• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Classic Széria

Fel kell áldozni a középső részt, és a szűrőt valamilyen mozgatható Pothos fügönnyel elrejteni. Jobb most nem jut eszembe, de a nagyobb Eheim tényleg sokat számítana.
A kozepso resz az nem kozepso resz sajnos. Hanem egy ket 60*40 alapteruletu szekreny/allvany/szerkezet :))
 
Sziasztok!

Most látom, hogy a 2260-ashoz jár az alapcsomagban szűrőzsák. Ma bent voltam ugyan a boltban, de elfelejtettem megkérdezni, hogy ez mekkora. Egyáltalán 1db-ról van szó? Mert a 18l szűrő térfogathoz egy db zsák az már komoly terhelhetőségű kell legyen.

Szóval meg tudná valaki mondani, hogy pontosan milyen és mekkora szűrőzsákkal számoljak az alapcsomagban?

Előre is kösz,
András
 
Sziasztok!

Most látom, hogy a 2260-ashoz jár az alapcsomagban szűrőzsák. Ma bent voltam ugyan a boltban, de elfelejtettem megkérdezni, hogy ez mekkora. Egyáltalán 1db-ról van szó? Mert a 18l szűrő térfogathoz egy db zsák az már komoly terhelhetőségű kell legyen.

Szóval meg tudná valaki mondani, hogy pontosan milyen és mekkora szűrőzsákkal számoljak az alapcsomagban?

Előre is kösz,
András

Ezzel kapcsolatban a bolttal kell felvenned a kapcsolatot az Green Aqua email címen, vagy nyitvatartási időben telefonon.
 
Sziasztok!

Most látom, hogy a 2260-ashoz jár az alapcsomagban szűrőzsák. Ma bent voltam ugyan a boltban, de elfelejtettem megkérdezni, hogy ez mekkora. Egyáltalán 1db-ról van szó? Mert a 18l szűrő térfogathoz egy db zsák az már komoly terhelhetőségű kell legyen.

Szóval meg tudná valaki mondani, hogy pontosan milyen és mekkora szűrőzsákkal számoljak az alapcsomagban?

Előre is kösz,
András
18 liter szürötérfogat az nem egyenlő 18 kg-val! az jóval kevesebb tehát ha nem csalnak emlékezeteim egy db zsákott kapsz hozzá! krumpiszsák!(y)
 
Meg az a 18 liter, csak a vödör térfogata, de lentebb meg azt írják, hogy 16 liter a szűrőtérfogat, az meg kb annyi mintha lenne egy negyedik tálca a 2080-amban. Mennyiségre így nem tűnik soknak. Meg szerintem jobb ha több kissebb zsákba van elolsztva a töltet.
 
Sziasztok!
Nemrég írtam,hogy az akvárium mellett lévő Eheim Classic 2211 es szűrőm folyton levegősödött.
A tanácsokat megfogattam,hogy a szűrőnek az akvárium alatt kell lenie mert funkcionálisan így van kitalálva.
Jelentem siker az aki alatt 1m rel a padlón van a szűrő azóta semmi levegősödés nincs és a teljesítmény is jobb.
Aki az aki mellé akarja tenni annak sajnos esetleg lehetnek nehézségei.
Köszi mindenkinek a segítséget.;)
 
Sziasztok!
Nemrég írtam,hogy az akvárium mellett lévő Eheim Classic 2211 es szűrőm folyton levegősödött.
A tanácsokat megfogattam,hogy a szűrőnek az akvárium alatt kell lenie mert funkcionálisan így van kitalálva.
Jelentem siker az aki alatt 1m rel a padlón van a szűrő azóta semmi levegősödés nincs és a teljesítmény is jobb.
Aki az aki mellé akarja tenni annak sajnos esetleg lehetnek nehézségei.
Köszi mindenkinek a segítséget.;)
Sajnos nekem nincs ilyenre lehetőségem és a levegosodes folyamatos probléma. Nem tudom milyen kell legyen a teljesítménye próbáltam youtube -on megnézni és valami hasonlót produkál az enyém is. Igaz most Lily pipe van rajta így még nehezebb megítélni.

