• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY-LED szalagos világítás

Ne kíméld.. minnél többet + rakhatsz bele RGB-t is és akkor egy tc420-al napfelkelte és nyugta is lehet.. Én csak fehérből 15000lument raktam..+piros +RGB. Az egészet max 60%-on járattam eddig...
Kb 2 éve mennek így.. 125liter felett..
Most pedig egy tengeri lámpát tervezgetek .... ;)
 

Attachments

  • lampa3.jpg
    lampa3.jpg
    255 KB · Megtekintések: 79
Ne kíméld.. minnél többet + rakhatsz bele RGB-t is és akkor egy tc420-al napfelkelte és nyugta is lehet.. Én csak fehérből 15000lument raktam..+piros +RGB. Az egészet max 60%-on járattam eddig...
Kb 2 éve mennek így.. 125liter felett..
Most pedig egy tengeri lámpát tervezgetek .... ;)
Ha jól értelmezem a fotód... Van egy táp, egy TC420 vezérlő, meg még valami. Az a valami az RGB szalagot szedi színekre? Ergo külön is kell vezérelni? Vagy az a napkelte-nyugtához kell?
 
Igen. Van egy táp, egy tc420 ami készíti a vezérlést. A kis valami pedig jel erősítő, mert sok a fehér szalag és a vezérlő nem tudja kihajtani. Igy azt a a csatornát amin bevan kötve a fehér arra kell.
 
Üdv.
Led szalagjaim (régi Alis) cserélném, és tanácsot szeretnék kérni.
Az akva 100*30*50 azaz 50 cm a magassága. Low tech. Eddig 4x90 cm s fehér, 1x90 cm s piros, és 1x90 cm s kék led volt- van benne. TC 420 vezérlés
Amire gondoltam 5730 nagy fényerejű (már nem Aliról), 120led/m, 18 w, 3000 lm/m, 6400K, és persze a piros és kék.. mert szeretem nézni a napfelkeltét.

Kérdésem az lenne, hogy a hideg fehéret, vagy természetes fényt ajánlatos beletenni? Köszi
 
Üdv.
Led szalagjaim (régi Alis) cserélném, és tanácsot szeretnék kérni.
Az akva 100*30*50 azaz 50 cm a magassága. Low tech. Eddig 4x90 cm s fehér, 1x90 cm s piros, és 1x90 cm s kék led volt- van benne. TC 420 vezérlés
Amire gondoltam 5730 nagy fényerejű (már nem Aliról), 120led/m, 18 w, 3000 lm/m, 6400K, és persze a piros és kék.. mert szeretem nézni a napfelkeltét.

Kérdésem az lenne, hogy a hideg fehéret, vagy természetes fényt ajánlatos beletenni? Köszi
A fehérek legyenek 6500K-esek. A többség azt használja. Ez kombinálható egy két csík természetes fehérrel 2500-3000K,de van aki csak egy sor piros RGB szalagot tesz a 6500K-s mellé. A kék helyett is 6500K. (BENNE VAN A KÉK) Általában a tisztakék csak a holdfény effekthez használatos, de ahhoz jó a fehér is, a holdfény csak a mi fejünkben alakul kékké, igazából több benne a vörös. 🤭 Tekerd vissza a kommenteket és válassz. Az eddigi lámpád is tudott valamit, azt a sémát lehet hozni itthon kapható cuccokkal is. Az 5730-as jó lesz,tudtommal 3 különböző színhőmérséklettel kapható. ✌️
 
egy két csík természetes fehérrel 2500-3000K,de van aki csak egy sor piros RGB szalagot tesz
A 2500-3000 az kifejezetten meleg tartomány, a természetes fehér 4000-4500 körül van. És az RGB az piros-zöld-kék (Red-Green-Blue) ledekből előállított fehér fény, nem csak piros... (csak hogy elkerüljük a félrevezetést) ;)
 
Kérdésem az lenne, hogy a hideg fehéret, vagy természetes fényt ajánlatos beletenni? Köszi
Csak esztétikai jelentősége van, hatásában nincs lényegi különbség. Jellemzően a hideg, 6500K a kedvelt hőmérséklet, ahogy Zsoltiabéka is írta, de mivel eddig is hasonlót használtál, el tudod dönteni hogy tetszett-e...
 
A fehérek legyenek 6500K-esek. A többség azt használja. Ez kombinálható egy két csík természetes fehérrel 2500-3000K,de van aki csak egy sor piros RGB szalagot tesz a 6500K-s mellé.
Akkor 4 sor 6500K hideg fehér és 2 sor piros, vagy 2 sor hideg, 2 sor természetes, 2 sor piros ajánlott? vagy elég az 1 sor piros és a másik helyett hideg..
 
