• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Classic Széria

Szia. Nekem a 30literes alatt 2213-as működik, nincs vele gond,az esőztetőn a lyukakat nagyobbra fúrtam.

Milyen szűrő anyagok vannak benne, nem lehet hogy betömörödik? Ha növények foszladoznak, az is terhelheti a szűrőt.
Amúgy én általában havonta szoktam a csöveket tisztítani(a szűrő anyagokat is).
 
Ha nincs algásodás én nem is törődnék vele. Ha van akkor lehet a nagyobb szűrő lesz a megoldás. Egyébként nálam egy 2213as hajtja a 32 literes nanomat. Kicsit folytva használom és csak minimalisan algásodok azt is inkább csak ott ahol nagyon megül a kosz. Heti fél óra takarítással karban is tudom tartani ;) A nagyobb vödör sokat segít ;)
Nagyobb vödör, nyomócső, nagyobb teljesítmény miatt gondolom, hogy talán jobb lenne. Algásodás nincs szerencsére. Az a másik probléma, hogy a kosz leül a növényekre, meg az egyik sarokba. Mintha nem lenne elég nagy az áramlat, hogy eljuttassa a szívóágig. Legalábbis így 2 nap után már alig van valami érezhető mozgás, csak csordogál. Arra lennék kíváncsi, hogy ez egyensúlyba kerülhet-e, vagy így marad.

Szia. Nekem a 30literes alatt 2213-as működik, nincs vele gond,az esőztetőn a lyukakat nagyobbra fúrtam.

Milyen szűrő anyagok vannak benne, nem lehet hogy betömörödik? Ha növények foszladoznak, az is terhelheti a szűrőt.
Amúgy én általában havonta szoktam a csöveket tisztítani(a szűrő anyagokat is).
Gyári szivacs legalul, felette Ista Quartzite glass, perlonvatta, matrix, vékony sűrű szivacs. Ezt utólag tettem bele, de nem ez folytja le, előtte is lagymatag volt, csak olyan érzésem volt, hogy visszalök valamit az akváriumba a szűrő, és ez talán megfogja. A növények szerencsére nem foszlanak, néhány bacopa levél adja meg magát, de azokat le szoktam csípni.

Azért is félek a gyenge vízforgatástól, mert kúszik felfelé a hőmérő szála, és a kijövő áramlat egyre kevesebbet oxigént tud nekik beoldani. Eleinte csak úgy pattogtak a buborékok az esőztetőtől. :(
 
Szerintem vedd ki középről a perlont és tedd a tetejére,ez végzi a finom szűrést,ami az apró szennyeződést veszi ki. Ha zavar, hogy a Quartzite glass és a mátrix összekeverik, akkor az egyiket tedd hálóba, bár ez nem probléma, nálam is összekeveredett már.
 
Szia @Mesko
Szerintem nem jó sorrendben vannak a szűrőanyagok belepakolva a szűrődbe.
A sűrű szivacs és perlon mindig felűlre kerűljön. Így elég csak azt pucolni a legtöbb esetben.(y)
Ha cserélnél 2213-ra azt nyugodtan a nyomóág szabályozásával tudod üzemeltetni ilyen kis akváriumban :).
Ui: egyszerre írtunk Szella kolléganővel.
 
Akkor ma megint buherálok egyet. Köszi a tippeket mindenkinek, megpróbálom. Örülnék, ha nem kéne szűrőt cserélni, mert akkor még egy hónapot csúszna a lámpám. :oops:
A quartzite glass-t szerencsére hálóban kaptam, úgyhogy a keveredés nem gond.
 
Akkor ma megint buherálok egyet. Köszi a tippeket mindenkinek, megpróbálom. Örülnék, ha nem kéne szűrőt cserélni, mert akkor még egy hónapot csúszna a lámpám. :oops:
A quartzite glass-t szerencsére hálóban kaptam, úgyhogy a keveredés nem gond.
Sziasztok neken is Eheim Classic van 2211 nekem alul kerámia gyűrű,kék szivacs,jbl micromec biológiai töltet,végűl perlon. Így használva nem fojtja a szűrőt két hónapja így megy flow nemváltozott. 30litert szűrök növénnyel jól beűltetett,hat darab platti van benne,talaj manado. vízparaméter is jónak tűnik,belső szűrővel 45mg/l volt a nitrát egy hét és az üveg zölsalgás volt. A classiccal 180 fokot fordúlt kristály tiszta alga mentes víz 3 hét után a nitrát szint 20mg/l alá csökkent, nitrit tesz papír fehér maradt gondolom nincs most 2hónap után nitrát 15mg/l és lassan még csökken. A hangjára pedig egyszerűen a mágneses algakaparót mind kettőt rátettem a tetejére és forgatni kezdtem amíg csöndbe nem lett. Ez azért válik be mert a rotor elekro induktivitás mágnesesség elvén forog de mivel nincs gyárilag kieggyensújozva ezért morog viszont a mágnes kibalanszírozza. A teljesítményre semmi hatással nincs nem melegszik semmi negatív hatás érdemes kipróbálni.
 
