• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY-LED szalagos világítás

Annyit még kerhetnék hogy milyen LED szalagot kérjek a boltba és mennyi meg hogy milyen fajta tápot. A dimmer akkor inkább rendelek mert nem hiszem h sok mindenbe különbözne az ittenitől.
Meg erről a lámpáról mi a véleményed—
Odyssea T5 dual pro lámpa dp120/140 2x54w
 
Annyit még kerhetnék hogy milyen LED szalagot kérjek a boltba és mennyi meg hogy milyen fajta tápot. A dimmer akkor inkább rendelek mert nem hiszem h sok mindenbe különbözne az ittenitől.
Meg erről a lámpáról mi a véleményed—
Odyssea T5 dual pro lámpa dp120/140 2x54w
V-tac cri+95 4000k-bol 3meter, V-tac cri+95 6500k-bol 3meter, 12voltos 150watt koruli tapegyseg. Ugyan azt a ledvezerlot fogod kapni kinabol is, csak kb 3het alatt fog ide erni.
Az ody lampa kozkedvelt a megfizetheto ar miatt. De egy alap pilacs. Nem dimmelheto, nincs hutese, idozito kell a fel lekapcshoz, nem kaphato hozza magas szinhusegu fenycso, csak cri80-as, ami a gagyi szalagok szinhusegevel egyezik meg.
A fent emlitett szalag szinhusege 95% felett van! Erdemes utana olvasni...
Ha a magas ar miatt a fenycsoves pilacs mellett dontenel, akkor inkabb rakd ossze gagyi szalagbol a lampat.. kesobb tudod cserelni magas szinhusegure..
 
V-tac cri+95 4000k-bol 3meter, V-tac cri+95 6500k-bol 3meter, 12voltos 150watt koruli tapegyseg. Ugyan azt a ledvezerlot fogod kapni kinabol is, csak kb 3het alatt fog ide erni.
Az ody lampa kozkedvelt a megfizetheto ar miatt. De egy alap pilacs. Nem dimmelheto, nincs hutese, idozito kell a fel lekapcshoz, nem kaphato hozza magas szinhusegu fenycso, csak cri80-as, ami a gagyi szalagok szinhusegevel egyezik meg.
A fent emlitett szalag szinhusege 95% felett van! Erdemes utana olvasni...
Ha a magas ar miatt a fenycsoves pilacs mellett dontenel, akkor inkabb rakd ossze gagyi szalagbol a lampat.. kesobb tudod cserelni magas szinhusegure..
Akkor inkább hanyagolom, feleslegesen nem dobom ki rá a pénzt és csinálom magam aztán remelem sikerül is. Nagyon köszönöm a segítséget 😊
 
Akkor inkább hanyagolom, feleslegesen nem dobom ki rá a pénzt és csinálom magam aztán remelem sikerül is. Nagyon köszönöm a segítséget
LEDek közül melyik a fehér és melyik a kék?
4000k természetes fehér 6500k hideg fehéret találtam
 
LEDek közül melyik a fehér és melyik a kék?
4000k természetes fehér 6500k hideg fehéret találtam
A 6500k a hidedfeher a kekebb..
Egyebkent az 5000-5500k a semleges, vagy termeszetes. Azert is erdemes felesbe keverni a 4000k-t a 6500k-val. Tuti a vegeredmeny
 
Ezek nem cri+95-os szalagok.
V-tac 5730-as a magas szinhusegu. Ebbol 4000 es 6500k-st nezz..
Az altalad csatolt szalagok alatt ugyan azt fogod latni, mint egy 500ft-s alatt.
Nem sürgős de ha lesz időd tudnál nekem linket adni a két LED ről és a tápról. Az a biztos szerintem h azt vegyem meg ami kell
 
Nem sürgős de ha lesz időd tudnál nekem linket adni a két LED ről és a tápról. Az a biztos szerintem h azt vegyem meg ami kell
A link moderalva lesz, kepernyofotot csatolok..
Az Anrodiszlec honlapjan megvasarolhatod oket. A tapegysegbol mind a ketto megfelel, a dragabbra tobb gari van.
 

Attachments

  • Screenshot_20190819-224807_Chrome.jpg
    Screenshot_20190819-224807_Chrome.jpg
    188.7 KB · Megtekintések: 98
  • Screenshot_20190819-224801_Chrome.jpg
    Screenshot_20190819-224801_Chrome.jpg
    217.7 KB · Megtekintések: 96
  • Screenshot_20190819-224901_Chrome.jpg
    Screenshot_20190819-224901_Chrome.jpg
    204.3 KB · Megtekintések: 86
TC420 Time programmable RGB LED Controller DC12V-24V 5Channel LED Timing dimmer Total Output 20A Common Anode with USB Wire. És ez a dimmer megfelel?
 
