• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Classic Széria

Köszi, igen azt elfelejtettem mondani, hogy a szűrő az akvárium mögött van, vele egy szintben. Tervezem az akvárium minimális megemelését segítve ezzel a szűrő munkáját és akkor hátha a levegő beszivas is megszűnik.
Veszélyes vizekre evezel. A "nem szív be levegőt" és a "kifolyik a víz" között nagyon kicsi a mezsgye. Inkább a tömítést kelle levegő- / víz-állóvá tenni valahogy.
 
Köszi, igen azt elfelejtettem mondani, hogy a szűrő az akvárium mögött van, vele egy szintben. Tervezem az akvárium minimális megemelését segítve ezzel a szűrő munkáját és akkor hátha a levegő beszivas is megszűnik.
Szia.
Sajnos ezeket a külső szűrőket jóval az akvárium alá érdemes tenni mivel csak így van meg neki a kellő vízellátás. Mivel nem szívásra vannak kitalálva így nem képes kiszívni a vizet az akváriumból.
 
Köszi mindenkinek a válaszát!

@elektrorudi kifejtenéd bővebben, hogyan tudom a gyári tömítést jobban vízállóvá tenni? Szerintem @Victor -nál lesz a megoldás a fenti hozzászólásában, utána rákerestem több fórumon és ott is a fejrészre írják a levegősödést ha szintben van az akváriummal a szűrő.

@Matyi egyértelmű, hogy így kéne elhelyeznem, a leírásban is úgy szerepel, hogy kötelező az akvárium szintjénél lejjebb elhelyezni. Sajnos ez nem megoldható jelenleg. Gondolkoztam, hogy az akvárium alatti fiókot átalakítom szekrénnyé de sajnos nincs 400mm... Ezért is szeretném megemelni az akváriumot picit. Most a vízoszlop magassága 340mm, a szűrőfej teteje 355mm -en van.
Brutális volt légteleníteni (ez a másik hátránya, hogy szintben van az akival) a nyomóágon kb 4-5 nagy szívással (nem ám olyannal mint amikor az akvárium vizét cserélem és meg kell szívni a csövet, teljes tűdőből kellett szívni) sikerült.
 
Segitsegetekre volna szuksegem! Takaritottam a kulsoszurot (Eheim 2213) szokasos modon. eltelt nyilvan egy kis ido, mire legtelenitette magat. Most minden patika, viszont, csobogo hangot hallok a fejreszbol ("Csobogo" Prosztatas csurgatas :D) az most eltunoben van, de elkezdett zugni a szuro. Ha pedig szeretnem 50%-ra fojtani mint eddig, akkor van egy franko vasedenyes kavedaralom. Mi lehet a problem? 30-40 centire van a fej az akvarium alja alatt. mindjart szurok kepet is, ha kell. Elore is koszi sracok.
 
Segitsegetekre volna szuksegem! Takaritottam a kulsoszurot (Eheim 2213) szokasos modon. eltelt nyilvan egy kis ido, mire legtelenitette magat. Most minden patika, viszont, csobogo hangot hallok a fejreszbol ("Csobogo" Prosztatas csurgatas :D) az most eltunoben van, de elkezdett zugni a szuro. Ha pedig szeretnem 50%-ra fojtani mint eddig, akkor van egy franko vasedenyes kavedaralom. Mi lehet a problem? 30-40 centire van a fej az akvarium alja alatt. mindjart szurok kepet is, ha kell. Elore is koszi sracok.
Tapasztaltam ilyet én is.
A tengelyt kellett megfordítani és/vagy megigazítani, és befejezte a "darálást".
 
Segitsegetekre volna szuksegem! Takaritottam a kulsoszurot (Eheim 2213) szokasos modon. eltelt nyilvan egy kis ido, mire legtelenitette magat. Most minden patika, viszont, csobogo hangot hallok a fejreszbol ("Csobogo" Prosztatas csurgatas :D) az most eltunoben van, de elkezdett zugni a szuro. Ha pedig szeretnem 50%-ra fojtani mint eddig, akkor van egy franko vasedenyes kavedaralom. Mi lehet a problem? 30-40 centire van a fej az akvarium alja alatt. mindjart szurok kepet is, ha kell. Elore is koszi sracok.
Tapasztaltam ilyet én is.
A tengelyt kellett megfordítani és/vagy megigazítani, és befejezte a "darálást".

Ez most igy elsore nekem kinai. A fejben levo tengelyt? Ugy mukodik ahogy levettem a polcrol a GA-ban. Forditva van a tengely a fejben alapbol ?
 
Abban egyetertunk, hogy teljesen hangtalan nem lehet egy szuro. Kb annyit zug mint takaritas elott (melyebb bugas 50%-on fojtva. Eddig is ilyen volt.)
 
Ez most igy elsore nekem kinai. A fejben levo tengelyt? Ugy mukodik ahogy levettem a polcrol a GA-ban. Forditva van a tengely a fejben alapbol ?
Takarításkor érdemes a rotort és a tengelyt is tisztítani, továbbá magát a rotorházat is.
Amennyiben a tengely és a rotor már "összekopott" valamelyest és fordítva rakod vissza a tengelyt (habár szimmetrikus új korában), vagy nem sikerül a tengelyt "tökig" visszatolni úgy beüzemelés után daráló hangot ad a szűrő.
Mind 2217-es, mind 2215-ös classicnál is tapasztaltam ugyanezt.
 
Nem kavedaral, csak akkor, ha lenyomom a hosszabbitot es vissza, ergo mikor ujra kell induljon. Most egy bugo hangot ad, amit uzemhangnak neveznek, mivel ez van azota amiota megvettem.
 
Én azt gyanítom, hogy itt is a fejtömítés fáradt el! Mikor nekem is levegőt szívott be, akkor ugyanez volt a szitu. Rettentő hangos volt, mintha törött tengellyel menne, és ha folytani akartam akkor csak rosszabb lett. Jobbik eset ha most csak a szűrőanyagon maradt buborékokat dolgozza ki, rosszabbik, hogy mivel megbontottad a szűrőt, így a tömítés már kicsit elfordulva került vissza. Sajnos ezeknek a szűrőknek ez a gyenge pontja, hogy fizikálisan nincs összeszorítva mint a békazáras megoldások, így egy kisebb tömítéselfáradás is elég ahhoz, hogy levegőt szívjon be.
 
Nem kavedaral, csak akkor, ha lenyomom a hosszabbitot es vissza, ergo mikor ujra kell induljon. Most egy bugo hangot ad, amit uzemhangnak neveznek, mivel ez van azota amiota megvettem.
Ez esetben semmi gond.
Idővel azonban jelentkezhet az általam írt "tünet".
 
Akkor ezekszerint minden uzemszeruen mukodik. Morcos lennek a tomites elfaradast illetoen, mivel juliusban vasaroltam a Okelmet. Azert elvarnam, hogy felevet kibirjon minimum. :)
A fojtas lesz szerintem a ludas, csak azzal meg folyamatosan mokolni, hogy megtalaljam a kellemes flowt a garnelaknak, de ne kavedaraljon a kicsike, ha az idegorlo.
 
Még egy kérdés a szívó és nyomó ág elhelyezésével kapcsolatban (gyári Eheim). Ki hogyan rakja fel? Elsőre az esőzetőt raktam fel de túl sok holtteret láttam ahol megrekedt a levél, úszó talajszem stb.

Most levettem az esőztetőt és csak a gyári nyomócsövet raktam fel szembe a szívóággal.

A szívóágat milyen mélyre érdemes rakni?

Annyira merevek ezek a csövek és nagy ívben kell hajlítani, hogy ne törjön meg, eszméletlen rossz vele dolgozni.

45440518302_90daafd969_b.jpg
 
Takarításkor mindig használok Eheim kenőspray-t. Két éve megy mindkét szűrőm, és eddig nem volt a gumigyűrűk miatt semmi gond. Remélem ez így is marad.
Ettől függetlenül tervezem idén cserélni a tömítéseket.
 
Kivettem az aktivszenes szuroszivacsot belole, es most erosebb a flow, es hangosabban bug. megbabraltam a rotort is, meg a tengelyt. Nem tudom, hogy ez jo bugas-e. Csinaltam videot, de valamiert nem engedi ide feltolteni, lehet a mov kiterjesztes miatt.
 
Kivettem az aktivszenes szuroszivacsot belole, es most erosebb a flow, es hangosabban bug. megbabraltam a rotort is, meg a tengelyt. Nem tudom, hogy ez jo bugas-e. Csinaltam videot, de valamiert nem engedi ide feltolteni, lehet a mov kiterjesztes miatt.

Töltsd fel pl gdrive -ra és illeszd be ide a linket.

Én is kivettem a szénszűrőt de nem tapasztaltam, hogy hangosabb lenne. Esetleg picit súlyozd le a szűrőt és vedd le teljesen a folytást. Folytva jóval hangosabb.
 
Töltsd fel pl gdrive -ra és illeszd be ide a linket.

Én is kivettem a szénszűrőt de nem tapasztaltam, hogy hangosabb lenne. Esetleg picit súlyozd le a szűrőt és vedd le teljesen a folytást. Folytva jóval hangosabb.

Kezdek rajonni. :D MEgmozgattam a kicsiket, es bizony "szensavas" :D egybol bugyogas, es szokik a levego belole. Mikor atmostam a szivacsot, meg a toltetet, valoszinu belevegosodtek, meg hat a sok keramiagyuru. :D most kispatak csobogas van a hordoban. :D Megringatom picit
 
Back
Oldal tetejére