Sziasztok neken is Eheim Classic van 2211 nekem alul kerámia gyűrű,kék szivacs,jbl micromec biológiai töltet,végűl perlon. Így használva nem fojtja a szűrőt két hónapja így megy flow nemváltozott. 30litert szűrök növénnyel jól beűltetett,hat darab platti van benne,talaj manado. vízparaméter is jónak tűnik,belső szűrővel 45mg/l volt a nitrát egy hét és az üveg zölsalgás volt. A classiccal 180 fokot fordúlt kristály tiszta alga mentes víz 3 hét után a nitrát szint 20mg/l alá csökkent, nitrit tesz papír fehér maradt gondolom nincs most 2hónap után nitrát 15mg/l és lassan még csökken. A hangjára pedig egyszerűen a mágneses algakaparót mind kettőt rátettem a tetejére és forgatni kezdtem amíg csöndbe nem lett. Ez azért válik be mert a rotor elekro induktivitás mágnesesség elvén forog de mivel nincs gyárilag kieggyensújozva ezért morog viszont a mágnes kibalanszírozza. A teljesítményre semmi hatással nincs nem melegszik semmi negatív hatás érdemes kipróbálni.
A jó biológiai szűrés a nitrát szinttet az én meglátásom szerint nem csökkenti. Sőt mivel az amoniát nitritté majd nirtáttá bontja még növeli is. A nitrát csökkenés mögött inkább a jobban fejlődő növények vannak.
Az állandó mágnessel forgó mágnest (rotort) nem hiszem, hogy ki lehet egyensúlyozni. Ha van hatása akkor az bizony fékezi a forgatás, ami mellet a rezgést is csökkenti ezért halkabb
 
A jó biológiai szűrés a nitrát szinttet az én meglátásom szerint nem csökkenti. Sőt mivel az amoniát nitritté majd nirtáttá bontja még növeli is. A nitrát csökkenés mögött inkább a jobban fejlődő növények vannak.
Az állandó mágnessel forgó mágnest (rotort) nem hiszem, hogy ki lehet egyensúlyozni. Ha van hatása akkor az bizony fékezi a forgatás, ami mellet a rezgést is csökkenti ezért halkabb
Ezt keringető szivattyúknál alkalmazzák ott is mágneses térben forog amikor elkezd zörögni mert kikopott a kerámia golyó amin forog akkor mágnessel orvosolják , hogy balanszban tartják a rotort . De ott csak ideíglenes megoldás . Egyébként teljesítmény csökkenést nem vettem észre abszolút . Az,hogy valakinek jobban valakinek kevésbé zörög az mind gyártási pontatlanság ezért Eheim Classic De szerintem zseniális és egyszerű mint a faék 30litert úgy szűr , hogy le a kalappal . A nitrát szintben meg igazad lehet de ahhoz, hogy a növények erőre kapjanak fontos a jó szűrés . Ez az első kűlső szűrőm nagyon megvagyok vele elégedve szűrő / akvárium méret az én véleményem szerint annyival lehet nagyobb , hogy max 30% fojtás már jó legyen különben nagy lesz a nyomás a szivattyú fejben és terhelheti a rotort illetve a tengelyt és hamarabb kikopik illetve nagyobb a hangja is .
 
Utoljára módosított:
Ezt keringető szivattyúknál alkalmazzák ott is mágneses térben forog amikor elkezd zörögni mert kikopott a kerámia golyó amin forog akkor mágnessel orvosolják , hogy balanszban tartják a rotort . De ott csak ideíglenes megoldás . Egyébként teljesítmény csökkenést nem vettem észre abszolút . Az,hogy valakinek jobban valakinek kevésbé zörög az mind gyártási pontatlanság ezért Eheim Classic De szerintem zseniális és egyszerű mint a faék 30litert úgy szűr , hogy le a kalappal . A nitrát szintben meg igazad lehet de ahhoz, hogy a növények erőre kapjanak fontos a jó szűrés . Ez az első kűlső szűrőm nagyon megvagyok vele elégedve szűrő / akvárium méret az én véleményem szerint annyival lehet nagyobb , hogy max 30% fojtás már jó legyen különben nagy lesz a nyomás a szivattyú fejben és terhelheti a rotort illetve a tengelyt és hamarabb kikopik illetve nagyobb a hangja is .
Érdekes ez a mágnessel való orvoslás, még nem eset le igazán miért működhet. A hangját a lapátrész kotyogása szokta még okozni és a burkolat. Nekem nem jött be a túlbonyolított szűrő így kötöttem ki a Eheim Professionel II szeriánál. A jó szürés pedig egyértelműen jobb a növényeknek. 2213 mas lenne neked 30l re az ideális. A nitrát szitnre gyakorolt hatását legjobban egy túlzásba vitt szűrő takarítás után látni.
 
