• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Classic Széria

Sziasztok. SOS bajban vagyok. Az iment mailt a GA-s sracoknak (@viktorlantos megjelollek, a biztonsag kedveert), de tudom, hogy Hetfon tudnak erdemben valaszolni.
Szoval, az iment vettem eszre, hogy ereszt a 2213-om, a befolyoagnal, a "Konyok" idom es a szurotartaly kozott. Mozgatva nem volt, csak egyszer takaritva 2 augusztus vege fele, eddig nem volt semmi, viszont ma hazaerve lattam, hogy van par vizcsepp a szekrenyben. Egy 54 literest szur, csak gagyi aquael Fan szurom van ( belso ). Mivel Garis a buli, nem tudom, hogy azzal tovabbi kart okozok-e, ha keddig igy uzemel a berendezes. Rendkivul letort es szomoru vagyok, mert julius vegen vasaroltam a ketyeret. Valaki tudna valamilyen athidalo megoldast mondani, akar olyasmit amivel "zarhatom" a szivargas utjat, de nem veszitem el a garanciat? :SSSSSSS
Én is átéltem ezt ugyanezen típussal, csak kb. egy héttel a beüzemelés után. Gondolom a beömlő csonkot teljesen betekerted. Nekem úgy is szivárgott.
Ezért sima teflonszalagot tekertem a menetre, de túl sokat és a csonk becsavarásakor elrepesztettem a vödröt.
Ami viszont szerintem jó a tömítéshez és biztonságos is az ez (narancs barkácsáruházban beszerezhető):
 

Attachments

  • F5086655-01.jpg
    F5086655-01.jpg
    22.5 KB · Megtekintések: 0
Csavarj egyet a könyökön. Ugyanez történt velem is a nyáron, én is szívrohamot kaptam, de csak kilazult. Menetes, szóval nem tudod eltörni. Ha nem feszegeted. :D Figyeld a csavarás után, de remélhetőleg nálad is csak ennyi a gond.

Az iment irt is nekem a GA (ez mar ugyfelszolgalat, jo magam is ilyesmit dolgozom, es sosem tapasztalom a gyors reakciot! 10 pont a griffendelnek), megvarom mit mondanak a kep lattan amit kuldtem, ha Ok is ezt javasoljak, ugy csavarok egyet.
 
Sziasztok!
Megtudná valaki mondani mitől nyom néha levegőt olyan mint amikor kidolgozza levegőt de újra levegős lesz. Ógyűrű rendben vazelinnel kezelve.
 
Kösz ,1 éves a szűrő semmit nem látni a fejtömítésen semmit nincs ellapulva de valahol falsot kap. Köszi.
 
Kösz ,1 éves a szűrő semmit nem látni a fejtömítésen semmit nincs ellapulva de valahol falsot kap. Köszi.
Az enyém több mint tíz éves. Erre a műveletre megjavult tavasszal. Viszont fogalmam sincs hogy melyikkel volt probléma.
 
Az lesz ,szétszedem megvizslatom, csak azt nem értem pedig műszaki ember vagyok mitől mehet tönkre egy ó gyűrű amikor mindíg le van kezelve, meg talán 6x volt szétszedve és gondosan össze rakva.
 
Az lesz ,szétszedem megvizslatom, csak azt nem értem pedig műszaki ember vagyok mitől mehet tönkre egy ó gyűrű amikor mindíg le van kezelve, meg talán 6x volt szétszedve és gondosan össze rakva.
Én a vízre tudok egyedül gondolni, hogy az eszi meg a gumit...bár 1 év alatt nem hiszem, hogy ilyesminek szabadna történnie.
 
A víz nem eszi meg a gumit, sőt lubrikál. Szárazon tárolni ezeket nem jó, én mindig szilikonnal bekenem és úgy tárolom a tartalékot.
Itt valami más gond. Bejövő ágnál van skimmer?
 
