• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Classic Széria

én kipróbálnám mélyebben is! gazdaboltba 200ft métere kb! mivel csak ma üzemeltem be igy nem tudok mást mondani de az a 60cm igen karcsú!! nagyobb a nyomás sztem ha magasabbat emel a szürö! tehát jobb neki!

Holnap kiprobalom akkor a padlorol... kivancsi leszek. Delelotti program meg is van. :D
 
Nincs hely megemelni sajnos, és így, hogy kb 60 centit emel éppen elég a flow. Ahogy tömörödik a bio rio 2-3 havonta muszáj szétszednem és megmozgatnom a szűrőanyagot és ennek tetejében még hetente hallhatóan lelevegősödik, szóval nem igazán vagyok elégedett vele. Igaz nem próbáltam a padlóról, onnan 130 cm-re van a vízszint, de attól tartok a flow onnan még kevesebb lenne. Vagy ez igazából nem befolyásolná a kiáramló víz mennyiségét? Mi a tapasztalat? Tudom, kicsit hülyeséget kérdezek hiszen az én dolgom lenne kipróbálni, de ennyi cső nem járt hozzá, és a bizonytalanságom miatt nem is vettem még annyit, hogy kipróbálhassam.

A biorio az ilyen. Nem tudsz vele mit kezdeni. Nekem is Eheim Classic van biorio-val. Nekem nincs ilyen gondom kb 80cm emel.
 
A biorio az ilyen. Nem tudsz vele mit kezdeni. Nekem is Eheim Classic van biorio-val. Nekem nincs ilyen gondom kb 80cm emel.

Igen erről olvastam is, számítottam rá. Főleg a pH csökkentő hatása miatt esett rá a választás, amit igazából nem tapasztaltam... Tudok vele mit kezdeni, cserélem mátrixra. :rolleyes:

Jelentem, padlón van a szűrő 130 cm-t emel és nagyon jó a flow. Még talán erősebb is. o_O Köszönöm a segítséget, hála nektek szabad az alsó polc +1 akvának. :D
 
Igen erről olvastam is, számítottam rá. Főleg a pH csökkentő hatása miatt esett rá a választás, amit igazából nem tapasztaltam... Tudok vele mit kezdeni, cserélem mátrixra. :rolleyes:

Jelentem, padlón van a szűrő 130 cm-t emel és nagyon jó a flow. Még talán erősebb is. o_O Köszönöm a segítséget, hála nektek szabad az alsó polc +1 akvának. :D

Mennyi biorio van benne? Ha esetleg tényleg cserélni akarod akkor keress meg[emoji16]
 
Lassan másfél hónapja üzemel egy Eheim Classic 2213 250 a 20 literes nano alatt. Jól sejtem, hogy jót tenne neki nem sokára egy alapos öblítés? Ha szétszedem, akkor szeretném kicserélni a perlon vattát de nem találok a GA oldalán neki valót. Az aktívszén szűrő meg kuka gondolom, annak a helyére mit tudok tenni? Vagy esetleg egészítsem ki a bio részt és akkor a perlon lesz legfelül?
eheim-2213-classic-kulso-szuro-toltettel-duplacsappal.jpg
 
Lassan másfél hónapja üzemel egy Eheim Classic 2213 250 a 20 literes nano alatt. Jól sejtem, hogy jót tenne neki nem sokára egy alapos öblítés? Ha szétszedem, akkor szeretném kicserélni a perlon vattát de nem találok a GA oldalán neki valót. Az aktívszén szűrő meg kuka gondolom, annak a helyére mit tudok tenni? Vagy esetleg egészítsem ki a bio részt és akkor a perlon lesz legfelül?
View attachment 66364
Én meg nem nyulnek hozzá max az aktívszén szűrőt vennem ki, a perlon mehet a tetejére a szén nélkül.

Szerintem vegyél méterre perlont és vágj ki egy akkorát amekkora kell neked a szűrőbe.
 
Én meg nem nyulnek hozzá max az aktívszén szűrőt vennem ki, a perlon mehet a tetejére a szén nélkül.

Szerintem vegyél méterre perlont és vágj ki egy akkorát amekkora kell neked a szűrőbe.
Köszönöm (y)
 
Lassan másfél hónapja üzemel egy Eheim Classic 2213 250 a 20 literes nano alatt. Jól sejtem, hogy jót tenne neki nem sokára egy alapos öblítés? Ha szétszedem, akkor szeretném kicserélni a perlon vattát de nem találok a GA oldalán neki valót. Az aktívszén szűrő meg kuka gondolom, annak a helyére mit tudok tenni? Vagy esetleg egészítsem ki a bio részt és akkor a perlon lesz legfelül?
View attachment 66364
Akkor érdemes megbontani egy szűrőt, ha láthatóan csökken a flow.
A szénre valójában csak gyógyszeres kezelés után van igazán szükség.
A ruhaipari célra gyártott perlon (vatelin) tökéletesen megfelel.
 
