• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Classic Széria

A levego tavozott, most mar csak a kispatakos csobogas maradt, ami a kis ringatas elott mar nem volt. mitol johet ez a hang?
 
Kezdek rajonni. :D MEgmozgattam a kicsiket, es bizony "szensavas" :D egybol bugyogas, es szokik a levego belole. Mikor atmostam a szivacsot, meg a toltetet, valoszinu belevegosodtek, meg hat a sok keramiagyuru. :D most kispatak csobogas van a hordoban. :D Megringatom picit

Én bármikor megmozgatom szív egy adag levegőt. De ez lehet azmiatt van, mert egy szintben van az akváriummal.
 
Még egy kérdés a szívó és nyomó ág elhelyezésével kapcsolatban (gyári Eheim). Ki hogyan rakja fel? Elsőre az esőzetőt raktam fel de túl sok holtteret láttam ahol megrekedt a levél, úszó talajszem stb.

Most levettem az esőztetőt és csak a gyári nyomócsövet raktam fel szembe a szívóággal.

A szívóágat milyen mélyre érdemes rakni?

Annyira merevek ezek a csövek és nagy ívben kell hajlítani, hogy ne törjön meg, eszméletlen rossz vele dolgozni.

Én a szívó, és nyomó ágat egy oldalra tenném, és előre hoznám őket a front üveghez, így szépen cirkulálna a víz.
Azt olvasni, hogy az ADA cső kevésbé merev, jobban kezelhető, jóval drágább :( . Én is átállok majd rá, ha esedékessé válik a mostaniak tiszíttása.

Szerk.: Privire nem tudok válaszolni, mert még nincs meg a 25 hsz.
A szívóágat majd lehet, hogy teheted kicsit feljebb, a vízmagasság egyharmadához, alulról nézve. A felszínt pedig lilly kifolyóval is tisztán lehet tartani valamennyire.
 
Utoljára módosított:
Sracok! Nektek is bugofeszuktseg hangot ad a szuro? Mint egy huto pl? Annyira rahulyutem ma, hogy mar nem emlekszem kb a takaritas elotti hangjara es egesznap fulelek
 
Szia és így fektetve nem gond mert nekem is az aki mellett van akkor nekem is azért levegősödik.
Kb 3 hete megy így .Lehet, az ülepítés nem túl tökéletes, de azóta egyáltalán nem levegősödik, és hangja is alig van.
 
Kb 3 hete megy így .Lehet, az ülepítés nem túl tökéletes, de azóta egyáltalán nem levegősödik, és hangja is alig van.
Most próbáltam ki én is tényleg nincs hangja még a vízfelszínt is jobban fodrozza gondolom mert most kicsit nyomás alá helyezi a szivattyút, a növényeken is látszik,hogy jobb az áramlás.
 
Kb 3 hete megy így .Lehet, az ülepítés nem túl tökéletes, de azóta egyáltalán nem levegősödik, és hangja is alig van.
Az ülepítés nemhinném,hogy zavarná nekem az üllepítő részbe sosincs semmi minden a előszűrő szivacs a landol,az üllepítő gondolom azért van, hogy üres közegmentes térbe érkezzen a víz.
 
Most próbáltam ki én is tényleg nincs hangja még a vízfelszínt is jobban fodrozza gondolom mert most kicsit nyomás alá helyezi a szivattyút, a növényeken is látszik,hogy jobb az áramlás.
Eddig jól muzsikál. Nem hinném, hogy bármi baj lenne belőle,hogy fekszik a szűrő a rotor rgy is mágneses térben van. Bár ezeket a szűrőket állítva találták ki.
 
Eddig jól muzsikál. Nem hinném, hogy bármi baj lenne belőle,hogy fekszik a szűrő a rotor rgy is mágneses térben van. Bár ezeket a szűrőket állítva találták ki.
Motorrészről szerintem se lehet gond, itt ugyanaz a motormegoldás forog függőlegesen, ami a külső pumpákban vízszintesen. Egy bibi lehet, hogy így nem tudja magát rendesen kilégteleníteni, de max beoldódik az oxigén ha meg is reked a fal mentén.
 
