• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY nano lámpa

:eek::wtf:eek:_O:wideyed:

Ez nagyon jó(y)
Elég nehéz a tartó? Például ha karbantartás közben meglököd nem fog beledőlni a vízbe, mert az nem lenne vicces.
Emiatt az eredeti verziónak talpa is van. Pont akkora mint az akvárium.
 
Tényleg nagyon jó lett!(y) Esetleg elárulod, hol/hogyan csináltatod a fém elemeket?
 
:eek::wtf:eek:_O:wideyed:

Ez nagyon jó(y)
Elég nehéz a tartó? Például ha karbantartás közben meglököd nem fog beledőlni a vízbe, mert az nem lenne vicces.
Emiatt az eredeti verziónak talpa is van. Pont akkora mint az akvárium.

Nem, a tartó nem tartja meg önmagában, az eredetihez hasonlóan kell majd megoldanom.
Durván nagy doboz kellett volna, hogy csak a súly tartsa meg.
Az ernyő hosszabb picivel mint az aki szélessége (Ekkorát kívánt a kompakt cső mérete.), ami a szűrő mérete ellenére 30×30×30 lesz.:)
 
Tényleg nagyon jó lett!(y) Esetleg elárulod, hol/hogyan csináltatod a fém elemeket?
A doboz 80×40 zártszelvény, egyik oldalán kivágtam a falát, ahol az "ajtó" lett. ("C" szelvényből egyszerűbb.)
Az ernyő 1 mm Alu-lemez hengerelve.
A tartó 6mm-es csövek, egy régebbi mennyezeti spot tartó elemeiből készült.
DIY, abból ami a ház körül volt.:)
A két szellőző lemezt, azt lézerrel vágták ki.
 
Nagyon szép!

Az "ernyőt" csináltattad, vagy találtad készen?
A lemezt kivágtam, a hengerelést pedig bádogos kézi hengerelő gépével hengereltük meg.Kicsit látszik is rajta.
A két szellőző lemez és 2 merevítő, bele van hegesztve.
 
Nagyon szép munka, gratulálok. Ha elkészül a talpazat, hogy fogod tudni forgatni a lámpatestet? Hasonlóan mint az eredetinél?
 
Nagyon szép munka, gratulálok. Ha elkészül a talpazat, hogy fogod tudni forgatni a lámpatestet? Hasonlóan mint az eredetinél?
Az az igazság, hogy az eredetit még csak fotón láttam és azon is elég nehezen kivehető hogy mi hogy van megoldva.
Mivel az én lámpám nem lesz az aki mellett közvetlenül, (mármint a doboz) ezért a talapzaton fog forogni, de nem a doboz közép-tengelye körül, hanem, az egyik szélső kiálló talprészen elhelyezett "tengely" körül.
Így akár teljesen elfordíthatom az aki fölül.
 
17147293_e94527bad1278f0511cca29c3aeef004_m.jpg

Szia! Ne haragudj, hogy zavarlak kérdésemmel, de nem tudsz egy olyan webshopot, vagy valami címet ahonnét ugyan ezeket egyben meg tudnám venni? Külön-külön mind megvan, de hát egy posta költséggel jó lenne megoldani. Ill. érdekelne az előtéted pontos típusa is (azt látom, hogy Osram), teljesítménye. Gondolom kicsit túl van méretezve. Azt már tudom, hogy ez a 4 csaposhoz gyújtó külön nem kell, viszont lehet hogy a rövidebb 2 csapos kellene nekem, azok meg beépített gyújtósak? A meglévő 11W-os AquaEl lámpámat szeretném felturbózni és be kell, hogy férjen a búrába...

(ja a címet természetesen privátban légyszíves, mert kikapunk) :)
 
Szia! Ne haragudj, hogy zavarlak kérdésemmel, de nem tudsz egy olyan webshopot, vagy valami címet ahonnét ugyan ezeket egyben meg tudnám venni? Külön-külön mind megvan, de hát egy posta költséggel jó lenne megoldani. Ill. érdekelne az előtéted pontos típusa is (azt látom, hogy Osram), teljesítménye. Gondolom kicsit túl van méretezve. Azt már tudom, hogy ez a 4 csaposhoz gyújtó külön nem kell, viszont lehet hogy a rövidebb 2 csapos kellene nekem, azok meg beépített gyújtósak? A meglévő 11W-os AquaEl lámpámat szeretném felturbózni és be kell, hogy férjen a búrába...

(ja a címet természetesen privátban légyszíves, mert kikapunk) :)
Szerintem ne turbózd fel, hanem rakj mellé egy másik 11w-ost, pl 10k-sat. A helyről, amiről múltkor beszéltem veled privátban készen, egybe tudsz szerezni.
 
Igen, de azok lámpa test nélkül vannak, megkérdeztem őket. Búra nélkül! És pontosan ez a hibája a konstrukciónak, mert mivel maximális IP védettre csinálták nem lehet benne izzót cserélni, hanem meg kell venni kábelestől foglalatostól az izzót, ami nem sokkal olcsóbb, mint maga a komplett világítás. Azt meg lássuk be egy ilyen izzó ezer néhány száz forint csak...
 
Back
Oldal tetejére