Akkor érdemes megbontani egy szűrőt, ha láthatóan csökken a flow.
A szénre valójában csak gyógyszeres kezelés után van igazán szükség.
A ruhaipari célra gyártott perlon (vatelin) tökéletesen megfelel.
Hol lehet venni olyan perlont? Én most külföldről rendeltem.
 
Akkor érdemes megbontani egy szűrőt, ha láthatóan csökken a flow.
A szénre valójában csak gyógyszeres kezelés után van igazán szükség.
A ruhaipari célra gyártott perlon (vatelin) tökéletesen megfelel.
Köszi a tippet! Igen, csak alapból benne volt ezért nem szedtem ki a szenes szűrőt. Csak olvastam itt, hogy 2 hét után megtelítődik és igazából haszna nincs, sőt... Viszont problémám van a perlon választással. Jelenleg a JBL SyMec-et nézem. De honnan tudom, hogy mennyi vattát gyömöszöljek bele? Csak érzésre? Vagy másik alternatíva, ami nekem egyszerűbb lenne, hogy van a nagyobb Eheim Classic-hoz kapható perlon korong, de nagyobb az átmérője és vastagabb kicsit. Az átmérőn tudok faragni, a vastagság meg lehet jól jönne, mivel a szénszűrő úgy is kijön.
 
Viszont problémám van a perlon választással. Jelenleg a JBL SyMec-et nézem. De honnan tudom, hogy mennyi vattát gyömöszöljek bele? Csak érzésre? Vagy másik alternatíva, ami nekem egyszerűbb lenne, hogy van a nagyobb Eheim Classic-hoz kapható perlon korong, de nagyobb az átmérője és vastagabb kicsit. Az átmérőn tudok faragni, a vastagság meg lehet jól jönne, mivel a szénszűrő úgy is kijön.
Sokkal gazdaságosabban jössz ki ha a nem méretre vágott perlont veszed (pl: https://www.greenaqua.hu/hu/wave-szuroanyag-perlonvatta-feher-250-g.html) és te vágsz bele annyit és olyan méretűt, amilyenre szükséged van. Azzal nem sokat érsz el, ha vastagabb perlon réteget raksz bele, levágva a nagyobb Eheimhez kapható perlont, sőt. Ezzel inkább csak rontasz, hamarabb fogsz eldugulni és mivel ezeket úgyis kukázzuk, hasznos szűrőközeg sem alakul ki rajta, a célja csak a végső, apró szemű kuli felfogása. Inkább a több biológiai közegre menj rá.
 
Sokkal gazdaságosabban jössz ki ha a nem méretre vágott perlont veszed (pl: https://www.greenaqua.hu/hu/wave-szuroanyag-perlonvatta-feher-250-g.html) és te vágsz bele annyit és olyan méretűt, amilyenre szükséged van. Azzal nem sokat érsz el, ha vastagabb perlon réteget raksz bele, levágva a nagyobb Eheimhez kapható perlont, sőt. Ezzel inkább csak rontasz, hamarabb fogsz eldugulni és mivel ezeket úgyis kukázzuk, hasznos szűrőközeg sem alakul ki rajta, a célja csak a végső, apró szemű kuli felfogása. Inkább a több biológiai közegre menj rá.
Köszönöm mindenkinek, nincs több kérdés :)
 
Erre keress rá "70 gr-os töltővlies-vatelin; 1,50 m széles". Métere kb. 500 forint.
Sziasztok!
Én a egy kutya,cica,és akváriunm boltba (bisztos tudjátok melyik) vettem szűrőbe való perlont 25cmx200cm 3cm vastag.
Fizettem érte 2100 FT ot a 2211 es szűrőmbe 11cm átmérő kell tehát a 25cm ből 2db a 200 cm ből 18db azaz 36 db.Ez a mennyiség 3 évig elég mégha havonta cserélem is.
havonta 58 FT/db.
 
Sziasztok!
Én a egy kutya,cica,és akváriunm boltba (bisztos tudjátok melyik) vettem szűrőbe való perlont 25cmx200cm 3cm vastag.
Fizettem érte 2100 FT ot a 2211 es szűrőmbe 11cm átmérő kell tehát a 25cm ből 2db a 200 cm ből 18db azaz 36 db.Ez a mennyiség 3 évig elég mégha havonta cserélem is.
havonta 58 FT/db.
Az sem rossz. Persze minden nézőpont kérdése. Gondolom többen 1-2 medencét gondoznak, úgy megéri, de nálam 12 van 951 liternyi vízzel.
 
Back
Oldal tetejére