Hát ismét megérkeztünk.
Nem akarok senkit megbántani, de ha valaki ennyire nincs képben a ledekkel és a vele kapcsolatos műszaki és elektronikai megoldásokkal, az inkább ne építsen lámpát!
Még komoly baj is lehet belőle.
Az, hogy egy ilyen szájbarágós útmutatás után is ott tartunk, hogy "küldj linket, mert arra sem vagyok képes, hogy megkeressek egy adott webshopban, egy adott ledszalagot", az azért sokmindent elárul.
Inkább bízz meg egy hozzáértőt az építéssel!
 
Hát ismét megérkeztünk.
Nem akarok senkit megbántani, de ha valaki ennyire nincs képben a ledekkel és a vele kapcsolatos műszaki és elektronikai megoldásokkal, az inkább ne építsen lámpát!
Még komoly baj is lehet belőle.
Az, hogy egy ilyen szájbarágós útmutatás után is ott tartunk, hogy "küldj linket, mert arra sem vagyok képes, hogy megkeressek egy adott webshopban, egy adott ledszalagot", az azért sokmindent elárul.
Inkább bízz meg egy hozzáértőt az építéssel!
Szeretek biztosra menni és mivel láttam hogy gyukker ért hozza ezért folytattam vele a társalgást hogy biztos h azt vegyem meg ami kell hozza. Be kötés menni fog nem nagy ördöngösség, ezer egy videó van mit hova kell tenni és leírás. Szóval nekem nem az építés a lényeg hanem az ami kell egy sugeres akvárium megvilágításához mivel rengeteg világítás van.
10év után kezdem újra és azért elég rendesen kinyílt a világ az akvarisztika felé és sok új lehetőség van ahoz képest ami 10 éve volt. Senki idejét nem akartam rabolni szimplán csak kérdeztem aztán vagy van olyan jó ember aki segít vagy sem. De elnézést kérek ha másokat ez zavart....

GYUKKERNEK MEG KÖSZÖNÖM A SEGÍTSÉGET
 
Sziasztok!

Nem találtam jobb helyet így ide írok.
Új projekt indításához keresnék felesleges vagy kiszuperált led szalagot. Tényleg nincsen szükségem sokra egy 8l aki felé kellene, szerintem egy maximum kettő 20cm hosszúra lenne szükségem. Számításba véve az aki méretét valószínű elég 20cm. Ennyi szerintem még levélként is küldhető.
(ennyi mennyiséggel szerintem boltban el is küldenének a búsba....)
Akinek lenne feleslegben ennyi, és nincsen már rá szüksége küldhet üzenetet.
Köszi! 🙂
 
Sziasztok!

A 72l akváriumra szeretném a világítást fejleszteni(60*30*40), többször vettem 2m hideg fehér led szalagot és ugyan ennyi kéket, de a kék sajnos nem bírta sokáig.
A fehér szilikon védőréteges és már fele fényerőn van 120db..

A következő lenne a kérdésem, ezeket néztem ki..

12v-24w-7030-smd-szuper-fenyes-meleg-feher 2800 lumen
12V 28W 5730 SMD dupla chip, szuper fényes hideg fehér ezekből melyik (gondolom 2m bőven elég) 3350 lumen
5050 SMD kék és piros ebből gondolom 2m kell fejenként..

vagy 2835, 24V, 196 SMD/m, vízálló, 6000 Kelvin 20W

Viszont ehhez milyen ledes alu profilt lehet venni, csinálni?
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

A 72l akváriumra szeretném a világítást fejleszteni(60*30*40), többször vettem 2m hideg fehér led szalagot és ugyan ennyi kéket, de a kék sajnos nem bírta sokáig.
A fehér szilikon védőréteges és már fele fényerőn van 120db..

A következő lenne a kérdésem, ezeket néztem ki..

12v-24w-7030-smd-szuper-fenyes-meleg-feher 2800 lumen
12V 28W 5730 SMD dupla chip, szuper fényes hideg fehér ezekből melyik (gondolom 2m bőven elég) 3350 lumen
5050 SMD kék és piros ebből gondolom 2m kell fejenként..

vagy 2835, 24V, 196 SMD/m, vízálló, 6000 Kelvin 20W

Viszont ehhez milyen ledes alu profilt lehet venni, csinálni?
En inkabb csak 5730 95CRI szalagot tennek bele, mindenfele egyeb szalag keverese nelkul. Lowtechhez 2m highoz 3m. Barmilyen alu profil jo, amibe belefer es kaphato viztiszta buraval, de zart akvatetobe ne tedd.
 
En inkabb csak 5730 95CRI szalagot tennek bele, mindenfele egyeb szalag keverese nelkul. Lowtechhez 2m highoz 3m. Barmilyen alu profil jo, amibe belefer es kaphato viztiszta buraval, de zart akvatetobe ne tedd.

6 ledenként van a 2m nem lesz kicsit sok? igaz dimmerrel vissza lehet venni belőle..
 
Back
Oldal tetejére