A jó biológiai szűrés a nitrát szinttet az én meglátásom szerint nem csökkenti. Sőt mivel az amoniát nitritté majd nirtáttá bontja még növeli is. A nitrát csökkenés mögött inkább a jobban fejlődő növények vannak.
Az állandó mágnessel forgó mágnest (rotort) nem hiszem, hogy ki lehet egyensúlyozni. Ha van hatása akkor az bizony fékezi a forgatás, ami mellet a rezgést is csökkenti ezért halkabb
És még valami már tudom honnan vettem a nitrát lebontását
"negyedik szakasz a denitrifikáció(Nitrococcus, Nitrospira fajok), ekkor a nitrát egy részéből NO, N2O illetve N2 keletkezik, mely buborékként hagyja el a vizet.

NO3- + CH2O + H+ -> 1/2 N2O + CO2 + 3/2 H2O. Gondolom ha jó a szűrés akkor nitrát lebontás is lehet." Ezt egy oldalon olvastam onnan ollóztam ki .
 
Utoljára módosított:
Érdekes ez a mágnessel való orvoslás, még nem eset le igazán miért működhet. A hangját a lapátrész kotyogása szokta még okozni és a burkolat. Nekem nem jött be a túlbonyolított szűrő így kötöttem ki a Eheim Professionel II szeriánál. A jó szürés pedig egyértelműen jobb a növényeknek. 2213 mas lenne neked 30l re az ideális. A nitrát szitnre gyakorolt hatását legjobban egy túlzásba vitt szűrő takarítás után látni.
Ezt , hogy érted a túlzott szűrő takarítás ? Én 2 hónapja nem takarítottam a szűrőt csak a csöveket a 2211- nél pedig a flow bőven sok felfúrtam az erőztető furatait nelegyen akkora a nyomás viszont a liter/H megmaradt csak a szűrőtartály ami talán kicsi de 0.7 liter bio töltet 30 liter hallal nem agyon telepített akváriumot tartósan jól szűr igaz nincs plussz tarcsai benne.
 
Utoljára módosított:
Ezt , hogy érted a túlzott szűrő takarítás ? Én 2 hónapja nem takarítottam a szűrőt csak a csöveket a 2211- nél pedig a flow bőven sok felfúrtam az erőztető furatait meglegyen akkora a nyomás viszont a liter/H megmaradt csak a szűrőtartály ami talán kicsi de 0.7 liter bio töltet 30 liter hallal nem agyon telepített akváriumot tartósan jól szűr igaz nincs plussz tarcsai benne.
Nitrát bontást oxigén mentes környezetben élő baktériumok végzik. Szűrőben ehhez pangó részek kellenek, ami egy nem túl kívánatos dolog.
Azt vettem észre hogyha jól átmosom (akvárium vízben) a szűrő anyagot, azért hogy mulm ne legyen a szűrőben. Akkor pár hétig mérhetően több nitrátot kell adagolni ugyanazon szintekhez.
 
Nitrát bontást oxigén mentes környezetben élő baktériumok végzik. Szűrőben ehhez pangó részek kellenek, ami egy nem túl kívánatos dolog.
Azt vettem észre hogyha jól átmosom (akvárium vízben) a szűrő anyagot, azért hogy mulm ne legyen a szűrőben. Akkor pár hétig mérhetően több nitrátot kell adagolni ugyanazon szintekhez.
Már értem köszi. Mindenesetre nálam 30 literre a 2211 jól végzi a dolgát 2 hónapja bizonyít a szűrőtöltet is elegendőnek bizonyúl . Sajna a 2213 nem fér a polcra az akvárium mellé mert csak oda tudom tenni de mögötte se lent a padlón nem tudom hova tenni a szűrőt azért van 2211-em. Lesz majd nagyobb akvárium pár éven belűl addigra lesz hely ahová majd teszem 72-80 liter ott minimum 2215 v. 2217 lesz . Szerinted a JBL micromec jó bio töltet?
12 mm átmérőjű golyók olyan mint a substrate pro azis szinterelt üveg neken ez a bio töltetem.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!
Valószínű már volt kérdés, de lusta vagyok több oldalt átolvasni..
Eheim 2211-be lehet biológiai töltetet tenni?
 
Köszönöm! +szivacs, vagy csak 1l töltet és kész?
Szivacs nélkül belefér az 1 liter (pl. nekem Substrat Pro volt benne, hogy ne tömődjön el túl hamar.) és a tetejére perlon. Nekem így 30 literes garnélást szűrt és elég volt évente max 3-4-szer szétkapni, hogy takarítsam. A kifolyó ágra érdemes venni egy szimlacsapot legalább, hogy tudd szabályozni a kifolyó víz erősségét.
 
Back
Oldal tetejére