• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY-LED szalagos világítás

azóta talán még nem változott a technológia.
Ez ironikus volt? Remélem! Akkor te minden kérdésre csak egyszer válaszolsz! Értem! Akkor gondolom az említett szalagok paraméterei megfelelőek,én egy helyen néztem CRI 95 csak ezek voltak.! Még egy kérdés!?
6500K= Hideg fehér? 4000K= Természetes fehér? És mivel a led technolgia napról napra fejlődik, én nem kell mar külön piros szalag, akkor az a plusz szalag milyen legyen?
Köszi a választ.
 
Azt hiszem ez a stílus, ami miatt sokan csak olvasnak és inkább nem is szólnak hozzá semmihez. Nagyon csodálom @Jopet a türelmedet, nekem már réges-régen elfogyott az türelmem és az energiám is, hogy ezeket a köröket sokadszor is lefussam.
Stílus? Feltettem pár kérdést! Kaptam választ? Nagy dolog válaszolni?? Akkor inkább ne írt volna semmit!! Miért nem az ír, aki válaszol is?? Inkább leírja 1000 szer a semmit, mint egy választ! Azt hiszem ez a stílus, ami miatt sokan csak olvasnak és inkább nem is kérdeznek....
 
Stílus? Feltettem pár kérdést! Kaptam választ? Nagy dolog válaszolni?? Akkor inkább ne írt volna semmit!! Miért nem az ír, aki válaszol is?? Inkább leírja 1000 szer a semmit, mint egy választ! Azt hiszem ez a stílus, ami miatt sokan csak olvasnak és inkább nem is kérdeznek....
Nagy dolog válaszolni. Főleg úgy, hogy a kérdésedre ott a válasz néhány hozzászólással feljebb.
 
Nagy dolog válaszolni. Főleg úgy, hogy a kérdésedre ott a válasz néhány hozzászólással feljebb.
Hidd el, senki sem halt bele eddig aki kétszer válaszolt! De ott a lehetőség hogy nem ír semmit! Tök normálisan feltettem pár kérdést! Az elején köszöntem,ne legyek már paraszt, ügyeltem a helyesírásra, próbáltam szépen sorba rendezni, minden ismert paramétert kikerestem, bemásoltam, és a végén szépen megköszöntem a választ! További szépet !
 
Stílus? Feltettem pár kérdést! Kaptam választ? Nagy dolog válaszolni?? Akkor inkább ne írt volna semmit!! Miért nem az ír, aki válaszol is?? Inkább leírja 1000 szer a semmit, mint egy választ!
Fém alapanyagokra ajánlottam egy műhelyt. Ezzel kezdtem. Ha másból nem, legalább ebből láthattad volna a segítőkészséget.
Ezután pedig felhívtam a figyelmedet, hogy az oldal tetején ott a válasz a többi kérdésedre. Mert miért gépelném le újra, mikor rá is mutathatok?. Gondold át, talán nem nekem kellene oldalanként többször leírni, hanem neked legalább egyszer elolvasni.
Gondolom, mostanra már megtetted és meg is találtad a válaszok egy részét. De egy köszönöm még most se hangzott el, csak a fröcsögés - aminek kíséretében újabb segítséget kérsz.... vajon miért nem érkezik?
És helyesbítenék, nem 1000-szer írtam le a semmit, hanem 4736-szor. Neked eddig 5 hozzászólásod volt, melyiket kellene megköszönnünk? De legalább elvárásaid már vannak, kíváncsian várom, hogy a többiek hogyan vesznek majd össze azon, hogy melyikük tud neked a legjobban megfelelve segíteni.
 
Fém alapanyagokra ajánlottam egy műhelyt. Ezzel kezdtem. Ha másból nem, legalább ebből láthattad volna a segítőkészséget.
Ezután pedig felhívtam a figyelmedet, hogy az oldal tetején ott a válasz a többi kérdésedre. Mert miért gépelném le újra, mikor rá is mutathatok?. Gondold át, talán nem nekem kellene oldalanként többször leírni, hanem neked legalább egyszer elolvasni.
Gondolom, mostanra már megtetted és meg is találtad a válaszok egy részét. De egy köszönöm még most se hangzott el, csak a fröcsögés - aminek kíséretében újabb segítséget kérsz.... vajon miért nem érkezik?
És helyesbítenék, nem 1000-szer írtam le a semmit, hanem 4736-szor. Neked eddig 5 hozzászólásod volt, melyiket kellene megköszönnünk? De legalább elvárásaid már vannak, kíváncsian várom, hogy a többiek hogyan vesznek majd össze azon, hogy melyikük tud neked a legjobban megfelelve segíteni.
Kedves Gergo, egyre kedvesebb vagy.
Off: mostanaban sajnalattal olvasom, hogy dulnak a negativ energiak a forumon. Ez nem igy volt. En ide megpihenni jottem az egesz napos munkahelyi sz***s utan. Amikor idetalaltam hosszu honapokig olvastam bujtam a forumot. Mindenre meg van a valasz, csak keresni kell! Tenyleg bosszanto, ha valaki ugyanazokra kerdez vissza. Azt veszem eszre, hogy az ujak arra nem veszik a fardtsagot, hogy egy topikot megkeressenek, hanem nyitnak egyet, ami mar letezik, es felteszik a nagy kerdest, amit mashol 66 oldalon keresztul kitargyaltak.
Kerek mindenkit, ne vitazzunk.
Az ujak tartsak tiszteletbe, hogyvannak akik evek ota gyujtogetik itt a tudast es osztjak meg egymassal! NEM LETEZIK ENNEL SZINVONALASABB FORUM! Minden info itt van, hogy otthonainkban csodat vihessunk vegbe.

Off vege!
 
Sziasztok!

Hogy megbontsam a rossz hangulatot, meg, ha már az akváriumot nem tudom feltölteni a hiányzó cuccok miatt, vettem hát a fáradtságot és felszereltem a plexi lapot a világításomra, így már nem kell aggódnom az esetlegesen felcsapkodó víz miatt :cool:.

IWxoVX5KXx28ToKfKpXIdd7I-xJzZGleCUpQ=w1268-h950-no.jpg

Bocsi a rossz minőségű fotó miatt, de a telefonommal csak ilyet tudok :(.
 
Fém alapanyagokra ajánlottam egy műhelyt. Ezzel kezdtem. Ha másból nem, legalább ebből láthattad volna a segítőkészséget.
Ezután pedig felhívtam a figyelmedet, hogy az oldal tetején ott a válasz a többi kérdésedre. Mert miért gépelném le újra, mikor rá is mutathatok?. Gondold át, talán nem nekem kellene oldalanként többször leírni, hanem neked legalább egyszer elolvasni.
Gondolom, mostanra már megtetted és . De egy köszönöm még most se hangzott el, csak a fröcsögés - aminek kíséretében újabb segítséget kérsz.... vajon miért nem érkezik?
És helyesbítenék, nem 1000-szer írtam le a semmit, hanem 4736-szor. Neked eddig 5 hozzászólásod volt, melyiket kellene megköszönnünk? De legalább elvárásaid már vannak, kíváncsian várom, hogy a többiek hogyan vesznek majd össze azon, hogy melyikük tud neked a legjobban megfelelve segíteni.
Biztos elkerülte a figyelmed, hogy megköszöntem!! Még nem is válaszoltál de már megköszöntem!A kérdéseim végén, már előre megköszöntem! Köszi, sokat segítettél! !!!!! Nem veszed észre csak a fröcsögés! Ezt írtam... inkább ezerszer leírod azt hogy miért nem válaszolsz.... Aki kérdést feltesz azt miért kéne megköszönnötök?? Nekem nagyon egyszerűen meglehet felelni. Kérdezek, válaszolnak. Leírom még egyszer!! Nem voltam paraszt, szépen kérdeztem! További szépet
 
Valószínűleg azért mert mindig amikor megjelenik egy új tag nem fog senki 100x leírni valamit ami már ki lett beszélve.
Főleg, hogy jelen esetben tényleg az utolsó oldalakon ott a válasz.
Az értő olvasás is fontos, nem csak a modor.
Az ujjak már csak ilyenek... Rendben! Értem! Köszönöm! 46 évesen talán az első fórum ahova írtam. (Elég kemény így elsőre)
Azért azt nem értem hogy férfiak mit össze hisztiznek, durciznak. Fórum! Kérdeznek, ha vaki érdem tud és akar válaszol! Ha durci van, akkor nem.
Elnézés mindenkitől akit megbántottam a tudatlanságommal. Bocsánat Jopet!

Budapesten, alu polikarbonát leszorító 2 méteres száltól: Háros utca 11.
Alulemez méretre vágva : Bronzker bt. (köszi Jopet)
 
Az ujjak már csak ilyenek... Rendben! Értem! Köszönöm! 46 évesen talán az első fórum ahova írtam. (Elég kemény így elsőre)
Azért azt nem értem hogy férfiak mit össze hisztiznek, durciznak. Fórum! Kérdeznek, ha vaki érdem tud és akar válaszol! Ha durci van, akkor nem.
Elnézés mindenkitől akit megbántottam a tudatlanságommal. Bocsánat Jopet!

Budapesten, alu polikarbonát leszorító 2 méteres száltól: Háros utca 11.
Alulemez méretre vágva : Bronzker bt. (köszi Jopet)
Nem az újakkal van a baj ne érts félre.
Az a baj hogy minden új így kezdi. Ha mindig ugyan azt leírnánk itt nem 128oldalt kéne átolvasni hanem 1128at. Így sokszor utalunk vissza. Sajnos nem Te vagy ez első de tudod hogy van a pohár és a cseppek esete. Most épp lehet rajtad csattant de nem csak neked szól.

Továbbra is üdv a fórumon.
Ha gondolod van bemutatkozós topic vagy nyiss naplót az akváriumodnak.
 
Az ujjak már csak ilyenek... Rendben! Értem! Köszönöm! 46 évesen talán az első fórum ahova írtam. (Elég kemény így elsőre)
Azért azt nem értem hogy férfiak mit össze hisztiznek, durciznak. Fórum! Kérdeznek, ha vaki érdem tud és akar válaszol! Ha durci van, akkor nem.
Elnézés mindenkitől akit megbántottam a tudatlanságommal. Bocsánat Jopet!

Budapesten, alu polikarbonát leszorító 2 méteres száltól: Háros utca 11.
Alulemez méretre vágva : Bronzker bt. (köszi Jopet)
A Bronzker nekem is bevált. Én még meg is hajlíttattam velük az alulemezt. Úgy emlékszem, hogy 2mm vastagságig vállalták a hajlítást. Profin megcsinálták.

A Háros utcában nem tudom, melyik gyártó polikarbonát leszorító aluminium sínjét árulják, de nem mindegyik alkalmas a mi céljainkra. Csak az a jó, amelyiknek a sima oldala nem domború, hanem sík.

A fórummal kapcsolatban:
Vannak írt és íratlan szabályok minden fórumon, amiket figyelembe kell venni. Pl. Tiszteletben kell tartani, hogy a fórumtársak időt és energiát áldozak egy-egy témára, kérdések megválaszolására, sokszor részletesen kifejtve egy-egy témát.
Ha valaki nem veszi a fáradságot, hogy vissza keressen, olvasgasson valamely témában, akkor milyen alapon várja el, hogy bárki is vegye a fáradságot és válaszoljon neki? Szerintem ez logikus és nem kell semmilyen szabályzatot megtanulni hozzá.
Általában az újakra jellemző, hogy ezt nem veszik figyelembe. Ezért van az, hogy figyelmeztetjük őket erre, pusztán segítő (tanító) szándékkal, akkor is, ha egyszerűbb lenne válaszolni a kérdésükre ezredszerre is. Ezen nem kell megsértődni, mert itt senki sem akarja bántani a másikat. Azért vagyunk itt mindannyian, hogy népszerüsítsük az akvakertészkedést és segítsük egymást, hogy minél magasabb szintre emeljük az ezzel kapcsolatos tudásunkat. Nem utolsó dolog az sem, hogy itt eldicsekedhetünk egy-egy elért jó eredménnyel, mert itt megértik és tudják azt értékelni is.
Szóval, hidd el, hogy a legjobb helyen vagy, ha érdekel az akvakertészkedés vagy az akvarizálás, de be kell tartani néhány írt és íratlan szabályt, ami talán nem is nehéz, ha van bennünk tisztelet és alázatosság a másikkal szemben. Megjegyzem, hogy ez minden fórumra igaz, de talán a való életben is.