Szia!
Nem skimmel de megvan a baj,most át töröltem az ó gyűrűnél újra vazelineztem az ó gyűrű hibátlan.
Az volt,hogy most cseréltem szűrő anyagot és nagyon megtömtem,az uccsó 2-3 mm nehezen ment rá a fej és valószínű feszült és azért nem tömített.
most kiszedtem egy kis bio töltetet de csak annyit,hogy kényelmesen össze mennyen a cucc. Most jobban muzsikál majd 1-2 nap kiderül.
Köszi mindent.(y);)
 
Sziasztok!
Arra van megoldás, hogy a békapántok nagyon lazák a 2213asomon? merjem fogóval babrálni?
Szia nem kell fogó egy kicsit összébb nyomod és kész de ha fogóval megy az is jó csak szedd le előtte nehogy a vödör fülét letörd.
 
Szia!
Nem skimmel de megvan a baj,most át töröltem az ó gyűrűnél újra vazelineztem az ó gyűrű hibátlan.
Az volt,hogy most cseréltem szűrő anyagot és nagyon megtömtem,az uccsó 2-3 mm nehezen ment rá a fej és valószínű feszült és azért nem tömített.
most kiszedtem egy kis bio töltetet de csak annyit,hogy kényelmesen össze mennyen a cucc. Most jobban muzsikál majd 1-2 nap kiderül.
Köszi mindent.(y);)
Szerencséd van, hogy a levegő ment be, és nem a víz jött ki. ;)
 
Sziasztok!

Eheim 2013 Eheim Classic szűrő jellemzően hol szivhat levegőt? Nagyon ritkán fordul elő és rögtön légtelenedik is de idegesít. 1 hetes a szűrő.

A szívóág csonkja elég könnyen forog, ahogy láttam ez egy menetes szárral csatlakozik a tartályhoz illetve egy O gyűrű van körülötte. Ennek mennyire kell szabadon illetve könnyedén mozognia? Vizet nem ereszt de levegőt attól még tudna beszívni. Most csak azért nem állítanám le és húznám meg hacsak nem mondjátok, hogy 99% hogy itt van a gond.

A motorfej nem hiszem, hogy problémás, gyári zsíros a tömítés és a csatok is erősen tartanak.

Dupla csapos, azok rendesen meg vannak húzva.

Köszönöm!
 
Nekem mindig a fejtömítés mellett szív levegőt. De az enyém az akvárium mellett van, ezért nincs az a garvitációs nyomás amitől a motorfejnek szinte csak forgatni kell a vízet, így lényegében erős szívóhatás van a fejrészben aminek a puha szilikontömítés nem tud gátat szabni és beengedi a levegőt. Ugyanez a szitu lehet, ha erősen eltömődik a szűrő. Keményebb tömítéssel próbáltam, de az is csak átmeneti állapot, mert egy idő után meglapult annyira, hogy újra beengedte a levegőt. Megoldás lehet, ha kicsit kevesebb szűrőanyagot használsz, én pl nem használok a szűrőanyag tetején perlont, hanem oda is szivacs került, kettő közt pedig Matrix szűrőanyag.
 
Nekem mindig a fejtömítés mellett szív levegőt. De az enyém az akvárium mellett van, ezért nincs az a garvitációs nyomás amitől a motorfejnek szinte csak forgatni kell a vízet, így lényegében erős szívóhatás van a fejrészben aminek a puha szilikontömítés nem tud gátat szabni és beengedi a levegőt. Ugyanez a szitu lehet, ha erősen eltömődik a szűrő. Keményebb tömítéssel próbáltam, de az is csak átmeneti állapot, mert egy idő után meglapult annyira, hogy újra beengedte a levegőt. Megoldás lehet, ha kicsit kevesebb szűrőanyagot használsz, én pl nem használok a szűrőanyag tetején perlont, hanem oda is szivacs került, kettő közt pedig Matrix szűrőanyag.
Köszi, igen azt elfelejtettem mondani, hogy a szűrő az akvárium mögött van, vele egy szintben. Tervezem az akvárium minimális megemelését segítve ezzel a szűrő munkáját és akkor hátha a levegő beszivas is megszűnik.
 
Back
Oldal tetejére