Akkor 4 sor 6500K hideg fehér és 2 sor piros, vagy 2 sor hideg, 2 sor természetes, 2 sor piros ajánlott? vagy elég az 1 sor piros és a másik helyett hideg..
Szubjektív, melyik látvány tetszene neked jobban.
Arra számíts, hogy ha a 2 sor 6500k, 2 sor 4000k és 2 sor pirosat teszel bele, akkor egy enyhén sárgás árnyalatú látványt kapsz.

Ebben a posztban láthatod ezt a "sárgás" árnyalatot:
Sárgás

4 sor 6500k és 2 sor piros mellett "tisztább" a látvány...
 
Szubjektív, melyik látvány tetszene neked jobban.
Arra számíts, hogy ha a 2 sor 6500k, 2 sor 4000k és 2 sor pirosat teszel bele, akkor egy enyhén sárgás árnyalatú látványt kapsz.

Ebben a posztban láthatod ezt a "sárgás" árnyalatot:
Sárgás

4 sor 6500k és 2 sor piros mellett "tisztább" a látvány...
Elkészült.
Gyors rendelés.
Maradt a 4 sor hideg fehér, és a 2 sor piros. A fehér 60% ra dimmelve, a piros 100%.
Valami miatt képet nem tudok beszúrni... :-(
 
Utoljára módosított:
Üdvözletem,
Új akváriumot szeretnék indítani és DIY megszállottként magam szeretném a világítást elkészíteni LED szalaggal, alumínium profillal, saját vezérlővel. Átolvastam a topikot, tapasztalatokat, méretezéssel kapcsolatos információkat keresve.
Tanácsot szeretnék kérni, hogy jó irányban tapogatózom-e :)
Egy 120x45x45cm-es növényes akváriumot szeretnék indítani, széndioxid beoldással. Ehhez már erős fény kellene, azaz ha jól olvastam 90-100 lumen/literrel kell számoljak. A 240l-es medence fölé 21600-24000 lumen szalagot kell tenni. Egy vidéki webshop 95+ CRI-s (5500-6500K) LED szalagját szeretném használni, amire 3000 lumen/m fényerőt adtak meg. Ha jól számoltam 7,2-8m szalagra lesz szükségem és legalább 180 Wattos tápra.
Ha szeretnék napfelkelte, napnyugta effektust akkor szerintetek elég ha a 8m hideg fehérből beáldozok és 1-2 csík 2700-3200K meleg fehéret teszek vagy ezt extraként kellene felszerelni a hideg mellé?
 
Üdvözletem,
Új akváriumot szeretnék indítani és DIY megszállottként magam szeretném a világítást elkészíteni LED szalaggal, alumínium profillal, saját vezérlővel. Átolvastam a topikot, tapasztalatokat, méretezéssel kapcsolatos információkat keresve.
Tanácsot szeretnék kérni, hogy jó irányban tapogatózom-e :)
Egy 120x45x45cm-es növényes akváriumot szeretnék indítani, széndioxid beoldással. Ehhez már erős fény kellene, azaz ha jól olvastam 90-100 lumen/literrel kell számoljak. A 240l-es medence fölé 21600-24000 lumen szalagot kell tenni. Egy vidéki webshop 95+ CRI-s (5500-6500K) LED szalagját szeretném használni, amire 3000 lumen/m fényerőt adtak meg. Ha jól számoltam 7,2-8m szalagra lesz szükségem és legalább 180 Wattos tápra.
Ha szeretnék napfelkelte, napnyugta effektust akkor szerintetek elég ha a 8m hideg fehérből beáldozok és 1-2 csík 2700-3200K meleg fehéret teszek vagy ezt extraként kellene felszerelni a hideg mellé?
Jó az elgondolás, teljes egészében. Annyi talán, hogy a 3000 lm az nem valós 3000, inkább csak 2500. De ha 100 lm/Wattalliterrel számolsz, akkor ez még jó így is.
A piros és egyéb színes szalagok fényerejével ne számolj, legyen extra. Viszont a fenti szalagból a meleg fehér ugyanolyan hatásfokkal bír, azt beszámolhatod nyugodtan - amennyiben keverni szeretnéd a színhőmérsékleteket.

Szerk: ja, és még azzal is számolj, hogy nem minden vezérlő terhelhető ekkora árammal. A TC420 pl. csak 20 Ampert bír el. De ha csak az "extra" szalagokat akarod dimmelni, akkor sima ügy...
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére