• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Classic Széria

Nézd meg, hogy teljesen nyitott állapotban is ereszt-e. Nekem sikerült tavaly egy szétszedésnél eltörnöm, jó nagyot reccsent, ezért fojtásnál ereszt. Nyitva nincs ilyen gondom vele.
 
Sziasztok!
Van egy 2213-as szűrőm, ehhez a verzióhoz van a szép fehér szűrőkosár. A 2211-eshez és a 2215-ös verziókhoz nem kosár van, hanem zöld rács, alulra és felülre is. Felmerült bennem, hogy lecserélhető-e vajon a kosár valami jó erős műanyagból készült rácsra? Ha minimálisan is, de a kosár kikerülésével még több szűrőanyagot tudnék beletömni. Nekem cserélhetőnek tűnik, csak nem akarom megölni a szűrőt, inkább kérdezek. :D
 
Sziasztok!
Van egy 2213-as szűrőm, ehhez a verzióhoz van a szép fehér szűrőkosár. A 2211-eshez és a 2215-ös verziókhoz nem kosár van, hanem zöld rács, alulra és felülre is. Felmerült bennem, hogy lecserélhető-e vajon a kosár valami jó erős műanyagból készült rácsra? Ha minimálisan is, de a kosár kikerülésével még több szűrőanyagot tudnék beletömni. Nekem cserélhetőnek tűnik, csak nem akarom megölni a szűrőt, inkább kérdezek. :D
Eheim prof2-nek a perlon tetejen ami racs van? Abbol lehetne faricskalni.
 
A farigcsálás a legkevesebb, a kérdés inkább az, hogy szabad-e buherálni a tartozékokkal, még ha csak a szűrőkosárról is van csak szó. Bár talán a Classicnál annyira nem bonyolult a vízmozgás, lentről megy felfelé.
 
B
A farigcsálás a legkevesebb, a kérdés inkább az, hogy szabad-e buherálni a tartozékokkal, még ha csak a szűrőkosárról is van csak szó. Bár talán a Classicnál annyira nem bonyolult a vízmozgás, lentről megy felfelé.
Baja nem lesz. Csak a toltetet tedd zsakba, vagy perlont a tetejere, hogy a rotor nem tudja beszippantani a szemcset.
 
B

Baja nem lesz. Csak a toltetet tedd zsakba, vagy perlont a tetejere, hogy a rotor nem tudja beszippantani a szemcset.
Rács lenne alul és felül is, plusz a tetején perlon van. A rács meg kell a perlonra, hogy azt se tudja beszívni. Szóval ez nem gond. Igazából elméleti a kérdés, mert nagyon nehezen veszem magam rá ilyenek meglépésére, még a takarítást is egy hete halasztom. :D
 
Rács lenne alul és felül is, plusz a tetején perlon van. A rács meg kell a perlonra, hogy azt se tudja beszívni. Szóval ez nem gond. Igazából elméleti a kérdés, mert nagyon nehezen veszem magam rá ilyenek meglépésére, még a takarítást is egy hete halasztom. :D
Akkor hajra!:) Ha nem jon be, csak vissza az eredeti kosar, es nyoma sincs mokolasnak.
Olyan racsot kerdezni kell az alkatreszek topikban, lehet valakinek arvalkodik a fiok aljan.
A Eheim Classic szuro az egyszereu mukodesi elv miatt tetszik.. nemreg vasaroltam prof4-et, tul van bonyolitva az egesz.
 
Akkor hajra!:) Ha nem jon be, csak vissza az eredeti kosar, es nyoma sincs mokolasnak.
Olyan racsot kerdezni kell az alkatreszek topikban, lehet valakinek arvalkodik a fiok aljan.
A Eheim Classic szuro az egyszereu mukodesi elv miatt tetszik.. nemreg vasaroltam prof4-et, tul van bonyolitva az egesz.
Van egy EccoPro 130-asom, nekem már azt is fura volt elképzelni, hogy hogyan áramlik benne a víz. Eheim Classic a jó, lent be, fent ki.
 
Rács lenne alul és felül is, plusz a tetején perlon van. A rács meg kell a perlonra, hogy azt se tudja beszívni. Szóval ez nem gond. Igazából elméleti a kérdés, mert nagyon nehezen veszem magam rá ilyenek meglépésére, még a takarítást is egy hete halasztom. :D
Szia Mesko!
Lehet hozzá venni gyárit, mint amilyen a 11-15-17 típusokban is van. Ezzel kb. 1 literrel növelhető a hasznos térfogata is.
Magyar importőr (Fisch) oldalán megtalálható a gyári cikkszám.
 