A levegosodes pedig teljesen véletlenszerű van, hogy 30 percenként de máskor egész nap semmi.
Próbáltam a csövek hosszával játszani, hogy minél rövidebb legyen mind a szívó mind a nyomó ágon illetve legyen neki lejtese a szívó oldalon.
 
Sajnos nekem nincs ilyenre lehetőségem és a levegosodes folyamatos probléma. Nem tudom milyen kell legyen a teljesítménye próbáltam youtube -on megnézni és valami hasonlót produkál az enyém is. Igaz most Lily pipe van rajta így még nehezebb megítélni.

A levegosodes pedig teljesen véletlenszerű van, hogy 30 percenként de máskor egész nap semmi.
Próbáltam a csövek hosszával játszani, hogy minél rövidebb legyen mind a szívó mind a nyomó ágon illetve legyen neki lejtese a szívó oldalon.
Én is addig variáltam míg megoldottam,hogy a szűrő lekerűljön azóta nem is tudom van e szűrőm csak onnan látom , hogy mozognak a növények. Egy légbubi sincs azóta.
 
Sziasztok!

Úgy néztem, hogy egy Eheim 2211 elég lenne egy 25 literes low tech kocka alá, mondjuk mátrixxal töltve. Az lenne a kérdésem, hogy poppyt lehet tenni ennek a nyomó ágára, vagy átalakító idommal alakítsam át a nyomó ágat 12/16-ra? 9/12-es méretű poppyt még nem láttam, csak ezért kérdezem. :)
 
Sajnos nekem nincs ilyenre lehetőségem és a levegosodes folyamatos probléma. Nem tudom milyen kell legyen a teljesítménye próbáltam youtube -on megnézni és valami hasonlót produkál az enyém is. Igaz most Lily pipe van rajta így még nehezebb megítélni.
A levegosodes pedig teljesen véletlenszerű van, hogy 30 percenként de máskor egész nap semmi.
Próbáltam a csövek hosszával játszani, hogy minél rövidebb legyen mind a szívó mind a nyomó ágon illetve legyen neki lejtese a szívó oldalon.
Próbáld meg, hogy a fej és a vödör találkozásánál betekered széles szigetelőszallaggal! Lehet sufnituning megoldás, de nálam bevált ;) Ez mellett továbbra is fektetve megy:D
 
Sziasztok!

A 2213-asom úgy döntött hogy alig nyom vizet és csörög zörög elég hangosan. Gondolom szét kéne szedni és a rotorteret is kipucolni, de az a fura, hogy kb 1 hónapja csináltam meg ezt a műveletet. Ennyi idő alatt azért nem kéne bekoszolódnia vagy ilyesmi nem? Valahol hallottam hogy az eheim is tud erről a problémáról és közzé is tett valami megoldást rá csak nem találom sajnos. Óvatosan pucoltam a múltkor és összerakás után hangtalanul tette a dolgát, mind a két gumibak megvolt és a tengely sincs kikopva. Mit csinálhatok rosszul? Kezdem megutálni ezt a szűrőt mert állandóan szívok vele, de mielőtt elkönyvelem magamban hogy a jövőben ne erőltessem ezt a Eheim Classic szériát szeretném tudni, hogy én várok tőle sokat, vagy ezeket tényleg ennyit kell szét-össze rakni...
 
Sziasztok!

A 2213-asom úgy döntött hogy alig nyom vizet és csörög zörög elég hangosan. Gondolom szét kéne szedni és a rotorteret is kipucolni, de az a fura, hogy kb 1 hónapja csináltam meg ezt a műveletet. Ennyi idő alatt azért nem kéne bekoszolódnia vagy ilyesmi nem? Valahol hallottam hogy az eheim is tud erről a problémáról és közzé is tett valami megoldást rá csak nem találom sajnos. Óvatosan pucoltam a múltkor és összerakás után hangtalanul tette a dolgát, mind a két gumibak megvolt és a tengely sincs kikopva. Mit csinálhatok rosszul? Kezdem megutálni ezt a szűrőt mert állandóan szívok vele, de mielőtt elkönyvelem magamban hogy a jövőben ne erőltessem ezt a Eheim Classic szériát szeretném tudni, hogy én várok tőle sokat, vagy ezeket tényleg ennyit kell szét-össze rakni...
Szia 2215 és 2217 szűrőket nem kell.
CO2-t használsz?
Ha túl sok kerül a szűrőbe, összegyűlik a rotor körül és "zörögni" kezd, valamint a vizet sem tolja "normálisan".
 