Még egy dolog:
Itt senki sem tanár vagy tanárnő. Mindenki saját maga gyűjti össze innen, onnan a számára szükséges információkat és önállóan tanul.
Nem teszünk fel olyan kérdést, hogy:

Készítenék valamit. Miből és hogyan kell?

Persze, ha csak ellenőriznéd, hogy jó-e az elképzelésed vagy nem találtál valamilyen információt, akkor kérdezz bátran!

Sajnos, sokszor már a kérdésből kiderül, hogy az illető vagy egyáltalán nem vagy csak felületesen nézett utánna annak, amiről kérdezett.

Pl. Ilyen és ilyen akváriumhoz szeretnék lámpát készíteni. Ezt a ledszalagot néztem ki hozzá. Szerintetek mennyi kell belőle és jó lesz-e?

Leírtunk már többször és több helyen ezzel kapcsolatban mindent. Az akvárium és a növények fényigényét, a ledek, lámpák méretezését, számításokat, stb...
Akkor miért merül fel ez a kérdés?
Azért, mert nem vette a fáradságot, hogy utána nézzen. Egyszerűbb neki kérdezni.
Sokszor halvány, lila gőze sincs a témáról, de Ő majd készít egy ... pl. lámpát, csak mondjuk meg, hogyan kell. Ezt inkább ne!

Persze válaszolhatunk is, de erről már írtam.
Ráadásul a fórum minősége, áttekinthetősége is romlik, ha újra és újra ugyanazokat a kérdéseket válaszoljuk meg.
 
Utoljára módosított:
A Bronzkernek van még egy nagy előnye. Oda tudsz menni, hozzáértő iparosokkal konzultálni (akik nem is akárhogy pörögnek folyamatosan), megnézni/megtapintani az anyagot (pl. kalviatúra mögül nehéz érzékelni a 1,5 és 2,0 mm-es lemez közti különbséget), így van lehetőség módosítani az elképzelésedet. Eddig még oké, mert ezt talán megkapod máshol is. De itt minimális várakozással (előtted állók) rögtön le is vágnak neked mindent (persze, amennyiben nem túl nagy tétel). Én ezért szeretem.

Fórum(ok)ról: nekem is van több fórum, amit egy-egy megoldásért látogatok néha, amúgy meg nem olvasgatom. Ezeken is keresni próbálok elsőként, de van hogy összetett a kérdésem és vagy nem tudok jól keresni rá, vagy meg sem próbálom mert értelmetlen. Ilyenkor kérdezek és egyáltalán nem gondolom, hogy át kellene előbb olvasnom a sokszáz oldalt. Ezesetben viszont figyelek arra, hogy a kérdésben ne állítsak, hanem kérdezzek. Ha a kérdésem valótlan (vagy kétséges) állításokra alapszik, akkor veszett fejsze nyele az egész, a válaszolónak kisesszében lenne csak esélye korrekt választ adnia, így ez valószínűleg el is marad. Tehát törekszem arra, hogy úgy tegyem fel a kérdést, hogy arra röviden lehessen válaszolni. Általában kapok is hasznos válaszokat, szerintem ez ennek is köszönhető.
 
Hali!
Lehet butaság,amit kérdezek,de felteszem...
50 centi hosszú Odysseia lámpát lehet(persze,hogy lehet),azaz érdemes-e ledesre átalakítani?
Szeretnék egy barkácsolt ledlámpát,de a testnél elakadtam...
 
Hali!
Lehet butaság,amit kérdezek,de felteszem...
50 centi hosszú Odysseia lámpát lehet(persze,hogy lehet),azaz érdemes-e ledesre átalakítani?
Szeretnék egy barkácsolt ledlámpát,de a testnél elakadtam...
Nekem nincs viszonyítási alapom, de a ledet nem cserélném fénycsőre soha...
 
Back
Oldal tetejére