nem találtam még olyat ami teljes mértékben vízálló. Viszont a kettőt kombinálva, egy réteg 2 komponensű és egy réteg FBS a szigetelés érdekében...
Mégegyszer köszi a tippet!;)
 
Köszi a gyors választ :)
Én már így vettem „használtan”(összesen 15 percet ment, hogy lássam mennyire ereszt)
Az első gondolatom a két komponensű ragasztó volt a szilárdsága miatt de ebből nem találtam még olyat ami teljes mértékben vízálló. Viszont a kettőt kombinálva, egy réteg 2 komponensű és egy réteg FBS a szigetelés érdekében...
Mégegyszer köszi a tippet!;)

Igazán nincs mit.
Jah azt hittem új.
Szerintem bőven elég az FBS is. Ha az üvegben bent bírja tartani a vizet akkor itt sem lesz vele gond. Szerintem[emoji2]
 
Back
Oldal tetejére