Szia 2215 és 2217 szűrőket nem kell.
CO2-t használsz?
Ha túl sok kerül a szűrőbe, összegyűlik a rotor körül és "zörögni" kezd, valamint a vizet sem tolja "normálisan".

Nincsen CO2. Korábban kb 70 centivel volt az akva alatt akkor levegősödött, legutóbbi pucolásnál leraktam 110 cm-re, így jobb volt a flow és levegősödni sem levegősödött szóval örültem hogy végre nem kell vele bajlódni annyit, erre most ez...
 
Jo urak! Hasonlo problemam van mint Bomanak. Tegnap takaritottam a 2213-ast. lekaptam a tetejet, kidzsuvaztam a jo kis porgettyut, meg a tengelyt (Muanyag fogpiszkalot :D ), lerakodott barna biofilm retegen kivul semmi nem volt a fejben. Boritas, zar visszacsatt. A flow a szokasos, sot, meg talan erosebben is nyomja, pedig ugyanugy fojtva vagyon mint eddig, de az uzemi bugasa melle en hallok egy apro monoton kattogast ( ami nincs kizarva, hogy csak odakepzelem.). Kerdesem az volna ezen megallapitason felul, hogy rosszul nem igazan tudom osszerakni, igaz? Illetve ujracsovezni erdemes idonkent? Nekem az akvabol erkezo cso, frankon algas belulrol, igy julius ota ugy erzem kene a csovezes, tekintve, hogy csapvizes, szerintem a vizkovet sem szeresse a csovezes. Velemenyetek? Ha csovezes OK, akkor hol erdemes venni ? :))
 
Sziasztok!

A 2213-asom úgy döntött hogy alig nyom vizet és csörög zörög elég hangosan. Gondolom szét kéne szedni és a rotorteret is kipucolni, de az a fura, hogy kb 1 hónapja csináltam meg ezt a műveletet. Ennyi idő alatt azért nem kéne bekoszolódnia vagy ilyesmi nem? Valahol hallottam hogy az eheim is tud erről a problémáról és közzé is tett valami megoldást rá csak nem találom sajnos. Óvatosan pucoltam a múltkor és összerakás után hangtalanul tette a dolgát, mind a két gumibak megvolt és a tengely sincs kikopva. Mit csinálhatok rosszul? Kezdem megutálni ezt a szűrőt mert állandóan szívok vele, de mielőtt elkönyvelem magamban hogy a jövőben ne erőltessem ezt a Eheim Classic szériát szeretném tudni, hogy én várok tőle sokat, vagy ezeket tényleg ennyit kell szét-össze rakni...
A napokban tudtam fordítani egy kis időt arra, hogy megismerjem a szűrők szivattyújának lelkivilágát. A vizsgálódásom nem EHEIM szűrőkön történt, ezért kicsit ez O.T. itt, de mivel minden szivattyú kb. ugyan olyan felépítésű, ezért talán pár dologban lehet általánosítani.
Szóval, megmértem több (kerámia) tengely átmérőjét. Minden esetben a névleges érték alatt volt 0,05mm-el. Tehát a 3mm névleges tengely 2,95mm volt; a 3,5mm-es 3,45mm; a 4 mm-es 3,95mm volt. Ezek között volt új, és erősen használt is. Ebből arra következtetek, hogy a tengely a használat során nem kopik jelentősen!
A rotor furatának mérését nem tudtam precizen megmérni furatmérő csapkészlet hiányában. A mérést (ahol tudtam) tolómérővel végeztem, és elég rossz eredményeket kaptam. Pl. a névlegesen 3mm-es tengelyhez 3,25mm-es furatot mértem a rotoron. Ez 0,3mm-es kotyogást jelent! Ez eszméletlen nagy, viszont magyarázatot ad a zajos, búgó működésre, sőt, még a zörgésre is, ha a fordórész hozzáütődik az állórészhez.
Továbbá azt éreztem kézzel történő mozgatásnál, hogy ez a furatátmérő növekedés nem is koncentrikus, ezért a rotor egyszerűen üt. Ennek a korrekt mérése házi körülmények között nem egyszerű. Még gondolkodnom kell a módján.
Valamint úgy éreztem, hogy a tengely gumiperselye lötyög az állórész furatában. Ez újabb excentrikus mozgás forrása lehet. Ennek a korrekt mérése megint kérdéses, mert a gumit ugye nem lehet mechanikus mérőeszközzel megmérni. Megpróbálok majd egy régi munkahelyemre bejutni, és lézer mikroszkóppal megmérni, hogy mennyi az annyi?
Ha ez megvan, akkor a következő lépés a javítás lenne, illetve a forgórész kiegyensúlyozása. Kezd a dolog izgalmassá válni. :)
 