Motorrészről szerintem se lehet gond, itt ugyanaz a motormegoldás forog függőlegesen, ami a külső pumpákban vízszintesen. Egy bibi lehet, hogy így nem tudja magát rendesen kilégteleníteni, de max beoldódik az oxigén ha meg is reked a fal mentén.
Úgy látszik nekem nem vált be ez a módszer. miután vissza állítottam a szűrőt annyi levegőt nyomott ki ,hogy csak na. Amit észre vettem az ,hogy a perlon alatt van mindig levegő,tehát alulról szívja be. Ó gyűrűt cseréltem meg a menetes csonk kapott 2 tekerés teflon szalagot nehogy szét repedjen így már tuti tömít. A fej tömítés azért nem lehet rossz mert jóval fentebb van mint a perlon és nekem a perlon alatt van levegő.
 
Sziasztok!

Van esetleg valami DIY megoldás, amivel lehetne növelni az emelési magasságán a 2213-as szűrőnek? A földről nem nyomja fel az akváig a vizet, így viszont elfoglalja az alsó polcát az állványnak. :/
 
Lenne még hely fölötte? Szóval magát a szűrőt tudnád magasabbra tenni? Mert akkor egy ilyet ajánlok, Ikea, Variera sorozat:
variera-belso-polc-feher__81980_PE207259_S4.JPG
Plusz helyet nyersz vele.
 
Sziasztok!

Van esetleg valami DIY megoldás, amivel lehetne növelni az emelési magasságán a 2213-as szűrőnek? A földről nem nyomja fel az akváig a vizet, így viszont elfoglalja az alsó polcát az állványnak. :/
Ne már. Mindkét cső vége a vízben van? Milyen magassággal nem bír???
 
Sziasztok!

Van esetleg valami DIY megoldás, amivel lehetne növelni az emelési magasságán a 2213-as szűrőnek? A földről nem nyomja fel az akváig a vizet, így viszont elfoglalja az alsó polcát az állványnak. :/
nálam 120cm re emel nincsvele gondom!
 
Lenne még hely fölötte? Szóval magát a szűrőt tudnád magasabbra tenni? Mert akkor egy ilyet ajánlok, Ikea, Variera sorozat:
View attachment 66139
Plusz helyet nyersz vele.
Ne már. Mindkét cső vége a vízben van? Milyen magassággal nem bír???
nálam 120cm re emel nincsvele gondom!
150cm -t illene tudnia. Légmentes?

Nincs hely megemelni sajnos, és így, hogy kb 60 centit emel éppen elég a flow. Ahogy tömörödik a bio rio 2-3 havonta muszáj szétszednem és megmozgatnom a szűrőanyagot és ennek tetejében még hetente hallhatóan lelevegősödik, szóval nem igazán vagyok elégedett vele. Igaz nem próbáltam a padlóról, onnan 130 cm-re van a vízszint, de attól tartok a flow onnan még kevesebb lenne. Vagy ez igazából nem befolyásolná a kiáramló víz mennyiségét? Mi a tapasztalat? Tudom, kicsit hülyeséget kérdezek hiszen az én dolgom lenne kipróbálni, de ennyi cső nem járt hozzá, és a bizonytalanságom miatt nem is vettem még annyit, hogy kipróbálhassam.
 
Nincs hely megemelni sajnos, és így, hogy kb 60 centit emel éppen elég a flow. Ahogy tömörödik a bio rio 2-3 havonta muszáj szétszednem és megmozgatnom a szűrőanyagot és ennek tetejében még hetente hallhatóan lelevegősödik, szóval nem igazán vagyok elégedett vele. Igaz nem próbáltam a padlóról, onnan 130 cm-re van a vízszint, de attól tartok a flow onnan még kevesebb lenne. Vagy ez igazából nem befolyásolná a kiáramló víz mennyiségét? Mi a tapasztalat? Tudom, kicsit hülyeséget kérdezek hiszen az én dolgom lenne kipróbálni, de ennyi cső nem járt hozzá, és a bizonytalanságom miatt nem is vettem még annyit, hogy kipróbálhassam.
én kipróbálnám mélyebben is! gazdaboltba 200ft métere kb! mivel csak ma üzemeltem be igy nem tudok mást mondani de az a 60cm igen karcsú!! nagyobb a nyomás sztem ha magasabbat emel a szürö! tehát jobb neki!
 
Back
Oldal tetejére