Szia Mesko!
Lehet hozzá venni gyárit, mint amilyen a 11-15-17 típusokban is van. Ezzel kb. 1 literrel növelhető a hasznos térfogata is.
Magyar importőr (Fisch) oldalán megtalálható a gyári cikkszám.
Köszi, közben súgtak üzenetben is, valószínűleg jövő hónapban megejtem a vásárlást. (y)
 
Nagy nyár végi garázspakolás volt nálunk (azóta nem találom az algakaparót) és a kezembe akadt a kis 2211-eshez egy bontatlan tengely. Srácok, ugye jól gondolom, hogy cserélni csak rotorral együtt érdemes a tengelyt? Azaz vagy rendeljek rotort, vagy tegyem el jó helyre a tengelyt? Viszket a tenyerem, de nem szeretnék hülyeséget csinálni.
 
S
Nagy nyár végi garázspakolás volt nálunk (azóta nem találom az algakaparót) és a kezembe akadt a kis 2211-eshez egy bontatlan tengely. Srácok, ugye jól gondolom, hogy cserélni csak rotorral együtt érdemes a tengelyt? Azaz vagy rendeljek rotort, vagy tegyem el jó helyre a tengelyt? Viszket a tenyerem, de nem szeretnék hülyeséget csinálni.
Szia @Bandesz !
Nem tudom, hogy érdemes de nekem egy kb. másfél éves tengelyből kitörött egy darab. Az új tengely gond (és zaj) nélkül üzemel az eredeti 1,5 éves rotorral.
 
Nagy nyár végi garázspakolás volt nálunk (azóta nem találom az algakaparót) és a kezembe akadt a kis 2211-eshez egy bontatlan tengely. Srácok, ugye jól gondolom, hogy cserélni csak rotorral együtt érdemes a tengelyt? Azaz vagy rendeljek rotort, vagy tegyem el jó helyre a tengelyt? Viszket a tenyerem, de nem szeretnék hülyeséget csinálni.

Miért kellene rotorral együtt cserélni? Ha a rotorod belső felén (ahol a tengelyre felfekszik) nincsen kúpos kopás, akkor no para, simán lehet csak tengelyt cserélni. Én is törtem már el Prof1 tengelsz karbantartás közben, ment bele az új tartalék, a régi rotorral és csók.
 
Szia @Bandesz !
Nem tudom, hogy érdemes de nekem egy kb. másfél éves tengelyből kitörött egy darab. Az új tengely gond (és zaj) nélkül üzemel az eredeti 1,5 éves rotorral.

Miért kellene rotorral együtt cserélni? Ha a rotorod belső felén (ahol a tengelyre felfekszik) nincsen kúpos kopás, akkor no para, simán lehet csak tengelyt cserélni. Én is törtem már el Prof1 tengelsz karbantartás közben, ment bele az új tartalék, a régi rotorral és csók.
Köszi a gyors választ. A régi gumibakok ki-imátkozása volt a legnehezebb feladat. És valóban csendesebb lett a szűrő. (y)(y)(y)(y)
 
Sziasztok. SOS bajban vagyok. Az iment mailt a GA-s sracoknak (@viktorlantos megjelollek, a biztonsag kedveert), de tudom, hogy Hetfon tudnak erdemben valaszolni.
Szoval, az iment vettem eszre, hogy ereszt a 2213-om, a befolyoagnal, a "Konyok" idom es a szurotartaly kozott. Mozgatva nem volt, csak egyszer takaritva 2 augusztus vege fele, eddig nem volt semmi, viszont ma hazaerve lattam, hogy van par vizcsepp a szekrenyben. Egy 54 literest szur, csak gagyi aquael Fan szurom van ( belso ). Mivel Garis a buli, nem tudom, hogy azzal tovabbi kart okozok-e, ha keddig igy uzemel a berendezes. Rendkivul letort es szomoru vagyok, mert julius vegen vasaroltam a ketyeret. Valaki tudna valamilyen athidalo megoldast mondani, akar olyasmit amivel "zarhatom" a szivargas utjat, de nem veszitem el a garanciat? :SSSSSSS
 
Back
Oldal tetejére