Utoljára módosított:
A napokban tudtam fordítani egy kis időt arra, hogy megismerjem a szűrők szivattyújának lelkivilágát. A vizsgálódásom nem EHEIM szűrőkön történt, ezért kicsit ez O.T. itt, de mivel minden szivattyú kb. ugyan olyan felépítésű, ezért talán pár dologban lehet általánosítani.
Szóval, megmértem több (kerámia) tengely átmérőjét. Minden esetben a névleges érték alatt volt 0,05mm-el. Tehát a 3mm névleges tengely 2,95mm volt; a 3,5mm-es 3,45mm; a 4 mm-es 3,95mm volt. Ezek között volt új, és erősen használt is. Ebből arra következtetek, hogy a tengely a használat során nem kopik jelentősen!
A rotor furatának mérését nem tudtam precizen megmérni furatmérő csapkészlet hiányában. A mérést (ahol tudtam) tolómérővel végeztem, és elég rossz eredményeket kaptam. Pl. a névlegesen 3mm-es tengelyhez 3,25mm-es furatot mértem a rotoron. Ez 0,3mm-es kotyogást jelent! Ez eszméletlen nagy, viszont magyarázatot ad a zajos, búgó működésre, sőt, még a zörgésre is, ha a fordórész hozzáütődik az állórészhez.
Továbbá azt éreztem kézzel történő mozgatásnál, hogy ez a furatátmérő növekedés nem is koncentrikus, ezért a rotor egyszerűen üt. Ennek a korrekt mérése házi körülmények között nem egyszerű. Még gondolkodnom kell a módján.
Valamint úgy éreztem, hogy a tengely gumiperselye lötyög az állórész furatában. Ez újabb excentrikus mozgás forrása lehet. Ennek a korrekt mérése megint kérdéses, mert a gumit ugye nem lehet mechanikus mérőeszközzel megmérni. Megpróbálok majd egy régi munkahelyemre bejutni, és lézer mikroszkóppal megmérni, hogy mennyi az annyi?
Ha ez megvan, akkor a következő lépés a javítás lenne, illetve a forgórész kiegyensúlyozása. Kezd a dolog izgalmassá válni. :)

Tehát akkor egy gyárilag hiányosságokkal küzdő szűrő, ami ráadásul 1 éve üzemel simán lehet hogy sűrűbb szétszedést és pucolást igényel. Bár ha a hézagokat nézem az lenne a jó, ha szét sem szedem és a biofilm kitölti a hézagokat. Most viszont így szinte nulla a flow...
 
Tehát akkor egy gyárilag hiányosságokkal küzdő szűrő, ami ráadásul 1 éve üzemel simán lehet hogy sűrűbb szétszedést és pucolást igényel. Bár ha a hézagokat nézem az lenne a jó, ha szét sem szedem és a biofilm kitölti a hézagokat. Most viszont így szinte nulla a flow...

Nálam Eheim Ecco Pro200/300 és Eheim Experience 150 megy a 30/40 literes garnélásaim alatt, de lekopogom, hogy eddig soha semmi gond nem volt még velük, pedig mindet használtan vettem.
 
Nekem most valamiért állandóan levegőt köp a CRS akva alatt ketyegő 2226, legközelebbi pucevánál átnézem mi baja lehet...
 
Back
Oldal tetejére